Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 21 ile 38 arası

Konu: Gösterge ekranı komple değişimi

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı sowhat788 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıcaklığın göstergesi %100 çalışmaz eminim,torpidoya aydınlatma(1-2 tl) koymayan,200-300 tl lik mekanizmayı oraya koymaz
    Haklısın Mustafa, bence de yoktur ama sensörün maliyeti çokçok düşük...

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

çok ilginç yalnız bu gösterge olayı 2009 modellerde 3 satır ekranda var ısı göstergesi de hatta gösterge paneli krom çerçeveli ancak niçin ilk çıkan serilerden böyle bir yola gitmişler anlamak mümkün değil
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı siyahinci83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok ilginç yalnız bu gösterge olayı 2009 modellerde 3 satır ekranda var ısı göstergesi de hatta gösterge paneli krom çerçeveli ancak niçin ilk çıkan serilerden böyle bir yola gitmişler anlamak mümkün değil

Kendilerince ekonomi yapmışlar Şakir. Olan bize olmuş.

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

Benim GP göstergeleri
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

Standart Cevap: Gösterge ekranı komple değişimi

Merhabalar, mesaj atılalı uzunca bir zaman olmuş ama sormazsam olmaz benim ACD78 plakalı Acid mayıs ayında kötü bir kaza sonucu pert oldu ve yerine bu hafta yeni bir Punto aldım yine 2008 model ama Dynamic ve tabiki 2 satır ekranlı Direkt 3 satır ekranı olan bir gösterge panelini takınca aktif oluyor mu bu modelde? şimdiden teşekkürler.

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Arkadaşlarında söylediği gibi eğer aracınızda sensörleri mevcut ise göstergede de görebilirsiniz. Birde en önemli püf noktası araç S1 ise S1'e ait üç satır takmanız gerekir
    GP in mirror is faster than they appear !

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Ben degistirdim. Aracimda olmayan bir özellik eklendi anında. Hareket edip 20 km hıza ulaşınca kapılar otomatik kilitlemeye basladi. Sıcaklık gostergesi var ancak ayna içi olan tesisat eklenirse çalışıyor. Ve ekran şuan Türkçe. Başka ne ozellik var aktiflesirse çalışır onuda bilmiyorum. Ama şu anki halinden çok memnunum.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben degistirdim. Aracimda olmayan bir özellik eklendi anında. Hareket edip 20 km hıza ulaşınca kapılar otomatik kilitlemeye basladi. Sıcaklık gostergesi var ancak ayna içi olan tesisat eklenirse çalışıyor. Ve ekran şuan Türkçe. Başka ne ozellik var aktiflesirse çalışır onuda bilmiyorum. Ama şu anki halinden çok memnunum.
    tesisat kolay sadece netten 10K ntc almanız gerekiyor. Onu alınca ısı göstergesıde calışır.

Emrah Ka
    JeTneT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 31

Bu dediginiz olay 2006 1.3 Active de olur mu
    NE Mutlu TÜRKÜM Diyene

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Bu ntc 10k dan bir sürü buldum ancak hangisi bilemedim. Hangisinden getirteyim ve tam olarak nereye takılıyor bilgi verirsen memnun olurum.

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

Aracın ve alacağım göstergenin S1 veya farklı bir şey olduğu nereden anlaşılır? Tahmin yürüterek S2 olduğunu düşünüyorum.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Mutlu Cevap: Gösterge ekranı komple değişimi

Evet arkadaşlar yeni konu açmak yerine konudan devam edeyim dedim.Yine can sıkıntısından durup dururken masraf çıkarma peşindeyim.Punto aracımın iki satırlı göstergesini üç satırlıya çevireyim diyorum.Çıkmacılardan birkaç tane buldum ama bazı soru işaretleri var kafamda.Bir tane antepte çıkmacıdan buldum.Göstergenin herşeyi uyuyor.Sadece türkçe menü yoktur.Biraz gösterge kötü durumda olduğu için vazgeçtim.Şimdi göstergelerde şöyle bir durum var.İkinci fotoğraftaki gösterge birinci fotoğraftaki benim göstergeyle bire bir uyuyor ama ancak 2009 model sonrasında türkçe menü var.Üçüncü sıradaki göstergede de aynı durum var(2009 sonrası türkçe menü var.Önceki modellerde türkçe menü yok)Ama işe bu göstergede tek sorun son hız 230 km.Bundan dolayı son hız 220 olan göstergemle uyuşurmu acaba?Çıkmacılar uyum sağlar diyor.Sizce üçüncü fotoğraftaki gösterge aracıma uyar mı?

Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar yeni konu açmak yerine konudan devam edeyim dedim.Yine can sıkıntısından durup dururken masraf çıkarma peşindeyim.Punto aracımın iki satırlı göstergesini üç satırlıya çevireyim diyorum.Çıkmacılardan birkaç tane buldum ama bazı soru işaretleri var kafamda.Bir tane antepte çıkmacıdan buldum.Göstergenin herşeyi uyuyor.Sadece türkçe menü yoktur.Biraz gösterge kötü durumda olduğu için vazgeçtim.Şimdi göstergelerde şöyle bir durum var.İkinci fotoğraftaki gösterge birinci fotoğraftaki benim göstergeyle bire bir uyuyor ama ancak 2009 model sonrasında türkçe menü var.Üçüncü sıradaki göstergede de aynı durum var(2009 sonrası türkçe menü var.Önceki modellerde türkçe menü yok)Ama işe bu göstergede tek sorun son hız 230 km.Bundan dolayı son hız 220 olan göstergemle uyuşurmu acaba?Çıkmacılar uyum sağlar diyor.Sizce üçüncü fotoğraftaki gösterge aracıma uyar mı?

Üstad üçüncü lineanın. Uymaz o.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Yok ali bey.Gösterge puntonun 2009 sonrası dinamik ve active puntolarda bu gösterge var.Sahibinden de bakabilirsiniz.Göstergenin kalıbı,vida yerleri,soketleri,şekli ve şablonu bire bir ikinci fotoğraftaki ile aynı.Sadece son hız ve ibredeki hız aralıkları farklı.Bu göründüğü gibi 10-30-50-70 diye gidiyor.Öbür gösterge 20nin katlarına göre gidiyor.Banim araç beyni ile bu gösterge uyuşur mu.Yani araç beyninden gelen hız gösterge ile örtüşür mü?

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Yok ali bey.Gösterge puntonun 2009 sonrası dinamik ve active puntolarda bu gösterge var.Sahibinden de bakabilirsiniz.Göstergenin kalıbı,vida yerleri,soketleri,şekli ve şablonu bire bir ikinci fotoğraftaki ile aynı.Sadece son hız ve ibredeki hız aralıkları farklı.Bu göründüğü gibi 10-30-50-70 diye gidiyor.Öbür gösterge 20nin katlarına göre gidiyor.Banim araç beyni ile bu gösterge uyuşur mu.Yani araç beyninden gelen hız gösterge ile örtüşür mü?
    Üstad dediğin gibi ise olur o zaman okuyan bölüm gösterge değil ki. Hızı gösteren kısım gösterge. Yani en azından benim fikrim bu yönde.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ekrem Esiroğlu
    ekremesiroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    EGEA - 26 AAP 336
    Edilen teşekkür: 77

Body yazılımı ile gösterge yazılımı uyumlu olması lazım. Bunu da anlamanın tek yolu proxy hizalaması yapmak. Örnek 2010 fiorinoya 2014 doblo göstergesi taktık yemedi

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ekremesiroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Body yazılımı ile gösterge yazılımı uyumlu olması lazım. Bunu da anlamanın tek yolu proxy hizalaması yapmak. Örnek 2010 fiorinoya 2014 doblo göstergesi taktık yemedi
    Çıkmacılardan aldıktan sonra iade etmesi zor olduğu için bu tür şeyleri denemek gerçekten çok zor oluyor.Bu konuda istanbul ve ankarada oturan arkadaşlar gerçekten çok şanslı.Bütün çıkma ilanlarının çoğu bu şehirlerde.Eğer ankarada otursaydım.Bu işlemi çıkmacının birinden gidip 10 dakikada öğrenirdim.Göstergeyi söküp çıkmacıdan aldığımı denediğimde herşey belli olurdu.Aynen dediğiniz gibi gösterge aynı olsa da uyum sağlamadığı oluyor.Daha önce 3 satırlı göstergei olan 2007 puntoya 2011 model 3 satırlı gösterge takmıştım.2006-2007 lerde sadece gösterge yazı tipi farklı geri kalan herşey aynı.Buna rağmen herşey çalışsa da devir saati çalışmamıştı.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Çıkmacılardan aldıktan sonra iade etmesi zor olduğu için bu tür şeyleri denemek gerçekten çok zor oluyor.Bu konuda istanbul ve ankarada oturan arkadaşlar gerçekten çok şanslı.Bütün çıkma ilanlarının çoğu bu şehirlerde.Eğer ankarada otursaydım.Bu işlemi çıkmacının birinden gidip 10 dakikada öğrenirdim.Göstergeyi söküp çıkmacıdan aldığımı denediğimde herşey belli olurdu.Aynen dediğiniz gibi gösterge aynı olsa da uyum sağlamadığı oluyor.Daha önce 3 satırlı göstergei olan 2007 puntoya 2011 model 3 satırlı gösterge takmıştım.2006-2007 lerde sadece gösterge yazı tipi farklı geri kalan herşey aynı.Buna rağmen herşey çalışsa da devir saati çalışmamıştı.
    birebir olur herşeyide çalışır. şu varki sadece ibelerde tam çizgi hizalaması olmayabilir, onuda paneli açıp düzeltebilirsin.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12