Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu
FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | BravoTR
Geri Dön   Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu > Ana Forum > Genel
Genel Yeni Punto, Grande Punto, Punto Evo ve Bravo ile ilgili genel paylaşım bölümü.
Medos Otomotiv | Reklam
Kavaklıdere Oto | Ankara | Reklam
Petronas Madeni Yağlar | Petronas Lubricants International | Reklam

Eski 18/05/2009, 17:41
Ali Hakan VURAN

deerpurple - ait Avatar
Nereden: İzmir
Araç: Multijet Dynamic 1.3 16V 90Bg.
Tip: 5 Kapı
Renk: Egzotik Kırmızı
Kan Grubu: B Rh (+)

Teşekkürler: 0
4 mesajına 113 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı City motor arızası gerçeği

Merhaba,

Benim aracım 2006 model 1.3 90 BG. Multijet Grande Punto. İki kere City motor arızası yaşadım. Şu an da devam etmekte. Sorun city motorundan kaynaklanmıyor. City motorununda içinde bulunduğu ve servisler tarafından değiştirilen blok içinde bulunan "Direksiyon Açı Sensörü" olarak takılan parça nedeniyle olmaktadır. Bu blok ve içindekiler ülkemizde üretilmediği için İtalya'dan getirilmektedir. Yaklaşık fiyatı 2.000 TL olarak servisler tarafından değiştirilmektedir.

Şu ana kadar city motoru değişen arkadaşların hepsinin city motoru sağlam durumdadır. Fakat "Direksiyon Açı Sensörü" olarak isimlendirilen aslında bir elektrik potansiyometre olan parçanın arızasından kaynaklanmaktadır. Bu parça direksiyon miline bağlı olarak dönen bir bakır plaket, üzerinde 6 halka ve bu halkalara temas eden 6 adet iletken telden oluşmaktadır. Direksiyonun sağa ve sola dönmesi sırasında bu potansiyometre yardımı ile artan veya azalan elektrik dirençleri nedeniyle servo motora (city motor) elektirik enerjisinde artış olmakta sağa veya sola dönüşlerin elektrik motoru sayesinde daha kolay yapılması sağlanmaktadır. Prensip olarak çok mantıklı gelen bu sistem aslında çok ciddi bir sorunu içerisinde barındırıyor. Sağa veya sola dönüşler ile birlikte 6 halka üzerine basan 6 iletken tel zaman içerisinde yıpranmakta ve kırılmaktadır. Bu sorun aslında metal yorgunluğu olarak bildiğimiz sorundur. Uçaklarda karşımıza çıkan bu metal yorgunluğu, uçağın içindeki ve dışındaki basınç farkları nedeniyle zaman ile uçaklarda da bu metal yorgunluğu oluşmaktadır. Fakat aynı sistemin araçlarımız içinde olması ve aslında bir bakır plaket üzerindeki iletken tellerin bu sorunu oluşturması nedeniyle araçlarımız biz ne kadar dikkatli olsak dahi direksiyon nedeniyle hem kendi hayatımızı hemde diğer insanları hayatlarını tehlike altına atmaktadır.

Araçlarımız içindeki bu sistemin bir an önce imalat hatası olarak kabul edilmesi ve piyasa da bulunun tüm grande punto araçların bir an önce toplatılması ve bu sistemin değiştirilmesi gereklidir. Ekonomik değeri 5-10 TL bile olmayan bu "Direksiyon Açı Sensörü" olarak adlandırılan parça güvenlik nedeni gösterilerek ayrı olarak satılmamaktadır. Tüm blok yaklaşık 2.000 TL fiyat ile Italya'dan getirtilmektedir. Bu durum biz araç sahiplerini çok mağdur etmektedir. Bu sorunlu araçlar yollarımızda dolaştıkça hem bu araçlara binenler hemde trafikteki diğer araçlar ve yayalar güvende olmayacaklar. Bu parçaların arızalı olduğu araçlar bu sorunları ekonomik neden ile tamir ettiremezler ise çok ciddi kazalara neden olacaklardır.

Fiat ve distributor olan TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. bu konuya çok ciddi bir şekilde yaklaşmalı ve bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturmalıdır.

Ali Hakan VURAN
deerpurple isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
deerpurple nickli üyemize bu mesaj için 91 kişi teşekkür etmiştir.
ansaid, asil, aslam0740, aslans77, barisunye, batuhann80, bayms.net, birotteau, brsakkurum, bulut, byspayn, cezmi33, DarkOne, delkano_07, demon, devotee, eexelanss, erdta, erhan, EviLDoeR, fatihsen67, FeaRLeSsHunTeR, ferojan, feza33, fgezgini, Fuzuli, gemlikli_55, Genius, gladiozan, Gorky, Gökhan Can, h k, hakan26, hberberoglu, hhhed, Honor COOPER, hstrn, ince5757, kabrero, klasman01, krasimir, Kronokrator, kso021, kucukm, kukart, lelmas, leo__82, Linos, MaxWave, mesutf, monaugur, Moosty, MURAT34, narkoz30, Neocaesarea, newzattt, nyesilyurt, ocean_1919, okaya, ozican, pdr42, poyraz_o, puntolam, rational, rehber19, serdar2362, Serdkus, SerhanOz, serkan86, sezginpunto, ShowNoMercy, siyah rüzgar, StrawBeeRy, SUADOW, sxax, tatanga, tc_tlt, testo19, theblight, tklx, tnrsrc, tomypenev, trkyzc, tüfekçi, utktoti, utku952, wilsonbaba, yolcu27, zep, Ziyaretci032, özcan33

Eski 18/05/2009, 18:03
karahan k kaya
Rolantide çalışıyor...

kukart - ait Avatar
Nereden: Samsun
Araç: Artık Puntom Yok.
Tip: Yok
Renk: Yok
Plaka: 55
Kan Grubu: 0 Rh (+)

Teşekkürler: 412
233 mesajına 349 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Bu mesaj şuana kadar direksiyonlarımızla ilgili en açıklayıcı bilgiydi teşekkürler Ali Hakan bey
Bu mesajı nereye gönderdini merak ettim, sanırım Tofaşa yazılmış bir mail öyle değilmi?
Buarada aramıza hoşgeldin bugün üye olup ilk mesajda kafadan kopardın bizi

o t o b i y o g r a f i :
2006 GrandePunto Dynamic 1.3-75ps /
2004 AlfaRomeo 147 Distinctive 120ps /
2008 Grande Punto 1.3-90ps dualogic /
2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
2004 VW Golf 5 Midline 1.6-102ps triptonic /
2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /

█▌
█ █ ▌▌▌║│
kukart isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 18/05/2009, 18:51
Semih Özkan

herby - ait Avatar
Nereden: Çanakkale
Araç: Fire Active 1.4 8V 77Bg.
Renk: Granit Gri
Kan Grubu: A Rh (+)

Teşekkürler: 1
9 mesajına 10 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Bu olayla ilgili kesinlikle toplu bir harekete girişilmelidir... Direksiyon korkusuna garantiyi uzattık
herby isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 18/05/2009, 19:10
h k
Hüseyin Koyak

h k - ait Avatar
Nereden: Kocaeli
Araç: Artık Grande Puntom Yok.
Renk: Granit Gri

Teşekkürler: 201
158 mesajına 202 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

[Sadece kayıtlı kullanıcılar linkleri görebilirler. Kayıt olmak için tıklayınız.]

link italyanca ama motorlar-sensörler konusuda teknik bilgisi olan için gayet aciklayici. bu resimlere göre tamir edilmemesi mümkün degil diyorum ama henüz tamirci bulamadim
Bu mesaj için teşekkür edenler
Eski 18/05/2009, 19:57
Ali Hakan VURAN

deerpurple - ait Avatar

Tanımlı City Motor Arızası Gerçeği

Forumu 2006 yılında aracı almadan önceki halinde takip ediyordum. O zaman sanırım başka bir adresteydi ben aracımı aldıktan sonra bu adrese geçti. Daha sonraki zamanlarda da aracımda sorunlar yaşadıkça forumu ve diğer siteleri üye olmadan takip ettim. 2000 yılından beri FIAT ın değişik araçlarını kullandım. Fakat Grande Punto da yaşadığım kadar çok hiç bir araçta sorun yaşamadım. İlk iki yıl garanti içerisinde iken servislerden yararlandım. Bir çok sorunumda çok yardımcı oldular. 2 yıl garanti bittikten sonra aracımda sorunlar bitmedi 10 ay önce bu direksiyon sorununu yaşamaya başladım. "Direksiyon Açı Sensörü" olan parça aşağıdaki beyaz yuvarlak potansiyometredir. Bu parçanın tamiri mümkün değildir. Tamir edilse bile daha sonra ciddi sorunlar yaşanabilir.

deerpurple nickli üyemize bu mesaj için 16 kişi teşekkür etmiştir.
Eski 18/05/2009, 20:08
ERDEM TULUNAY

erdta - ait Avatar
Nereden: İstanbul

Teşekkürler: 27
29 mesajına 40 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Hocam bu ne açık bir yazıydı böyle. Burada tek kafamın takıldığı konu söz konusu tasarımda nasıl böyle bir hata yapılmış olması. Sistem gereği dinamik bir yük altında olan malzemenin yorulmaya karşı daha yüksek dayanımı olan bir malzeme olarak seçilmesi gerekir ancak bakır bunun için çokda mantıklı bir seçim olmamış zaten sonuçlarıda ortada.

Konu erdta tarafından (18/05/2009 Saat 22:35 ) de değiştirilmiştir..
erdta isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 18/05/2009, 20:26
Ali Hakan VURAN

deerpurple - ait Avatar

Tanımlı City Motor Arızası Gerçeği

Plaket bakır fakat baskı yapan teller platinden yapılmış. Platin tellerin uçları da özel işlenmiştir. Dayanım için parça üzerinde geliştirmeler yapılmıştır. Yine de bu yeterli olmamaktadır. Bu parça ya kolay şekilde sökülüp takılabilecek bir sarf ürün gibi dizayn edilmeli veya tüm blok garanti dışında bile olsa ücretsiz değiştirilmelidir. Bu hali ile çok ciddi hayati tehlike taşımaktadır.
Eski 18/05/2009, 21:35
Alp
Alp BELGEN

Alp - ait Avatar
Araç: Bravo 1.6 16V Multijet 105 Hp Dynamic
Renk: Beyaz
Kan Grubu: 0 Rh (-)

Teşekkürler: 384
231 mesajına 326 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Harika bir bilgi paylaşımı olmuş gerçekten çok teşekkürler. Aramızda bu mağduriyetimizi hukuksal platforma taşıyacak arkadaşlar var ise ben hem maddi hemde manevi her türlü desteği vermeye hazırım. Hayatımız bu kadar ucuz değillll !
Clio RS 190 HP
ve Şimdi...
Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...
Alp isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Bu mesaj için teşekkür edenler
Eski 18/05/2009, 23:52
uğur kamçı
Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

xcruelx - ait Avatar
Nereden: Bursa
Araç: StarJet Dynamic 1.4 16V 95Bg.
Renk: Titanyum Gri
Kan Grubu: Bilmiyorum

Teşekkürler: 60
209 mesajına 358 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Arkadasın yazdıklarından sonra benimde burda ki bazı arkadaşların dediği doğru çıktı. City fonksiyonun açık yada kapalı kullanma ile sonuç fark etmiyor. Metal yorulmasından dolayı iç ve dış baskılardan dolayı sadece kullanımla alakalı.
İnş bu olay çözümlenir.
xcruelx isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/05/2009, 00:06
onur poyraz
TıRSıK FaRe :)

poyraz_o - ait Avatar
Nereden: Ankara
Araç: Multijet Fun 1.3 16V 75Bg.
Renk: Beyaz
Plaka: 26 TZ 855

Teşekkürler: 15
62 mesajına 73 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

çok güzel bir paylaşım...
teşekkürler..
emeğe saygı
poyraz_o isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/05/2009, 00:09
FZA YKC

feza33 - ait Avatar
Nereden: Mersin
Kan Grubu: 0 Rh (+)

Teşekkürler: 47
25 mesajına 52 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

teşekkurler cok faydalı oldu
There are two Mustafa Kemals; one is flesh-and-bone Mustafa Kemal who now stands before you and will pass away. The other one is you, all of you who will go to the far corners of our land to speand the ideals which must be defended with your lives if necessary. I stand for the nation's dreams, and my life's work is to make them come true.
feza33 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/05/2009, 11:35
ilker kara

ik77 - ait Avatar
Nereden: Ankara
Araç: Multijet Fun 1.3 16V 75Bg.
Plaka: 06 AD3862

Teşekkürler: 229
74 mesajına 137 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Henüz aracımı almadım ama herhangi bir dava sürecinde maddi ve manevi destek vermeye hazırım.zaten böyle adamların yada firmaların yüzünden yara yarıya servet düşmanı gibiyim.başkalarının hayatını önemsemeyen kurusallaşmış firmalar.
ik77 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/05/2009, 16:30
Hakan Onur

narkoz30 - ait Avatar
Araç: Bravo 1.4 16V Turbo 120 Hp Dynamic

Teşekkürler: 528
411 mesajına 1.010 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Teşekkürler forumdaki en doyurucu teknik açıklama FİAT çakallık yapmış anladığım kadarı ile onlar çakallık yapacaklar diye Türk insanlarının ölümle burun buruna gelmesi bağışlanabilir affedilebilir bir hata değil eğer bu hatalı üretimi mercedes bmw yapmış olsalar hemen araçlarını geri çağırırlardı ki bunun da örnekleri mevcut ben fiat ın geri çağırdığı bir aracını şimdiye kadar duymadım duyan varsa yazsın. FİAT a çakal dediğim için özür dilerim ancak dediğimin aksini ispat ederek bizlere city güvencesi vermemesi ÇAKALLIKTAN başka birşey değildir Bence bu adamları silvio berlisconi ye şikayet edelim tüm foruymca ya
narkoz30 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/05/2009, 21:17
uğur kamçı
Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

xcruelx - ait Avatar
Nereden: Bursa
Araç: StarJet Dynamic 1.4 16V 95Bg.

Teşekkürler: 60
209 mesajına 358 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
narkoz30´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Teşekkürler forumdaki en doyurucu teknik açıklama FİAT çakallık yapmış anladığım kadarı ile onlar çakallık yapacaklar diye Türk insanlarının ölümle burun buruna gelmesi bağışlanabilir affedilebilir bir hata değil eğer bu hatalı üretimi mercedes bmw yapmış olsalar hemen araçlarını geri çağırırlardı ki bunun da örnekleri mevcut ben fiat ın geri çağırdığı bir aracını şimdiye kadar duymadım duyan varsa yazsın. FİAT a çakal dediğim için özür dilerim ancak dediğimin aksini ispat ederek bizlere city güvencesi vermemesi ÇAKALLIKTAN başka birşey değildir Bence bu adamları silvio berlisconi ye şikayet edelim tüm foruymca ya
İyi fikir
xcruelx isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/05/2009, 21:33
Cem Cebeci

civcivx - ait Avatar
Araç: GP StarJet Emotion 1.4 16V 95Bg.
Tip: 3 Kapı

Teşekkürler: 288
295 mesajına 932 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Bu sensör bozulunca ne oluyor? Sadece elektrik desteği mi kayboluyor? Eğer öyle ise, eskiden Şahin, Doğan gibi hidrolik direksiyonu falan olmayan araçları kullananlar bilir, direksiyon öyle mi oluyor?
civcivx isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/05/2009, 22:10
Emir A.

Fuzuli - ait Avatar
Nereden: Balıkesir
Araç: GP Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Teşekkürler: 311
197 mesajına 351 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Bir başka komplo teorisi
Tofaş değiştirilen city motorlarını toplayıp italyada bu küçük parça değişimini yaptırıyor olsa
Ve 10 liralık arızayı 2000 tl.ye mal etse...
Ne güzel bir ticaret olurdu değil mi?
Hepimize 25 tl ederinde trafik seti verir...Koku,kolonya verirlerdi...
Yahudilerin bir lafı vardır...
Pazarlığı karşındakinin bileğini büktüğünde yapacaksın diye...

