Sayfa 1/4 1234 SonSon
74 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ruhsat rehin kaldırma hakkında

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Standart Ruhsat rehin kaldırma hakkında

Banka kredi borcu bitip de yakın zamanda rehin kaldırtan oldu mu aramızda arkadaşlar ?

Yada konuya vakıf olan arkadaşlar burdan bilgi verebilirler mi?

Ne Kadar masraf etmek gerekiyor-ne yapılacak vs ...

Teşekkürler ...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

bankaya gidip trafik sube müdürlüğüne hitap eden bir yazı alıyosunuz. bankanın masrafı ve bu yazıyı notere onaylatma masrafı var. daha sonra ise mutlaka bu yazıyı arabanızın kayıtlı olduğu trafik şubesine götürüp aracın dosyasından da rehini kaldırmanız gerekiyor. bu işlem ise ücretsiz

3. Bu mesajı için 3 kişi TunFeB'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bir de bankadan alınan yazıyı aynı gün noterde tasdik ettirmek gerekiyor...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Alıntı TunFeB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bankaya gidip trafik sube müdürlüğüne hitap eden bir yazı alıyosunuz. bankanın masrafı ve bu yazıyı notere onaylatma masrafı var. daha sonra ise mutlaka bu yazıyı arabanızın kayıtlı olduğu trafik şubesine götürüp aracın dosyasından da rehini kaldırmanız gerekiyor. bu işlem ise ücretsiz
    Sormak istediğim bu güncel rakam ne?

Kaç a mal oluyor?
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

valla ben bunlarla hic ugrasmadım banka trafiğe iadeli taahhütlü bir mektup gonderdi ve 1 hafta sonra internetten baktıgımda rehin kalkmıştı
    StrucTuraL EngiNeeR

8. Bu mesajı için 2 kişi siromar'ye teşekkür etti:

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

benim şahitolduğum olayda şu şekilde bir ücretlendirme olmuş. banka önce 120 tl istemiş ama sonra pazarlıkla 50 tl ye inmişler. noter ise 47 tl.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ali, yaklaşık 1 sene önce ben de aynı işlemleri yapmıştım.Yapı Krediye sanıyorum 70TL, notere de 50TL vermiştim...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İsmail ŞENER
    isocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 91

ben daha geçen hafta içinde kaldırdım rehini. Fiat finans'tan almıştım krediyi. borcum bittiğinde aradım Fiat finansı onlarda bana noter işlemleri için 60 TL daha yatırmamı istediler. onuda yatırdıktan sonra bana rehnin kalkması için gereken noterden onaylı yazıyı gönderdiler. Sonra bu yazı ve ruhst ile eminiyet müd. trafik şb'ye gittim. Orada da 30 YTL tescil belgesi için para aldılar. sonrada işlem bitt.
    Follow Me If You Can.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

DİKKAT ARKADAŞLAR

ARANIZDA İHMALCİ AMAN KULLANIYORUM SATARKEN DÜŞÜNÜRÜZCÜ ARKADAŞLAR VARSA KREDİSİNİ ÖDEDİKTEN SONRA HACZİ X TARİHTE KALDIRIRIM DİYEN VARSA SİZE GEÇMİŞTE YAŞANANLARI ANLATAYIM.

BİLİNDİĞİ GİBİ KRİZDE BATAN BİRÇOK BANKA OLDU BU BANKALARDAN HACİZ YAZISI ALMAYIP DA SALLAYAN ARKADAŞLAR VARDI SATMAK İSTEDİKLERİNE KARŞILARINA NOTERDEN ONAYLI BANKA HACİZ KALDIRMA YAZISI İSTENİNCE PAÇALARI TUTUŞTU KARŞILARINDA MUHATTAP BANKA BULAMADILAR TABİİ Kİ ARAÇLARI TMSF YE KALDI VE TÜRLÜ UĞRAŞLARDAN SONRA KALDIRABİLDİLER Mİ BİLMİYORUM.

Ben Finansbanktan haciz kaldırma yazısına 50 ytl ve noter onaylatma işine de 42.5 ytl verdim bu alınan paralar aslında yasal soygun ve haksız kazanç 1 dandik kağıda yazı yazmaya 50 ytl 100 ytl alan bankalara soruyorum krediyi verirken canım cicim sonra bu çapulculuk nedir? Çok yazık çok daha bizim bilediğimiz bir çok yasal dolandırılma var bir avukat arkadaş bu durumu yorumlaya bilir ise ne mutlu bize.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Zaim
    zaimkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı siromar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben bunlarla hic ugrasmadım banka trafiğe iadeli taahhütlü bir mektup gonderdi ve 1 hafta sonra internetten baktıgımda rehin kalkmıştı
    benim bankamda aynı yöntemle halletti, hiç bir masrafım olmadı. Ama bunu her banka uygulamıyor. Benim bankam iş bankası idi, sorun çıkarmadan hallettiler.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı zaimkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bankamda aynı yöntemle halletti, hiç bir masrafım olmadı. Ama bunu her banka uygulamıyor. Benim bankam iş bankası idi, sorun çıkarmadan hallettiler.

