Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo için tavsiyeleriniz gerekli

ONUR YILMAZ
    itcanbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Evo için tavsiyeleriniz gerekli

Öncelikle Merhabalar;

Araç alma arifesindeyim ancak aklımda bu konuda bazı soru işaretleri var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle istediğim araç
    PUNTO EVO 5K DYNAMIC 1.3 MULTIJET 75 HP.

Ankara Üstün otodan Vergi+plaka masrafları+trafik sigortası 32,500 TL fiyat aldım(+skydome fiyatı eklenecek). Sizce nasıl fiyat uygun mudur?

Aklımda iki kombinasyın var. Sizce hangisi daha iyi olur.
    1. si Siyah renk+bordo döşeme+skydome
    2. si Beyaz renk+
    bordo döşeme+skydome

Ancak işin içine skydome girince 2 ay sonra teslim diyorlar. İki ay beklemek mantıklı mıdır sizce? İki ay bekledikten sonra ağustosu bekleyip 2011 mi almalı mıyım?

Bir de merak ettiğim konu aracın ses yalıtımı nasıldır. Corsa ve Fİesta kullanan biri olarak ikisinden de memnun değildim o konuda. Punto Evo nun ses yalıtmı nasıldır?

Biraz uzattım galiba. Zaman ayırıp cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kazasız Belasız sürüşler dilerim...
    Konu itcanbe tarafından (07/06/2010 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı itcanbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Merhabalar;

Araç alma arifesindeyim ancak aklımda bu konuda bazı soru işaretleri var. Yardımcı olabilriseniz sevinirim.

Öncelikle istediğim araç PUNTO EVO 5K DYNAMIC 1.3 MULTIJET 75 HP.

Ankara Üstün otodan Vergi+plaka masrafları+trafik sigortası 32,500 TL fiyat aldım(+skydome fiyatı eklenecek). Sizce nasıl fiyat uygun mudur?

Aklımda iki kombinasyın var. Sizce hangisi daha iyi olur.
    1. si Siyah renk+bordo döşeme+skydome
    2. si Beyaz renk+bordo döşeme+skydome

Ancak işin içine skydome girince 2 ay sonra teslim diyorlar. İki ay beklemek mantıklı mıdır sizce? İki ay bekledikten sonra ağustosu bekleyip 2011 mi almalı mıyım?

Bir de merak ettiğim konu aracın ses yalıtımı nasıldır. Corsa ve Fİesta kullanan biri olarak ikisinden de memnun değildim o konuda. Punto Evo nun ses yalıtmı nasıldır?

Biraz uzattım galiba. Zaman ayırıp cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kazasız Belasız sürüşler dilerim...
    Skydome lu fiyat kesinlikle çok iyi. Ben 31 e aldım. Seninkindne farkı otomatik ve benzinli model.

Benim kanaatim şu ;

Forumu da okuduysan fikir sahibi olabilirsin evolarla ilgili, özellikle renk ile ilgili..Genelde siyahın çok güzel oldugunu biliyoruz ama temiz oldugu sürece güzel...Kiri çok göstermesi bakımından ben siyahı tercih etmem. Ama içi bordo olacaksa siyah derim. Beyaz alırsan bordo iç mekan yakışmaz bence...Benim aracım beyaz ve içi gri döşeme..Zevk meselesi, en cok bunu yakıştırdım açıckası. İleride renkli iç döşeme solarsa kötü de görünür bence, ne alaka demeyin benim cekincem sadece

Ses yalıtımı olarak bahsettiğin araçları ben de kullandım ve kesinlikle evo harika bu konuda..Bahsedilen motor sesi ise yükek hızlarda küçük motor kulak tırmalayabiliyor ama sorunsuz müzik dinleyebiliyorsunuz, teybin ses arttırma özelliği de var zaten o ayrı...Ama 3-3500 devire kadar ses cok ii motor olarak...yol ve asfalt sesi ise eski kasa gp lere göre iileştirilmiş ve ben gercekten cok begeniyorum. Araç çok sessisz. GP lere göre süspansiyonlar da sessiz...Bir kaç hafta önce arkadaşıma eski kasa sıfır gp aldık, direkt kıyaslama şansım olmuştu.

Fiestayı aşırı küçük ve donanım almak sitediginizde yksek fiyat olmasından, corsayı ise tipini hiç begenmedigim icin hiç düşünmedim. Sadece yeni polo ile kıya yaptım ben evoyu alırken. Polonun da aşırı küçük hacmi ve dsg (otomatik benim için şart koşul idi) ile almak istediginizde boş bir polonun 35 leri bulması beni caydırdı. Sonuçta 31 e aldım ve asr, ep, hillholder, otomatikteyken de müdahale edebildigin harika bir vitesi ve geniş ic hacmi (bagajı da sınıfına göre büyük) ve bircok özelliği sayeinde evoyu su anda tek gecerim.

Şu sıralar bir de citroen c3 cok yakısıklı duruyor ama daha önce laguna da kullandım, kısacası fransız arabası yaramaz arkadaş! Arkadaşımda eski c3 var, 2008 model, araba benzinli ve tüketim cok ii ama icerdeki gürültü savrulması (kasa asagı yukarı yeni c3 le aynı) özelliğinin cok az olmaı ve de dizaynı sebebyle ona da yanaşmadım...

Karar sizin!

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Fiyat fena değil biraz daha assağı cekilebilir 750 TL kadar aynı aracın popkit ve start&stoplusunu 32500 e ben aldım.siyah renk zamanım var yerim var yıkarım yada param var sürekli yıkatırım dersen makuldür yoksa baska renklere bakmanı tavsiye ederim.skydome illa olsun diosan 2011 e göre ayarlayın o tarihte gelsin de 2010 almak mantıklı değil o kadar bekleyipte.ses yalıtımı fena değil ama yüksek hızlarda 160km ve sonrasında biraz rüzgar sesi gelir onunda kolayı var teybin sesini biraz acıosun kesiliyo motor sesi gayet sessiz jettayla kıyasladıgım halde bile.
    EVOEVOEVOEVOEVO

ONUR YILMAZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

teşekkürler yorumlarınız için. merak ettiğim bir konu daha var. skydome olan araçlarda içten görünüm nasıldır? güneşi kesmek için bir perde sistemi var mıdır?

Çağatay Güldalı
    ExTReMe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 127

bence 2011 alın bekleyin 2 ay daha sonuçta 2011 olucak bence daha mantıklı her açıdan . ben olsam beyaz ve bordo döşeme + skydome alırdım çünkü muhteşem duruyor iç mekan fln bnm çok hoşuma gitmişti .. skydome olan aracın içinde evet perde mevcut ztn cam koyu oluyor genellikle.

ONUR YILMAZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

biraz önce ankara birmot ile görüştüm skydome eklenince son fiyata 33,250 TL dediler. nasıl sizce fiyat?

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Fiyat iyi.Sizinle muhtemelen Olcay Bey ilgilenmiştir. Üstün oto genelde diğerlerine göre yüksek fiyat verir ama bu sefer iyi denk gelmiş.

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

bu sky dome nedirki böyle 2 ay gün veriyorlar.

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

33250 süper fiyat bence hiç düsünmeyin bu fiyatın altında bulabilir misiniz bilemem ama gercekten sky lı fiyat cok iyi.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

renk konusunda ben beyazı bile zor temiz tutuyorum siyahını düşünemiyorum ama siyahta siyah hani gördümmü içim gitmiyor değil. ben metalik beyaz renk bordo iç döşeme aldım gayet güzel uyumlu oluyor kırmızı beyaz Türkiye resimler benim garajda mevcut. fiyat konusunda yüzyüze biraz daha pazarlık yapabilirsen belki inerler. ayrıca bildiğim kadarıyla skydome da perde sistemi var istersen perdeyi çekerek güneşi tamamen kesebiliyorsun. son olarak 2 ay beklersen zaten araç temmuz ayından sonra gümrüğe girerki buda aracı 2011 yapar. ama beklemek zor ben tam olarak 2 ay bekledim.

Hakan GÖÇKON
    hakan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26B5657
    Edilen teşekkür: 107

Ne diyelim Evo kullanan arkadaşlar çok güzel açıklamışlar,bize de hayırlı olsun demek düşer..

ONUR YILMAZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

zaman ayırıp cevap yazan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. tavsiyelerinizi dikkate alarak 2011 model alıcam. eğer şimdi sipariş verip 2 ay sonunda gelen araç 2011 model olacaksa sipariş vericem. yoksa 2011 olacak şekilde ayarlıcam sipariş tarihini. Birmotla görüşücem bu konuyu.

Renk olarak da beyaz+bordo döşeme+skydome da karar kıldım. 2 ay beklemek biraz zor olacak ama gerçekten içime sinen bir araç sahibi olucam kısmetse.

Tekrar teşekkürler yorumlar için.

Kazasız sürüşler dilerim...

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ne demek yardımcı olduysak ne mutlu bizlere şimdi sipariş verirsen 2011 olarak gecer ruhsata zaten yok felan derlerse biraz diret tamam derler zaten satış yapmak için onu ayarlarlar onlar.Birde bence evo beyazı al metalikten ziyade kişisel düsüncem yanlıs anlama.
    EVOEVOEVOEVOEVO

ONUR YILMAZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı hsyn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demek yardımcı olduysak ne mutlu bizlere şimdi sipariş verirsen 2011 olarak gecer ruhsata zaten yok felan derlerse biraz diret tamam derler zaten satış yapmak için onu ayarlarlar onlar.Birde bence evo beyazı al metalikten ziyade kişisel düsüncem yanlıs anlama.
    yok neden yanlış anlayım. bende evo beyazı istiyorum zaten. artık hayırlısı diyorum. heyecan bastırıyor bir yandan

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı itcanbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok neden yanlış anlayım. bende evo beyazı istiyorum zaten. artık hayırlısı diyorum. heyecan bastırıyor bir yandan
    Madem sipariş ve bekleme olacak bence başka renklere de bak...İnternette facebookta "fiat punto evo" diye arattırınca bir grup var. Orda 200 ü aşkın evo resmi var ve farklı renkteler. Gövde rengi konusunu da kafanda netleştir bence....Ama beyaz olacaksa bence de pastel evo beyazını tavsiye ederim. Metalik beyaz da güzel ama sadece güneş altında Yoksa soluk gri gibime geliyor (metalikciler kızmasın)

mz t
    mzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Standart benim multijet motorum farklllıı

selam arkadaşlar..
    punto evo ses yalıtımında kesinlikle önde..
    bi sorum olacak:
    internette gördüğüm multijetlerin motorundan ve murat abinin multijet motorundan benimkinin görünümü farlı..
    onlarda start stop var acaba ondan mı yoksa bunların çeşitçeşit motoru mu var..

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

motor seri nosuyla ilgili galiba farklılık olabilir benimkide start&stoplu benimkide farklı, bir resim eklersen hafta içi bende bi ara eklerim kıyaslarız ona göre soru işareti olusmasın kafanda.bu arada tanısma bölümünde bi konu acarsanız kendinizi tanıtma amaclı olarak forumda daha iyi olur aktif forumlar.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Ses yalıtımı olarak çok fazla birşey beklemeyin. Sonra hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
    Ses yalıtımını beğenmediğiniz Fiesta' dan çok önde değil.

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses yalıtımı olarak çok fazla birşey beklemeyin. Sonra hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
    Ses yalıtımını beğenmediğiniz Fiesta' dan çok önde değil.
    Size şu kadar söyleyeyim ben kıyasladım fiesta ve evonun sıcak motor ve soguk motor seslerini inanın ford bedford kamyon gibi calısıyo evonun yanında.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Birde stabilize yollara girin. Herşey motor sesi demek değil.

Sayfa 1/2 12 SonSon