Sayfa 3/10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
188 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: City motor arızası gerçeği

okan das
    DarkOne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

işte bu an GP den soğuduğum andır. bu tür arızaların olduğunu duymuştum lakin olayın sonuçlarının vahim olabileceği hiç aklıma gelmemişti. direksiyon kitlenmesinin park halinde olacağını düşünmüştüm ama seyir esnasında olabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti. masrafıda cabası. GP alınacaksa garantisi olmayan bir GP alınmaması sonucunu çıkarıyorum burdan. yarın pazara gidip punto araştıracakdım bu bilgi çook iyi geldi. bilgi için çok teşekkürler. Allah razı olsun diyorum, belki de büyük bir hatanın kıyısından döndürdün beni.

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

gp lerde city sorunu ile ilgili dava açmak için destek arayan xborsaci erçetin isimli

bir arkadaş vardı. sıkıntı yaşayan ve dava açmayı düşünen arkadaşların xborsaci arkadaşla irtibata geçmeleri faydalı olacaktır kanımca

bu linke bir bakın isterseniz
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...imlariniz.html
    Linea Dynamic 1,4 Fire

kazım bencik
    kazim0048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    48 nn 715
    Edilen teşekkür: 1

valla arkadaşlar bu arızadan bende nasibimi aldım hemde çok feci oldu.. temmuzda garanti bitti ağustosta arıza baş gösterdi bana geçen yaz 1.600 liraya mal oldu. müşteri memnuniyeti ve benzeri ıvır zıvır sonunda bana 40000 bakımı dahil1300 liraya gelmiş oldu.işin ilginç yanı fatura kesilirkende değişen parça yerine tek kalem adı altında başka bşirşey yazdılar. değişen parçayı istedim bu seferde dedikleri şu oldu müşteri memnuniyeti kapsamında değiştiği için parça fabrikaya geri götürülcekmiş.... bu işte bana bi kazık atıldı ama artık olan oldu ...bende bi daha ne çevreme nede kendime fiat araba konusunda bin kere düşünmeyi öğütlüyorum...

kazım bencik
    kazim0048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    48 nn 715
    Edilen teşekkür: 1

sevgili darkone aklından bile geçiyosa boşver derim ... başka markalara yönel... 2 senelik arabada değişmeyen ne direksiyon kaldı ne kapı otomatiği kaldı.. ha bu arada ön konsoldan glen sesler arka kapıların ayarlarının sürekli problemli olması ben bu rabadan soğudum alcak olanlarada mani olmayı bir borç biliyorum artık kendime.. sevgilerle..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan das
    DarkOne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı kazim0048 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili darkone aklından bile geçiyosa boşver derim ... başka markalara yönel... 2 senelik arabada değişmeyen ne direksiyon kaldı ne kapı otomatiği kaldı.. ha bu arada ön konsoldan glen sesler arka kapıların ayarlarının sürekli problemli olması ben bu rabadan soğudum alcak olanlarada mani olmayı bir borç biliyorum artık kendime.. sevgilerle..
    çevremde ki çoğu kişi senin gibi düşünüyor, fiat dan uzak dur der herkes. komşumuzda var 2007 punto multijet. geçen ona sordum çok memnunum, daha ne bir değişen parçası oldu ne de sorunu dedi. bende burdan gaz aldım ama artık kendimi sorgulamaya başladım. honda jazz öneriyor çoğu kimse. bakarsın jazz alırım tavsiyen için de çok teşekkürler

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

bu sitede herkes araçlarını kötülemiyor karşılaştıkları sorunlara çözüm arıyorlar. site üyelerinin hepsine sorun araçlarındaki arızalara rağmen araçlarını seven ve memnun olan kişilerdir.

hem bu tip kronik arızalar her markada mevcuttur. kusursuz bir araç bulamazsın. hepsi kul yapısıdır ve bu araçların belli modellerinde üretimden kaynaklı bazı arızaların gelmesi normaldir. bana kalkıp mersedes, bmw, opel vw gibi araçların hiç sorunu olmuyor demeyin onlarında kendine göre sorunları var. internette girin şikayet sitelerine hangi markalarla ilgili şikayetlerin çok olduğuna ve müşteri memnuniyetine bakın.

her gp alacaklarda böyle sorun çıkacak diye bir kural yok ...
    Linea Dynamic 1,4 Fire

merve eagle
    merve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sitede herkes araçlarını kötülemiyor karşılaştıkları sorunlara çözüm arıyorlar. site üyelerinin hepsine sorun araçlarındaki arızalara rağmen araçlarını seven ve memnun olan kişilerdir.

hem bu tip kronik arızalar her markada mevcuttur. kusursuz bir araç bulamazsın. hepsi kul yapısıdır ve bu araçların belli modellerinde üretimden kaynaklı bazı arızaların gelmesi normaldir. bana kalkıp mersedes, bmw, opel vw gibi araçların hiç sorunu olmuyor demeyin onlarında kendine göre sorunları var. internette girin şikayet sitelerine hangi markalarla ilgili şikayetlerin çok olduğuna ve müşteri memnuniyetine bakın.

her gp alacaklarda böyle sorun çıkacak diye bir kural yok ...
    kesinlikle katılıyorum.......
    özeliikle forum sitelerinde opel olsun honda olsun çok rastlamışımdır şikayetlere....
    umalım da bundan sonra kimse arabasıyla ilgili bir sorun yaşamasın
    herkes için iyi sürüşler.....

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

vallahi aksdan gelebilir(akis)

nuri atasever
    nuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri

eee peki mahkemeye veren olmadı mı daha bence herkes yetkili servislere gidip sorunu bildirmeli çok şikayet gelirse köşeye sıkışırlar belki bizde alıcaz bi tane 2006 model emotion 48 binde ama okuduklarım karşısında resmen şok oldum bu sorunun olduğunu biliyordum lakin bi kere değişince giderildiğini sanıyodum demekki her bozulduğunda tekrar 2000 lira vercez
    bide eskiden hatırladığım kapı zor açılıp/kapanması, iç tıkırtı, başka bişey de vardı da tam hatırlayamadım onlarda durum nasıl ???

nuri atasever
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri

yazımı bitirdikten sonra biraz daha araştırma yaptım forumda bazı kullanıcılar böyle arızaların her araç ta olduğunu söylemiş ama ben bu görüşte değilim bence bu kadar kronik sorun sadece fiat a ait. 2001 yılında aldığımız megane da da tam yılını hatırlamıyorum servis çağırdı akülerde bi problem olduğunu ve ücretsiz değişim yapılacağını söylediler bence sizde bunun üstünde durarak böyle bişey yapabilirsiniz eğer aracı alırsak her türlü arkanızdayım
    birde bu araçlar acaba nerenin üretimi yılınıda yazarak verirseniz çok sevinirim
    izmir den selamlar

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı nuri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazımı bitirdikten sonra biraz daha araştırma yaptım forumda bazı kullanıcılar böyle arızaların her araç ta olduğunu söylemiş ama ben bu görüşte değilim bence bu kadar kronik sorun sadece fiat a ait. 2001 yılında aldığımız megane da da tam yılını hatırlamıyorum servis çağırdı akülerde bi problem olduğunu ve ücretsiz değişim yapılacağını söylediler bence sizde bunun üstünde durarak böyle bişey yapabilirsiniz eğer aracı alırsak her türlü arkanızdayım
    birde bu araçlar acaba nerenin üretimi yılınıda yazarak verirseniz çok sevinirim
    izmir den selamlar
    servise çağırma sadece reno da yok puntoda oldu, oluyo..
    araca bir kez bile kullanmadan her söylenen aldanmayın..
    sorun her araçta var bundada var..
    TR de bazı araçlar hakatmediği ilgiye sahipken bazılarıda hiç hak etmediği halde değer kaybetmekte, alacağınız araç B segmentinde en çok satan araçlarından, kaldıki rakiplerine göre birçok yönden fark atıyo...
    direksiyonda olan sorun hyundai ve toyota da olmuş bir sorun , siteyi incelerseniz sorunun asıl sıkıntı yaratan kısmı TR de bu sorunun tamiri yerine değişimine gidilmesi hemde komple, küçük bir parça değişebilecekken... neyse herkes kendi parasıyla alıyo arabayı o yüzden kimsenin lafına bakmayın... kendi kararınıızı kendiniz verin.

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

nuri atasever
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri

peki 2006 model 48 binde yeni bakımı yapılmış vizesi 2011 de biticek. 1.3 90 ps dizel için ne kadar iyidir sahibi 21.750 yazmış
    bu arada aracı sorgulattım netten 2006 9 martta çıkmış trafiğe
    bide aldıktan sonra hi-fi ses sistemi fiat ın opsyon olan donanımını taktırabilir miyim ??

teo teo
    tomypenev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar, city modunun sürekli kullanımda olması bir sorun yaratır mı sizce ?
    zira ben hep açık kullanıyorum aracı..

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı tomypenev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başka araçları kullanman güçleşir
    nikotin etkisi yapar

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Arkadaşlar süper haberler bunlar ellerinize sağlık.Bu parça 110 euro bunda vergi ödemek gerekli ama.Ne kadara gelir bize gelişi sizce arkadaşlar.

melih İLSAN
    cfm56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 CFM 56

arkadaşlar benim arabam daha 4000 km de ve araç bütün gün yattıktan sonra çalıştırıp geri vitese takıp otoparktan çıktığım zaman ön taraftan gacır gucur ses çıkarıyor. ve bu ses çok fazla uzun sürmüyor.fakat asıl dikkatimi çeken direksiyonu kırmadanda bu sesi çıkarıyor. acaba buda city moddan olabilirmi?

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı cfm56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim arabam daha 4000 km de ve araç bütün gün yattıktan sonra çalıştırıp geri vitese takıp otoparktan çıktığım zaman ön taraftan gacır gucur ses çıkarıyor. ve bu ses çok fazla uzun sürmüyor.fakat asıl dikkatimi çeken direksiyonu kırmadanda bu sesi çıkarıyor. acaba buda city moddan olabilirmi?

selam aynı sorun bendede oldu amortisör üst kısmında lastik bir takoz var onu değiştirdiler düzeldi ondan olabiir diye düşünüyorum.
    Konu style07 tarafından (02/07/2009 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: hata

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı tomypenev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City mode un açık yada kapalı olmasıyla hiçbir alakası yoktur. Sistem aynı sistem. city sadece voltajı yükseltiyor(düşük hızlarda). bu konuda çok konusuldu başytan sona city konularını okursanız prof. bile olursunuz. (ders konuları bile yazıldı burda )

teo teo
    tomypenev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başka araçları kullanman güçleşir
    nikotin etkisi yapar
    haklısın valla
    2 ay oldu aracı alalı, sürekli city modu açık kullanıyordum. sonra bööle bir sorunun varlığını öğrendim. şimdi sadece park ederken kullanıyorum. ama sanırım boşuna kasıyorum, arızalanacaksa az yada çok kullanmak farketmiyor galiba.

23. 04/07/2009, 16:25

zülfü durmaz
    ADI AŞK BU EZİYETİN. musisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

.

Sayfa 3/10 İlkİlk 1234567 ... SonSon