Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gösterge ekranı komple değişimi

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

Standart Gösterge ekranı komple değişimi

Arkadaşlar bizim araçlardaki 2 satırlı gösterge ekranını şu çok fonksiyonlu ekranla değiştirsek ekrandaki fonksiyonlar çalışırmı mesela bizdekilerde 2 satır diğerinde 3 satır yanılmıyorsam. o özellikler var ekrandan dolayımı çalışmıyor yoksa değiştirsekde üzerinde yok yine çalışmayacakmı. çok foksiyonluda hava sıcaklığı,tarih,radyo-cd gösterim vb. filan var o ekranı göstergeleri ile tam deiştirsek ekstradan bişey yapmamıza gerek varmı. yoksa özelliklerin hepsini ayrıyeten taktırmamızmı lazım ekranı deişitirdikden sonra.

atmaca615
    Ziyaretçi atmaca615 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forumdan bazı arkadaşlarımız 2 satırlıyı 3 satırlı ya çevirmişler gördüğüm kadarıyla garaj bölümüne bir göz atarsanda görebilirsin

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Bu soruyu bende sormuştum
    Fakat tatminkar bir cevap alamadım. Sitede değiştiren bir abimiz var idi. Lakin şöyle bir şey söz konusu kendinisinin aracı Dynamic modeli olmasına rağmen 2 satırlık gösterge ile gelmiş sonrasında 3 satırlıya geçiş yaparak kullanmaya başlamış.
    Şimdi burada sorulması gereken şey şu bence.

1-active modellerinde 3 satır gösterge aktif olarak çalışırmı.
    2-üç satırlı göstergeyi nereden ve kaça temin edebiliriz
    Artık Fiorinolu

5. Bu mesajı için 2 kişi SpyHunter33'ye teşekkür etti:

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Bence çalışmaz örnek:

-Sıcaklık derecesinin çalışması için bunu ölçen bir aletin araç üstünde olması gerekir (tesisatı belki hazır olabilir ama ölçüm yapan cihaz yoktur)

Ön koltukları söktük ve altında boşda duran bir soket gördük,demekki üst donanımlarda kullanılan bir özellik var koltukla ilgili ( bel destek olabilir mesela )

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Gösterge çalışır ancak araçta olmayan fonksiyonlar gösterge tablosuna yansımaz.Örneğin dış ısı sensörü olmadığı için bilgisayarda görünmez.Fiyatının 600TL-700TL civarında olacağını tahmin ediyorum,

Dynamic olup da 2 satır yol bilgisayarı olan araçlar istisna, bu yüzden activelerde aynı sonucu doğurmaz bence,

Yine de servise danışmakta fayda var tabi..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

En güzeli al bir navigasyon hem yolları ogren hem radarların yerını tespıt et hemde ınanılmaz ozellıklerınden yararlan

Genel Özellikler:

81 il, 548 ilçe tam detaylı en güncel v.10.2 dijital harita - Başarsoft 2009/06
    5.0 inç Dokunmatik TFT LCD ekran
    Bluetooth özelliği (Cep telefonunuzu cihaz üzerinden hands-free olarak kullanabilme ve multimedya dosyalarını kablosuz olarak cihazdan çalabilme)
    FM Transmitter özelliği (Kısa mesafe yayın yaparak, navigasyon sırasındaki sesli ikazları aracınızın radyo kanalından, yani otonuz orijinal hoparlörlerinden kablosuz olarak duyabilme)
    Video-In özelliği (Arka park kamera görüntüsü için video-in girişi)
    Türkiye için özel olarak geliştirilmiş i-GO™ MyWay 8.0 3D Türkçe navigasyon yazılımı
    Aktivasyon gerektirmeyen tak ve kullan kolay kullanım
    Yaklaşık 400.000 adet yeniden güncellenmiş POI (önemli nokta) bilgisi (Otopark, benzin istasyonu, AVM, sinema, eczane, hastane, ATM banka, restoran, postane, vs.)
    Harita üzerindeki binaları ve araziyi üç boyutlu (3D) olarak görüntüleyebilme
    Yeni nesil 400 MHz Centrality Atlas III işlemci ile daha yüksek çalışma hızı
    Türkçe sesli yol tarifi (Ayrıca İngilizce, Almanca ve Fransızca seslendirme ve menü dil desteği)
    Karayollarındaki hız uyarılarını sesli olarak bildirebilme
    Mp3 ve Mp4 oynatabilme özeliği ile araç içerisinde müzik ve video keyfi (ASF/ AVI/ MP4/ 3GP/ WMV video ve MP3/ WMA/ WAV müzik formatları desteği)
    Yol bilgisayarı: araç anlık hızını, aracın varış noktasına olan uzaklığını ve kalan süreyi tek ekranda gösterebilme. Ayrıca seyahat sonunda ortalama ve maksimum sefer hız bilgileri
    Gidilecek lokasyon için; ücretli (otoban), ücretsiz (standart karayolu) veya feribot vs. gibi çeşitli opsiyonlara göre alternatif rotalar planlayabilme (Ayrıca; ekonomik/ kısa/ hızlı/ kolay gibi ek rota planlama seçenekleri)
    Rotadan yanlışlıkla sapıldığında otomatik olarak yeni rota hesaplayabilme
    Standart araç moduna ilaveten motorsiklet/ bisiklet ve yaya kullanım modları
    Gece/ gündüz ekran sürüş modları
    Adres defteri (Sık kullandığınız lokasyonları adres defterine kayıt edebilir ve sonrasında tek tuşla kolayca erişebilirsiniz.)
    Geçmişte yapılan navigasyon kayıt günlükleri
    Simulasyon desteği (Gidilecek rotanın önceden izlenebilmesi)
    Pusula özelliği
    Güncel zaman, mevcut GPS koordinatları ve yükseklik gösterimi
    Yeni nesil Atlas III dâhili GPS anteni ile daha hızlı uydu bağlantısı
    Araç içinde vidalama veya yapıştırma sorunu olmadan, cama monte için özel vakumlu ayak
    USB port ve SD/MMC kart okuyucu
    Yüksek kaliteli dahili hoparlör
    Kulaklık çıkışı
    Windows CE 5.0 tabanlı işletim sistemi
    480x272 piksel WQVGA Ekran çözünürlüğü
    i-GO™ Diğer ülke haritalarını ekleyebilme
    3.7V/ 1700 mAh Şarj edilebilir pil ile 3,5 saate varan uzun süreli navigasyon kullanımı
    I ' m c a p u l i n g . . .

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

deniz bey arkadaş kilometre saatinden bahsetmiş.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bbrh kkk
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60

orhan dostum doğru diyorsunda bu fikirde güzel aslında.deniz abi peki bu cihazı hangi marka ve nekadara nerden alabiliriz

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Arkadaşin activide 2 satir,valla ne yalan sölüm bizim evo larinkiyle kiyaslanamaz bileç
    göstergeler ve işiklandirma konusunda evo çok başarili

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orhan dostum doğru diyorsunda bu fikirde güzel aslında.deniz abi peki bu cihazı hangi marka ve nekadara nerden alabiliriz
    next 708 kullanıyorum tüm bu özellikler mevcut ve 2013
    yılına kadar ücretsiz güncelleme

bbrh kkk
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60

Alıntı taipen71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    next 708 kullanıyorum tüm bu özellikler mevcut ve 2013
    yılına kadar ücretsiz güncelleme
    abi peki fiyat olarak nekadar, nasıl takılıyor zahmetli bir işmi. taktıkdan sonra herhangi bi tekrardan ücret oduyormuyuz acaba

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı denizasil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzeli al bir navigasyon hem yolları ogren hem radarların yerını tespıt et hemde ınanılmaz ozellıklerınden yararlan
    radar tespit etmiyo onlar abi sende biliyosunki o tip cihazların kullanımı yasak ve cezası ağır

navigasyon cihazlarındaki radar fonksiyonu, bilenen radar yerlerinin işaretlenmesinden ibaret. e zaten bilmem kaç kilometre önce levha olması gerekmiyomu?

durum böyle olunca çok anlamsız geliyo bana...

bi keresinde açtım, izmirden ankaraya gelirken kulaya kadar enaz 10 kere yok radar yok hız kamerası uyarıda bulunda ama hiç bişey yoktu...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

21. Bu mesajı için 2 kişi OzzY'ye teşekkür etti:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Burhan, senin istediğin tam olarak ne? Ben anlayamadım kusura bakma. Active'lerdeki göstergeler 2 satır ve bahsettiğin özellikler olmadığı için göstergeyi değiştirmen bir şey ifade etmeyecek. İlk seri Dynamic modeller 2 satır ekranlı gelmişti. Değiştiren arkadaşlarda sorun olmadı çünkü araçlarında bu özellikler zaten vardı. Ancak Deniz'in bahsetmiş olduğu şey navigasyon cihazı ve bu cihaz ile aracının göstergesinde görmek istediğin bilgileri alamazsın. Navigasyon cihazlarında; cd-radyo bilgilerini göremezsin, dış sıcaklık ayarını göremezsin. Senin konu başında sorduğun ile bu son sorduğun arasında uçurum fark var. Navigasyona gelince oldukça zahmetsiz, kendi vantuzlu tripod ayağı sayesinde cama yapıştırıyorsun. Beslemesi de çakmak üzerinden oluyor. Aldığın markaya göre yazılım harita güncellemeleri oluyor. Bunlarda belirli tarihlere kadar ücretsiz oluyor daha sonra güncelleme için ücret ödüyorsun. Cihazın fiyatı ise 200 TL- 700 TL arasında değişiyor.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bbrh kkk
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60

