12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Mat folyo kaplama

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Mat folyo kaplama

Arkadaşlar bildiğiniz üzere son günlerin modası mat folyo kaplama...bende yaptırmayı düşünmüyor değilim açıkçası...ama aklımda bazı soru işaretleri var...
    örneğin aracı satmaya çalışırken folyoyu sökmek zorunda kalacağım çünkü sonuç olarak alan kişi mutlaka boyasına baktırmak isteyecektir....
    Yada bu folyo kışın yağmurda karda atma yaparmı ?? Çizilirmi leke-kir tutarmı tozu çekermi gibi bir sürü soru var sorabileceğim....daha detaylı bilen yada yaptırmış olan arkadaşımız barsa bilgilendirirse sevinirim....

çok teşekkürler....

güven öğün
    guven_ogun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    68AG517
    Edilen teşekkür: 64

bildiğim kadarıyla 2-3 yıl garanti veriyor yapan yerler sökülme,açılma konusunda.boyadan daha zor çizileceğini düşünüyorum,ama elbet ön kaputa gelen bi çakıl iz bırakıcaktır.
    satarken zorlanacak olabilirsin,alıcıyla şu şekilde anlaşabilirsin bence herşeyinde garanti veriyorum boya konusunda fiyatta anlaştıysak söktürelim kaplamayı baktır boyasına al,dediğim gibi çıktığında alırsın arabayı,mırın kırın ederse folyonun parasını alırım dersin,bu tarz bi anlaşma sağlayabilirsin.

Palio 1.2 16v EL
    Grande Punto 1.4 Fire Dynamic
    Linea 1.3 Multijet Emotion Plus Dualogic

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Berkercim Öncelikle 3D Denen Delikli Araç Giydirme Folyosu Kullanılıyor Bunun İçin Ve Sıkıntı Olmuyor. Ama İşi Ustasında Ve Bileninde Yaptırırsan Her Reklamcı Ve Araç Giydirene Asla Yaptırma Derim. Aracınada Yakışır Ama Ledli Far Stop Jant V.s Ufak Tefek Doldurduktan Sonra Yaptır Derim Boş Bir Araca Mat Kaplama Birşey Kazandırmıyor Kardeşim.

Sağlıklımı Dersen Arkadaşım Yaptırdı Tek Kapı Opel Astra Bertonesine, Griydi Beyaz Yaptırdı. Ufak Tefek Kabarcıklar Dışında Gayet İyiydi 1000 1200 Civarı Para Verdi. Sonra Bir Kaza Yaptı Komple Söktü. Araç Yapılınca Yine Yaptırdı Ve Bu Ay Tuning Türkiye Dergisinde Çıktı 06 Es Plakalı Beyaz Bertone.

2 Yıldan Fazla Bekletilmemesi Sağlıklı Olanı. Eğer Araçta Önceden Boya Yoksa Ve Macun YOksa Sökerken Sıkıntı Çıkmıyor. Ama Varsa Sonradan Yapılan Yerlerde Boya Kalkması Macun Kalkması Gibi Sıkıntılar Olabiliyor. Mat Folyolar Bakım İster Toz Tutar Leke Gösterir Sürekli Tertemiz Edeceksin Kesinlikle Fırça Sünger V.s Kullanmıcaksın Parlak Folyo Gibi Değildir. Taş İzlerine Karşılık Ön Kaputa Çift Kat Çektiriceksin Taş İzinde Alttan Aracın Rengi Ortaya Çıkmasın Diye.

Satarken Sıkıntı Çıkarır Yaptırmadan Önce Aracına Ekspertiz Yaptırsan Bile Kesinlikle Alıcıda Kuşku Uyandırır Folyo, Tanıyan Bilen Biri Sıkıntı Yapmaz Ama Başkaları Yapar. Kimsede Sana 1000 Lira Vermişin Demez Söktürürsün Öle Satarsın Yada Beğenen Güvenen Öle Alır. Satarken Artısı Olmaz Folyonun Tamamen Zevk İşidir. Bir Ay Bile Kullansan O Senin Zevkindir Keyfini Çıkar Gerekiyorsa Söktür.

Arabanada Yakışır Emin Ol...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

söktükten sonra yapışkanın izi kalıyor diye biliyorum o yüzden böyle olaylara sıcak bakmıyorum

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı ayhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söktükten sonra yapışkanın izi kalıyor diye biliyorum o yüzden böyle olaylara sıcak bakmıyorum
    Yok Ayhan Öyle Birşey Sadece Kışın Sökülmesi Sıkıntı Yaratıyor Folyo Biliyorsun Plastik Ve Yumuşak Bir Madde Kışın Soğukta Yapışkanı Ve Plastiği Sertleştiği İçin Sökülürken Parçalanarak Sökülme Dez Avantajı Var Ve Isı Tabancası Kullanarak Söküyorlar. Ama Sağlıklı Olanı Gün Işığında Sıcak Bİr Havada 2 Saat Bekletip Rahatca Sökülmesi Mantıklı Olanıdır. Çok Fazla Leke Kalmaz Kalan Lekelerde Gayet Basit Bir Şekilde Çıkıyor. Sen Pazarlamacılara Bakma En Ucuz Kaplamayı Yaptırıp 5 Sene Üstünden İnmiyorlar O Sorun Onlarda Yaşanıyor.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

anladım serdar güzel bir açıklama oldu teşekkürler

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

valla teknik anlamda zararı varmı bilmiyorum ama hafta sonu bahçelievler 7.cadde de wv scirocco da siyah mat kaplama gördüm,muazzam bi görüntüydü.onu gördükden sonra bende düşünmeye başladım.berker detaylı bir sonuca ulaşırsan paylaşımlarını bekliyorum...

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

bir ara bende düşünüyordum hala düşünüyorum yaptırsammı yaptırmasammı diye gerçekten çok güzel duruyor bizim burda bi arkadaş A5 e yaptırdı arabanın görünüşü değişti bu arada folyo çizildiği zaman ısıtarak parça yapıştırıyormuş hiç belli olmuyormuş ama nasıl yapılıyor görmedim bir muayenede sorun çıkmıyor dedi ruhsata işlemek 100 liraymış kendi öyle söyledi

aynı bu şekilde şuanda
    Konu StrawBeeRy tarafından (23/08/2010 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim....Serdar abi açıklamalar için çok teşekkürler....avantajı dezavantajından fazla gibi duruyor

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

aynı zamanda dediğim A5in sahibinin öbür arabasıda mat siyah navara ve protacta yapılmış
    https://www.protackaplama.net/RENK/n...esim%20167.jpg

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

mazda 6 da gördüm
    yok böyle birşey. bir arabaya bu renk bu kadar mı yakışır dedim. 1 dk boyunca arabanın etrafında döndüm