bnm bankamda ıs bankası.gecen ay taksıtı yatırmaya gıttıgımde, ıcerı gırıp sormustum.kısmetse onumuzdekı ay kaldıracam rehını.sızın dedıgınız gıbı, hıcbırsey yapmanıza gerek yok dedıler.borcu kapatıyorsunuz, daha sonra bız emnıyete yazı gonderıp, rehını kaldırtıyoruz.bu ıslemler 1 hafta - 10 gun arasında bıtıyor demıstı.hıcbır para da talep etmıyorlarmıs.sadece ruhsat degısımı ıcın, trafık 30TL para alıyormus o kadar...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

İşbankası'nın uygulaması iyiymiş. Tabi bu masrafları taa en başında, kredinin dosya masrafı olarak zaten alıyorlarsa o başka. Çünkü bildiğim kadarıyla İşbankası, kalem oynatmak için bile para alan bir banka.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Benim de az kaldı rehinin kalkmasına. Hayırlısıyla bitse de 100 tl vermeye razıyım

Ama gerçekten bankalara elini veren kolunu kurtaramıyo. Allah yardımcımız olsun.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer özer
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz

Alıntı zaimkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnm bankamda ıs bankası.gecen ay taksıtı yatırmaya gıttıgımde, ıcerı gırıp sormustum.kısmetse onumuzdekı ay kaldıracam rehını.sızın dedıgınız gıbı, hıcbırsey yapmanıza gerek yok dedıler.borcu kapatıyorsunuz, daha sonra bız emnıyete yazı gonderıp, rehını kaldırtıyoruz.bu ıslemler 1 hafta - 10 gun arasında bıtıyor demıstı.hıcbır para da talep etmıyorlarmıs.sadece ruhsat degısımı ıcın, trafık 30TL para alıyormus o kadar...
    Aynen Benim bankamda işbankasıydı. Demekki bir onlar soymuyor ben ruhsatı da degistirmedim varsın yazsın rehinli diye ama trafikde kontrol ettim hak mahrumiyeti yok yazıyor. Notere ve bankaya verilen o paraya gerçekten yazık. Çok kolay kazanılmıyor o paralar...
    StrucTuraL EngiNeeR

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim ÖZHAN
    bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bayburt
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Standart rehın kaldırma

Alıntı siromar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba;
    bu bılgılere hangı ınternet sıtesı ve hangı adımlardan ulasılıbrz..

ömer özer
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz

Alıntı bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba;
    bu bılgılere hangı ınternet sıtesı ve hangı adımlardan ulasılıbrz..
    Bu adresde gösterir hak mahrumiyeti var mı yok mu
    :E.G.M.:Araç_Sorgulama:
    StrucTuraL EngiNeeR

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim ÖZHAN
    bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bayburt
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

tesekkurler bılgılendırme ıcın...

kenan çohatutar
    cuhadar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    45 C 3242
    Edilen teşekkür: 10

benim borcum bitmiti ve koç finası aradığım zaman 60ytl yatırırsanız size noterden rehin kaldırma yazısı göndeririz dediler yatırdım ve gönderdiler .Başka hiç bir işlem yapmadım ve aracıme sorguladığım zaman rehinli diye gösteriliyor Acaba trafik tesçile gitmediğim içnmi ? bunu açıklıyabilirseniz sevinirim yada ne yapmam lazım geldiğini şimdiden teşekkürler

Barış BIYIKOĞLU
    peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Ben bundan önce iki aracımdan rehin kaldırdım ikisinde de bankaya para ödemedim. Notere ve trafikte ruhsat değişimi için para verdim.

ömer özer
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz

Alıntı cuhadar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim borcum bitmiti ve koç finası aradığım zaman 60ytl yatırırsanız size noterden rehin kaldırma yazısı göndeririz dediler yatırdım ve gönderdiler .Başka hiç bir işlem yapmadım ve aracıme sorguladığım zaman rehinli diye gösteriliyor Acaba trafik tesçile gitmediğim içnmi ? bunu açıklıyabilirseniz sevinirim yada ne yapmam lazım geldiğini şimdiden teşekkürler
    Ben bir iki hafta sonra gordum rehin yazısının kalktıgını, eger daha cok yeniyse bekle derim eger 1-2 hafta gecmiste hala duruyorsa trafige ya da koç finansa sor bence
    StrucTuraL EngiNeeR

Sayfa 1/4 1234 SonSon