Alıntı JASMINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burhan, senin istediğin tam olarak ne? Ben anlayamadım kusura bakma. Active'lerdeki göstergeler 2 satır ve bahsettiğin özellikler olmadığı için göstergeyi değiştirmen bir şey ifade etmeyecek. İlk seri Dynamic modeller 2 satır ekranlı gelmişti. Değiştiren arkadaşlarda sorun olmadı çünkü araçlarında bu özellikler zaten vardı. Ancak Deniz'in bahsetmiş olduğu şey navigasyon cihazı ve bu cihaz ile aracının göstergesinde görmek istediğin bilgileri alamazsın. Navigasyon cihazlarında; cd-radyo bilgilerini göremezsin, dış sıcaklık ayarını göremezsin. Senin konu başında sorduğun ile bu son sorduğun arasında uçurum fark var. Navigasyona gelince oldukça zahmetsiz, kendi vantuzlu tripod ayağı sayesinde cama yapıştırıyorsun. Beslemesi de çakmak üzerinden oluyor. Aldığın markaya göre yazılım harita güncellemeleri oluyor. Bunlarda belirli tarihlere kadar ücretsiz oluyor daha sonra güncelleme için ücret ödüyorsun. Cihazın fiyatı ise 200 TL- 700 TL arasında değişiyor.
    jasmin sayın müdürüm söylemek istediğim çok fonksiyonlu yol bilgisayarı olan kısım bi yerde 200 liraya gördüm eğer buna takınca oluyorsa onu alıp deiştiricem demek istiyorum gögsü komple

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jasmin sayın müdürüm söylemek istediğim çok fonksiyonlu yol bilgisayarı olan kısım bi yerde 200 liraya gördüm eğer buna takınca oluyorsa onu alıp deiştiricem demek istiyorum gögsü komple

Şimdi tamamdır. Araya navigasyon yorumları girince konu içeriği değişti maalesef. Ben kendi aracımdan yola çıkarak söylüyorum. Active araçlarda istemiş olduğun özellikler yok maalesef. 2 satırlık ekranı 3 satır ile de değiştirsen o özelliklere sahip olmadığı için bir şey fark etmeyecek. Dynamic modeller ilk önce 2 satır ekran ile gelmişti ancak araçta bu istediklerini gösterecek özellik olduğu için 3 satırlı ekran ile değiştiren arkadaşlarda sorun olmadı. Yine de en sağlıklı bilgiyi sana servisin verecektir. Danışmanda fayda var derim.

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Aracı dinamik olup 2 satır yol bilgisayarı ile gelip 3 satıra çeviren arkadaş benim Benim aldığım 3 satır gösterge GP 1.9 Sport Mk1'lerin beyaz zeminli göstergeleridir. Mesela o göstergede yer alan GP 1.9'a ait özellikleri bende göremiyorum ama %90 oranında herşey çalışıyor. Mesela araçta 2 satır yol bilgisayarı varken kapılar otomatik kilitlenmiyordu fakat şu an hız 20 km.yi geçince otomatik olarak kilitliyor. Eger araba aktif donanımlı ve dış sıcaklık göstergesi mevcut ise herşey çalışır diye tahmin ediyorum. Buna radyo fonksiyonları'da dahil 3 satırın en büyük esprisi; toplam km.yi, dış sıcaklığı, saat ve radyo frenkansını aynı anda görebiliyorsunuz. Benim arabanın garajında resimi mevcuttur...
    Konu Genius tarafından (23/03/2010 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.
    GP in mirror is faster than they appear !

27. Bu mesajı için 4 kişi Genius'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Ben gördüm o resimleri süper.... Burhan arkadaşımız böyle bir işe girişirse bende sonucu merak ediyorum gerçekten...
    Artık Fiorinolu

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bbrh kkk
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60

Erkan girişecektim çokda uyguna o göstergeden bulmuştum 200 tl gibi bi rakam ama caydırdılar. neyse sağlık olsun yine elime geçerse öyle temiz bi gögüs alıp deneyim bari

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Valla denemek lazım aslın da elinde imkanı olan kişiler sök tak ile bilgi verse eminim bir çok kişi 3 satıra transfer eder kendini ben bi çıkmacı sitesinde bulmuştum göstergeleri!!!
    Artık Fiorinolu

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Sıcaklığın göstergesi %100 çalışmaz eminim,torpidoya aydınlatma(1-2 tl) koymayan,200-300 tl lik mekanizmayı oraya koymaz

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon