20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande Punto Mu Corsa D mi ?

Eser AKPINAR
    eser_83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Grande Punto Mu Corsa D mi ?

Merhaba arkadaşlar. Şuanda kullanmakta olduğum 2005 Model Megane 2 Hb. 1,4 benzinli aracım var. Doğrusunu söylemem gerekirse aracımdan çok ama çok memnunum. Ancak ülkemizdeki aşırı yüksek benzin fiyatları ve benim anti lpg takıntım yüzünden dizel bir araç almak istiyorum. Aklımda iki araç var. İkiside aslında aynı platformu kullanıyor. Biri grande punto multijet diğeri corsa d cdti aslında motorlarda aynı Piyasada genele 75 hp ik corsa var 90 hp olanları az. Grande puntoda daha fazla 90 hp lik versiyonu var. 2007 - 2008 model almayı düşünüyorum bu arada. Aslında eskidende punto alacaktım ancak malum city problemi döşeme sorunları ve tıkırtı burçları yüzünden soğumuştum. Şimdi gene aklıma girdi başka bir forumdan hatalın bir çoğunu düzelttiklerini okudum umarım doğrudur. Opel Corsa nın içide dışıda çok kaliteli ancak en üst versiyonunda bile arka camlar manuel (bu puntoda da aynı sanırım) artı sadece en üst versiyonunda yol bilgisayarı var. Punto ise donanım zengini ne ararsan var. Ancak aklım çelen insanlar Alman dururken Fiat alınmaz kütük gibi araba corsa al diyorlar. Birde puntoda korktuğum bir diğer şey arka frenleri kampana oluşu. Corsa da da kampana mı bilmiyorum forumda sordum daha cevap gelmedi eğer öyle ise fren sistemi nasıl güven veriyor mu ? Arabanın kronik arızaları neler ? 75 hp ve 90 hp lik motorlar güçlü mü ? Ve siz olsanız ne alırdınız ? Teşekkürler.
    Konu eser_83 tarafından (23/06/2010 Saat 17:35 ) değiştirilmiştir.

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Abi şimdi şöyle bildiğim kadarıyla anlatıyım. Bizde dizel yok motor gücü konusunda arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır da.. donanım konusunda bildiğim kadarıyla: dynamic versiyonlarda 4 cam otomatiktir, evet sorunların çoğu çözülmüştür, evo alabilirsen (yani sıfır alacaksın ama 75hp olacak) iç tasarım grandeden daha kaliteli yalıtım falan daha iyi. Ama grande de fena deil. İkisine de bindim ordan biliyorum.

Corsa hakkında hiçbir fikrim yok ama fiatlarda bence oldukça iyi araçlar. Çevremde kullananlardan falan öyle şikayet duymadım. Biz zaten yeni aldık henüz 135 km de araba ben pek yorum yapamam.

İnşallah hayırlı ve yerinde bi karar verirsiniz, iyi forumlar...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser AKPINAR
    eser_83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Teşşekür ederim yorumun için dostum. 2. el bakıyorum maksimum 27.000 civarına çıkabilirim. O fiyata evo var mı dizel bilmiyorum

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Haklısın abi İnşallah temiz hele bi de 90lık bulursun da

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

opelden çok çekmiş biri olarak ben punto derim.Opel zamanında servisden çıkamıyordum ve birçok çevremde insanda opelden ciddi sorunlar yaşadı.(elektronik arızaları,yeni aracın sunrooftan su almasına kadar)

Gp lerde sorun yok mu deseniz elbette var ama bu sınıf araçların hangisinde yokki?
    Öncelikle kronik olarak arızalar mevcut ama her arkadaşımız yaşamıyor.Benim yaşadıklarım city arızası,amortisör takozları ve araçtan gelen tıkırtılar.Şu var ama hepsini servisten garanti kapsamında değiştirdim.Eğer garantili 90 ps bir araç bulursanız sizi fazlasıyla memnun edecektir.Kronik problemleri zaten garanti kapsamında halledersiniz.

Donanım olarak ise sizi fazlasıyla tatmin edecektir corsaya nazaran.Gp lerde donanım sınıfına göre gayet tatmin edici.Kütük gibi araba kavramına az da olsa katılabilirim ama corsanın da öyle oldugunu biliyorum.Alman kalite farkı illaki mevcuttur ama genel değerlendirme olarak kesinlikle ben gp alırım.Burda önemli olan servis bakımlı temiz kullanılmıs garanti kapsamında bir araç bulmak.O bütçeyle de çok rahat bulursunuz.Evoların 2.eli ne alemde o konu hakkımda fikrim yok araştırmak lazım.

7. Bu mesajı için 2 kişi Erdem Bozdağ'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Erdem çok güzel açıklamış bu sözlerin üstüne eklenebilecek bir şey yok...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

punto evoyu alan çok sıkışmayacağı sürece satmaz heralde 2. elleri çıktımı
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Puntoların Evo ları çok ayrı bir şey ya içi cıvıl cıvıl sanırım Bravolar ile aynı iç konsepte sahip. Corsalara bakmadım bile. Birde donanım zengini olduğuna katılıyorum Yanlız arkadaş grande punto arıyorum demiş. 27bin maks seviye ile çok temiz 1.3 mltjet 90 hp 6 vites bulunur hatta cebinizde paranız da kalır sanırım 2007 - 2008 modelleri 22bin 25bin arası bir fiyata bulunabilir.
    Artık Fiorinolu

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

GP mu Corsa mı derseniz kesinlikle GP derim Erdem gibi.

GP almadan önce Corsa'yı araştırdım babamın Corsa alalım demesiyle.Ancak düşündüğüm fiyat aralığında bulduğum Corsa'lar ya kazalı,ya çok km li ya da ikinci-üçüncü sahibinden olanlardı ve donanım olarak en düşük seviye olan Essentia'lardı.Bir üstü olan Enjoy için model düşürmek zorunda kalmıştım.Sonrasında arayışımda öncelikle şehir sonrasında da araç değişikliğine gittim(ilk başta Denizli'den araç arıyordum).Ve şimdiki aracımı aldım.Babam 9 yıl boyunca opel kullandı ve arabama bindikten sonra GP nun Corsa'dan daha iyi olduğunu söyledi.

2008 düşünüyorsanız fazla bir sorunla karşılaşmazsınız diye düşünüyorum.Bendeki araç da 2008 model ve şu ana kadar sadece sağ iç kapı açma mekanizması ve sol arka dış kapı koluna benim isteğimle bakıldı.Arka dış kapı kollarının kronik bir sorun olduğunu söylemişti bana servis,onun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.City sorunu 2006 dışındaki araçlarda pek yaşanmadı diye biliyorum.2008 modelleri de sadece direksiyonun torklanması için çağırdıklarını okumuştum.

Onun dışında gerçekten mükemmel bir araç.75 HP ya da 90 HP kararını sizin test ederek vermeniz daha mantıklı olur.Arka frenlerin kampana olması pek bir sorun yaratmıyor frenlemede içiniz rahat olsun,gerçek anlamda sağlam frenlere sahip GP'ler.Ben 75 HP lik kullanıyorum ve gayet memnunum motordan.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

frenlerimiz bir çok araca göre de oldukça sağlam diyebilirim. Frene bastığınızda aracı yere çiviliyor
    Artık Fiorinolu

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    punto evoyu alan çok sıkışmayacağı sürece satmaz heralde 2. elleri çıktımı
    Çıkmış bi kaç tane biri ev almak için sattığını yazıyordu...

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    frenlerimiz bir çok araca göre de oldukça sağlam diyebilirim. Frene bastığınızda aracı yere çiviliyor
    frenleri mükemmel GP lerin. bir çok araç kullandım ancak beni bu kadar tatmin eden olmadı fren konusunda.
    şunu söyleyeyim.
    madem 27 bütçeniz var sınıf düşürmeye gerek yok. dizel 2006 trend - 2007 collection focuslara bakın. HB ya da sedan bulabilirsiniz rahatça. hele eylül - kasım aylarını beklerseniz 2008 i ya da çok temizi bile düşer. neden bu öneriyi yaptım?
    siz C sınıfı bir araçtan inip B sınıfı bir araca bineceksiniz. gerek ses yalıtımı gerek sürüş dinamikleri olsun çok hayal kırıklığına uğrarsınız. ben yaşadım az çok biliyorum. sonra üzülürsünüz demedi demeyin

bir örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9-beygir/detay
    tertemiz araba...
    vallahi o kadar bütçem olsa hiç B sınıf araçlara bakmam ben..
    Konu Du Hast tarafından (23/06/2010 Saat 20:14 ) değiştirilmiştir.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    frenleri mükemmel GP lerin. bir çok araç kullandım ancak beni bu kadar tatmin eden olmadı fren konusunda.
    şunu söyleyeyim.
    madem 27 bütçeniz var sınıf düşürmeye gerek yok. dizel 2006 trend - 2007 collection focuslara bakın. HB ya da sedan bulabilirsiniz rahatça. hele eylül - kasım aylarını beklerseniz 2008 i ya da çok temizi bile düşer. neden bu öneriyi yaptım?
    siz C sınıfı bir araçtan inip B sınıfı bir araca bineceksiniz. gerek ses yalıtımı gerek sürüş dinamikleri olsun çok hayal kırıklığına uğrarsınız. ben yaşadım az çok biliyorum. sonra üzülürsünüz demedi demeyin

bir örnek: Ford / Focus / 1.6 TDCi Collection / İLK SAHİBİNDEN 62 BİN KM DE 109 BEYGIR sahibinden.com'da
    tertemiz araba...
    vallahi o kadar bütçem olsa hiç B sınıf araçlara bakmam ben..

bak bu iyiymiş,sıfırı 40 bin'in üzerinde olması lazım..

salih yaprakcı
    dallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 46

evoya vereceğiniz paranın üstüne 5 milyar koyabilirseniz bravo alırsınız sıfır evo almak pek mantıklı bi seçim değil,evo alsanız bile ön ve arka tamponları değiştirmediğiniz sürece yaşınızıda 26 kabul edersek tn dede veya iyi aile çocuğu damgası yemeniz uzun sürmeyecektir araçta çok şirin tatlı ve çocukken oynadığımız oyuncak araba görüntüsü var,test sürüşünde fiattaki eleman beni tanıdığı için sür istediğin kadar dedi ve sanayici olduğum için dükkana uğramam gerekti evoyla sanayiye girdikten 10 dk sonra dalga geçmeye başladılar seçim sizin.

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

zevkler ve renkler tartışılmaz herkesin kendi kararı
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

herkes süper yazmış ben de yazayım
    Megane II çok başarılı bir araç benim de çok hoşuma gidiyor. Taksiciler de çok memnun. Dizelini düşünebilirsin o kasa ve ağırlığa göre çok az yakıyor.
    illa Corsa D veya Grande Punto düşünürsen kesinlikle GP derim. Evo'nun tipini sevmediğim için tavsiye etmiyorum içi daha güzel olabilir ama dış tasarım daha önemli. Ayrıca GP'nin de iç tasarımı gayet yeterli. Donanım bir GP düşün bence. En donanimlisini bile alsan Corsa d den ucuza gelir. Ben de yeni punto aldım, Corsa D nin fiyatlarını görünce gittim 2006 GP aldım. 90 lik Skydomelu araçlar çok populer

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

no evo forever grande punto
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Berkay Dindar
    BBERKAYY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 DDD 71
    Edilen teşekkür: 30

Corsanın iç mekanında kullanılan plastik kalitesi corsadan iyi fakat puntonun kullanım ve oturma pozisyonu corsadan çok çok başarılı.(Benim gibi uzun boyluların dikkat ettiği şeylerin başında geliyordur sanırım )
    Tasarım göreceli kavram ikiside kötü değil alacak kişinin keyfine kalıyor.Aynı fiyat aralığında iki araca bakacak olursanız punto daha mutlu eder.20-23 bin TL aralığında temiz ve donanımlı bir corsa bulamazsınız ama Punto bulabilirsiniz.Bu iki araç ortak platform araç oldukları için donanımlı ve temiz olanını almak en mantıklısı marka takıntısı yoksa tabi.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Bence ikisinide almayın. Megane' dan inip daha dar ve küçük bir arabaya binmek çokta mantıklı değil.
    Megane II Dizel yada Opel Astra Dizel bakın derim. Yada o segmentte farklı araçlar bakın.

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

corsa ve gp ayni sase uzerine kurulu ve bir takim motorlarini da bereber kullaniyorlar.benim tercihim servis vb.. durumlardan dolayi gp olurdu.bence megane dan inip bravoya binmelisiniz..