Sayfa 1/3 123 SonSon
58 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Filmlerimi söktürdüler :((

Ha UL
    fluent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Standart Filmlerimi söktürdüler :((

Gaziantep'te bir çevirme sırasında durdurdular ve evraklarımı istediler. Bir sorun olmadı, tam evrakları geri getirdiler ki cam filmlerini sökün yoksa arabayı bağlarız gidemezsiniz dediler ve söktürdüler. 1 numara cam filmi kullanıyordum görüşü de çok engellemiyordu ama böyle bir hakları var mı acaba

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

trafik polislerinin kanunen aracınıza şahsen müdahale etme şansı yok
    ama her nedense bunu diş geçirdikleri kişiye uyguluyorlar
    bu çevirme esnasında yapmaları greken aracta cam filmi bulunduğu için tutanak tutup aracı muayneye sevk etmeleri gerekliydi
    ama daha çok uğraşırdınız filmleri söktürüp muayneye gidecektiniz aracınız muayneden geçtikten sonra da trafiğe gidip aracın filmlerinin söküldüğünü ve muayne yaptırdığınızı belirtip kayıt ettikleri bağlanma işlemini düşüttürecektiniz
    yani bir bakıma böylesi daha iyi polis arkadaşlar size kıyak yapmışlar
    prosedürü uygulasalardı daha çok uğraşırdınız

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

3. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Cam filmleri yasak ama sökme söktürme hakkı bulunmuyo coşkun abinin dediği gibi zahmetli bir işi var en güzeli sökmeniz olmuş..

Sercan Çelik
    Evo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06EVA03
    Edilen teşekkür: 73

Geçmiş olsun ben de yaptırmak istiyorum bu konu kafamı kurcalıyor maalesef

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

Bence tamamen sans işi bu denk geldiğiniz memura göre.Kimileri bişi demiyor.Kimileri böyle cıkıyor.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Benım camlarda filmli ama en acıgı gayette hoş suana kadarda hıcbır meslektasım benı durdurmadı ..
    Kanuna gelınce ya arabanı baglar yada ellerıyle bıle olsa soker sebebı ıse ; senı elverışsiz yola devam etmemenız ıcın yapılan bır uygulama...
    Ben muayeneden hafıf kusurlu gectım filmlerımden dolayı egerkı hafıf kusurluysam bana ceza yazamaz.muayene aracın karayollarındakı uygunluk testıdır ve haliyle ben bu uygulamayı gecmıssem sorun yok demektır.
    Burası Türkiye Ankarada 1 araba parası seca yemıstım genclıgımde
    eksoz,yuksek muzık,hız,hatalı sollama,çelik jantlardan bıle,film vs vs
    I ' m c a p u l i n g . . .

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Ben anlamıyorum arkadaşlar, piyasada o kadar çok camlarında film olan araç varki... Özellikle de lüks araba ve jiplerde, üstelik de en koyusundan. Yaw arkadaş bunlar hiç mi çevirmeye takılmıyorlar, hiç mi muayeneye gitmiyorlar. Bu nasıl oluyor, nasıl bir uygulama var, kime göre neye göre değişiyor? Geçen gün Ankara/Kızılay'da polis sis farları açık olan bir jipi gözümün önünde durdurdu ve sisleri kapatması için uyardı, fakat orjinalinde mi öyle yoksa adam sonradan kendi mi yaptırmı bilemiyorum ama sislerin normal farlarla beraber yandığını, bunun aracın özelliği olduğunu ve istese de kapatamayacağını söyledi. Polis de adamı salıverdi. Sis olayı madem yasak, uygulama da ona göre olmalı. Polis bu konuda katı ise o zaman demeli ki, kardeşim bu iş yasak arabanı servise mi götürüyosun elektrikçiye mi götürüyosun bu özelliği devre dışı bırak o zaman demesi gerekmez mi? Aynı şey cam filmleri için de geçerli, camlarında film bulunan lüks araç sahipleri bununla ilgili sorun yaşadıklarında bunun fabrika çıkışı bu şekilde olduğunu söyleyip sıyrılıveriyorlar. Ama iş bizim arabalara gelince aynı şeyi yemiyor polis. Bu çifte standarda isyan edecem walla

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Bütün filmler aynı koyulukta olmadıgından araç içi görünmediğinden dolayı sanırım benım uzmanlık alanım trafik degıl ama duyduklarımdan ıbaret anlattıklalrım.
    Lüks arabalarda cogunda ruhsatında fılmler belırtılmıstır daha dogrusu renklı cam dıye gecıyor..

Sercan Çelik
    Evo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06EVA03
    Edilen teşekkür: 73

Alıntı denizasil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün filmler aynı koyulukta olmadıgından araç içi görünmediğinden dolayı sanırım benım uzmanlık alanım trafik degıl ama duyduklarımdan ıbaret anlattıklalrım.
    Lüks arabalarda cogunda ruhsatında fılmler belırtılmıstır daha dogrusu renklı cam dıye gecıyor..
    Orjinalde renkli camı olan araçlar ruhsatta geçiyor doğrudur, mesela Doblo Dynamiclerde renkli cam ibaresi geçiyor ruhsatlarda

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Cam filmleri arac içindeki çalışan klima ıcın cok yararlı bır şey.Çünki araç içi fazla guneş ışşıgı almadıgı ıcın klima daha verımlı calısmaktadır.
    Birde çam kırılmalarında dagılmayı önlemesi cam kesikleri yaşamamamıza sebep olur.
    Fakat bazı cam filmleri öylesıne koyu renk oluyorkı araç içi görünmez hale geliyor buda emnıyetın işini çok zorlastırmaktadır kendımden bılıyorum.

Size bır tavsıye aracınız filmli ise akşam cevırmeye gırersenız eger hemen araç içi aydınlatmayı devreye sokmanızdır ,anlasılmıyor aracın fılmlı oldugu bılgınıze

12. Bu mesajı için 3 kişi Kriminal'ye teşekkür etti:

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

beni eskişehir yolunda akan trafikte hareket halindeyken durdurlar,abart egzoz vardı onu dinlediler,gaza bastım ses sınırların içinde dedi(ne kulak varmış arkadaş desibelmetre sanki),ardından aracın etrafında dolaştı entersandır filmlere hiç bişey demedi.sonrada devam ettim.dahası ses sınırların içinde dedikten bir hafta sonra muaneye ye gitti arabam egzoz dan agır kusur la kaldı,soktum oyle geçtim.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

hayda kaldık ortada şimdi. bende yaptırmak istiyorum. aracın camlarının kendisine has bir koyuluğu var ama bir film daha hoş durur derken, şimdi kontrolden 1 saniye bile erken ayrılmayı isteyen biri olarak film işini yapılacaklar listesinden silmekte fayda var diye düşünüyorum. 140 TL 1no filim için konuşmuştum da bu cumartesi için ))

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı magic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum arkadaşlar, piyasada o kadar çok camlarında film olan araç varki... Özellikle de lüks araba ve jiplerde, üstelik de en koyusundan. Yaw arkadaş bunlar hiç mi çevirmeye takılmıyorlar, hiç mi muayeneye gitmiyorlar. Bu nasıl oluyor, nasıl bir uygulama var, kime göre neye göre değişiyor? Geçen gün Ankara/Kızılay'da polis sis farları açık olan bir jipi gözümün önünde durdurdu ve sisleri kapatması için uyardı, fakat orjinalinde mi öyle yoksa adam sonradan kendi mi yaptırmı bilemiyorum ama sislerin normal farlarla beraber yandığını, bunun aracın özelliği olduğunu ve istese de kapatamayacağını söyledi. Polis de adamı salıverdi. Sis olayı madem yasak, uygulama da ona göre olmalı. Polis bu konuda katı ise o zaman demeli ki, kardeşim bu iş yasak arabanı servise mi götürüyosun elektrikçiye mi götürüyosun bu özelliği devre dışı bırak o zaman demesi gerekmez mi? Aynı şey cam filmleri için de geçerli, camlarında film bulunan lüks araç sahipleri bununla ilgili sorun yaşadıklarında bunun fabrika çıkışı bu şekilde olduğunu söyleyip sıyrılıveriyorlar. Ama iş bizim arabalara gelince aynı şeyi yemiyor polis. Bu çifte standarda isyan edecem walla
    adam yemiş direk polisi uzunlar yanınca sislerde yanacakmış))polisin düdüğü 1 numara cam filmine ötüyor anlaşılan...

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Bi arkadaşım vardı, jipine muayeneye giderken filmleri söktürdü, sonra gene yaptırdı.ee para bol.Diğer bi arkadaşım da adalet bakanlığı armasından yapıştırmıştı.Tabii iyi yerlerde tanıdığı vardı. polisler bırak çevirmeyi yolu bile açıyorlardı.
    Bende kiracımı çıkartıp trafik polisine kiraya mı versem napsam. eee bal tutan parmağını yalarmış.Canım ülkemden insan manzaraları, naparsınız.Allah bizi hile hurdadan uzak tutsun.

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Parası olan o cezayıda oder haklısın erhan

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

en saglamı paraya kıyıp aracın üzerindeki bütün modifikasyonları ruhsata işletmek. ozaman çevirmede görürüm o polislerin yüz ifadesini

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

araca yapılan film,bodykit vs bunları nasıl ruhsata işletiliyor.Aşamalar nedir ? warmı böyle bişi

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

peki cam filmi ni ruhsata işletebiliyormuyuz??

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki cam filmi ni ruhsata işletebiliyormuyuz??

bunu bende merak ediyorum... bilen varmı arkadaşlar??
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

bildiğim kadarıyla elinizde cildinizin güneş ışığına olan hassasiyeti ile ilgili bir raporunuz olursa filmleri ruhsata işletebiliyosunuz. bir arkadaşımın böyle bir raporu vardı, ruhsata işlettimi bilmiorum ama çevirmede fln o raporu gösterip kurtarıyodu.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri