Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sizce hangisi?

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Standart Sizce hangisi?

Aşşağıdaki 3 araç hakkında bilgilerinizi ve önerilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
    Bu 3 aracın 2. el fiyatları 33-38-40 binlira objectif rakamlardır (uçmayan satıcıların rakamları)

FİAT BRAVO 1.6 M.JET EMOTİON

Bravo 1.6 M.jet Emotion

Genel Bakış

ModelBravo 1.6 Mjet Emotion-- Kasa TipiHatchback5 Kapı-- Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı)6,3 lt / 4,1 lt-- Motor Gücü (hp)105 hp-- ŞanzımanManuel 6 VitesÖnden Çekiş-- 0-100 Hızlanma (KM)11,3 sn--

general

Teknik Özellikler

Araç TipiBinek Araç C Segmenti-- Üretim Yılı (İlk / Son)2008 / 2011-- Koltuk Sayısı5 Koltuk--

technical

Motor

Motor Hacmi1598 cc-- Motor Gücü (kw)77 kw-- Maksimum Güç4000-- Maksimum Tork1500-- Yakıt TürüDizel-- KatalizörKatalizörlü-- Net Ağırlık1320 kg-- Taşıma Kapasitesi510 kg-- Silindir Sayısı4--

engine

Ölçüler

Uzunluk4336 mm-- Genişlik1792 mm-- Yükseklik1498 mm-- Bagaj Kapasitesi400 lt--

dimension

Yakıt Kapasitesi

Yakıt Tankı Hacmi58 lt-- Oktan---

fuelCapacity

Tekerlekler

Tekerlek Ölçüleri205/55 R 16--

tyre

Yakıt Tüketimi

Ortalama Yakıt Tüketim4,9 lt-- 90 km ile yakit tuketimi--- 120 km ile yakit tuketimi---

fuelConsumption

Performans

Azami Sürat187 km/h-- Aracın Torku290-- Sudan Geçiş Yüksekliği--- Aracın Yerden Yüksekliği---

NİSSAN QASHQAİ 1.6 TEKNA EXECUTİVE

Genel Bakış

ModelQashqai 1.6 Tekna Executive 4x2-- Kasa TipiWagon-Kombi5 Kapı-- Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı)8,4 lt / 5,7 lt-- Motor Gücü (hp)115 hp-- ŞanzımanManuel 5 VitesÖnden Çekiş-- 0-100 Hızlanma (KM)12 sn--
    general
    Teknik Özellikler

Araç TipiSUV / Arazi aracı I Segmenti-- Üretim Yılı (İlk / Son)2007 / 2011-- Koltuk Sayısı5 Koltuk--

technical

Motor

Motor Hacmi1598 cc-- Motor Gücü (kw)84 kw-- Maksimum Güç6000-- Maksimum Tork4400-- Yakıt TürüBenzinli-- KatalizörKatalizörlü-- Net Ağırlık1297 kg-- Taşıma Kapasitesi533 kg-- Silindir Sayısı4--

engine

Ölçüler

Uzunluk4315 mm-- Genişlik1780 mm-- Yükseklik1615 mm-- Bagaj Kapasitesi410 lt--

dimension

Yakıt Kapasitesi

Yakıt Tankı Hacmi65 lt-- Oktan95--

fuelCapacity

Tekerlekler

Tekerlek Ölçüleri215/60 R 17--

tyre

Yakıt Tüketimi

Ortalama Yakıt Tüketim6,7 lt-- 90 km ile yakit tuketimi--- 120 km ile yakit tuketimi---

fuelConsumption

Performans

Azami Sürat175 km/h-- Aracın Torku156-- Sudan Geçiş Yüksekliği--- Aracın Yerden Yüksekliği---

MERCEDES B 150 SPECİAL EDİTİON

Genel Bakış

ModelB 150 Special Edition Otomatik-- Kasa TipiHatchback5 Kapı-- Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı)9,3 lt / 6,2 lt-- Motor Gücü (hp)95 hp-- Şanzıman'CVT' 0 VitesÖnden Çekiş-- 0-100 Hızlanma (KM)14,2 sn--
    general
    Teknik Özellikler

Araç TipiBinek Araç C Segmenti-- Üretim Yılı (İlk / Son)2005 / 2008-- Koltuk Sayısı5 Koltuk--

technical

Motor

Motor Hacmi1498 cc-- Motor Gücü (kw)70 kw-- Maksimum Güç5200-- Maksimum Tork3500-- Yakıt TürüBenzinli-- KatalizörKatalizörlü-- Net Ağırlık1300 kg-- Taşıma Kapasitesi535 kg-- Silindir Sayısı4--

engine

Ölçüler

Uzunluk4270 mm-- Genişlik1975 mm-- Yükseklik1604 mm-- Bagaj Kapasitesi458 lt--

dimension

Yakıt Kapasitesi

Yakıt Tankı Hacmi54 lt-- Oktan95--

fuelCapacity

Tekerlekler

Tekerlek Ölçüleri195/55 R 15--

tyre

Yakıt Tüketimi

Ortalama Yakıt Tüketim7,3 lt-- 90 km ile yakit tuketimi--- 120 km ile yakit tuketimi---

fuelConsumption

Performans

Azami Sürat174 km/h-- Aracın Torku140-- Sudan Geçiş Yüksekliği--- Aracın Yerden Yüksekliği---
    Konu narkoz30 tarafından (17/03/2010 Saat 09:31 ) değiştirilmiştir.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

bunlar iç içe girmiş hakan abi
    pek bi şey anlaşılmıyor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Düzenledim çoşkuncum yorum şeyedersen sevinirim.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

yakıt tüketimi açısından bakarsak bravo ikisindende cimri hemde dizel
    performan olarak ta ikisindende önde
    ama segment farkları var eğer arazi aracı istiyorsan ve merakın varsa tabiki nissan
    ikisinin ortası olsun diyorsan mercedes

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Aslında ben mercedes te kararsızım otomatik olması 7 vitesli olması ve konforu diğerlerine fark atıyor 2. el fiyatları da 40-50 binliradan aşşağı pek düşmüyor. Bravo nissan ve mercedes b aynı kasa ağırlıklarına sahip ama bravodaki turbo motordan lpg ile iyi performans alamıyorum motor devirlenmesi benzine göre çok geç yani tır geçmek için benzine alman gerekiyor ani hızlanmalarda bu da tabii ki turbo ömrünün canına okuyor.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

bravo için M.Jet yazmışsınız lpg ile hızlanmıyor yazmışsınız.. dizele lpg mi taktırdınız anlayamadım

By xx
    ancester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 151

bildiğim kadarıyla nissanda parça sorunu ve servis maliyeti gibi problemler var.
    www.antflame.com

Hüseyin ARAS
    Evo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Yeşil
    Edilen teşekkür: 29

Mercedes duysa kıyaslandıgı arabaları üzülürdü Ama tabi fiyatlar devreye giriyo. Yazdıgınız fiyatlara gore yinede Mercedes B150 derim ben sorun yasamazsınız yanlız yakıt tüketimi sizin için on planda sanırım Merc in tek dezavantajı bu olur.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

diğerlerini bilmiyorum ama mercedes b den kesinlikle uzak dur derim..çok gereksiz bir araba inanılmaz hantal..o kadar verdiğin paraya yazık olur valla..

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bravo için M.Jet yazmışsınız lpg ile hızlanmıyor yazmışsınız.. dizele lpg mi taktırdınız anlayamadım
    Kullandığım bravo T-jet 120bg dynamic buna lpg taktırmıştım ama istediğim performansı lpg de alamadım ha iyi gidiyor o ayrı ama hız isterseniz benzine almanız şart aracı ani atak gereken yerlerde bence bravo 120 bg lik 1.6m.jet daha iyidir lpg li T-jet den. onu demeye getirdim.

Alacağım araçlar konusunda nissanda yedek parça sorunu yok ancak otomatik seçeneği aşırı pahalı mercedes 7 vitesli ve benzinli bir araç 7 vites triptonik olmasından dolayı iyi gider. Ancak mercedes bu araca 1500 lü motor koyup şanına küfrettirmiştir ancak şehir içi için ideal bir araba oldugu zannındayım 95 bg lik motor kasayı kaldırıyor sorunsuz sürüş keyfi veriyor tüketimi de haliyle fazla. Cevaplar için teşekkür ederim tercihim yüksek ihtimal dualogic bir bravo M.jet olacak mercedes ile aralarında 2. el fiyat farkı yok o yüzden kararsızım. Yedek parça derseniz ucuz yedek parça fiatta da pek yok aslında sarf malzemeleri dışında yedek parça fiyatları hemen hemen aynı.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

abi benim ilk dikkatimi tork çekti. Dualogic Bravo mtjet tadından yenmez...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Ekonomik bir sürüş için Bravo. Ayrıca konfor olarakta gayet güzel bir araç.
    Şu an kullandığınız Bravo'yu alırken de siz heyecanına kapılmıştınız. Aracı kullanmaya başladıktan sonra yakıt tüketiminin yüksekliği nedeniyle LPG'ye geçiş yaptınız. Mercedes'te de benzer bir durum olacağı düşüncesindeyim. Bence Dizel Bravo tabi kullanacak olan sizsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yusuf kahraman
    puntoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 69

Abi ben olsam nissan Qashgai alır hemen tüpü taktırırdım.İnanmassın ama az önce Qasgailere bakıyordum dizelleri 4*4 ama 4*2 de yeter bana cok beğeniyorum ve cok sağlam dayanıklı bir arac + parca sıkıntısıda yok ve en cok satan SUV türü arac.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı puntoloji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben olsam nissan Qashgai alır hemen tüpü taktırırdım.İnanmassın ama az önce Qasgailere bakıyordum dizelleri 4*4 ama 4*2 de yeter bana cok beğeniyorum ve cok sağlam dayanıklı bir arac + parca sıkıntısıda yok ve en cok satan SUV türü arac.
    bu aracın galeride takasa konduğunu gördüm hemde 36000 liraya ama giremedim malum japon arabası servisi ise bize 3-4km mesafede aslında otomatik vitesli bişey düşünüyorum ama nissan aklımı çelmiyor değil hani sahibinden.com da tüplüleri bile var. Dediğin gibi çok satan bir araba.

yusuf kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aracın galeride takasa konduğunu gördüm hemde 36000 liraya ama giremedim malum japon arabası servisi ise bize 3-4km mesafede aslında otomatik vitesli bişey düşünüyorum ama nissan aklımı çelmiyor değil hani sahibinden.com da tüplüleri bile var. Dediğin gibi çok satan bir araba.
    Hakan abi tek sıkıntı otomotik viteslileri 20 litre 4*4 lerinde olması gerekiyor.1.6 lıtrede bunlarda yok galiba.Ama şuana kadar bir sıkıntı hiç yaşanmamış bu aracta şikayetim comdada rastlamadım.Ve bilmiyorum hiç kullandınmı cok seri ve cok konforlu bir arac nede olsa japon ve tüplülerde cok iiyi yanıt alıyorsun performansta.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

madem 40bin gibi rakamlar düşünüyosunuz niye AUDİ A3 düşünmüyosunuz?ben saydığınız arabaların hepsine tercih ederim a3 ü madem 40bin gibi bir rakam verebilcekseniz..
    hatta aranırken 4 kapılı(aile için düşünüyorsanız) denk geldim bakmak isterseniz adresi aşağıda..
    https://www.sahibinden.com/hatasiz-boyasiz-ciziksiz_audi_a3_1_6_s_back_ambition-35WQQaXQQ22630175WQQpXQQdisplayitem?source=promoti on_chva
    Konu seysey37 tarafından (17/03/2010 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı puntoloji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan abi tek sıkıntı otomotik viteslileri 20 litre 4*4 lerinde olması gerekiyor.1.6 lıtrede bunlarda yok galiba.Ama şuana kadar bir sıkıntı hiç yaşanmamış bu aracta şikayetim comdada rastlamadım.Ve bilmiyorum hiç kullandınmı cok seri ve cok konforlu bir arac nede olsa japon ve tüplülerde cok iiyi yanıt alıyorsun performansta.
    Laf aramızda eşimde bu arabayı çok beğeniyor illa alalım değiştirelim diyor ama tüp taktırma masrafı ile 2. el en iyi şartlarda 40binlira benim arabaya 30 binlira veren ancak yaza çıkar o zaman da fiyatlar artar yaz ortasında arabayı satsam kışa fiyatlar düşünce alsam 4-5binlira kara geçerim yada bankaların leasing merkezlerini arayayım leasingden geri gelen 50bin i devirmemiş araç bulursam yapışayım diyorum. ama doğru yer doğru zaman olmalı mayıs haziran gibi satayım en iyisi arabayı. Acaip kararsızım ya.

yusuf kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Laf aramızda eşimde bu arabayı çok beğeniyor illa alalım değiştirelim diyor ama tüp taktırma masrafı ile 2. el en iyi şartlarda 40binlira benim arabaya 30 binlira veren ancak yaza çıkar o zaman da fiyatlar artar yaz ortasında arabayı satsam kışa fiyatlar düşünce alsam 4-5binlira kara geçerim yada bankaların leasing merkezlerini arayayım leasingden geri gelen 50bin i devirmemiş araç bulursam yapışayım diyorum. ama doğru yer doğru zaman olmalı mayıs haziran gibi satayım en iyisi arabayı. Acaip kararsızım ya.
    Abi hakkınızda hayırlısı olsun ama yengem bence haklı benim eşim eğer şuan al dese bhemen alırım gercekten zevkli arac sağlam arac benim hanımsa takmış 2 evi alalım yahu delircem yaa.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı seysey37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem 40bin gibi rakamlar düşünüyosunuz niye AUDİ A3 düşünmüyosunuz?ben saydığınız arabaların hepsine tercih ederim a3 ü madem 40bin gibi bir rakam verebilcekseniz..
    hatta aranırken 4 kapılı(aile için düşünüyorsanız) denk geldim bakmak isterseniz adresi aşağıda..
    https://www.sahibinden.com/hatasiz-boyasiz-ciziksiz_audi_a3_1_6_s_back_ambition-35WQQaXQQ22630175WQQpXQQdisplayitem?source=promoti on_chva
    audi güzel araç ancak küçük araç biz biraz büyük bir araç istiyoruz ve saydığım araçların genişlikleri de tatminkar.

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

audi güzel araç ancak küçük araç biz biraz büyük bir araç istiyoruz ve saydığım araçların genişlikleri de tatminkar.
    ozaman citroen c5 i de tavsiye ederim..bizde yeni aldık 1ay oluyor ve araç gayet geniş ve gayet konforlu..
    hemde ekonomik..1.6dizel 110hp..45bin tl arasında dolaşıyor fiyatlarıda..
    yani o fiyatlara çıkıpta okadar parayı fiat arabasına vermenizi pek istemiyorumda daha kaliteli güzel bir araç alabilirsiniz diye düşünüyorum..
    tabi karar sizin
    Konu seysey37 tarafından (17/03/2010 Saat 18:40 ) değiştirilmiştir.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon