Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Antalya Birmot'dan ilginç bilgi ?

Deniz Yeni
    racerant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Antalya Birmot'dan ilginç bilgi ?

Merhabalar,

Aklımda benzinli bir GP almak var FUN modeli. Bugün bayiye gittiğimde Starjet 95 bg sordum ve bayideki satış görevlisi 2.5 senedir hiç starjet satmadıklarını belirtti. Satıcı oranın en eski satıcısıdır. Yani Antalyada hiç Starjet kullanıcısı yokmu yada neden satmak istemiyorlar ? Bana tuhaf geldi.

Bu arada ben kendim Fire ile Starjet arasında çok kararsızım. 1.4 Fire için Fun modeline 26.000 TL verdiler. Fiyat nasıl sizce ?

Herkese iyi günler.

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Size de merhaba aracımı alalı 1 hafta oldu her gün yeni bir özelliğini keşfediyorum 95 hp benzinli olmasına rağmen anca yetiyor gerçi aracın daha açılacağını umuyorum ama dediğim gibi anca yetiyor 70 hp olanı düşünemiyorum bile, ben 27000 ytl ye aldım ancak bende ask (esp hillholder asr msr vs...) uzman güvenlik donanımı var 750 düşsek 26250 ye almış olurum kasko kampanyası da cabası yani sana verilen fiyat çok fazla bence ayrıca fun modelini de yakından incelemiş biri olarak tavsiye etmem çünkü arka camları kendin de karartabilirsin, farları değiştirebilirsin, çelik cant takabilirsin koltukları ve direksiyonu değiştiremezsin belki ama arabana çift bölgeli otomatik klima koyman imkansız, arka camları elektrikli yapman çok zor, ve daha aklıma gelmeyen artıları var dinamik modelin, otomatik klima benim için aslında çok önemsiz diye düşünüyordum hele hele çif bölgeye ne gerek var diyordum ama bir haftada tüm fikirlerim değişti, ne rahatlıkmış otomatik klima, sıcak oldu söndür soğuk oldu yak ben dondum yanımdaki pişti derdi yok bas kaç derece istiyorsan ayarlasın meret. Benim şahsi fikrim doğru bir tercih yapıp punto da karar kılmışsın daha doğru karar bana göre dinamik modeli olur. Ve şimdiden hayırlı olsun..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben Antalya da 2.5 senedir starjet GP satılmadığına pek inanmıyorum.Kaç bayi var bilemiyorum ama sadece başka bayilerde satılmış olma ihtimali bile düşük...

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Bence de 2008 model dinamikler yeni iç tasarımlarıyla birlikte 5 kapı seçeneğinde Fun'a göre daha avantajlı duruyor, ama 3 kapı olunca arka elektrikli camlar yalan oluyor sadece dediğiniz otomatik çift bölge klima eksikliği var. Fun'da ise ufak tefekte olsa bir sürü stil eklentileri var, bunları kendiniz ekletseniz ki hepsini ekletemiyorsunuz, gene belli bir mebla tutar.

Not : çift bölge otomatik klima gerçekten güzel bir donanım. Hem içerisinin sıcaklığı ile sürekli ilgilenmiyorsunuz hemde yolcunuz daha farklı sıcaklıkla daha farklı bölgelere üfleterek (5derece max fark) keyfine göre takılıyor . Bu arada İngiltere'de ekstra donanım olarak veriliyor, 500-600 TL civarı, belki kastırırsanız para karşılığı otomatik klimalı fun getirtebilirsiniz ...

Deniz Yeni
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Ben donanımdan önce starjet olayına takıldım. Adam ısrarla Antalyada starjet satılmıyor diyor. Bende forumun adresini verdim

Bu arada Starjet kullananlar memnunmu 6 ileri şanzımanda sorun varmı ?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Standart güzel...

6 vites çok hoş, daha çok fazla deneme şansım olmadı ama sakın 6 vitesi performans anlamında düşünme, ekonomik olması için 6 vites koymuşlar diye düşünüyorum... 130 140 yaparken arabayı bağırtmıyorsun yormuyorsun 100 le giderken 2500 devir civarındasın, ayrıca vites geçiş aralıkları daha kısa olduğundan istediğin limitte sürüş keyfi yaşayabiliyorsun. Şahsi fikrim 70 beygirlik araçlardan daha ekonomik bir şürüş yakalanabileceği yönünde çünkü güçsüz araçta gerektiğinde seri gidebilmek için daha fazla gaza basmak gerekmekte, tabi yavaş kalkarım yavaş giderim hiç mühim değil gideceğim yere 5 dakika geç giderim diyen arkadaşlar alınmasın çünkü ancak bu kadar farkeder diye düşünüyorum. Hiç 70 beygirlik modelini kullanmadığımı belirteyim kulaktan dolma bilgiler bunlar.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür Vatansever
    İLTERİŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Km.kadranını zorlayarak 6.cı viteste gidecem diye bir şey yok,devrini tutturdunuz mu değmeyin sürüş keyfine.
    Ben şahsen hem dyn.hemde 6 ileri vitesin güzelliğinden yanayım,klimanın dijital olması da ayrı bir rahatlık
    Eski Kullanıcı Adı: anka_tr

Deniz Yeni
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Yorumlar için sağolun arkadaşlar. Forumda bir arkadaş 6 ileride sıkıntı yaşamış. Ondan sordum. Ben gerekmedikçe genelde sakin kullanıyorum genelde. Dolayısıyla performans ilk önceliğim değil

Ancak Dynamic konusu önemli tekrar kararımı gözden geçirmeme sebep oldunuz teşekkürler.

Fatih Antep
    NesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BF 8191
    Edilen teşekkür: 108

Dynamic modelini kullanıyorum memnunum. Verdiğin para ek özellikler arttıkça yükseliyor. Yükselen ek özelliklerde sana güven ve konforu getiriyor. Hayatta ne alırsan al ama verebileceğin paranın eniyisini almanı tavsiye ederim.
    Ben olsam GP alınca 2,5 senedir starjet satmayan bir servisi kullanmam.
    Unutmayalım EMNİYET KEMERİ sizi ve sevdiklerinizi, 2 Kg'lık YANGIN TÜPÜ aracınızı kurtarmak için.....

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

belkide hiç görmemiştir arkadaş starjeti belkide starjetleri fire diye satmıştır olamazmı

Şaka bir yana hakikatten enteresan ... Bende bir dynamic kullanıcısıyım en büyük eksikliğim arka camlarımın manuel olması yoksa çok memnunum

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Arka cam olayı beni de sinir ediyo. Bazen yanlışlıkla hafif açılıyo. Arabayı yıkarken içeri su giriyo

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Kesinlikle fatih hoca birde bu durum var çukurlarda felan hafiftende olsa kayma yapabiliyor buda olumsuz sonuç doğuruyor..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......
    Not : çift bölge otomatik klima gerçekten güzel bir donanım. Hem içerisinin sıcaklığı ile sürekli ilgilenmiyorsunuz hemde yolcunuz daha farklı sıcaklıkla daha farklı bölgelere üfleterek (5derece max fark) keyfine göre takılıyor ......
    Mert, ufak bir ayrıntı ama max. sıcaklık farkı 5 değil 7 olacak...

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

antalya birmot ta kiminle görüştünüz çok merak ettim? Satış temsilcisi olarak yani? ben de ordan almıştım arabayı.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Bence o bayinin elinde ya starjet kalmamıştır yada stoğunda Fire fazlası vardır onu eritmek için böyle bir yola başvurmuştur yoksa bu kadar zaman içinde Starjetin satılmaması mümkün değil ben 2,5 yıldır starjet kullanıyorum hiç bir kötü yanını görmedim uzun yolda kullanımı çok zevklidir şehir içindede sakin kullanımda Fire ile tüketim açsından öyle aman aman bir farkta yok, bende senin gibi Fire mı alsam diye arada kalmıştım o zamanlar Tjet yoktu olsa onu alırdım şahsi düşüncem güçlü motor her zaman için daha avantajlıdır yanında sunulan ESP güvenlik paketide en büyük artısı.

Deniz Yeni
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

Yücel Bey ile görüştüm Birmot Antalya'da.
    Zaten tavırlarını anlamak mümkün değil. Birçok opsiyon varmış diyorum. Yoo kimse istemiyorki zaten diyor. Yani tavır şu "ekstra bişi ne istiyosun al bin fazla şey isteme" veya "herkez neye biniyorsa sende ona bin karıştırma fazla".

Ellerinde pek araba kalmamış. Yeniden getireceğiz diyorlar. Zaten fabrika bir süre üretime ara vermiş. Hemen her renk ve model olmayabilir diyordu.

Alıntı predator_ant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    antalya birmot ta kiminle görüştünüz çok merak ettim? Satış temsilcisi olarak yani? ben de ordan almıştım arabayı.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

ben de antaLya birmot'tan aLdım. starjet 1.4 95.
    2.5 senedir satıLmadığına inanmak güç.
    kadir abi'nin de dediği gibi eLLerindeki stokLarı eritmek içindir.
    6 vitesten memnunum, şimdiye kadar arka kapıLar harici sıkıntım hiç oLmadı. aLdıgımdan beri de arka kapıLar aynı : ) antaLya birmotta ugraştıLar yapamadıLar. boş bir günüm oLursa müsLüm abi'yi ziyaret edecegim : )

furkan karataş
    funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belkide hiç görmemiştir arkadaş starjeti belkide starjetleri fire diye satmıştır olamazmı

Şaka bir yana hakikatten enteresan ... Bende bir dynamic kullanıcısıyım en büyük eksikliğim arka camlarımın manuel olması yoksa çok memnunum
    dynamic te arka camlar otomatik değilmi arkadaşlar
    FIAT - fiat.com.tr
    isterseniz bi kontrol edin

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı funkyboys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dynamic te arka camlar otomatik değilmi arkadaşlar
    FIAT - fiat.com.tr
    isterseniz bi kontrol edin
    eski modellerde manueldi. 2009larda otomatik oldu

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

6 viteste hiçbir sorun yok rahat olun. Ben 32.000 km kullandım. Sorun yok. Olmaz da zaten.

Sayfa 1/2 12 SonSon