Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
84 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Debriyaj kullanımı hakkında

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu punto evo

merhaba araçı kullanırken sakin ol .Araba senin isteklerini yapacak debriyajı gerektiği kadar kullan , sanırım şehir içinde debriyajı fazla kullanıyorsunuz .Ama bence ortama ve duruma bakın mevcut kompozisyonu anlayın bu sizin elinizde sakin olun bu durumun üstesinden gelirsiniz .DEBRİYAJA BASMAN GEREKİRSE BAS AMA LAZIM OLMADIĞI ZAMAN KULLANMA .

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Babam banada çok kızardı o zamanlar kartalımız vardı hep üzerinde tutardım indirirm aşşağıya çek ayagını derdi Ama cidden araca baya bi zararı dokunuyormuş sonradan anladım. Puntolarda ayak dayama yeri mevcut ve bence çok yararlı insanın ayağı rahatlıyor orda. Biran önce bu alışkanlığınızdan vazgeçmeye çalışmalısınız.

Güney ...
    evo_dynmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

benim oturduğum yer de biraz yokuş ve inerken debriyaja basıyorum, kaldırmak istediğimde bir yerden sonra titreme oluyor, ben de tam değil ama hafif basmaya calısıyorum, umarım doğrusunu yapıyorumdur?

MEHTAP DANIŞIR
    cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

anladığım kadarıyla ben gibitedirgin araba kullananlarda hep sorun var. aracımı sevdiğim içinona zarar vermek istemiyoum ama zavallı daha beter zarar görüyor

Caglar guven
    crozwise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de Cihan'a katılıyorum, ani frenlerden sol ayaktan destekn almak gerekiyor ve eğer debriyaj üstünde ise muhtemelen sonuna kadar basıp dibe vurduğu yerden destek alcaksınız. Bu durumda fren mesafesi artar ve özellikle yokuş aşağı giderken kontrol kaybına yol açabilir, balatanın ömrü de cabası.

Bu arada bende motor fren acayip kullanırım ama mevcut vitesten 2 vites aşağı atarak motor fren yapmıyorum artık, balatayı ucuruyor walla
    Motor freni ile debriyaj arasındaki ilişkiyi nedir acaba

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı cesur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende acemiyim ve iyice şaşırdım birisi diyor önce debriyaj fren birisi diyor fren dururken debriyaj hangisi doğru acaba aklım karıştı iyice .birde bu debriyajla ben anlaşamıyoum kırmızı ışıkta sürekli stop ediyorum arkamdaki araçlar korna basıyor belkide küfrediyor bayan sürücü görünce zaten huzursuz oluyorlar bende malzeme veriyorum ((
    Kırmızı ısıga yaklastıgında ve hızında oldukca dusuk ıse debrıyaja bas aracı bosa al bu sırada arac one atak yapacagından dolayı ayagın frende olsun ve aracı frenle durdur boylece acıl bır durumda yanlıslıkla gaza bassanda arac hareket etmeyecektır
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

biraz farklı bir soru olacak ama

ayak dayama yerine aparat takan var mı hiç?? hani şu krom kaplama ayak dayama aparatları varya onlardan...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı askin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz farklı bir soru olacak ama

ayak dayama yerine aparat takan var mı hiç?? hani şu krom kaplama ayak dayama aparatları varya onlardan...
    Askın bende var Femolıden aldım vıdalı ama delmedım cıft taraflı bant ıle yapıstırdım aylardır kullanıyorum boylece kısın ayagımın pısı ıslagı dosemeye zarar vermıyor gorunusude cok guzel
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

anladığım kadarıyla ben gibitedirgin araba kullananlarda hep sorun var. aracımı sevdiğim içinona zarar vermek istemiyoum ama zavallı daha beter zarar görüyor
    Mehtap, bırak korna basanlar bassın. Kulaklarını tıka, aldırma...
    Heyecana heyecan katmaya, tedirgin etmeye bayılırlar onlar...
    Sonuçta kimse annesinin karnın da öğrenmedi ya bu meredi.
    Şu an yaşadığın sadece acemi tedirginliği ve emin ol bir iki ay
    sonra insanlara sen korna basmaya başlayacaksın.
    Ön yargılı insanlara kulak asarak, cesaretini kırma...
    Aracına da zarar falan gelmez, panik yapma. Gelse bile
    senden kıymetli değil ya, bırak cana gelmesin...

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı ozdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehtap, bırak korna basanlar bassın. Kulaklarını tıka, aldırma...
    Heyecana heyecan katmaya, tedirgin etmeye bayılırlar onlar...
    Sonuçta kimse annesinin karnın da öğrenmedi ya bu meredi.
    Şu an yaşadığın sadece acemi tedirginliği ve emin ol bir iki ay
    sonra insanlara sen korna basmaya başlayacaksın.
    Ön yargılı insanlara kulak asarak, cesaretini kırma...
    Aracına da zarar falan gelmez, panik yapma. Gelse bile
    senden kıymetli değil ya, bırak cana gelmesin...

yazdıklarının sonuna kadar katılıyorum.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

ya çok kafanıza takmayın tabii dikkat etmek lazım ama ayağınızı üstünde tutmayın yeter ben 2. el aldım 90 binde sonra debriyajda sorun çıktı baskı balatayı 1.3 multijet 6 ileri 90 hp aracım 240 TL. ye değiştirdim ki 75 Hp likler daha ucuz 160 felandı galiba . Ammma bir arkadaşımda yeni kasa Toyota Yaris dizel var onda tam 1300 TL. ye değişiyor kafayı yedi kafayı benim değişme fiyatını duyunca ondada sorun var debriyajda. Bende sen git bi tane şahin al ucuza kurtar paçayı diyorum. Ayarıca elinizi de vitesin üzerinde sürekli tutuyorsanız kullanım dışında ya da tak tuk diye zorluyorsanız işte o çok zarar veriyor diyor abim ( Kendisi makine yüksek mühendisi) ve şanzuman değişimine kadar gider diyor ki bu da 6 -7 Bin TL. demek ALLAH göstermesin hiçbirimize.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MEHTAP DANIŞIR
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz

malesef sorunlar bitmyor ki bugün de yama yukarı çıkarken kamyonet geliyordu yukardan aşağı bende yukarı çıkıyordum normalde bana öncelik tanıması gerekmezmi ama adam bastı üzerime geliyo sağ sol araba park edilmiş durumda ondan kurtarıyım derken az daha sağda park eden bir arabaya vuruyodum . bide şoförlük taslıyo aciz herif .bu arada tşk özlem ve diğer arkadaşlar umarım bu sorunları yaşamayız bidaha.

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

malesef sorunlar bitmyor ki bugün de yama yukarı çıkarken kamyonet geliyordu yukardan aşağı bende yukarı çıkıyordum normalde bana öncelik tanıması gerekmezmi ama adam bastı üzerime geliyo sağ sol araba park edilmiş durumda ondan kurtarıyım derken az daha sağda park eden bir arabaya vuruyodum . bide şoförlük taslıyo aciz herif .bu arada tşk özlem ve diğer arkadaşlar umarım bu sorunları yaşamayız bidaha.

Kesinlikle haklısın yukardan gelen aracın sana yol vermesi lazım ama biliyorsunki her aracı kullanan insan değil bazen yaratıklarda araç kullanıyor malesef. Özdem'in yazdıklarına tamamen katılıyorum.Siz azimle devam edin.Biliyorsunuz ki öğrenmenin temeli merak,heves,çaba ve bunların sizde olduğunu görüyorum. Ben çok seri araç kullanırım ve dikkatli olduğuma da inanıyorum ama bunlar bir günde olmadı. İlk aracımı aldığımda otoparktan çıkarıp nasıl giderim diye kara kara düşündüğümü gün gibi hatırlıyorum. Ufak tefek kazalar önemli değil allah ölümcül kaza vermesin...Moralinizi bozmayın usanmadan devam...GURURDEDE.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MEHTAP DANIŞIR
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz

arkadaşlar benim daha komik bir sorunum var debrijayla ilgili ben bu debr. ı okadar seviyorum ki arabama binip anahtarı çevirirken el frenini çekerken falan bile debriyaja basıyorum yanlış demi bu yani anahtarı çevirmeyle yada el frenini çekmeyle debriyajın ne ilgisi v ar debriyajın tek görevi vitesle alakalı değilmi birde aracı yavaşlatmak için ben çok acemiyim çok ...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

en çok yapılan hata sol ayak debriyajın üstünde duruyor çoğu zaman basmıyorum deseniz de o debriyaja zarar veriyor malesef..

yavuz al
    yavuzal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

sol ayağımı debriyajda tutmuyorum ama benim de kötü alışkanlığım sağ elim hep vites topuzunda. ne işi var anlamıyorum. fark ettiğimde çekiyorum ama bir sonraki vites değişiminde elim yine orada kalıyor.

Tayfun DEMİR
    Negotiator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

nasıl olur ben de hala inanmıyorum ama otobanda hatırı sayılır bir hızla giderken inişte debriyaja basıp vitesle oynarken 1'e geçtiğinde yanlışlıkla ayağını debriyajdan çeken birinden bahsetmişlerdi. sonuç malum, araba doğruca servise... aslında alışmamak lazım ama tek elle direksiyon tutmayı çoğumuz seviyor, diğer el de boş durmuyor işte...

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı Negotiator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl olur ben de hala inanmıyorum ama otobanda hatırı sayılır bir hızla giderken inişte debriyaja basıp vitesle oynarken 1'e geçtiğinde yanlışlıkla ayağını debriyajdan çeken birinden bahsetmişlerdi. sonuç malum, araba doğruca servise... aslında alışmamak lazım ama tek elle direksiyon tutmayı çoğumuz seviyor, diğer el de boş durmuyor işte...
    senkromeç denen parçanın devre göre vitas geçirmeye mekanik bir sistemle ayalama yaptığından ben o şeyin kolay olacağını sanmam ancak çok fazla zorlaman lazım ee tabi olursa felaket baskı balata yanar volan dişlisi zarar görür belkide şanzıman dağılır pövvvv

MEHTAP DANIŞIR
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz

ben kırmızı ışığa yakın dururken vitesi boşa alıyorum mesela boşa aladan önce 4.üncü vitesteyim diyelim tam durmadan yeşil ışık yanınca bende boşa aldım ya direk bire alıyorum araba fırlıyo öne bayılıyor.önce 3 e mi almak lazım ki acaba

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

ben kırmızı ışığa yakın dururken vitesi boşa alıyorum mesela boşa aladan önce 4.üncü vitesteyim diyelim tam durmadan yeşil ışık yanınca bende boşa aldım ya direk bire alıyorum araba fırlıyo öne bayılıyor.önce 3 e mi almak lazım ki acaba
    2 ye alırsanız daha iyi olur 3 ağır gelir

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon