Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Evo Dynamic 1.4 Multiair 105hp Asistkit+Popkit

Murat Kaya
    Zor Oldu Ama Aldım :)) fuzzylife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji
    Edilen teşekkür: 7

Standart Evo Dynamic 1.4 Multiair 105hp Asistkit+Popkit

Arakadaşlar Evo Dynamic 1.4 Multiair 105hp Asistkit+Popkit =31.000tl Metalik Beyaz Bordo Döşeme ne dersiniz kararımı verdim gibi lütfen tarafsız bir göz olarak değerlendirip yorumlarınızı yazarsanız ççok sevinirim

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

ortalama 7lt yakıtı var bunu göz ününe alıp tekrar düşün derim, çok fazla km yapmıyorsan sorun yok.

Murat Kaya
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji

genelde şehir içi kullanacam.Senin motor önerin ne olur?

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90

yakıt tasarrufu için 1.3 multijet 75hp bendeki G.Punto 5.8lt yakıyor bence baya bi ekonomik.
    Ama sadece işe gidip gelmek için kullanıcaksan ve ev ile iş arası 5-7km arası ise dizellerde pek bir tasarruf olmuyor, birde şu yönden düşünmek gerek hayat sadece ev ile iş arasında geçmiyor

Ben her halukarda yakıt tasarrufu için dizel derim, ha eğer Multiair motora LPG kiti taktırabiliyorsan daha iyi olur tabiiki ama şu an için bu mümkün değil.

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

1.4 77 BG derim

O Ç
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 77 BG derim
    1.4 77Hp araç hem performans'tan yoksun olur hemde yakıt konusunda Multiair'den öyle ahım şahım bir üstünlüğü olmazki hatta hiç bir üstünlüğü olamaz, yanlışmıyım?
    Ama LPG kiti taktırıp kullanırım derse o zamanda ortalama yakıt değerleri dizel araçlar ile aynı seviyede olur ama perf. daha az olur bu seferde.

Zafer COŞKUN
    beyaz evo80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 96

Kardeşim multiair kullanıcısı olarak ş.içi çok yakıyor uzun yolda yakıtı dusuk ve lpg sistemine uygunluk sağlamıyor yanı lpg olmuyorama belkı ılerkı gunlerde cozum bulabılırler fiyat olarak ben 105hp+asist kit:31000 tl ye aldım 2,5 ay önce yani fiyat olarak iyi performans süper tabıkı karar senin

Murat Kaya
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji

zafer arkadaşım almyı düündüğüm araç seninki ile aynı hatta renk olarak da gerçi senin iç döşeme hangi renk bilmiyom ama benim ki bordo olacak allahın izni ile. Öğretmenim Araba genel olarak ev ve iş arasında kullanılacak.Ev ile iş arası da yaklaşık 10 km(daha aşağısı olabilir ama daha yukarı değil) e tabi arada hafta sonları falan şehir dışı turlar da olacaktır.Araca lpg taktırmayı düşünmüyorum çünkü lpg'den dilimi yandı. ayrıca sen kullanıcı olarak daha iyi bilirsin 100km'de ş.içi ortalama kaç ltre yakıyosun?

O Ç
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90

Zafer arkadaşımız geçen gün 7.5lt yaktığını söylemişti ben 7lt ortalamayı iyimser olarak değerlendirdim
    Sen bence dizel al hocam benzinli araç alırsan günlük en az 6lt yakıta gidecektir, ama dizel alırsan 4tl yakıta gider bunu 20 ile çarparsak (haftada 5 gün okula gidiyorsundur ) ayda 40TL sadece okula gider gelirken fark olur ama km ve zaman arttıkça bu değerler daha fazla olacaktır
    Konu Ziyaretçi049 tarafından (14/06/2010 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Konu yine dizel benzinli tartışmasına gidiyor.

O Ç
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90

Burası tartışma alanı zaten
    Karşımızdakinin kalbini kırmadan bu işi becerebilirsek ne mutlu bize

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

hocam 1.3 multijet alın derim zaten fazla yakmıyor,bayırda kendini salmıyor,performansı iyi..
    ilk zamanlar biraz yakabilir ama sonradan o değer düşecektir

çok yerde Multiar ın yorumlarını okudum,kullanmadım ama genel olarak düşük devirlerde motorun cansız olduğunu söylüyor herkes,performans için deviri hep yüksek tutmak gerekmiş..(sonuçta ekonomi motoru)
    hafta sonlarıda şehir dışı seyahat yaparsanız uzun yollar 70-80 le çekilmez daha çok yakarsınız .. 1.3 Multijet Evo alın..
    4. ve 5. viteslerde uzun yolda dağ tepe bayır tanımıyor,sürekli vites düşürmeye gerek kalmıyor.. şehir içi ve dışı oldukça tasaruflu

1.3 Multijetlerle ortalama 5.0-5.2 yakarsınız şehir dışı bu değer baya düşüyor
    Konu EvoKoray tarafından (14/06/2010 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Murat Kaya
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji

ya wallahi kararsız kaldım şimdi.Dizel motorlar uzun yolda belli bir km'den sonra yıllık yapılan kullanımdan sonra işe yarıyor.Ben yılda en fazla yapacağım 10000 km(ki bu bile zor) dizel olarak değerlendirdiğimde pek bi avantajlı olmuyor.neden 105 beygir o zaman? Çünkü arabanın 77hp ile yakıt performansı hemen hemen aynı.Ayrıca standart özellikler ve bana söylenen modeldeki özellikler çok hoşuma gitti.bundn dolayı.Ama yarın öbür gün aldıktan sonra da pişman olmak istemiyorum.Sizceolur muyum?

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

bence en mantiklisi oto kiralayan firmalardan bir tane kiralayip bol bol dolaşmak, memnun kalırsanız alırsınız.

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Kiralamak yerine Test Sürüşü daha mantıklı bence her oto kirlamacıda istediğiniz özellikteki evo yu bulamayabilirsiniz
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Zafer COŞKUN
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz

Alıntı fuzzylife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zafer arkadaşım almyı düündüğüm araç seninki ile aynı hatta renk olarak da gerçi senin iç döşeme hangi renk bilmiyom ama benim ki bordo olacak allahın izni ile. Öğretmenim Araba genel olarak ev ve iş arasında kullanılacak.Ev ile iş arası da yaklaşık 10 km(daha aşağısı olabilir ama daha yukarı değil) e tabi arada hafta sonları falan şehir dışı turlar da olacaktır.Araca lpg taktırmayı düşünmüyorum çünkü lpg'den dilimi yandı. ayrıca sen kullanıcı olarak daha iyi bilirsin 100km'de ş.içi ortalama kaç ltre yakıyosun?

kardeşim ortalama 7.5 yakıyor performans ve surat istiyorsan 105 al derim benım iç döşemelerde bordo siyah

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Araba bu, kapıda duracağına, ya da bi yere gitmen gerektiğinde gideceksin. 10 bin dediğin 12 olur 15 olur bunu pek kestiremezsin. Sadece cok km yapmam benzinli yeter dersen uzun vadede üzülebilirsin. Dizele 3-4 bin lira fazla para vereceksin. Ben bu aradaki farkla 2-3 sene benzin parasına gezip satarım dersen bu da bir tasarruftur.

10 km civarı günlük kullanım yapacağım diyorsun. Ayda taş çatlasa 300 km eder. Ama diger yandan yılda maks. 10bin km yaparım da diyorsun. Yani gezeceksin de...Yani ayda en fazla 1000 km yaparım bunun 300ü kısa mesafe diyorsun.Yanlışsam düzelt. Bu 300 için dizelden ekonomi bekleme, kısa mesafede bişey sağlamaz (yani ciddi anlamda), ama kalan 700 km için sen bir depo harcarsın 135 TL ben benzinli 77 lik le 175 lira harcarım. Bu da senede 500 lira cebinde demek. Bu kaba hesap senin ayda 1000 km yaptıgın varsayılarak tabi. Yani dizele 3 bin lira fazla para vermek yerine bununla neredeyse 6 yıl gezebiliyorsun. Satarken senin benzinli aracın 5 bin lira deger kaybeder, dizel ise 2 bin civarında (kabaca).

Özetle ;
    Tamamen senin kullanımına göre söylüyorum genelleme değil...
    Benzinli bir multiair alırsan dizel almana göre aradaki ilk alımdaki farkı 3 yıl gezerek kapatmış olursun. 3 yıl sonra satacaksan neredeyse fitsin. Sonrasında ise eksiye girmeye başlarsın. 3 yıl sonrasında satmayacaksan turbo arızası, genel arızalar, bakım masraflarının artması acısından dizelin riskleri olacak. O tarihte benzinli aracına tüp taktırırsan aracın ömürlük olur (iyi bir kit ve montajcı bulmak kaydıyla )

Ben olsam...
    Yine 77 lik benzinli alırdım

Zafer COŞKUN
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam 1.3 multijet alın derim zaten fazla yakmıyor,bayırda kendini salmıyor,performansı iyi..
    ilk zamanlar biraz yakabilir ama sonradan o değer düşecektir

