Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Neden GP ya da daha doğru anlatımla neden Fiat?

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

Standart Neden GP ya da daha doğru anlatımla neden Fiat?

arkadaşlar yaklaşık 2 aydır forumlara katılıyorum. araçlarımızla ilgili yaşanılan sıkıntılar genelde aynı. birkaç servis dışında servis rezaleti, yedek parça fiyatları, city direksyon, kapı açılmama sorunu, araçların gücünün az olması (77 hp lik gp ler için) müşteri hizmetlerinin adamına göre muamele yapması gibi sorunlardan forumlarda bahsediyoruz. sorum şu: ben aracımı satsam (2008 gp active benzinli) gidip gene ya evo ya da gp alacam. sorun bendemi acaba benim gibi düşünen genede gp alırım diyen varmı aranızda.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Güzel bır konuya degınmıssın
    Bu aslında bır seçimdir genele baktıgımız zaman Gp kullanan kısıler araclarından oldukca memnun..Hem servis agı hem yedek parcası hem ekonomık olusu yönunden mukemmel bir seçim.
    Diğer markalarda daha farklı arızalar gıderılemeyen hatalar ve en başındada cok fazla yakıt tüketimi gelmektedir..
    Ben gp lerımızdekı ufak tefek (City harıc) arıza ve sıkayetlerın normal oldugu dusuncesındeyım...
    Saygılarımla..
    I ' m c a p u l i n g . . .

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Parça fiyatları uygun değil bence

4. Bu mesajı için 3 kişi sowhat788'ye teşekkür etti:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Ayrıca servis ağıda yaygın ama hem ucuz hemde kaliteli değil.
    Parçaları pahalı.

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Evet bircok markada türlü türlü sorun var. Kullandıgım araclardan ve cok arastırdıgım icin biliyorum birkaçını sıralayayım,
    2003 Astra Njoy 1.6 benzinli- egr valfi arızası (tüm opellerde halen kronik bir arıza-parça değişimi ya da valf iptali ile çözülebiliyor)
    Yine aynı aracta iç-dış hava sirkülasyon kapağının milinin kırılması (dayanıksız malzeme ve değişim şart onarım yok)
    2000 ford focus 1.6 - Devir saati gezmesi (çok tatsız bir durum- birçok focusta ortak sorun-o seride ) Yine bu seri araçlarda 98-2002 lerde, ay-yatak takımının fabrikasyon hatalı üretimi, krank hasarına kadar yol acabilecek sizi yolda bırakabilecek bir kusur, o dönemde ford bircok aracını cagırmış, gitmeyenler hala yollarda...Yine de bu kasa focuslar efsanedir gözümde!
    2004 laguna - bircok fransız grubu arbada oldugu gibi kalitesiz malzeme, iç mekan malzemeleri dökülüyor
    2000 polo - bogaz kelebegi arızası

Bunların dışında cevremde olanlar ;
    İş arkadaşımın 2006 citroen C4 otomatik 1.6 sı garantinin dolmasına 1 hafta kala şanzıman arızası ile değişime gitti.
    Babamın 2004 fiestası turbo arızası ile büyük masraf actı (arac 140bin km deydi)
    Toyotaların bazı modellerini geri cagırdıgnı biliyoruz.
    2006 astra njoy H kasa - elektro servo direksiyon gitti. garantiden değişim

Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Sonuç itibariyle fiatın yeni evosunun ucuz olmadıgı kanaatindeyim.2-3 bin lira farkla opel vw gibi daha az donanımlı arabalar secebilirdim. Ama fiat uzun vadede yedek parcanın ucuz olmasını yanında bulunabilirliği ve düşük yakıt tüketimiyle ve de tasarımıyla beni ikna eder her zaman. Ulus olarak külütürümüzün en cok benzediği İtalyanların tasarımda usta oldugunu düşünüyorum. Bunu derken palioda albeada tasarım mı var tabiiki yok. Ama o araçlar fiyat-performans olarak cok basarılıydı.

Bayagı uzun oldu kusura bakmayın
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

7. Bu mesajı için 2 kişi nerhal61'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

tekrar aynı aracı almam
    ama bunu sadece gp için söylemiyorum
    düşüncem itibarı ile sattığım aracın aynısını almam
    ya evo alırım yada bravo alırım

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bende evo veya bravo alırım.. GP den oldukça memnunum.. bazı araçlarıda denedim. ama cebime göre en iyi GP.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Neden Fiat olmasın diyorum ben de

Fiat Grubu gerek tasarım gerekse teknoloji olarak dünyanın en büyük firmalarından birisi.Türkiyedeki kolu olan Tofaşın vizyon problemi nedeniyle Marka Değeri hakettiği itibarı göremiyor burada maalesef,

Ben şimdiye kadar hep Fiat kullandım.Birkaç defa ufak tefek sıkıntılar için servise gitmişimdir en fazla.Hiç yolda kalmadım, aracım çekilmedi.Şuanda 3. Puntomu kullanıyorum.Ancak değiştirmeye kalksam Evo alıp almamayı biraz düşünürdüm Dış görünüş olarak beni çok tatmin etmedi çünkü.En azından Abarth ya da Sport un gelmesini beklerdim...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca servis ağıda yaygın ama hem ucuz hemde kaliteli değil.
    Parçaları pahalı.

Kaliteyı cok ararsan bu fıyatları ruyanda gorursun...
    Bence gayet hoş ve kalıte anlamında yeterli...
    İnsanlar servislere sadece bakım için gidiyor gunumuzde eskı dızel aracların kaput kapagını acmaya korkardı ustalar mesela audi 100.....
    Kim ne derse desın ne kadar ekmek o kadar köfte
    I ' m c a p u l i n g . . .

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Grande Punto'yla aramızda bu denli güçlü bir bağın olmasının nedenleri aslında belli:
    1. Sınıfında eşsiz tasarım
    2. Ödül rekortmeni multijet motorun sunduğu harika yakıt sarfiyatı
    3. Parça bulma kolaylığı

İlerde arabamı satmak zorunda kaldığımda tekrar alacağım araba bugünün dizel bravosu olacaktır, o zamana kadar daha iddaalı modeller çıkmadığı takdirde tabi.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

16. Bu mesajı için 2 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

çoğu kişi Fiat modellerini kötü olarak biiyor. 1 ay önce bir abimiz Gp alacakken vazgeçip jazz aldı.

İlyas Şentürk
    Loading... sawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 282

bende Fiat almadan önce herkes bana şüpheyle yaklaşıyordu hani fiat alınırmı der gibi bense herkese inat punto aldım ve bunu diyen herkese de aracı test sürüşü yaptırdım ve hepsi pişman oldular ve fiata haksızlık yaptıklarını düşündüler. ben aracımdan memnunum ve aracımı satsam üst model punto yada bravo alırdım
    Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Valla ben fiat satmıyorum..Alırsın almazsın beni ilgilendirmez.Fakat mart ayında 30-32.000TL civarı dizel arac bende baktım..207, accent, yeni c3, clio tarzı arabalar cıktı karsıma..Baktım servisi evime yakın araba hoş duruyo içide dışıda..Sirkette de multijet araç kullanıyoruz yine..Bana sıcak geldi..Tamam dedim aldım bi tane multijet evo active modeli..Çokta memnunum su an itibariyle..Efendi gibi kullanıyorum cokta tasarruflu araba.. bidaha araba alacak olsam yine fiat ı düsünürüm şu şartlar altında hemde ilk tercih olarak.Milletin arabalar hakkında kendi capında yorumlarıda cok umrumda degil acıkcası..Birinin dedigi öbürünün dedigini tutmuyo neticede..Sen bak yine bi otur arabaya bi tut direksiyonu..Eger içinde işte bu benim arabam olsun istiyorum dedigin olursa, için ısınırsa o araca al çık..Gerisi hikaye.
    This is not personel, just business..

20. Bu mesajı için 3 kişi bvulgari'ye teşekkür etti:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Ekonomik şartlar zorlaştıkça her firma az adamla çok iş yapmaya çalışıyor. O nedenle sadece FIAT servislerinde değil her yerde bir bozulma var. Diğer markalarda da durum farklı değil. bir çok aracın kronik sorunları var.
    GP deki sorunlar kabul edilebilir seviyede, fiyat performans oranı iyi. Yedek parça bulma imkanı var. Aracın tasarımında bir bütünlük, bir tarz var.
    GP lerimiz ile geçirdiğimiz keyifli anları kendimize saklayıp, bu forumda araçlarımız ile ilgili problemlerimizi paylaştığımız için böyle bir imajı var arabanın. Yani bu forumda bahsedilen problemler GP lerin külliyen problemli olduğu anlamına gelmiyor. GP nin abartılacak bir problemi yok.
    Olanları da çözüyorlar takip edebildiğim kadarıyla.
    GP ile ilgili yabancı forumlardaki yorumlar da oldukça iyi, özellikle sürüş keyfi kendi sınıfındaki araçlar içerisinde muhtemelen en iyisi.
    Şu an aracımı satıp yeni bir araç alacak olsam yine GP alırım, ama bu sefer Multijet olur.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaliteyı cok ararsan bu fıyatları ruyanda gorursun...
    Bence gayet hoş ve kalıte anlamında yeterli...
    İnsanlar servislere sadece bakım için gidiyor gunumuzde eskı dızel aracların kaput kapagını acmaya korkardı ustalar mesela audi 100.....
    Kim ne derse desın ne kadar ekmek o kadar köfte
    Ben yazdığım şeyi GP için değil Fiat servisleri anlamında yazdım. Peki sence ucuz bir arabamı? 30.000 - 35.000 lira verip bir araba alacaksınız ama servise gidip bir avuç para dökerken kaliteden ödün vermeyide göze alacaksınız. Kusura bakma. Ayrıca dediğin işler eskidendi. O motorlar tarihte kaldı arkadaşım. Arabaya çokta lafım yok. GP güzel bir araba. Ama kimse servis kalitesizliğini ne kadar ekmek o kadar köfte diye haklı çıkarmasın bana. Az paramı veriyoruz servislere ki bize kalitesiz hizmet versinler. Bu mantıktan kurtulun. Yoksa daha çok kazıklanırız.

Gelelim soruya. Arabamı satarsam bir daha GP alırmıyım? Şu şartlarda almam. Almam için ise fiyatı uygun arabanında güzel olması lazım. Sıfır olarak kesinlikle Fiat' tan araba almam.
    Konu demon tarafından (14/05/2010 Saat 16:28 ) değiştirilmiştir.

Onur Yılmazer
    Kafa biDüny@ evolodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35½
    Edilen teşekkür: 742

yine diyorum araba zevk meselesi cogu insan fiat a karsi kötü yaklasimlarda bulunuyor ama şundan eminimki GP leri gören herkes hayran cünkü arabaya modifiye acayip yakisiyor ve insanlar fiat in böyle bir araba cikardigina inanamiyor.evonun fiyati 80 milyar olsun yine alirdim zevk meselesi abi kim ne derse desin para benim zevk benim
    Hem çekilmezim hem vazgeçilmez Allah başka dert vermesin

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

80.000 TL Lütfen komik olmayalım. Ne arabalar var o fiyata.

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

bende 20.000tl olsa yine evo alırdım diyim bari
    This is not personel, just business..

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

punto çok iyi bir araba fiat düşmanlarına bakmayın siz hala akılları kuş serisinde corsa fiesta clio hepsini sürdüm puntonun iç görünüşü ve sürüşü hiçbirinde yok... ama tekrar alacak olsam bravo alırdım model yükseltmek açısından

Onur Yılmazer
    Kafa biDüny@ evolodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35½
    Edilen teşekkür: 742

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80.000 TL Lütfen komik olmayalım. Ne arabalar var o fiyata.

ciddi diyorum bak araba hastalarini bilirsin olmadik arabalara ne paralar harcarlar oysa derizki o paralara ne arabalar alirsin diye.oysa adamin zevkidir zevk yani kisaca zevk
    Hem çekilmezim hem vazgeçilmez Allah başka dert vermesin

Sayfa 1/2 12 SonSon