Sayfa 10/10 İlkİlk ... 678910
188 sonuçtan 181 ile 188 arası

Konu: City motor arızası gerçeği

NUH AKÇİÇEK
    nakcicek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu başlıktakı 9 sayfayı baştan sona kadar okudum...gördüm ki başımız da gizli tehlikeli masraflı büyük bir bela var....sıkıntı yaşayanlar çok garantıden vs yaptıran da var bu sıkıntıyla yaşayan da....burda bırleselım dava açalım dıyen arkadaşlar olmuş ama hiç yanaşan olmamış bu sıkıntıyı yaşayan ya da yaptıran arkadaşların daha fazla paylaşımda olması gerekırdı bence...
    ayrıca bi arkadaş dava açmaktan bahsetmiş....ücret vs...burda forum adına toplanan yardım gıbı forum desteği ıcın yapılan satışlar gibi PUNTOnun bu önemli ve en buyuk sıkıntısı ıcınde para toplanabılır..ve ben destek verılecegını de dusunuyorum....forum adına ya da sıkıntı yaşayan 3 5 arkadaş için bu dava açılabilir....bu arkadaşların kazanması emsal teşkil edecegınden herkes sıkıntısını çözecektir..
    fiat olmayan marka imajını zedelememek için mi gizliden ucretsiz değişiyor..yapılan işin faturasını belgesını vermiyor..aslında gızlıden kabul edıyor kronık sorunu ama yansıtmıyor resmıyette kabul etmiyor...toyota az sayıoda yaşanan olaydan dolayı bıle mılyonlarca aracını servıse çağırdı ismini dünya çapında belki riske atarak...ama noldu aslında riske atmadı kendisini güçlendırdı...
    bu aracım kesınlıkle daha keyifli hoşuma gidiyor..ancak oncekı 2006 corollanın guvenınnı kesınlıkle vermiyor.....punto ya nasıl diyeyim ben şimdi ''Çıkarım senle her yola'' diye.....
    Burda dava açacak arkadaşla dün cep telefonu ile uzun uzun bir görüşme yaptım.Başından geçenler benimle tıpatıp aynı. ikimizinde aracı 2004 model ondan da %80 tutarında ödeme yapmasını istemişler.O arkadaş Niğde de ben Sivas ta. Dava için hazırlıklar yaparken servisten aramışlar ve %20 ödeme yaparsanız değiştirelim demişler ve arkadaş kabul ederek değiştirmiş.Bugün bana servisten aldığı faturayı mail yolu ile gönderecek bende fiat müşteri hizmetlerine aynısını anlatacağım.Bu forumdaki arkadaşların büyük çoğunluğu (İlgili arkadaşları tenzih ederim)BU FORUM PUNTO SEVENLERİN FORUMU GİT PUNTO SEVMEYENLER FORUMU BUL ORAYA YAZ havasında.Başıma bu sorun gelmeseydi bende puntomu severek kullanıyordum.Fiat herkese aynı davransa inanın sorunsuzca tamiratımı yaptırıp kullanırdım.Ama kimi ücretsiz kimi%10 kimi%20 ödeyerek yaptırınca ben neden %80 ödeme yapayım dedim.

NUH AKÇİÇEK
    nakcicek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgür ne almede senın su dava layın ne yaptın
    Ben dün telefonla uzun uzun görüştüm. ikimizinde aracı 2004 model ondan da %80 tutarında ödeme yapmasını istemişler.O arkadaş Niğde de ben Sivas ta. Dava için hazırlıklar yaparken servisten aramışlar ve %20 ödeme yaparsanız değiştirelim demişler ve arkadaş kabul ederek değiştirmiş.Bugün bana servisten aldığı faturayı mail yolu ile gönderecek bende fiat müşteri hizmetlerine aynısını anlatacağım.

Rmzn KHRMN
    albay_alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    42SR919
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı nakcicek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dün telefonla uzun uzun görüştüm. ikimizinde aracı 2004 model ondan da %80 tutarında ödeme yapmasını istemişler.O arkadaş Niğde de ben Sivas ta. Dava için hazırlıklar yaparken servisten aramışlar ve %20 ödeme yaparsanız değiştirelim demişler ve arkadaş kabul ederek değiştirmiş.Bugün bana servisten aldığı faturayı mail yolu ile gönderecek bende fiat müşteri hizmetlerine aynısını anlatacağım.
    hocam sizin sonuç ne oldu???

erkan e
    rational - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 27

mrb arkadaslar, öncelikle ilk sorum city arızasında mutlaka arıza ışığı yanar mı?Bir de aracımın direksiyonunu çevirirken sanki bir şeye sürtüyor gibi bir ses mevcut; az da olsa sanki direksiyonun içinde bir parça kopmuş çevirirken o parça hareket ederek ses yapiyor.Acaba city arızası başındaymıyım bilemedim.Önce sizinle paylaşmak istedim.
    Teşekkür ederim...

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

garantıden değişen bişey için fatura kesmıyorkı..işleme dahil servıs fişi bile vermıyorlar...sistemde kayıtlı dıyorlar...benımde en son dıreksıyon kutum değişti..iyi niyetten...aracım hayata dondu..brodway gıbı şangur şungur ses yapıyordu

İlker Osman
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ulkerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 12

Chevrolet Malibu ve Pontiac G6 araçların konum sensörü bizim araçlarla birebir aynıdır. Hala tamir etmek isteyenlere duyurulur. Ebay'da 100 dolar civarı bir ücreti var, youtube de bu konu hakkında da bol bol video var.

Parça kodu: Dorman 905-513
    Konu ulkerhan tarafından (05/11/2011 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.

erkan e
    rational - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı rational Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar, öncelikle ilk sorum city arızasında mutlaka arıza ışığı yanar mı?Bir de aracımın direksiyonunu çevirirken sanki bir şeye sürtüyor gibi bir ses mevcut; az da olsa sanki direksiyonun içinde bir parça kopmuş çevirirken o parça hareket ederek ses yapiyor.Acaba city arızası başındaymıyım bilemedim.Önce sizinle paylaşmak istedim.
    Teşekkür ederim...

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

city arızası mutlaka direksyon ışığını yakmıyor, yol bilgisayarında power steer has been checkd gibi bir uyarı veriyordu yanlış hatırlamıyorsam..

sen kapalı konumdayken city yi aç sola sağa atma varsa hissedilir sıkıntı başlangıcı.. arızalı motorlar genelde sola kolay sağa zor döner.. ya da tam tersiydi : )

duyduğun ses muhtemelen amortisor üst takozlarındandır.. tanesi 25-30 tl değişirsin bişey kalmaz..
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 10/10 İlkİlk ... 678910