Sayfa 3/13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
246 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Gp lerin en bilinmeyen özelliği

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

valla bence; gp'nin en bilenmeyen ozelligi, su dijital klima ekraninin tus kombinasyonuyla yol bilgisayari gibi kullanilmasi olsa gerek

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emin Babaoğlu
    eminb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba Erdi;Bu özelliği bende bilmiyorum.Nasıl oluyor

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Çocuklar için çok büyük bir önlem olurdu bu. Mesela 2001 Clio Hb lerde vardı. Şimdikileri bilmiyorum. Ancak çocuklu aileler için çok kullanışlı bir özellik.
    Arkadaşlar arka kapılarda küçük bir delik var orda çocuk kilidi var. Anahtarla cevirince zaten arka kapıların içerden açılma şansı kalmıyor.

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Uğur abi tam olarak nerde o delik bilmiodum bunu
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arka kapıyı acınca kapı dilinin altında olsa gerek orada siyah bir delik var gpnin anahtarını takttıgın zaman aktif oluyor. evet bencede gp nin en bilinmeyeni bu klima ekranında motorun ozelliklerini gormek bununla ilgili topicte var burada. simdi bazı bilinen ozellikler yazılmıs buraya bende ona binaen follow me home far diyorum) biliniyodur da bilmeyen varsa bilgilensin diye soyluyorum. bir diger ozellik ise direksiyon aydoınlatması cam otomatigi aydıonlatması ayna ayar dugme aydınlatması araba calısınca yanıyor yani parkları acmaya gerek yok ve stop edince belli bir muddet yanıyor hatta kappıyı kilitleyinceye kadardı galiba aam bundan emin degilim. silecek demişler 30 lriaya yan sanayi aldım opel yeni corsalarla aynı imiş bizim silecekler aklınızda bulunsun.) ben aslında farklı bir topik acıp arabanın kac binde ne kadar km gittigini nelerinin degisitigini yazmayı dusnuyorum

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka kapıyı acınca kapı dilinin altında olsa gerek orada siyah bir delik var gpnin anahtarını takttıgın zaman aktif oluyor. evet bencede gp nin en bilinmeyeni bu klima ekranında motorun ozelliklerini gormek bununla ilgili topicte var burada. simdi bazı bilinen ozellikler yazılmıs buraya bende ona binaen follow me home far diyorum) biliniyodur da bilmeyen varsa bilgilensin diye soyluyorum. bir diger ozellik ise direksiyon aydoınlatması cam otomatigi aydıonlatması ayna ayar dugme aydınlatması araba calısınca yanıyor yani parkları acmaya gerek yok ve stop edince belli bir muddet yanıyor hatta kappıyı kilitleyinceye kadardı galiba aam bundan emin degilim. silecek demişler 30 lriaya yan sanayi aldım opel yeni corsalarla aynı imiş bizim silecekler aklınızda bulunsun.) ben aslında farklı bir topik acıp arabanın kac binde ne kadar km gittigini nelerinin degisitigini yazmayı dusnuyorum
    klimadan nasıl motor özelliği görülüyor.. hangi topikde bunlar bilgilendirebilirmisiniz
    Konu agaytan tarafından (23/09/2009 Saat 10:55 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka kapılarda küçük bir delik var orda çocuk kilidi var. Anahtarla cevirince zaten arka kapıların içerden açılma şansı kalmıyor.
    Bizim bahsettiğimiz, sizin anlattığınız çocuk kilidi değil. Kapıların içeriden merkezi kilitle kitlenmesi durumunda arkaların içeriden açılmaması. İkisi farklı şeyler. Başka araçlarda gördüm ve bizzat kullandım. Çocuklu aileler için büyük kolaylık. Yoksa her defasında arka kapılardaki çocuk kilidi damaklarını indirmek çok kullanışlı bir özellik değil.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

bi özellik daha
    ön silecekler çalışır durumdayken geri vitese taktığınızda arka silecek otomatik olarak çalışıyor

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...... bir diger ozellik ise direksiyon aydoınlatması cam otomatigi aydıonlatması ayna ayar dugme aydınlatması araba calısınca yanıyor yani parkları acmaya gerek yok ve stop edince belli bir muddet yanıyor hatta kappıyı kilitleyinceye kadardı galiba aam bundan emin degilim.......
    Mustafa, sanıyorum bu ışıkların yanmasıyla camların kontak kapalı açılıp kapatılabilmesi birbiriyle bağlantılı.Yani aynı süre boyunca ışıklar yanık kalıp camlar açılıp kapatılabilmekte...
    Konu ABNEW tarafından (23/09/2009 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı düzeltildi...

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Bizim bahsettiğimiz, sizin anlattığınız çocuk kilidi değil. Kapıların içeriden merkezi kilitle kitlenmesi durumunda arkaların içeriden açılmaması. İkisi farklı şeyler. Başka araçlarda gördüm ve bizzat kullandım. Çocuklu aileler için büyük kolaylık. Yoksa her defasında arka kapılardaki çocuk kilidi damaklarını indirmek çok kullanışlı bir özellik değil.
    Aracın içindeyken uzaktan kumanda ile kilitleyip deneyin. Sanırım açılmıyordu içeriden bile. İlk aldığım zamanlardan aklımda öyle kalmış.

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın içindeyken uzaktan kumanda ile kilitleyip deneyin. Sanırım açılmıyordu içeriden bile. İlk aldığım zamanlardan aklımda öyle kalmış.
    Bahsettiğiniz özellik deadlock özelliği ve maalesef araçlarımızın Türkiye'ye ithal edilen versiyonlarında bulunmuyor.

14. Bu mesajı için 2 kişi makineman'ye teşekkür etti:

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

İçeri den yada dışarıdan fark etmez. Merkezi kilitle kitlendiğinde içerden kapılar açılabiliyor. Ama o tırnagı döndürdüğünüzde arkalar açılmıyor. Peki neden sadece arkada o özellik? Acaba çocuk ların içerden kapıları açmaması için olabilirmi? Arkadasım senin dediğini bazı araclar ayrı bir tuş ile yapılabilicek hale getirmiş. Aradaki fark bu. Bazı araclarda otomatik tek tuşla arkalrın içerden açılmasını engelliyorsun. Bizimki manuel tırnagı ceviriyorsun. Burda tek sıkıntı arac a çocuklar bindimi onu çevirmek yetişkin bindimi tekrar cevirmektir. Oda eğer çocuku sahibi oldugunda çocukların aklı erene kadar onu cevrili tutcaksın. Mesela benim araç ta cam otomatiğini yanında tek tuş var. onun sayesinde arka camların arka cam otomatiğinden açılmasını ve kapanmasını engelliyorsun. Keşke benzer şekilde kilitte tuşlu olsaydı. Ne yapalım cekeceğiz artık.

Bana göre Grande puntonun en bilinmeyen özelliği sedan versiyonunun Türkiyede ürecetilicek olması idi.

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Gp nin sedanı mı üretilio
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

TOLGA TACALOGLU
    Ulş.Er silentscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    FJ 7600
    Edilen teşekkür: 187

ön sağ kapıyı kumanda ile değilde anahtar ile actığımızda içerden kapı açma tuşu işlev görmüyor.illa ki sürücü tarafını açmak gerekiyor.

bagajın hareket halinde açılmamasını da tesadüf olarak keşfetmiştim.

Saygılar iyi akşamlar...

ahmet sert
    by_memur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

coşkun bey haklı bilmeyenler var ben gibi

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Ogulcan.Öğüt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gp nin sedanı mı üretilio
    Arkadasım dikkat edersen " üretilicekti di " ibaresi kullandım. 2006 yılınca konusu geçti hatta bir prototip bile dolaştı. Fakat nedense rafa kaldırıldı. aradan gecen zamandan tekrar yola koydular. Sonra dediler punto sedan olmasın farkı bir arac olsun. maliyet fazla laşınca tekrar sitilize ettiler. çok değiştirdiler arabayı. Sonuçta karşımıza linea çıktı.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

zaten benim gözümde linea
    grande puntonun sedanı

22. 25/09/2009, 17:41

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

belki bilen arkadaşlar vardır ama
    ben bu sabah farkettim
    tavan lambasını açık bıraktığınızda belli bir süre sonunda kendiliğinden kapanıyor
    bu sabah arabaya bindiğimde tavan lambasının açık olduğunu fakat yanmadığını fark ettim lambayla oynayınca yandı
    emin olmak için şirkette bir daha denedim yine kendiliğinden sönmüştü

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

valla geçen gün 1.5 yıldır bulamadığım bişeyi buldum aracın ön kol dayaması öndeki elciği çekip aşşağı itince bir kademe daha aşşağıya iniyormuş bana eski hali çok rahatsız geliyodu yüksek kalıyodu..şu an nasıl memnunum anlatamam çok mutlu oldum düşünün 2. puntomda anca keşfettim..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/13 İlkİlk 1234567 ... SonSon