Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yapma FİAT bu kadarı da Abartı Yani! :)

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Teknik Konu Yapma FİAT bu kadarı da Abartı Yani! :)

Arkadaşlar başlıktaki gibi

Geçenlerde istanbul kemer contry de işim oldu giderken arabanın altından ses geldi yolda birşey var üstünden geçtim diye bakmadım ama aklıma da takılmadı değil hani 30 dakka sonra geri gelirken tam orta şeritte fiat GP nin ön pancurunu gördüm arabalar yanlarından geçiyorlardı orada çöp gibi duruyordu.

Şüpheye düştüm sağa çektim bi baktım benim aracımn pancur ammaaaannnn hemen gittim aldım neyse ki fazlaca kırığı yok klips kısımlarından çıkmış her nedense ortadaki mavi yuvarlak fiat amblemi ise çatlamış ama görünmüyor yakına gelince biraz farkediliyor o kadar.

Titiz bir insanım bu plastik pancurun yerinden çıkmasına kıl oldum gerçi yerine oturttum ama yine de esneme yapıyor bir süre sonra o da düşer neyse yenisini takayım bari alt tarafı plastik bi parça dedim gittim fiat servisine sefaköy polis okulunun karşısındaki fiat servisi ismini hatırlayamayacam yedek parça bölümünden parça fiyatlarını sordum aldığım kesin ve net cevaları sizinle paylaşayım diyorum.

GP ön pancur = 274 TL
    GP ön logo = 81 lira
    GP arka logo = 54 lira
    GP ön dreksiyon logosu tek satılmadıgı için airbağ ile fiyatı = 884 lira

İşte böyle arkadaşlar FİAT ın markasına verdiği değer LOGO fiyatına da yansımış. Ben duyunca oha dedim 10 liraya yan sanayisini almak varken 8-9 katını niye vereyim üstelik yan sanayileri de oldukça başarılı.
    Siz ne diyorsunuz tepkiler neler. Bi yorum yazın fikir şeyedelim. Saygılar
    Konu narkoz30 tarafından (06/05/2009 Saat 21:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası düzeltme

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

orta direk arabası olan fiat, parça fiyatlarında lüks markalarla yarışıyor.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Gerçekten çok fazla abartmışlar

onur elmacı
    sait onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 21

baba bu kadar olmaz gerçekten...allah sonumuzu hayır etsin!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun Hakan Bey,

Araçlarımızın parçaları ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur bizler için.Ancak eğerki ön panjur 207nin, Corsanın, Fiestanın, Clionun ön panjurlarıyla yaklaşık aynı değerdeyse bence bu fiyat normal.Sonuçta aynı sınıfta ve aynı kalitede araçlar.Tabi hepsinin kendine göre iyi ve kötü yanları da var.

Türkiye de Fiat, hala eski Tofaş Kuş serileri gibi görülüyor bu yüzden de yedek parça fiyatları bizlere pahalı gelmekte.Ancak Fiat yedek parçalarının diğer markaların yedek parça fiyatlarıyla aynı olması çok normal,

Tabi bence de ön panjur için istenilen ücret çok fazla Ancak piyasa bu...

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Gerçekten çok pahalı, ben de ön davlumbazı değiştirdiğimde 80 tl almışlardı (plastik bir parça sonucta)
    ama işin bir de şu yönü var bu parçalar bu kadar pahalı olmasa diğer sanayi dükkanları ekmek yiyemezdi. Fiat ve diğer markalar istihdam sağlıyor
    StrucTuraL EngiNeeR

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Fiyatlar oldukça yüksek evet ama bunların sanayide her zman muadili bulunabiliyor .. Bu da aracımızı hala ortadirek arabası yapar

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Wv'in jetta ön logosuna 420 TL civarı birşeyler istediğini duyduğum için 81 bana çok mantıklı göründü Ama gerçekten çok para be.Kelebek camının yanındaki plastik parçaya(şu minicik üçgen) 38 TL ödemiştim çok koymuştu.Sokakta görsem bir tekmede benim atacağım parça 38 liraydı

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

yuh yuh. benzeri bi olay burada paylasmaıtım cdcalaarın ustu deforme oldu yenisni sordum komple degismesi gerekiyormus 900 tl cik

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

eh, mümkünse trafiğe çıkmayalım o zaman. her parça altın değerinde

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Bende şöyle bir şey paylaşayım bir gün bir arkadaşım için opel parçacısına gitmiştim raftaki parçaları incelerken gözüme doblo yazısı takıldı inceledim ve satıcısına sorduğumda bizim 1.3 lerin debriyaj setleri ile opel'lerinki aynıymış motorlarında aynı olduğunu biliyordum zaten
    neyse uzatmayayım opel parçacıları bu tip aynı olan parçaları opel'den istemek yerine fıat'tan alıp daha karlı bir satış yapıyorlar opelde 450-500 tl olan parçanın aynısı bizim fiat'ta 350 tl gibi yani daha pahalı olan markalarda var...

FZA YKC
    feza33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 52

Teknik Konu

sol arka kapı kolu:140 ytl (serviste yok getirtebiliyolar)
    There are two Mustafa Kemals; one is flesh-and-bone Mustafa Kemal who now stands before you and will pass away. The other one is you, all of you who will go to the far corners of our land to speand the ideals which must be defended your s if necessary. I stand for the nation's dreams, and my life's work is to them come true.

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

aslında ilk bakışta çok gibi geliyo ama fiat denilince insanın aklında ''alt tarafı fiat işte'' düşüncesi bulunduğundan kaynaklanıyor kanımca. Yani diğer markalara göre çok abartı değil fiyatlar bence.(direksiyon logosunun airbagle satılması mantıksızlığı hariç tabii)

erdi acar
    ERDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 43

Bence normal çünkü alırken italyada üretildiğini söylediklerinde direk parça fiyatları aklıma gelmişti hemen sormuştum diğer araçlara göre biraz daha tuzlu heralde diye onlarda malesef öyle biraz pahalı demişlerdi
    GRANDE PUNTO 1.4 FİRE ACTİVE 77 BG 3K

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şöyle bir şey paylaşayım bir gün bir arkadaşım için opel parçacısına gitmiştim raftaki parçaları incelerken gözüme doblo yazısı takıldı inceledim ve satıcısına sorduğumda bizim 1.3 lerin debriyaj setleri ile opel'lerinki aynıymış motorlarında aynı olduğunu biliyordum zaten
    neyse uzatmayayım opel parçacıları bu tip aynı olan parçaları opel'den istemek yerine fıat'tan alıp daha karlı bir satış yapıyorlar opelde 450-500 tl olan parçanın aynısı bizim fiat'ta 350 tl gibi yani daha pahalı olan markalarda var...
    evet bu durum çok komik dayım corsayı fiata götürüyodu yarı yarıya fark ediyodu(işçilik ödemiyo fiatta)

bu arada logo fiyatında bi yanlışlık olmasın 1 ay kadar önce ön arka ABARTH logoya 81 vermiştim(%10 indirimle)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

nede olsa fiat parcasi ucuzdur mantigi herkeste var ama neden var ?

alirken biz bu arabalari ucuz diye aldik ve 2. el degerinin butun markalardan once dibe vuracagini bilerek . bu hep boyledir fiat marka arac 2. el piyasasinda cabuk ve cokcana deger yitirir.

durum boyleylen yedek parcaya cok para vermek bize mantiksiz geliyor. misal ismi lazim degil bayinin biri benim araca 13 bin lira teklif ediyor ama yedek parcayi da 1800 liraya satmaya kalkiyor. bre ey zindik tofas , degeri 13 bin olan aracin 1800 luk parcasi mi olur ? bu arac mercedes mi audi mi ? Allahin ucuz fiati iste , parcasi ucuz diye aldik biz bunu. yedek parcaya o kadar para vercek olsaydim gider vw opel alirdim.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Hüseyin bey yarıya haklısınız ama yan sanayisi en çabk oluşan gelişen firma fiattır ...

Örnek gp orj balata 120 tl iken opar 35 tl

gp jant kapağı 180 tl le civarında iken yan san 45 tl

polen filitresi 40 tl iken yan sanayisi 15 tl

Bu ve bunu gibi bir çok parçası yan sanayide mümkün yan sanayi araca zararmı veriyor akıllı alışverişte tabiki hayır Fiat yan sanayi bakımından en şanslı firma o yüzden parça alımındada en iyi fiat..Arma konusunuda şöyle dile getireyim kasko harici para ile alacaksanız. kesinlikle yan sanayi alın 10 lira ve aynı kalite ..
    Konu femoli tarafından (07/05/2009 Saat 17:06 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Evet Mehmet Bey yan sanayide haklisiniz ama ozellikle TR de uretilen fiatlarda yan sanayi hizli gelisir. gp cok sattigi icin yerli yan sanayinin cikmasini beklerdim ama bence hala yeterli parca uretilmiyor. balata konusunda ben zaten albea balatalari ile geziyorum epey zamandir
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben parça fiyatlarının araç fiyatıyla orantılı olduğunu düşünüyorum hala.Açıkçası ben de ne kadar ucuza parça bulursam o kadar sevinirim bunda hemfikiriz ama Fiat Önyargısı nedeniyle ucuz parça beklentisine karşıyım...

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben parça fiyatlarının araç fiyatıyla orantılı olduğunu düşünüyorum hala.Açıkçası ben de ne kadar ucuza parça bulursam o kadar sevinirim bunda hemfikiriz ama Fiat Önyargısı nedeniyle ucuz parça beklentisine karşıyım...
    +1 aynı fikirdeyim 81 model golf'ün baskı balatası 450 tl olduktan sonra bedavaya geziyoruz bedava

Sayfa 1/2 12 SonSon