Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456
114 sonuçtan 101 ile 114 arası

Konu: Punto evo mu sattım evo alıcakların dikkatine.

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ERDEM1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sende mi şikayetçisin? bu konu aşırı uzadı bence. bu kadar çok satan ve fanı olan bir ara bu kadar dandik olamaz bence. Araç hataları olabilir ama kullanıcı hatalarının da olduğunu düşünüyorum.
    ben aracımı seviyorum ama düzeltilemeyen kronikleşmiş saçma sapan hataları var ve evet hataların tümünden şikayetçiyim...aracın satış rakamlarını bilmiyorum açıkçası ama hani bu kadar çok satılmasının tek sebebininde insanların estetik görüşü ve performans beklentisi olduğıunu düşünmüyorum...araçlarımız malumunuz hem ucuz hemde çok ekonomik benim düşünceme göre insanların öncelikli tercih sebebi bu...ha ucuz demişken 30.000 TL gibi bir fiyattan bahsediyoruz ki bu miktarı verdikten sonra orasının burasının gıcırdaması takırdaması hele hele 70 km ile giderken direksiyonun kilitlenmesi benim açımdan kabul edilebilir değil...ki bunların hiçbirisi kullanıcı hatasıda değil....ama saygı duyuyorum herkese sonuçta bende aracımı sevdiğim için hala aracımla beraberim ve hiçbirşey olmasa bu forum,paylaşım,insani değerler için fiat gözümde hala değerli bir marka....Ama bu başarı başta Fiat değil buradaki değerli insanların site yöneticileri ve elbetteki bütün üyelerin başarısıdır....
    Konu berkeraaa tarafından (07/10/2010 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

Alıntı Riddle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses şi çok göreceli bi kavram. Üst model bir araçtan geçmişsiniz (Focustan) . Punto ile kıyaslamanız gereken araç Fiesta ki fiestanın grande punto ayarı arabası resmen dökülüyor. Yeni fiesta, evo ile karşılaştırılacak olursa iç malzeme kalitesi evoya göre perişan + ses düzeyide çok kötü (ki bunları düşünürek evoyu seçmişsinizdir). Bana kalırsa memnuniyetsizlğiniz 5 sene focus kullandıktan sonra alt segmente geçmek.
    focus üst segment falan değil sadece öyle gözüken ve az yontulmuş bir kalas parçasından ibarettir...bunu yazan ben 2005 model 1.6 benzinli full modelini sıfır almış ve memnun kalmayarak baba yadigarı reno flash kullanmaya devam etmişimdir şimdi ise hak yolu bularak puntocuyum...
    noone knows that except both of us

Mertcan Mertcan
    deniz6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Alıntı ultraslan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    focus üst segment falan değil sadece öyle gözüken ve az yontulmuş bir kalas parçasından ibarettir...bunu yazan ben 2005 model 1.6 benzinli full modelini sıfır almış ve memnun kalmayarak baba yadigarı reno flash kullanmaya devam etmişimdir şimdi ise hak yolu bularak puntocuyum...
    Size Focus diye başka bir araba kakalamış olmasınlar.

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kötü araba kötü evo.. sakın almayın sayısı artmasın dökülüyor bu araba alalı 2-3 hafta oldu hala bazı parçaları kayıp arıyorum, yolda dökülmüş şaka bir tarafa evolar artıyor.. samsuna gittim dolu fiesta vardı iyiki almamışım dedim.. evolarda artınca bende yeni bravo çıkarsa ondan alırım..
    muhaha aynen her parcası elimde.aman abi keske alınmasa puntolarda su fiesta vs gibi metal yıgını goruntusunde olmasalar

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

ford kullandım fordun içeriye aldığı sesten bıktım bide fiata laf derler dünyanın parasına focus alıyorsun içeri ses alıyor.renault kullandım o da ses alıyor elektriğinde problem oluyor ufacık şeyde arıza yapıyor zaten clio ve megane açıkcası yağ tenekesi benim gözümde.Ama punto bindiğimden beri çok çok memnunum.Fiatın tüm arabalarını kullandım nerdeyse ama punto özellikle evo çok hoşuma gidiyor hatta 1 haftada 2 tanede satılmasına aracı oldum.her araba sorun yaratır illaki sen gidip mercedes bmw yada audi almıyorsun bu arabalar fiyatına göre yaparsa zaten yakar atarım arabayı.Dünyanın parasını dökecen sorun yarataracak.Bence bu forumda puntoyu kötülemen hemde bu denlice yanlış bence tabiki senin görüşüne saygımız sonsuz herkes beğenecek diye bir kaide de yok.Ama bu şekilde yazmasaydın bence daha hoş olurdu.

Nasıl bir hayat biçimiyse adrenalin,evo da öyle birşey......

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

arkadaişar bu ses konusu fazla abartılıyor bence.sonuçta ufak sesler tüm marka araçlarda var.benim aracımdada var.misal ön sol kapıdan cızırtı geliyordu.ben kapı sanıyordum ama kapı cebindeki küçük el feneri yapıyormuş.torpidodan gelen sesin navigasyondan çıktıgını tesbitettim.mesela.ha şu da var aracın kendi çıkardıgı seslerde var.mesela aynanın ardındaki 4 cm çpındaki kapak.ta ilk aldıgım gün cızırtı yapıyordu.ama olabilir kul yapısı bu hem bu tarz işler benim hoşuma gidiyor.aracı kendim şöyle bi göz atarak kurcalıyorum.nerde ne var nasıldır diye göz gezdiriyorum.
    ayrıca biz punto evomla mutlu ve bahtiyar olarak yaşıyoruz ve bir birimize aşıgız
    seviyorum ulen puntomu evlenecem onunla.kafaya koydum.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

bende aracımın kapı menteşesini değiştirdim servis 1 ay aramadı bir gün gittim nerde felan ertesi gün geliyor beyfendi dediler bu servisle alakalı değil çalışanların karakter meselesi. Araçta ses var mı bilmiyorum bazen bi tıkırtı var ama arka kapı sol marşpiyelmi kapının kapandığında altta kalan kızım 2 cm açılmış üst kısmı , kapılar bağırması geçti menteşeler değişince başkada bir sıkıntı yok maşşallah kullanıyoruz tık demeden bakalım yaza yıllık bakıma girecek oda kaç tl tutar çok merak ediyorum.

Abay SÖNMEZ
    avi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Aslında burdaki sorun ses gelmesi felan değil bence, mesele servislerinn yaklaşımı. 2008 senesinde dizel hyundai eram vardı, ufak bi tıkırtı sebebiyle servise gittim, usta gelir böle sesler, normal dedi, 25-30 bin lira verip sıfır araba almışım ve ses gelirmiş, normalmiş. Servis sorumlusu geldi derdimi dinledi, ustanın sölediğini felan anlattım. Adam ustayı çağırdı ve dediki "gerekirse arabanın ön tarafında değişmedik bişe bırakmicaksınız ve o ses kesilecek" Sonuç olarak ses belki kesilmedi ama adamın bu yaklaşımı bile beni çok rahatlattı çk sevindirdi. Birileri milyonlarca dolar yatırım yapar, reklamlar yapar sattığı malına iyi bi imaj çizebilmek için ama öbür taraftan 1000-1500 lira aylık alan bi usta gelir ve konuşur "bu paraya bu kadar, ses gelir normaaaal, hepsi aynı..."

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

E bu paraya bu özellikte daha kaliteli bi araç alabiliyosan göster ben 10 tane alcam. Bence halkımızdaki Fiat düşmanlığı hiç bitmeyecek. Bu ufak hatalardan dolayı orda burda laf oluyor milletin aklında Fiat kötü kalıyor. Fiat'a o kadar para verilir mi diyor herkes. Haklısınız müşteri memnuniyetine önem vermiyorlar ancak,hele ki punto evo gerçekten şık ve kullanışlı bir araç.

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

siz bence boyle sorunlardan yakınacagınıza o odedıgımız super vergılerle 30bin liraya ulasan fiyatlardan yakının.!! bence.

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

gcen gun arkadaşın passatına bindim, konsoldan takır tukur bisürü ses geliyordu bosver sesi hepsinde var arkadasım benim puntodan okadar ses gelmiyor valla

Onur ünlü
    ontec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 0

bu ses konusunda birşey demek istiyorum. arabayı ilk aldığım gün forumda bu ses olaylarını duyunca hadi yaa diye düşündüm eşim de arabın her yerinden tıkırtı geliyor dedi aha dedim doğru çıktı.

neyse arabaya bindim evet her yerde ses var.

neyse bana mantıksız geldi önce arkadan gelen ses arka koltuğun dayanak kilidi yerinden çıkmış oturttum arka taraf geçti ön taraftan gelen sesler torpidodaki malzemelerden geliyormuş. onları düzgün koyunca geçti, sol kapıda su şişesi duyurordu onu kapağı kapının eğimli yerine denk geldiğinden o takırdıyormuş, kol dayamanıniçindeki zımbırtılarda ses yapıyormuş.

aslında sorun şu benim peugeot 206 da araba küçük ama torpido devasa idi torpida zemininde kullanım klavuzlerı bez bir çantada yerinde duruyor ıvır zıvır bunun üzerinde duruyor idi hali ile titreşimde ses pek çıkmıyord, oysaki evo da malesef torpido neredeyse yok var olan torpido ise sert plastikten olduğundan koyduğumuz her sert cisim titreşim yüzünden gürültü çıkartıyor.

akeza ko0l dayamanın içi ve kapılar özellikle standart küçü su şişelerinin kapakları kapının plastik kısmına çarpıyor ve ses yapıyor.

denemesi bedava gürültü olduğunu söyleyen arkadaşlar bu ıvır zıvırı bir çıkartıp bu denemeyi yapsınlar arabada gerçekten bir sorun yoksa ses kalmayacaktır.

Hakan Dalkıran
    34 HKN 37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 18

Sıkıntı yaptığınız bütün sorunlar çok basit şeyler ki serviste zaten sorunları gidermiş.Punto Evo bence mükemmel bir araç

Turan Unes
    paren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

bu benim ilk arabam normalde 2. el alacaktım baktım temiz araba bulmak zor, fiat alacağım dedim bu segmentte en iyi fiyat ve dı-onanım evoda idi alacağımı duyanlar fiat arabamı diyenler oldu...fakat dinlemedim gittim evo dynamic aldım şu an gayet memnunum..ses konusuna gelince bir tek arka kapıları açtığımda ses geliyordu onunda tahtit yaylarını garanti kapsamında servis hemen değiştirdi...çözüldü...şu an sadece kol dayamada hafif bir ses var onuda bakıma gittiğimde göstereceğim...aynı elektronik eşya alma gibi araba işide şans işi kimnde hiç sorun olmaz kiminde ise arızamdan başını kaldırmaz ama tüm markayı kötülümek yanlış bence...

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456