çok yerde Multiar ın yorumlarını okudum,kullanmadım ama genel olarak düşük devirlerde motorun cansız olduğunu söylüyor herkes,performans için deviri hep yüksek tutmak gerekmiş..(sonuçta ekonomi motoru)
    hafta sonlarıda şehir dışı seyahat yaparsanız uzun yollar 70-80 le çekilmez daha çok yakarsınız .. 1.3 Multijet Evo alın..
    4. ve 5. viteslerde uzun yolda dağ tepe bayır tanımıyor,sürekli vites düşürmeye gerek kalmıyor.. şehir içi ve dışı oldukça tasaruflu

1.3 Multijetlerle ortalama 5.0-5.2 yakarsınız şehir dışı bu değer baya düşüyor

kardeşim bence tam tersi rampa ve performans olarak cok ustun ornek olarak osamnıyede zorkun yaylası var ben bundan öncekı aracım (bora) ile 2 dustuğum yerlerde 3 le rahat kapatıyorum ama yakıt olarak çok kullanacaksa multijet derim 77 hp hiç tavsiye etmiyorum 2009 gp vardı abımın araba performansı çok kotuydu

Murat Kaya
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba bu, kapıda duracağına, ya da bi yere gitmen gerektiğinde gideceksin. 10 bin dediğin 12 olur 15 olur bunu pek kestiremezsin. Sadece cok km yapmam benzinli yeter dersen uzun vadede üzülebilirsin. Dizele 3-4 bin lira fazla para vereceksin. Ben bu aradaki farkla 2-3 sene benzin parasına gezip satarım dersen bu da bir tasarruftur.

10 km civarı günlük kullanım yapacağım diyorsun. Ayda taş çatlasa 300 km eder. Ama diger yandan yılda maks. 10bin km yaparım da diyorsun. Yani gezeceksin de...Yani ayda en fazla 1000 km yaparım bunun 300ü kısa mesafe diyorsun.Yanlışsam düzelt. Bu 300 için dizelden ekonomi bekleme, kısa mesafede bişey sağlamaz (yani ciddi anlamda), ama kalan 700 km için sen bir depo harcarsın 135 TL ben benzinli 77 lik le 175 lira harcarım. Bu da senede 500 lira cebinde demek. Bu kaba hesap senin ayda 1000 km yaptıgın varsayılarak tabi. Yani dizele 3 bin lira fazla para vermek yerine bununla neredeyse 6 yıl gezebiliyorsun. Satarken senin benzinli aracın 5 bin lira deger kaybeder, dizel ise 2 bin civarında (kabaca).

Özetle ;
    Tamamen senin kullanımına göre söylüyorum genelleme değil...
    Benzinli bir multiair alırsan dizel almana göre aradaki ilk alımdaki farkı 3 yıl gezerek kapatmış olursun. 3 yıl sonra satacaksan neredeyse fitsin. Sonrasında ise eksiye girmeye başlarsın. 3 yıl sonrasında satmayacaksan turbo arızası, genel arızalar, bakım masraflarının artması acısından dizelin riskleri olacak. O tarihte benzinli aracına tüp taktırırsan aracın ömürlük olur (iyi bir kit ve montajcı bulmak kaydıyla )

Ben olsam...
    Yine 77 lik benzinli alırdım

dostum ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın ama galiba yine de 105bygir alacağım.Çok çok teşekkürler zaman ayırdığın için.yani diyorsun ki alırsın 105bygiri 3-4 yıl sonra sağlam bi tüp takarsın olur biter...yanlışsam düzelt kardeşim.
    Konu fuzzylife tarafından (14/06/2010 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı fuzzylife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın ama galiba yine de 105bygir alacağım.Çok çok teşekkürler zaman ayırdığın için.yani diyorsun ki alırsın 105bygiri 3-4 yıl sonra sağlam bi tüp takarsın olur biter...yanlışsam düzelt kardeşim.
    Aynen öyle...O zamana kadar mutlaka bir lpg teknolojisi gelir. ankara'ya yolun düşerse şu anda bile bunlara lpg takabileceğini iddaa ettiğim iyi bir yer var. Ben sanıyorum ilk 2 sene içindegarantiyi yakıp lpg ye girebilirim. Yakıt ortalamam böyle düşerse takmayabilirim de bakalım...

Ha bu arada ben neden 77 lik aldım. otomatikte o vardı da ondan. Ayrıca yarışacak da değilim. Araç uzun yolda da çok iyi. En son abanta gidip geldim , ortalama müsait yolsa hızım 140-150 idi. Araç yarı dolu sayılırdı. 170 i de gördüm bu yolda. Ama 120 ile süreki seyir ettigimi de hatırlamıyorum. Bu yolculugun trip verisi 6.4 lt/100 km idi...Bilginize

Şimdiden hayırlı olsun kardeşim.

Sayfa 1/3 123 SonSon