Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande puntonun sağ arkasından gelen tuhaf gıcırtı sesi

Atilla Kaya
    babacan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Standart Grande puntonun sağ arkasından gelen tuhaf gıcırtı sesi

1-) merhaba arkadaşlar 2.5 ay kadar önce küçükyalı birmottan 2011 sıfır GP aldım.Şimdilerde sağ arkadan bir gıcırtı sesi gelmeye başladı.Bu ses çok bozuk yollarda gelmiyor.Çok temiz düz yollardada gelmiyor.Yarı bozuk yarı temiz yollarda hafif bozuk yollarda yavaş giderken geliyor.Adeta bir vida gıcırtısı sesi gibi birşey.Bugün arabayı fiat yetkili servisi göztepeotoya götürdüm.Ustayla tecrübeye çıktık,oda duydu sesi arabayı kaldırdı bütün somunlarını sonuna kadar sıktı.Amortisör lastiklerine slikon spreyi sıktı falan ama gene geliyor ses.1 saat falan uğraştılar gene geliyor.Arabayı bırak parçalarını sökelim nereden geldiğini bulmaya çalışalım dedi.Ben henüz bırakmadım.Kurcalıycaklar onu bunu sölecekler korktum.Aranızda böyle bir sorun yaşayan oldumu = ?

2-) Birde fren pedalından sürtünme sesi gelmeye başladı.Frene basınca vuuuuuuuzsss diye bi ses geliyor.Kontak kapalıykende geliyor.Bu sorunuda yaşayan varmı.

3-( Az önce benzinciden benzin alırken ön sağ ve sol amartisör yaylarının ileriye doğru çaprazlama meyilli olduğunu gördüm.Sağ taraf daha fazla meyilli sol biraz daha az meyilli.Yamuk duruyolar yani.Bu normalmi ? gece saati park etmiş 2 puntoya baktım onlarda yoktu.Sanırım ben kafayu yemeye bşaladım.

keşke almasaydım bu arabayı.

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Ufak tefek sorunlar başladığı zaman bende aynı hisse kapıloyordum öle diğer arabalarla karşılaştırıyordum ama belli b süre sonra alışılıyor.

..Vida sesi bende tümseklerden gecerken oluyor esneme gibi sanki kapı taraflarından geliyor gibi.
    ...Frendeki ses ise westinghouse tu sanırım onunla ilgili olabilir. fren merkezi fln aratırsan bulabilirsin. forumda kısacası takmamak lazım bazı şeyleri alışırsın ama tabi çözümü varsa yapılmalı..

Atilla Kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bu fren pedalından gelen ses kontak kapalıykende bastığımdada geliyor.Westghosue dan olsa kapalıyken gelmez gibi geliyor bana.Daaha ziyade frenin yayının falan sürtünme sesi olabilirmi ?

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı babacan85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu fren pedalından gelen ses kontak kapalıykende bastığımdada geliyor.Westghosue dan olsa kapalıyken gelmez gibi geliyor bana.Daaha ziyade frenin yayının falan sürtünme sesi olabilirmi ?

pedal takımından geliyordur ses
    arka taraftan gelen ses te gıcırtı gibi ise hepsinde var olan arka kapıların sesi

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pedal takımından geliyordur ses
    arka taraftan gelen ses te gıcırtı gibi ise hepsinde var olan arka kapıların sesi
    Coşkun abiye katılıyorum. Arka kapılardan gelen ses kronik. Arada sırada ayar yapıp,yağlayıcı sipreyle kapı kilitlerini yağlattınmı bişeyi kalmıyor.

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

evet arkadasım bencede dun konustuk ama bence dıger arkadasların dedıgı gıbı orasını burasını söktürmeden önce bi arka kapı ayarlarına baktır yıne duzelmezse dıger seceneklerı uygulattır.

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

Standart Grande Puntonun Sağ Arkasından Gelen Tuhaf Gıcırtı sesi

kilidin geçtiği kanca gibi bişey var her iki tarafinada kumaşa benzer bir bant var ondan sar forumda vardı nasıl yapılacağı benimki boyle gecti

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

bu gacırtı lakurtu lakırdı şeklindemi? bende de arabayı aldığım ilk gunden beri var bazen kesiliyor ama genelde hafif çukur ve kasislerden geçerken geliyor. ben süspansiyon sistemin de herhalde sorun diyordum kapıdan olduğunu söyleyen arkadaşlar var.bugun yine dinledim sesi bana süsüpansiyondan geliyor gibi geldi.
    Ama ses sağ arkadan yüzde yüz eminim.

TOLGA YILDIRIR
    PLaTiNuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 884

Bende de o tuhaf gıcırtıdan vardı bir türlü bulamamıştım ama en sonunda arka koltuklardan olduğuna karar verdim ve serviste baktırdım dediler ki arka koltukların kanca ve kilit yerlerini arada bir yağlamanız gerekir zamanla bu sesi yine yapabilir demişlerdi...Tabi benim araç 2006 ama sizinki yep yeni...kesin sorun budur diyemem sadece edindiğim tecrübe
    Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol...

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

Alıntı PLaTiNuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de o tuhaf gıcırtıdan vardı bir türlü bulamamıştım ama en sonunda arka koltuklardan olduğuna karar verdim ve serviste baktırdım dediler ki arka koltukların kanca ve kilit yerlerini arada bir yağlamanız gerekir zamanla bu sesi yine yapabilir demişlerdi...Tabi benim araç 2006 ama sizinki yep yeni...kesin sorun budur diyemem sadece edindiğim tecrübe
    birincisi bu ikinciside arkadaki o karton gibi şeyi tutan ismini unuttum pandizotmuydu neydi şuan onun altındaki vida gevşemişse ondandır ayrıyeten arka bagaj aydınlatma bagzılarında var bagzılarında yok o genelde gevşek oluyor nasıl oluyor bilmem ama, hafif el vurursanız ses o kısımdaki aparatlardan geliyordu bizdekinde biraz yağlama sıkmayla hal oldu

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

evet ya benimde arka sağ koltuğun altından bi gacırtı sesi geliyor bulamıyoruz ama araba yolda giderken dışarıdanda duyuluyor çok uyuz ediyo adamı nerden olabilir acaba

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

Standart Grande Puntonun Sağ Arkasından Gelen Tuhaf Gıcırtı sesi

ses gicirti seklinde ve kasislerden yavaşça geçerken çıkıyorsa büyük ihtimalle kapılardan

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı aeron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses gicirti seklinde ve kasislerden yavaşça geçerken çıkıyorsa büyük ihtimalle kapılardan
    kasislerden değilde hafif bozuk yolda ufacık çukurda bile ses yapıyor kapı sesine benzemiyor benimki dışarıdanda duyuluyor

Tamer İNSEL
    PROTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 102

Bu gacırtı gucurtulardan bendede başladı, artık düşünmekten bıktım, aldık bir kere alışıcağız bunlara. Bu paraya bu kadar araba.

xxx xxx
    ferikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 137

ya arkadaşlar kapılardan diyorsunuz da aynı ses bende de var, arabam 3 kapı

ben de deli oluyorum nerden geliyo bu ses diye..

Tamer İNSEL
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ferikci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kapılardan diyorsunuz da aynı ses bende de var, arabam 3 kapı

ben de deli oluyorum nerden geliyo bu ses diye..
    Senin kapılar azmış, az kapı az gacırtı

Tamer İNSEL
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı PROTOS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gacırtı gucurtulardan bendede başladı, artık düşünmekten bıktım, aldık bir kere alışıcağız bunlara. Bu paraya bu kadar araba.
    Bu kadar paraya, bu kadar araba sözü içime sinmedi. Bu arabaya haksızlık ettim bu sözle.

Sonuçta piyasada bu rakamlara (27300TL), Otomatik vitesli, cam tavanlı, ABS-ESP-ASR-MSR-EBD-HBA-Hillholder, olan bir araç bulmak mümkün değil. Çin işi Chery den tutun, Hint işi Tata'ya kadar baktım. Clio, Fiesta, Kia, Hyundai. Belki aynı sınıfta daha kaliteli modeller olabilir ama, GP'lardaki fiyat-donanım bence emsalsiz. 3 yıl artı uzatılabilen garantiside cabası.

Sonuçta ben arabamdan son derece memnunum, sadece yakıt sıkıntısı var oda benim hatam, sonuçta dizel alabilirdim, 1-2 ay beklemek istemedim bu vardı bayide alıverdim.

Yakıt olayınıda herhalde LPG ile çözeceğiz. Fiat garanti konusundaki endişelerimide giderdi sağolsun. O zaman Grande Punto'm, Grande Pinti olur herhalde.

xxx xxx
    ferikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 137

Arkadaşlar bugün gıcırtı sebebiyle Kavaklıdere Oto'ya gittim, orada çalışan Yasin adlı arkadaşla test sürüşüne çıktık. 2 tur attıktan sonra ses yerlerini tespit ettik. İlk olarak ön kapı kilitlerinde kilidin tutunduğu metal yerlere izolasyon bantı sarıldı, ikinci seferde ise arkada yanlarda pandizot ile tavan arasında duran plastik parçaları tutan vidalardan biri çıkmış, ona yeni vida takınca ses tamamen yok oldu. Kendilerine buradan çok teşekkür ediyorum. Siz de bir kontrol edin bakalım belki seslerin kaynağı aynıdır

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Atilla Kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

ben bu sesin kapılardan falan olduğunu sanmıyorum.Az önce gelirken sanki sesin arttığını hissettim.Araba esnediği zaman falan gıcırtı şeklinde geliyor.Arka taraftan geldiği kesin ama bence alt takımlardan geliyor.ARabanın kapı aksamı kilit aksamını falan inceledim salladım falan ama ses yapacak bişeye rastlamadım.Amortisör yada süspansiyonun parçalarından geliyor olabilir.Bende serviste bulamadılar.Napsam acaba ? kronik problem diye bişey kabul etmiyorum ben.Eğer arbada kronik problem varsa arabayı değiştirmeleri lazım.

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

sorunsuz sorunsuz dedik benim evodada sag arkadan sanki boyle koltugu tutan dis cıkmısta koltuk sallanıyor gibi bir ses gelmeye basladı.ama inanılmaz rahatsız oluyorum resmen batıyor yani bana.gecen bir kaza gecirdim onunla alakalı olabilirmi bilmiyorum ama en kısa zamanda servise bırakıcam gelişmeleri yazarım

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon