Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
114 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto evo mu sattım evo alıcakların dikkatine.

zafr gvn
    zafer0060 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 14

Standart Punto evo mu sattım evo alıcakların dikkatine.

ocak ayında almış oldugum punto evo mu sıkıntıların bitmemesi nedeniyle sattım.. Neydi bu sıkıntılar aracı bayiden aldım geldim garaja çektim arkadaki punto yazısının T harfi düşmüş gittim servise 2 hafta da geldi normalde bizim hatamızmış ama nası hata olcaksa yıkatmadık bişey yapmadık neyse biraz zorlayınca grantiden değiştirdiler.. Daha sonra aracın içinden çukura fln girince acayip acayip sinir eden bi ses gelmeye basladı servise gittim biseyler yaptılar 1-2 gün fln ses gitti sonra gene gelmeye basladı 1 gün kalıcak dediler bıraktım biraz kullandım gene aynı sesler gelmeye basladı 2 gün kalıcak dediler 2 gün bıraktım bi bakayım dedim aracıma napıyolar diye servise bi gttim kapıları sökmüşler koltukları sökmüşler torpidoyu komple sökmüşler aracı alalı daha 1 ay fln olmuş öyle görünce içim cız etti neyse sonunda hallettiler sesi kestiler ..ama şimdikde kol dayama konsolundan gıcırtı sesi geliyor neyse o kaldı oyle..biraz bindikten sonra sol taraftaki dandik bi cekmece var sisleri fln actıgımz dügmelerin altında o çekmece elimde kaldı içinden yayı fırlamış gene servise gittik yaptılar saolsunlar..10 bin bakımına gittik arka kapıdan gacur gıccur ses geliyor servisteki sorumlu kişiye sorduk servise gitmeden böyle bi sıkıntı yoktu şimdi böyle bi ses geliyo ne oldu diye .. servisteki yetkili bize geldiğinde ses geliyordu dedi neyse kapınn menteşesi içindeki bi parça bozulmuş nası bozuludu anlamıyorum ticari taksi değil bu araç arka kapılar fazla kullanılmaz hatta hic kullanılmaz desem yeridir şimdi arka kapı menteşesi bekliyorum 1 ayı geçti sipriş vereli hala gelicek hee bu arada servis aradı geldi parçanız geldi diye sabah 9 da gttim 12 ye kadar bekledim yanlş parça gelmiş özür dileriz diye saçma sapan bi laf etti suanda 1 ayı geçti hala bekliyorum ben sattım aracımı servs hala aramadı gerçi sattıgım kişiye söyledim böyle bi sıkıntıısı var die bn hallederim dedi Allah razı olsun kurrtuldum 8 ay bindim ama burnumdan geldi bir dahada töbee fiat almam bukdar rezil bi servis olmaz ilgienen yok arayan soran hiç bi müşteri memnuniyeti yok fiat alıcak olanlar da bu yazımı dikkate alsınlar paranıza yazık etmeyin .. bu yazdıklarımı sikayetimvar.com diye bi sikayet adresi var oraya da yazdım bu ve bunun gibi ne şikayetler var orda bi bakın araştırın öyle araç alın ..

2. Bu mesajı için 5 kişi zafer0060'ye teşekkür etti:

Berkay Dindar
    BBERKAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 DDD 71
    Edilen teşekkür: 30

Ben böyle birsürü sorunla karşılaşanların hep biraz arabanın suyuna gitmeden hor kullanılmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
    İstisna olabilir aracınız kaideyi bozmaz kesinlikle ama çok ufak şeyleri dert etmişsiniz belliki.
    T harfi düştü diyorsunuz,çekmecenin yayı çıktı diyorsunuz bunlar sizi arabadan soğutuyorsa sizin için üretilmiş bir araç yok piyasada şuanda zaten.
    2 çekmeceyi acarkende yaylarını bozuyorsanız sizin çekmece açışınızda bir sorun olabilir.
    Kronik arızası ve parçası pahalı olmayan araç yok şuan piyasada zaten.
    Sizin bir arabadan beklentileriniz nedir öncelikle onlarda önemli ?!
    Herkesin fanı olduğu bu sitede siz bu arabayı kötülerseniz tepki alırsınız.
    Bakınız ben.

4. Bu mesajı için 11 kişi BBERKAYY'ye teşekkür etti:

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

Yaşadıklarınıza üzüldüm;keşke bir tek servise bağlı kalmasaydınız..Sonuçta servisler arası da büyük fark var..

Tercihler elbette farklılık gösterebilir;bu forumda zaten o tür sorunların zaman kaybetmeden çözümlenmesi için fazlasıyla yardımcı oluyor.
    Kimisi der alman arabası o arabası şu arabası dedim ya tercih meselesi..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

arkadaş şimdi öyle şeyler yazmışınki çekmece kapı gıcırtısı vırt zırt şeyler bunlar D segmenti araçta bile oluyor buna benzer şeyler ve böyle ufak şeyler için araba satılmaz bende birde sorento gel ses dinletiyim sana abimde passat var gel gıcırtı dinle.. bence abartmışınız olayı..
    servis konusuna gelince gittiğiniz servis dandiktir bişey diyemem ama 4442255 nolu telefonu aradınızmı herşey bitiyor.. ben bir defa aradım konyadaki servisi şikayet ettim şimdi ayda bir kere servisten arıyorlar halimi hatrımı soruyorlar ve fiat müşt. hizm. arayıp müşteri memnuniyeti için arıyorlar kısacası diyeceğim arkadaş böyle ufak tefek şeyler için bir araba bu kadar kötülenmez..

8. Bu mesajı için 7 kişi ademtahir'ye teşekkür etti:

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

her arabada ses var 2006 golf kullandım ondada ses vardı 2007 Renauld scanic kullandım oda ses ve takır tukur ediyordu patronumu 2002 mercedes i var geçen servisten arabasını getirirken çukura girince torpidosu ve kapısı çat çüt ses veriyor benim adam deli oldum dyor bir türlü çözemiyorlar bu sesleri benim 2008 model puntomda sürüyle ses vard kapı sesi torpido sesi kampana içinden gelen ses arabayı ilk çalıştırınca motordan gelen ses şöför koltuğundan gelen ses fakat ben yılmadım hepsini çözdüm bence düzgün bir servis her türlü sorunla baş eder bence siz servis kurbanı olmuşsunuz yinede geçmiş olsun

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

benim arabadan da ilk ses geldi bir çızırtı sesi.. sonra buldum sesin kaynagını emniyet kemer uyarısı ötmesin diye bir aparat takmıştım onun içi çızırdıyormuş.. sonra bir ses daha başladı oda bluezen araç kiti vardı araçta onun içinden geliyormuş.. arkadaşlar arabada en ufak ses içeri yayılıyor bencede bunun sebebi araç gerçekten sessiz.. iyi izole edilmiş.. palioda busesler arabada bu şekilde yankılanmıyordu..

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Anlaşılan bu saydıkların evo larda ortak problemler.yeni serilerde bunları halledeceklerdir.

Ama bunlardan dolayı aracını sattıysan eğer yazık etmişsin.
    Eğer şikayet.com daki diğer marka araçlar için yapılan şikayetleri okusaydın çok daha ilginçleriye karşılaşacaktın.

O zamanda hangi marka araç alacaksın merak ettim doğrusu.

zafr gvn
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Kirmizi

arkadslar bu benim ilk arabam değil çok benim kadar titiz araba kullanan sayısı da azdır..cekmece acmayı fln da iyi bilirim ama ufak seyler sıfır arabada olunca insan huylanıyor 1 deil 2 değil 3 değil .. 2 tane servise gittim birmot ve kırmak ikiside aşırı yoğun ilgilenmiyorlar .. bundan önce sıfır focus almıstım benzinliydi 5 yıl kullandım sadece km bakımı gelincce servise gittim.. evo aldım az yakıyor parcası ucuz servisi ucuz vsvs die ama beni tatmin etmedi şimdi caddyy allıcam inş bi 5 yılda caddy e binerim bi sıkıntı olmazsa herkezin kendine göre huyları vardır ama benim arabamdan gelen sesler gercekten insanı huylandırıyordu bu nasıl sıfır araba diyorlardı okadar para veripte böyle şeyler duyunca ve yasayınca insan üçe beşe bakmıyor hayırlısı olsun belki bütün hepsi aynı değildir belkide bana cekmece acmanda sorun var diyen arkadas kendisi kendi arabasının cekmecesinni pamukla tutup hiç hissettirmeden kapatıyor..

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

arabalar aynı üretim bandından çıkıyor ama kulağa saçma gelsede aynı sağlamlıkta olmuyor gibime geliyor. işimiz şansa kalıyor yani.
    sizin yerinizde ben olsam bende arabadan soğurdum
    her markanın problemleri var.lüks saydığımız araçların bile var ama sıfır arabanın servis yolunu arşınlaması can sıkar tabiki

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

arkadaşlar sonuçta aldığımız arabalar çok lüks bir araba değil ve yani en azından 60-70 bin liralık arabalarla hemen hemen aynı sesler geliyor geçen bi müşterimiz sıfır passat ve golf aldı adamım aldığı arabalar 100 bin lirayı geçiyor ve sonuçlar şu şekilde:

1.passatt kasislerden geçerken torpido yerinden oynuyor(camın kenarlarından bakınca oynadığı bariz belli oluyor) koltukları deri ve kapı kollarıda deri fakat araba daha 3 ay ya oldu ya olmadı kapı kollarındaki deriler kabarmış
    2.passatın biliyorsunuz ki bagajları hem içeriden hem dışarıdan açılıyor içeriden açma tuşu çalışmıyor
    3.yolda giderken bagaj gacur gucur çok rahatsız edici bir ses geliyordu
    4.golf ise daha 1 haftalık ilk defa yıkadığımızda adamın ön farları su alıyor stoplar su alıyor arka cama kenarlardan su giriyor
    5.sağ koltuğun kızakları çalışmıyor daha bir sürü şeyleri vardı

ve bu WV kalitesi dedikleri böyle olsa gerek sonra bunların hepsi giderildi tabi şuan hiçbir sorun yok birde kendimizi o adamın yerine koysak artık sinir hastasımı oluruz cinnetmi geçiririz bilemem yani konuya dönelim benim arabam 5 yaşında yani 2006daki ilk serilerden aldığımdan beri kapı sesleri devam ediyor ve olabildiğince duymamaya çalışıyorum bunun gibi daha birçok ses var hala mümkün olduğunca çözmeye çalışıyoruz,arka sağ kapı dışarıdan açılmıyor(kapıyı bastırıp kolu kaldırınca açılıyor-çözülemede bir türlü).servislere gelince müşteri hizmetlerini arayıp şikayetinizi bildirseydiniz en azından yardımcı olurlardı yani araçlarımız kendi sınıfına göre,fiyatına göre ve birçok araca göre çok çok üstün durumda bu fiyata bu özelliklerde başka bir araç bulalım bakalım bulabilicekmiyiz bilmem anlatabildimmi

siz aracı almakla biraz hata yapmışsınız çünkü aynı hatayı bende yaptım ama aklım başıma geldi anladımki bir daha ilk çıkan arabayı almayacaksın aynı arabayı 3 sene sonra alıcaksın o zaman bütün eksikleri giderilmiş oluyor bknz:2006-2007 lere birde 2008(son seri)-2009-2010 lara bakın 2006-2007 deki gibi sorunlar varmı genelde giderilmiş oluyor

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Cancı
    ^^Cem^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 US 2914
    Edilen teşekkür: 16

Yaşadıklarınız talihsizlik olmuş, otomobil, elektronik eşya vs bunlar birazda şans işi, benim aracımda 1000 km de sağ arka el fren halatının bijonlara dolanması nedeniyle abs devre dışı kaldı sağ arka teker kitlendi abs sensörü vs deforme oldu ayrıca bagaj kapağı üstten içerde alttan dışarıdaydı servisim çok iyi ilgilendi beni hiç üzmediler hatta parça beklerken 3 gün yedek araç verdiler. Sıfır araç öyle olurmu böyle olurmu diyen çevremde çok kişi oldu fakat aracımı seviyorum 0 da olsa kul yapısı hatalar olabiliyor düzeltmek önemli olan.

Fiat'tır kötüdür diyenlere şunu anlatmak istiyorum, benim aracı aldığım tarihlerde amcamın bir arkadaşıda opel insignia almıştı, aracın otobanda 180 le giderken direksiyonu kilitlenmiş, çözüm bulamadılar araç değişimi yapıldı, değiştirilen araçta aynı sorun tekrarladı şu anda 3. aracı kullanıyor, opel abi normaldir diyebilirmiyiz peki?

Günümüzde kötü araç kalmadı diye düşünüyorum, yaşanan sorunların kullanıcı yönlü olanlarıda azımsanmayacak kadar çoktur. Birazda bilinçli kullanıcı olmak gerek diye düşünüyorum.

19. Bu mesajı için 2 kişi ^^Cem^^'ye teşekkür etti:

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

belki heyecanla yazdiniz fakat evo tercih edecek potansiyel suruculeri sogutuyorsunuz. Bir cok firma zaten gicirti sesini cozebilmis degil. Hayirlisi olsun;

Alacaginiz hafif ticari aracta tavanda sunta, arka amortisorler yerine makas ile gezince ustune sifir izolasyonu da eklersek bu sorunlari yasamazsiniz. Arka sungulu kapi uzerindeki suntayi unutmayalim gecen gordugum arkadasimda kaplamasi koseden soyulmaya baslamisti; vw servisleri eminim 6 ayda bir degistirir sizin icin.

Hoscakalin.

levent güngör
    lewoow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 25

Evomu alalı bir ay oldu, en ufak bir tıkırtı, cızırtı pıtırtı yok çok şükür...
    İstisnai bir durum yaşamış olabileceğiniz ve bunu genele yansıtıp araç alırken düşünün demeniz beni yadırgadı. Bu sıkıntının yaşanmiyacağı garantisini verebilen firma var mı dır, acaba.

zafr gvn
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Kirmizi

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki heyecanla yazdiniz fakat evo tercih edecek potansiyel suruculeri sogutuyorsunuz. Bir cok firma zaten gicirti sesini cozebilmis degil. Hayirlisi olsun;

Alacaginiz hafif ticari aracta tavanda sunta, arka amortisorler yerine makas ile gezince ustune sifir izolasyonu da eklersek bu sorunlari yasamazsiniz. Arka sungulu kapi uzerindeki suntayi unutmayalim gecen gordugum arkadasimda kaplamasi koseden soyulmaya baslamisti; vw servisleri eminim 6 ayda bir degistirir sizin icin.

Hoscakalin.

yan komsum 2006 dan beri kullanıyor, eniştem 2008den beri kullanıyor ve arastırdıgım kadaryla herkez memnun bu işler biraz şans işi ben kullandım caddy piyaasadaki çoğu d ve c segment aractan daha konforlu bence punto ile kıyaslanamaz zaten segmentleri farklı ama dediğim gibi şans işi inş memnun kalırım..

zafr gvn
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Kirmizi

fiat iyi araç olabilir .. ama benim gittiğim birmot servisi e kirmaklar servisi gercekten cok ilgisiz davranıyo ellerinde okadar arac var ki ufak şeyleri ya önemsemiyolar yada görmezden geliyor.. ayrıca calıstıgım fabrikada arkadasımın alıdıgı 2009 model doblo 62binde motoru ile i sıkıntısı var servise gittiğinde bozulan parcanın garantisinin 60bin ye kadar garantiili oldugu aracınız 60 bin km yi gectiği için ücret ödeyerek değiştrmesi gerrektiği söylenmiştir şimdii mahkemelik fiat la.. herkezin hür iradesi kim neyi tercih ediyosa eder ben sizin forumunuzu okuyarak aldım aracımı şans benim aracım boyle cıktı bunuda soylemek benim dogal hakkım lütfen ters cvb yazarak kızmayalım..

24. Bu mesajı için 2 kişi zafer0060'ye teşekkür etti:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

üretim yada montaj ekibi bir gün toplanıp kafaları çekmiş ertesi gün banttan çıkan araçlar hatalı üretilmiş..
    yada ekip toptan cırt cırt olmuş zırt pırt wc ye gitmekten araçları gelişigüzel birleştimişler..

bence fabrikalarda hafif obsesif birazcık kompulsif insaları çalıştırmak lazım..

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Benim arabam 2010 Grande. Arabayı aldıktan 3 gün sonra motor ısındıktan sonra özellikle ayağım gazdayken gıc gıc gıc diye bir ses başladı. O gün bugündür hala devam ediyor. Benim için çok da problem değil. Motor soğukken yok bu ses. Bikaç defa Kavaklıderede müdahale ettirdiysem de gene de kesilmedi. Yakın zamanlarda Müslüm beye orda denk gelirsem arabayı ona kullandırıp bu sesi dinleteceğim. Ha bunun dışında canımı sıkacak ve arabadan soğutacak bir problem yaşamadım şimdilik. Arabanın yakıttaki cimriliği, performansı ve Kavaklıdere gibi bir servisin oluşu herşeyi unutturuyor. Arabamı satın alırken doğrusu gücüm yetse Evo alırdım.Şuan gücüm yetsin gene alırdım. Şuan benim için arabada önemli olan motor ve elektronik bir arıza vermemesidir.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Bir de etrafımdakiler woswostan hep memnunlar demişsiniz. Bu doğru olabilir ancak şunuda unutmayalımki birçok insan arabasından şikayetçi olmasına rağmen birisi gelip '' Arabandan memnunmusun'' diye sorunca olumsuz cevap veren pek olmaz. Memnunum şöyle iyi böyle iyi der.

deniz cesur
    coolsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    48VN237
    Edilen teşekkür: 24

çok enteresan ,benim aracım 2006 model hiçbiyerinden ses gelmiyor.

Mehmet U.
    LTAB Riddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 122

Ses şi çok göreceli bi kavram. Üst model bir araçtan geçmişsiniz (Focustan) . Punto ile kıyaslamanız gereken araç Fiesta ki fiestanın grande punto ayarı arabası resmen dökülüyor. Yeni fiesta, evo ile karşılaştırılacak olursa iç malzeme kalitesi evoya göre perişan + ses düzeyide çok kötü (ki bunları düşünürek evoyu seçmişsinizdir). Bana kalırsa memnuniyetsizlğiniz 5 sene focus kullandıktan sonra alt segmente geçmek.
    "Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir."
    (John Christian)

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon