15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Ön camda nereye yapıştırılmalı ?

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

Haber Bilgilendirme OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Ön camda nereye yapıştırılmalı ?

Bugun aracıma OGS cihazı aldım.

Ogs cihazının ön camda en iyi şekilde okunmasını sağlayan bölgenin neresi olduğunu öğrenmek için www.kgm.gov.tr adresine girdim ama 10 tane araç markası belirtip camın şurasına yapıştırılmalıdır diyor.(camlardaki renkli kısımlara ve noktalı kısımlara yapıştırılmamalı dıyor)Fiat ın hiçbir aracından bahsetmiyor.

Sizlerden Grande Punto da ön camın neresine ogs yapıştırılsa sorunsuz bir cihaz okunma ve kullanımı gerçekleşir yardımlarınızı bekliyorum.
    Konu mm_isik tarafından (07/08/2009 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

ogs en güzel aynanın arkasına yapışınca oluyor hem görünmüyor hemde okuması daha rahat oluyor bana göre

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

benimki dikizin altında.en iyi yer orası ama dışardan bakılınca hoş durmuyor.

MURAT IŞIK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı siyah rüzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ogs en güzel aynanın arkasına yapışınca oluyor hem görünmüyor hemde okuması daha rahat oluyor bana göre
    eğer aynanın arkasında okuyorsa süper.sürücünün görüş alanına girmiyor. ama okumassa o sınır bı durum olur ıste

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimki dikizin altında.en iyi yer orası ama dışardan bakılınca hoş durmuyor.
    dıkızın altıda çok aşağıda sızınde dedıgınız gıbı hıcte ıyı bır goruntu olmaz. acıkcası oraya yapıstırmaktansa gıseden gecerken elımde tutar sonra tekrar torpıdoya koymayı yıgelerım

Bu arada sitede OGS olarak arama yaptım ancak hiçbir sonuç çıkmadı ve bende bu konuyu açtım. sonrasında konuyu nette araştırmaya kalktım benzer soruların soruldugu 2 konu daha buldum. sıtemızdekı aramalarda cıkmadı ama nette genel aramada sıtemızde bu konunun oldugu ortaya cıktı. dolayısıyla konuyu acmıs bulundum. takdır sızlerın.
    Konu mm_isik tarafından (07/08/2009 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

arkandan 28TL kacak gecıs cezası geldıgınde, OGS'nın elınle tuttugunda okumayacagını anlarsın...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

ön camda film olduğu halde istediğim yerden elimle tutup okutuyorum.. eskiden sağ üst köşedeydi..

MURAT IŞIK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkandan 28TL kacak gecıs cezası geldıgınde, OGS'nın elınle tuttugunda okumayacagını anlarsın...

OGS plakasına kayıtlı olan araçlarda ogs cıhazı okunmasa geçiş anında kaçış yazsa dahi ceza gelmez. bu ogs nın kullanım kılavuzunda dahı yazıyor.

OGS hesabında para varsa oradan dusuluyor. yanı plakasında ogs sı gozuken bır vatandas kacak gecse dahı hesabından gecıs ucretı nekadarsa okadar dusulur arkadasım.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Benimkide dikiz aynasının arkasında ve bir sorun yok. Eskilere göre yeni cihazlar ebat olarak çok daha küçük olduğu içinde görüntü açısındanda bir sorun olmuyor.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı mm_isik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OGS plakasına kayıtlı olan araçlarda ogs cıhazı okunmasa geçiş anında kaçış yazsa dahi ceza gelmez. bu ogs nın kullanım kılavuzunda dahı yazıyor.

OGS hesabında para varsa oradan dusuluyor. yanı plakasında ogs sı gozuken bır vatandas kacak gecse dahı hesabından gecıs ucretı nekadarsa okadar dusulur arkadasım.

bak ben bunu bılmıyordum.plakam kayıtlı oldugu halde 28,89TL kacak gecıs cezası gelmıstı.1,5 yıl once alırken, kullanma kılavuzu felan da vermemıslerdı.demekkı zaman gectıkce bazı aksaklıkları gelıstırıyorlar...
    Konu mustafaf tarafından (10/08/2009 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

ERDEM TULUNAY
    erdta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bak ben bunu bılmıyordum.plakam kayıtlı oldugu halde 28,89TL kacak gecıs cezası gelmıstı.1,5 yıl once alırken, kullanma kılavuzu felan da vermemıslerdı.demekkı zaman gectıkce bazı aksaklıkları gelıstırıyorlar...

Ancak dikkat edin bu en fazla 10 defa oluyor daha sonra ceza yiyorsunuz. Tecrübe ile sabittir.

Murat KOCA
    EviLDoeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 42

Alıntı JASMINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimkide dikiz aynasının arkasında ve bir sorun yok. Eskilere göre yeni cihazlar ebat olarak çok daha küçük olduğu içinde görüntü açısındanda bir sorun olmuyor.
    katılıyorum ayrıca çokta kötü görünmüyor hatta ziraat dışındaki ogsler renkli renkli şekil bile duruyor ön camda

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı mm_isik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun aracıma OGS cihazı aldım.

Ogs cihazının ön camda en iyi şekilde okunmasını sağlayan bölgenin neresi olduğunu öğrenmek için www.kgm.gov.tr adresine girdim ama 10 tane araç markası belirtip camın şurasına yapıştırılmalıdır diyor.(camlardaki renkli kısımlara ve noktalı kısımlara yapıştırılmamalı dıyor)Fiat ın hiçbir aracından bahsetmiyor.

Sizlerden Grande Punto da ön camın neresine ogs yapıştırılsa sorunsuz bir cihaz okunma ve kullanımı gerçekleşir yardımlarınızı bekliyorum.
    tam tersi noktalı kısımlar bu tip şeyler içindir zaten ancak bizim araçların camları atermik olmadığı için nereye yapıştırırsanız yapıştırın okur sorun olmaz. sizi enaz rahatsız edicek yere yapıştırabilirsiniz. ben genel olarak aynanın sağını tercih ediyorum
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Atermik değil sanırım gp ların ön camları.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

ilk kez OGS cihazı kullandım.
    orta aynanın arkasında yapıştırdım.
    sürücü tarafından hiç görünmüyor.
    ve sistemin okumasında problem olmuyor.
    OGS den geçerken hızımı 30 a kadar düşürüyorum ama.

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

elinde bide tutsan geçiyosun bişey olmuyor..ben 100km le bile geçtiğim oldu gayet güzel okuyor..kafanıza göre ayna civarı biyerlere yapıştırın arkadaşlar