Garatimi 2 sene uzattım...2.5 sene daha city sorunundan uzağım diye düşünüyorum...İnşallah güzide yurdumun sanayi ustaları bu sorunu çözer...
Fuzuli isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/05/2009, 01:16
Mustafa Akçay

pdr42 - ait Avatar

Teşekkürler: 1.334
460 mesajına 607 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

arkadaslar ben bundan sonra arabaya binerken bu endiseyi tasıyarak binecegim ustelik benm iki defa direksiyonum arıza yaptı ve degisti degisen ne bilmiyorum ama city motrou degisti denildi simdi ben korkmuyumda kim korksun
pdr42 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/05/2009, 03:03
Mehmet Ali ..

makeles - ait Avatar
Araç: Artık Puntom Yok.

Teşekkürler: 280
208 mesajına 240 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

city motor arızası yaşayıp hareket halinde direksiyonu kitlenen oldu mu acaba?.. arıza verebilen bir ünite olduğu gerçek yalnız bunun biraz da abartıldığını düşünüyorum.. metal yorgunluğu 2-3 yılda oluşabilecek bir şey midir? yada direksiyonu fazla sağa sola dönüş yapmış kişilerde mi daha çok meydana geliyor? fotolar çok güzel açıklamalar aydınlatıcı yalnız hayati tehlikesi varmış gibi insanları endişeye sürüklemek doğru değil.. benim de city değişti (nadiren tıkırtı ve lok lok sesi yaptığından) gereksiz bir değişimdi amortisör takozundan girip direksiyondan çıktılar.. garantisi olmasa değiştirmezdim..
makeles isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/05/2009, 09:07
Cem Cebeci

civcivx - ait Avatar
Araç: GP StarJet Emotion 1.4 16V 95Bg.
Tip: 3 Kapı

Teşekkürler: 288
295 mesajına 932 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Bana da biraz abartılıyor gibi geldi. O yüzden yukarıdaki soruyu sordum. Sadece direksiyon ağırlaşması oluyor ise bu durum bence ciddi bir durum değil. Direksiyonu zaten bu şekilde olan binlerce araç şu an trafikte kullanılıyor. Abimin Bora'sının direksiyonu, benim GP'nin city modu kapalı halinden bile daha ağır ve gayet rahat kullanıyor. Tabii tecrübesiz bir sürücü bir anda bu durumla karşılaşırsa panikleyebilir, o da ayrı konu. Sanırım en tatsız olanı ise, garantisi bitmiş araçlardan bunun değişimi için 2 bin lira istenmesi, bu iyi değil işte.

Konu civcivx tarafından (20/05/2009 Saat 09:09 ) de değiştirilmiştir..
civcivx isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/05/2009, 09:14
Ali Hakan VURAN

deerpurple - ait Avatar

Tanımlı City motor arızası gerçeği

Merhaba

Benim başıma gelen city arızası ile ilgili deneyimlerim şu şekilde oldu. ilk olarak bu sorun direksiyonun sola dönüşü sırasında ses gelmesi ile başladı.
Gelen ses bir motor zorlanması sesi olarak gerçekleşti. İlk zamanlar bu sesi fazla önemsemedim.
Zamanla bu sola dönüş sırasındaki ses artmaya ve dönüş miktarına bağlı olarakta daha geniş bir dönüş capı içine yayılmaya başladı.
Bu ses ile birlikte direksiyon sertliğim city modu açık olmamasına rağmen aşırı yumuşak hale geldi.
O günlerde forumda ve başka sitelerde takip ettiğim kadarı ile benim yaşadığım direksiyon yumuşamasını başka arkadaşlar direksiyonun aşırı sertleşmesi olarak yaşamışlar.
Bu sorunlar ortaya çıkması ve sesin aracıma binen arkadaşlarımı iyice korkutması ile servise danıştım City motorunun arızalı olduğunu, ellerinde olmadığını Italyadan 3-4 hafta içinde getirebileceklerni ve yalnızca motor bloğunun 2000 TL olduğunu işçilik ile birlikte daha da artacağını söylediler.
O sıralar zaten forumda da bu şekilde yazan arkadaşlar vardı. Bende ses ve yumuşama olayını pek önemsemedim nasılsa aracım bir şekilde gidiyordu direksiyonun sola dönüşü sırasında yalnızca ses geliyordu.
Günler ilerledikçe aracıma ilk binişte kontağı çevirmem ile gösterge tablosundaki direksiyon lambası yanması ve direksiyon ikazı vermesi olayı gerçekleşmeye başladı.
Bu lamba yandığı sırada direksiyonun ne sağa ne de sola çevrilmesi mümkün olmuyor. Fakat bu sorunun olduğu ilk zamanlar kontağı tekrar çevirmede direksiyon açılıyor ve hareket halinde de bir problem olmuyordu.
Bu da bir süre bu şekilde devam etti. Araça binişte iki kez kontak çevirme ile bu sorunu aşıyordum. Daha sonraları bu sayı da artmaya başladı bir gün on dakika uğraşmam, defalarca kez kontağı açıp kapatmam ile aracımı çalıştırabildim.
Yine de o günlerde eğer bu sorun yolda hareket halinde oluşursa ve direksiyon kilitlenirse diye trafik içinde dikkatli olmaya çalışıyordum.
En son bir sola dönüş sırasında çok yavaş hız ile manevra yaptığım bir sırada aracım hareket halinde iken gösterge tablosu ikaz verdi ve direksiyon kilitlendi.
Aracım hareket halinde ve çok yavaş bir hızda bu gerçekleştiği için kolay bir şekilde durabilmiştim. O gün artık bu aracı bu halde trafikte kullanamayacağıma karar verdim. Araçta gerekli değişiklikleri yaptırdım. Sorun çözüldü.
Sorun ile ilgili yaptığım araştımalar sonucunda aslında city motoru ile bir sorunun olmadığını sorunun Direksiyon Açı Sensöründen kaynaklandığını öğrendim.
Bunu forumda paylaşmaya karar vermem ise bir arkadaşımın da başına bunun geldiğini gördüğüm için oldu. Arkadaşım en son bu sorunu forumda yazan Alp Doğ.

Bir tek şunu öğrenmek istiyorum değişen blokların eskilerini servislerden alan arkadaşlar var mı?
deerpurple nickli üyemize bu mesaj için 3 kişi teşekkür etmiştir.

Konu Seçenekleri
Modları Göster

LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://forum.grandepuntotr.com/genel/11568-city-motor-arizasi-gercegi.html
Mesajı Atan For Type Tarih
Cevap: Fiat Punto Kulb This thread Refback 09/05/2013 22:25
Cevap: Fiat Punto Kulübü This thread Refback 15/01/2012 23:49
Cevap: Fiat Punto Kulübü This thread Refback 15/01/2012 20:31
Cevap: Fiat Punto Kulübü This thread Refback 15/01/2012 20:15

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular
Konu Konuyu Açan Forum Cevaplar Son Mesaj
Olağan City Motor Arızası usaymaz City Arızası 6 03/02/2014 18:09
City motor arızası için Tofaş'a başvuranlar alpirma Genel 92 10/12/2011 11:35
City Motor Arızası Nedeniyle Tofaş'a Yollanan Mail unforgiven980 Genel 52 09/12/2011 16:51
City Motor Arızası ZAK1980 Genel 6 19/08/2011 20:06
City mod(servo motor arızası) nakcicek Genel 31 26/07/2011 09:52

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanlar, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, admin onayıyla üye olabilmektedirler. O nedenle üye olurken profil bilgilerinin özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi son derece önemlidir. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.
Reklam vermek, bilgi & iletişim için: admin@grandepuntotr.com

# Fiat Türkiye Kullanıcı Forumları Network #
www.fiattr.com   |    www.puntotr.com   |    www.grandepuntotr.com   |    www.puntoevotr.com   |    www.bravotr.com   |    www.500tr.com   |    www.lineatr.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77
Telif Hakları vBulletin v3.8.7 © 2000-2014, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.