Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Ruhsat rehin kaldırma hakkında

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşbankası'nın uygulaması iyiymiş. Tabi bu masrafları taa en başında, kredinin dosya masrafı olarak zaten alıyorlarsa o başka. Çünkü bildiğim kadarıyla İşbankası, kalem oynatmak için bile para alan bir banka.
    Cem e katılıyorum.İşbankası işini bilir Masrafları peşin almış da olabilirler...

Denildiği gibi kredi bitiminden sonra zaten tüm bankalar borcun bittiğine ilişkin yazıyı Emniyet e gönderiyor.Eğer aracı acil satmak istiyorsak işi elden halletmemiz gerekiyor sadece.Tabi bunun da bir miktar masrafı oluyor...

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Bu işte bir standardın olmaması acaip.

Acele etmeye gerek yok,bırakalım banka yazsın desek de oluyor anladığım kadarı ile
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denildiği gibi kredi bitiminden sonra zaten tüm bankalar borcun bittiğine ilişkin yazıyı Emniyet e gönderiyor.Eğer aracı acil satmak istiyorsak işi elden halletmemiz gerekiyor sadece.Tabi bunun da bir miktar masrafı oluyor...
    yani internetten sorgu yaptığımda rehinli yazısı kalkmışmı olmalı? borç bittikten 2 yıl sonra
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşbankası'nın uygulaması iyiymiş. Tabi bu masrafları taa en başında, kredinin dosya masrafı olarak zaten alıyorlarsa o başka. Çünkü bildiğim kadarıyla İşbankası, kalem oynatmak için bile para alan bir banka.

valla abı bastamı aldılar bılmıyorum ama, 22.400TL kredı kullanmıstım, 350TL ıslem masrafı almıslardı...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani internetten sorgu yaptığımda rehinli yazısı kalkmışmı olmalı? borç bittikten 2 yıl sonra
    Ozan, bir arkadaşımız internetten baktığında rehin yazısının da hemen kalktığını yazdı ama ben bu işle uğraştığım zaman (1-2 yıl önce) Banka bana bu işlemin 1 ay kadar süreceğini söylemişti, elden halletmezsem.Belki süreç daha da kısalmıştır.Bu süreç sonucunda da internet sorgusu yapıldığında rehinli ibaresi görünmez tabi...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Ozan, bir arkadaşımız internetten baktığında rehin yazısının da hemen kalktığını yazdı ama ben bu işle uğraştığım zaman (1-2 yıl önce) Banka bana bu işlemin 1 ay kadar süreceğini söylemişti, elden halletmezsem.Belki süreç daha da kısalmıştır.Bu süreç sonucunda da internet sorgusu yapıldığında rehinli ibaresi görünmez tabi...
    Ozaman Akbank bu işlemi kendisi yapmıyo
    bizim 2 aracında borcu biteli 2 yıl olmasına rağmen 2side rehinli görünüyo
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ozan, bankayla konuşmalısın bence.Belki de banka belgeyi Emniyet e yollamıştır ama internette rehinli görünüyordur.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Ozan, bankayla konuşmalısın bence.Belki de banka belgeyi Emniyet e yollamıştır ama internette rehinli görünüyordur.
    abi borç bittiğinde babama söyledim oda satılcağı zaman hallederiz demişti. o yüzden ellemedik. bildiğim kadarıyla bu şekilde durmasının bi mahsuru yok
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

İbrahim ÖZHAN
    bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bayburt
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

arkadaslar bugun bır arkadasımızın aracının rehın ıslemlerı ıcın bankaya gıttık rehın kaldırma yazısı aldık ve 35.16 TL karsılıgında noter tasdiki aldık..aynı gun akşam eve gelıp aracı sorguladığımda rehın kalktı ıbaresı gozukuyordu...bu kadar hızlı olması sasırtcı tabı..ayrıca noter ıslemlerı sırasında gozlemleıdgım kadarıyla gorevlı bayan bır ınternet programı sayfası actı ve orada rehın kalktı bılglerını gırdı..acaba bu ıslemlı emnıyet ıle ortak kullandıkları bır program vasıtsıyla noterler de gerceklestırıyor olabılır mı...

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

abi borç bittiğinde babama söyledim oda satılcağı zaman hallederiz demişti. o yüzden ellemedik. bildiğim kadarıyla bu şekilde durmasının bi mahsuru yok
    vergi dairesinden sanırım .. temiz kağıdı borcu ipotek falan yoktur yazısını aldıktan sonra ... ruhsatta veya nette ne yazdığının pek bi önemi yok..
    yalnız temiz kağıdında araca ait diğer bilgiler örneğin modeli falan ruhsatla aynı olmalı...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

banka sızı cok sevmıs Ozan.bırakmak ıstemıyor
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim ÖZHAN
    Nereden
    Bayburt
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaslar merhaba,
    aracımın kredı borcunu kapattım,, rehın kaldırma yazısı ıle bırlıkte ılgılı noterden tasdıklettım.. bu sırada banka tarafından gereklı evraklar arac 06 plaka oldugu ıcın ankara trafık sube mudurlugune gonderıldı..
    elımde bulunan rehın kaldırma yazısı ıle bırlıkte erzurumda bulunan trafık sube mudurlugune gıderek buradan aracımın rehın yazısı bulunmayan yenı ruhsatını cıkartabılır mıyım ???

Soner Atakan
    moiz moiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33 F 6302
    Edilen teşekkür: 25

Ben gruptaki tek bankacı değilim sanırım. Ama şunu söylemekte sakınca görmüyorum: Bankaların hepsinde yasal zorunluluk gereği işlemlerden alınan komisyonları ilan ettikleri bir pano olması lazım. Bunun dışında en sağlam yöntem krediyi kullanırken rehin kaldırma yazısı için ne kadar komisyon laınacağını sormak gibi bir şey aklınıza gelirse de yetersizdir. Eleman size örneğin alınmayacak derse ve siz 24 ay sonra gittiğinizde sizden komisyon talep edildiğinde aynı elemanı bulamayabilirsiniz ya da eskiden alınmıyordu yanıtı da alabilirsiniz. (Bu arada ben bireysel kredilerde değilim, bildiklerimi paylaşıyorum Evet özü bir sayfa imzalı yazı almak. Bundan masraf alınmasa da, trafiğe bu yazıyı noterden onaylı olarak elden götürmeniz gerekeceğinden noter masrafı size kalıyor. Ancak en güzel çözüm ilgili şubenin doğrudan yazıyı trafik tescil şb ye yollaması. (Rehin konulurken noter onaylı yazı gitmiyor değil mi? Burada eğer banka komisyon istiyorsa, mutlaka pazarlık yapın. Bunu aşağı çekecek bir yetkili mutlaka vardır, bu bir. İkincisi; ilgili şubeye ''aracı aldığım yere, size bir daha taşıt kredisi işlemi yönlendirmemeleri konusunda şikayette bulunacağım'' demenizdir.

Alıntı bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,
    aracımın kredı borcunu kapattım,, rehın kaldırma yazısı ıle bırlıkte ılgılı noterden tasdıklettım.. bu sırada banka tarafından gereklı evraklar arac 06 plaka oldugu ıcın ankara trafık sube mudurlugune gonderıldı..
    elımde bulunan rehın kaldırma yazısı ıle bırlıkte erzurumda bulunan trafık sube mudurlugune gıderek buradan aracımın rehın yazısı bulunmayan yenı ruhsatını cıkartabılır mıyım ???

Bunun için internetten emniyetin ilgili sayfasına girip mail adresini belirterek sorunu yönlendirebilirsin. Ya da telefonla ilgili şube müdürlüğünden bilgi alabilirsin. En doğru bilgiyi alacağın yerler bunlar bence.
    Konu OzzY tarafından (20/02/2009 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim ÖZHAN
    Nereden
    Bayburt
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

rehın kaldırma yazısı ıle erzurum trafıkten ruhsat cıkarma ıslemını tamamladım..ruhsatın sadece rehın bılgısının bulunduğu sayfası degıstırıldı. Bılgılerınıze arkadaslar...

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Soner bey, benim rehin kaldırma yazısı için bankaya başvurduğumda ücret talep etmişlerdi. Satış temsilcisi arkadaşım araya girince o ücretide almadılar. Türkiye'yi seviyorum, herşeyin bir yolu var mutlaka
    GP in mirror is faster than they appear !

Ali İLHAN
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4

Allaha şükür bugün son taksidi ödeyip krediyi kuruttuk,darısı borcu sürenlerin başına inşallah

Bu rehin kaldırma olayı için de konuştum,

rehin kaldırma yazısını banka yazıp trafik tescile gönderiyormuş--fakat kendimiz alıp elden

teslim etmek istersek 33 tl noter masrafını karşılamak durumunda kalıyormuşuz,ama yok

işler kendisi yürüsün diyorsak masraf yok...

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

elden aldıgımızda noterede onaylatacaz ve aynı gun icerisinde trafikte işlem yaptırmamız gerekiyor denildi. peki banka bu işlemi kendi yaptıgında notere gerek yok denildi( yukarıda finasnabank noter ucretini yatırın biz gonderriz demişti bu durumda noter e gerek olamdııgna gore finasnbank tezgah geciyor. peki akbankı arayıp rehin kaldırcam yazıyı trafige gonderin dedigimizde trafige yazının ne zaman gittigni bilemeyecegimiz icin ruhsatta bende oldugu icin bu rehni nasıl kaldıracazgız. tek bir acıklaması var bankanın gonderdigi yazıyı ellerinde tutacaklar biz gelince işleme koyacakar dogrumu yoksa baska bir uygulama mı var

Ali İLHAN
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4

Akbank; "yazıyı trafik şubeye gönderiyoruz,

orada bu evrak sizin dosyanıza girecek" dedi.

Aracı satıncaya kadar rehinli olması yada olmamasının bir anlamı yok,

fakat trafik tescil e evrak ulaştıktan sonra dilersek bir fotokopisini alabiliyormuşuz yada o

andan sonra ücretini vererek ruhsatı değiştirebiliyoruz.

Durup dururken noter masrafına gerek yok,zaman almasının da sakıncası yok ...

NOT:Akbank ruhsat fotokopisi istiyor yazıyı yazmadan önce ...

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elden aldıgımızda noterede onaylatacaz ve aynı gun icerisinde trafikte işlem yaptırmamız gerekiyor denildi. peki banka bu işlemi kendi yaptıgında notere gerek yok denildi( yukarıda finasnabank noter ucretini yatırın biz gonderriz demişti bu durumda noter e gerek olamdııgna gore finasnbank tezgah geciyor. peki akbankı arayıp rehin kaldırcam yazıyı trafige gonderin dedigimizde trafige yazının ne zaman gittigni bilemeyecegimiz icin ruhsatta bende oldugu icin bu rehni nasıl kaldıracazgız. tek bir acıklaması var bankanın gonderdigi yazıyı ellerinde tutacaklar biz gelince işleme koyacakar dogrumu yoksa baska bir uygulama mı var
    Mustafa, bankadan alınan yazının aynı gün içinde noterde onaylanması gerekiyor.Emniyete istenildiği zaman verilebilir.Burada yapılan işlemde zaten belgenin araç dosyasına konulması.

Bankadan bankaya uygulama farklı olabilir ama elden takip için işlemler yukarıda yazdığım gibi yürüyor.

Eğer banka yazıyı kendisi gönderirse belirli bir zaman sonra rehin kalktı yazısı dosyaya konuyor.Ruhsatta rehinli ibaresinin görünmesinin hiçbir önemi yok.Sonuçta trafikte görünen şey önemli...

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Ben de bugün bankadan yazıyı aldım. 45 Lira aldılar. Noter'e de onaylattım, 53 Lira da o aldı. Noter ne yaptıysa utanmadan 10 küsur lira yol ücreti diye birşey almış, ayıp yahu. 100 Liraya patladı yani. Bankaya sordum, yazıyı kendileri göndermiyormuş, sizin vermeniz lazım dediler. Oysa rehin koydururken bana ihtiyaç duyulmuyordu.

Şu noterlik müessesine oldum olası soğuğumdur zaten, ne kadar gereksiz bir kurum.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon