19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2006 1.2 classic arabası olanlar acil yorum & yardımmm

mustafa levent elmas
    lelmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart 2006 1.2 classic arabası olanlar acil yorum & yardımmm

arkadaşlar 1.2 model eski punto almayı düşünüyorum, şuanki aracım 1.6 opel astra enjoy, neden alıyorum derseniz oldukca cok yakıyor aracım ve bakımı cok pahalı ve otomatik değil, bunu eşşiminde rahatça kullanmasını istiyorum... bu araçla ilgili sıkıntılar ne olabilir?32 binde araç...lütfen yarıdım edin... 1.2 yokuslarda cekişi çok düşer mi? uzun yolda hiç sormuyorum 120 nin üzerine anlık çıkışlar haricinde çıkmam...saygılar
    araç aşağıdaki linktedir.

Tofaş - Fiat > Punto > 1.2 Classic > 32000 km bayandan pundo #14634234 - Sahibinden.com

m.Levent ELMAS

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

bence pahalı!

mustafa levent elmas
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence pahalı!
    ne kadar olmalı 250 lira tenzilat yaptı arkadaş ama....

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

16.000 E Grande Punto Active bile alınabilir bence biraz daha arastır.
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

Özgür Mert
    osqr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06BM9092
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı Ogulcan.Öğüt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16.000 E Grande Punto Active bile alınabilir bence biraz daha arastır.
    aynı fıkırdeyimm...

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

ben 20 bin tl'ye 30 km'de 1,3 multijet dynamic 90 bg dualogic (iki parça değişen var) aldım iki ay evvel. Buna nazaran çok pahalı!

mustafa levent elmas
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

peki arkadaşlar phalılığını es geçelim lütfen... acaba 1.2 puntoların sıkıntıları nelerdir? çekişle ilgili sıkıntı ceker miyim?triptronik sporun yaratır mı?problem olur mu???ayrıca daha uyguna bulursanız almaya hazırım... sevgiler...

mustafa levent elmas
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 20 bin tl'ye 30 km'de 1,3 multijet dynamic 90 bg dualogic (iki parça değişen var) aldım iki ay evvel. Buna nazaran çok pahalı!
    20 binliram olsaydı düşünürdüm.... +770 de masrafları çok pahalı oluyor...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mustafa, bence 1.2 otomatikle 1.6 Astra arasında tüketim olarak en fazla %10 luk bir avantaj olabilir.Artı arkadaşların da belirttiği gibi fiyatı biraz yüksek gibi, belki 1000-2000TL lik bir indirimle avantajlı duruma gelebilir.Tabi aracın durumu da önemli.1.2lt lik motor 8 sübaplı ve 60bg güç üreten oldukça mütevazi bir makine.Bu aracı biraz seri kullanmak tüketim avantajının iyice yitirilmesine neden olacaktır.Oldukça sakin kullanımla bir miktar avantaj sağlanabilir ancak.MK2B kasaların GP lara göre daha sorunsuz olduklarını belirtmeliyim, hayırlısı olsun...
    Konu ABNEW tarafından (02/07/2009 Saat 10:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Arda abi gerekli yorumu yapmış, kendi yorumum, alacağınız araç pahalı. Muhtemelen bir kaç parçası boyalı, sadece değişen yok yazmış.

Kullandığınız araç H kasa yani son kasa astra ise, ne konfor, ne yakıt tüketimi ne de diğer özellikler bakımından astra ile karşılaştırılmaz. G kasa ise konfor olarak birşey diyemem ama yakıt olarak çok fark etmeyeceği kesin.

Araç 1090 kılo cıvarı olmalı hem 60 bg hem düşük silindir hacmi hemde otomatik birleşince yakıt tüketimi istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bu kasanın 1.3 multıjetını kullandım, çok sert suspansıyonları vardır, yol tutuşu ıyı ama konforu azdır.

Servo direksiyon motor problemi çıkarması olasıdır. Çıkarırsa en az 1000 tl faturası var. İyi araştırın almadan önce.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa levent elmas
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa, bence 1.2 otomatikle 1.6 Astra arasında tüketim olarak en fazla %10 luk bir avantaj olabilir.Artı arkadaşların da belirttiği gibi fiyatı biraz yüksek gibi, belki 1000-2000TL lik bir indirimle avantajlı duruma gelebilir.Tabi aracın durumu da önemli.1.2lt lik motor 8 sübaplı ve 60bg güç üreten oldukça mütevazi bir makine.Bu aracı biraz seri kullanmak tüketim avantajının iyice yitirilmesine neden olacaktır.Oldukça sakin kullanımla bir miktar avantaj sağlanabilir ancak.MK2B kasaların GP lara göre daha sorunsuz olduklarını belirtmeliyim, hayırlısı olsun...
    İlginize çok teşekkür ederim arkadaşlar araçta ne boya ne değişen var, içi temizdi, ve 16.150 ye bıraktı... arkadaş birde çelik jant mevcut araçte lastikler daha yeni alınmış derinlikten belli, içi çok temiz idi.. dısında kapıda bir vuruk gibi birşey var ama onuda boyatmamış arkadaş bolayı olmasın diye... ayrıca gerçekten gaza basında arabada bir çekiş var hissedilir derecede... ben dediğim gibi çok performanslı kullanmıyor eh sehirler arasında da 120 ye kitleyen bir insandim şimdi olsun 110 yada 100 yol bilgisayarı felan gibi birçok özellik var ... e zaten 8 aylık birde cocugum var onla giderken çok performanslı olmasına bakmıyorum sakin sakin gideyim yeter....ortalaması 6,6 idi...opelimde 7.8 lerdeydi... ve sahir içinin en yogun odlugu saatlerde biz dışardayiz ...saygılar

Alıntı Little F.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda abi gerekli yorumu yapmış, kendi yorumum, alacağınız araç pahalı. Muhtemelen bir kaç parçası boyalı, sadece değişen yok yazmış.

Kullandığınız araç H kasa yani son kasa astra ise, ne konfor, ne yakıt tüketimi ne de diğer özellikler bakımından astra ile karşılaştırılmaz. G kasa ise konfor olarak birşey diyemem ama yakıt olarak çok fark etmeyeceği kesin.

Araç 1090 kılo cıvarı olmalı hem 60 bg hem düşük silindir hacmi hemde otomatik birleşince yakıt tüketimi istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bu kasanın 1.3 multıjetını kullandım, çok sert suspansıyonları vardır, yol tutuşu ıyı ama konforu azdır.

Servo direksiyon motor problemi çıkarması olasıdır. Çıkarırsa en az 1000 tl faturası var. İyi araştırın almadan önce.
    Sizede teşekkür ederim ilginiz için, yok araçta boya..kendiside boyatmamıs kapının altı çizlmiş felan...bilerek boyatmamış sahibi... neyse ben aldım bu arada.. pahalı felan ama
    Evet G kasa ama opelin hiçbir modeli ile karşılaştırmamak lazım kıyas kabul etmez opel bence... ancak okadar param olmadığı için cmon felan alamadım... 110 binde idi aracım 33 bine indirdim 2004 tü 2006 ya cıkardım modeli,birde triptonik oldu araç eşim içinde rahat olacak, bunun haricinde , opelin servisine 400 %25 clup karti idirimizle 300 e yaptırırken bakımı fiat servisi 120 ye normal standart bakım yapıyormus çok hosuma gitti...

araç 890 kilo kalkışı gaza basınca süpper.. zaten ben opelde de çok seri araba kullanan birisi değilim, ama go carda ..vs..vs çok merakım var ayrı... ama cocuk felan var şimdi cok performansta aramıyorum dünde ilk kullanımsımı yaptım gaza basında yaktıgını yol bilgisayarında gördüm demek cok daha az yaktırabileceğim arbaya...

suspansiyonlarıda ilk sahibi oldugum rabamdan daha iyi geldi acıkcası??

peki Servo direksiyon motor problemi nedir tam olarak bu nasıl anlarız??? servise baktırdık arbayı temiz dediler...yetkili servis aracıymıs zaten...?bunu nasıl anlarız arac kullanırken böyle birşey olabilirmi kaza yapmama sebebiyet verebilir mi???... çok teşekkürler!!!!
    Konu ABNEW tarafından (03/07/2009 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Mustafa, servo motor city modunun elektrik motoru.Bu parçada arıza ihtimali olabilir sadece.Bunun servisten bakım kayıtlarıyla ya da bizzat kontrol edilerek anlamak mümkün.Eğer değişim olmadıysa ileride arıza çıkarabilir.Tabi kesin demek anlamsız olur.Biraz da şans işi.Ancak en güzeli servo motorunun yenilenmiş olması...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa levent elmas
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Mustafa, servo motor city modunun elektrik motoru.Bu parçada arıza ihtimali olabilir sadece.Bunun servisten bakım kayıtlarıyla ya da bizzat kontrol edilerek anlamak mümkün.Eğer değişim olmadıysa ileride arıza çıkarabilir.Tabi kesin demek anlamsız olur.Biraz da şans işi.Ancak en güzeli servo motorunun yenilenmiş olması...
    Arda Bey; İlginize gerçekten çok teşekkür ederim, Anlıyorum şimdi ilk işim arabanın kayıtlarına ulaşmak ve şimdiye kadar neler yapıldığını öğrenmek... peki servo motorunu bozulmadan yenilemek anlamlı mı??? Ne dersin çünkü aracı ekseriyetle ,eşim kullanacak yanında oğlumda olacak 9 aylık ..hiç bir problem yaşamamasını istiyorum!!!!
    sevgiler...
    1.2 2006 triptonik Punto...

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı lelmas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda Bey; İlginize gerçekten çok teşekkür ederim, Anlıyorum şimdi ilk işim arabanın kayıtlarına ulaşmak ve şimdiye kadar neler yapıldığını öğrenmek... peki servo motorunu bozulmadan yenilemek anlamlı mı??? Ne dersin çünkü aracı ekseriyetle ,eşim kullanacak yanında oğlumda olacak 9 aylık ..hiç bir problem yaşamamasını istiyorum!!!!
    sevgiler...
    Bence bozuk olmadıkça yenilemeye gerek yok.Zaten yenilemeye kalkmak size yaklaşık 2000TL ye malolur.Servis kayıtlarına bakarak aracın bakım ve kaza durumu öğrenilerek alınabilir.Ancak önceden de denildiği gibi fiyat konusunda mutabakata varmak gerekli...

mustafa levent elmas
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Oooo oldukça pahalıymış, umarımböyle bir arıza hiiiç çıkarmaz.. peki otomatik şanzımandan birşey çıkartır mı?? yani problemi felan varmı triptoniklerin??? umarım otomatikle ilgili bir sıkıntım olmazda gerii hiiiç onemli değil....???

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Mustafa, ben mk2b kasaların otomatik vitesleriyle ilgili bir sıkıntı ya da kronik bir problem duymadım.Serviste bu bölüm de incelenmeli tabi.Bunların tamiri ve parçaları da pahalı servo motor gibi...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa levent elmas
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Mustafa, ben mk2b kasaların otomatik vitesleriyle ilgili bir sıkıntı ya da kronik bir problem duymadım.Serviste bu bölüm de incelenmeli tabi.Bunların tamiri ve parçaları da pahalı servo motor gibi...
    Arda bey; aldığımdan beri arabayı kullanıyoruz suanda 1 litre ile 15 km yazıyor... 300 km yaptık eşimde kullandı oldukca beğendik arabayı, gerçekten güzel servise götürdüm arac her 10 binde gitmiş sevise birmot a ... bende haliç otoya götüreceğim burde zeytinburnundaki, servistekiler cok begendi arabayı, çok sevindim, umarım bir aksilik olmaz ve bakımda 120 tl ya yapılıyormus cok güzel gerçekten cok uygun artık orjinall servisine gideceğim ozel servise gitmeye gerek kalmadı.. sevgiler ve cevap yazan tüm arakadaşlar ilginize teşekkürler...
    saygılar

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Hayırlı olsun Mustafa, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle,

Yol bilgisayarı 1 lt ile gidilebilecek mesafeyi göstermekte.Bu oran korunursa 100km lik ortalama tüketiminiz 6-7lt olur,

Kazasız sürüşler...

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Hayirli olsun Mustafa Bey, gule gule kullanin.