14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: 2. el Multijet GP - tavsiye

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Standart 2. el Multijet GP - tavsiye

Merhaba arkadaşlar,

2. el multijet bir GP alarak aranıza katılmayı düşünüyorum Fakat şu servo motoru sorunu kafama takılmış durumda. Burası dahil olmak üzere birçok yer okudum, bu sorun hakkında "kesin sorun çıkacak" ya da "çıkmayacak" gibi bir yargıya varmanın mümkün olmadığını gördüm. Bilmiyorum ne kadar doğrudur?

Hem alırken ekonomik olsun hem de kullanırken diye düşünerek oldukça fazla (en azından benzinli bir araca göre fazla diyeyim) kilometre yapmıs bir GP beğendim. Araç 120bin kilometrede, 75 beygir olan model fakat gördüğüm ve anlatıldığı kadarıyla tertemiz kullanılmış, bakımları düzenli şekilde yetkili servise yaptırılmış, bugüne kadar hiç sorun çıkarmamış. Araç 2006 model, tıkırtı yapan burç ve amortisörler değiştirilmiş. Servo motoru bugüne kadar hiç sorun çıkarmamış. Ben maksimum 3 sene kullanacağım ve yılda 20bin kilometreden fazla yol yapmayacağım için aracın kilometresini dert etmiyorum, bakımlı olduktan sonra multijet motor beni yıllarca götürür zaten

Kafama takılan şu; 120bin kilometre boyunca sorun çıkarmamış servo motoru, ben aldıktan sonra sorun yapabilir mi? Yani bunca zaman sorun çıkarmadıysa artık çıkarmaz diyebilir miyiz? Yoksa tersine, bu kadar yol yaptıysa büyük ihtimalle sorun mu çıkarır?

Yetkili servisler bile kaçamak cevaplar veriyor bu konuya, sadece bu sorun yüzünden bütün keyfim kaçtı. Ne yapsam bilemedim..

Şeytan diyor bu kadar ince eleyip sık dokuma, al güzel güzel bin. Sorun çıkarırsa değiştirirsin, yeni parça garantili olur. Fakat kendimi ikna edemedim, yardımınıza ihtiyacım var

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum yüzünden hatta şu ilginç city yüzünden insanlar gp alamaz oldular. Yakında fiat tan şikayet gelecek.

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Gerçi ben şanslı biriyimdir, alıp bineyim diyorum da, korkuyorum yine de. Evlilik arifesinde 2.000.- TL daha borca girmeyeyim diyorum

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Evren arkadaşım araba işi tamamen şanstır. İster ikinci el olsun, ister sıfır olsun tamamen şans işidir. Yetkili servis kaçamak cevap veriyor demişsin. Adamlar nedesin sorun çıkarmaz deseler ayrı dert, sorun çıkarır deseler ayrı dert. Aracı kaça alacağın, aracın temiz olup olmadığı önemli. Şanslı olup olmadığını zaman gösterir nasılsa

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Evren, araç her ne kadar temiz kullanılmış olsa da 120000km bence az değil.Turbo ünitesi yakında değişim de isteyebilir.Servo motor sorunsuz hizmet etmiş ama sonrası bilinmez tabi.Araç alımı biraz da şans işi.Belki bu şekilde devam eder belki de el değiştirdikten sonra sorunlar başlar.Hayırlısı olsun diyelim ama ben olsaydım 120000km deki bir aracı almazdım.Bu km ye sizin de kullanacağınız km eklenince 120000+60000=200000km ye dayanan bir araç olacak.Bence satarken maksimum 100000-120000km de olacak sorunsuz bir araca bakmak daha mantıklı.Tabi fiyatına bakmak gerekiyor, kelepir bir araçsa düşünülebilir...

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Hmm haklısınız tabii. Benim baktığım araç 18bin lira. Çok ucuz da değil fakat internette bulduğum ya da bizzat gidip gördüğüm araçların tamamı şirket aracıydı ve son derece hor kullanılmışlardı. Kapı içi kumaş döşemeyi nasıl yırtabiliyorlar anlamış değilim. Direksiyon ve vites aşınmış, sigara içilmiş bir araç almak istemedim. Benim baktığım araç tertemiz kullanılmış (en azından görünürde), sadece yol yapmış bir araç. Az yol yapmış araç aradığımda 20-22bin liralar istiyorlar. Çok fazla alternatif de bulamadım açıkçası, şahsi olarak kullananlar memnun sanırım, satmıyorlar

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

Evren arkadaşım eğer punto alacaksan mutlaka uzatılmış garantisi olmasına özen göster benimki gibi mesela

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Evet ben de isterdim fakat bulabilirsem..

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

Dogru aslında olanlarda kullanıyor zaten ben 2 ay önce satmaya karar verdim bir süre uğraştım alan olmadı 18.750 ye bıraktım vaz geçtim 1 hafta sonra 19.500 verdiler.

bu arada hemşerim izmir nasıl çok değiştimi 8 senedir gelemedim çok özledim memleketi
    Konu anvil tarafından (14/07/2009 Saat 08:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood

kemal büyükgenç
    keykavus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 88

Saygıdeğer arkadaşım sıfır araç da alsan arıza ihtimali her zaman var. Sen aracı sev ve kafana yatsın yeter. Zaten artık sıfır da alsak ikinci el de alsak aracı saterken zarar yazacağımız kesin. Ama bizimkisi bindiğimiz süre içerisinde zevk ve keyifle kullanmak. Arıza yapar mı diye kendinizi de strese sokmayın, arabayı beğendiyesniz ve kafanıza yattıysa alın binin ve keyfine varın derim. Kafanıza göre bir araç bulup hayırlısıyla kazasız belasız keyifli sürüşler yapmanızı dilerim. Saygı ve sevgilerimle.

YSN YSN
    byasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forum yüzünden hatta şu ilginç city yüzünden insanlar gp alamaz oldular. Yakında fiat tan şikayet gelecek.

walla çok haklısın cihan abi ben olsam şikayetçi olurum millet araba alamıyor arkadaşlar bukadar incelemeyin ya hoşunuza gidiyorsa alın gitmiyorsa almayın BMW ye binseniz yine çıkar sorun araçlarımızı insanlar yapıo bunu unutmayın

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Garantisi devam eden bir gp bul ya da sen garantiyi uzattır yeter...
    Eylül ayında 2. yılım dolacak...Benim de en büyük çekincem city...Garantiyi uzattım...eylül 2011'e kadar kafam rahat...
    Bu arada Gp beni HİÇ yolda bırakmadı...Ne hararet ne city arızası...
    Sadece sert amortisör ve sıcaklarda zor açılan arka kapım var
    Onu da yıllık bakımda yaptırırım...

ERDEM TULUNAY
    erdta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

120000 çok yüksek bir kilometre ve 18000lira bence çok benim arkadaşımda ikinci el aradı çok uğraştı çok araç gezdik en sonunda birazdaha vereyim dedi 60000de bir araç aldı. KM yükselince motor problemi olasılığı oluşuyor ve dizel motorda işlem yaptırmak gerçekten çok pahalıya geliyor. Ne kadar temiz kullanılmış olursa olsun 120000 km çok ciddi bir rakam. Fiyatı çok daha düşük olsa belki düşünülebilinir.

YSN YSN
    byasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

Warya fiat bizim yüzümüzden garanti uzattırmada ne çok para kaldırmıştır ya İnadına uzatmadım