8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Fiat Boyalı Araç.

Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Haber ve Bilgi Servisi
    Haberci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 278

Haber Bilgilendirme Fiat Boyalı Araç.

Şubat 2011 yılında İzmir Enriko Aliberty'den aldığım sıfır aracımı 2015 Aralık ayında yeni bir araçla değiştirmek için takas yapmak istedim. Serviste yapılan değerlendirme sonucu aracın kaputunda boya işlemi olduğunu söyleyip arabamın fiyatını çok düşük tuttular. Fabrikaya mail atılıp iki hafta sonra cevap geldi. Gelen cevapta olur öyle şeyler denildi. Peki şimdi soruyorum benim sıfır aldığım arabadaki fabrikanın kendi yaptığı hata yüzünden ve bana açıklamalı bir sonuç gelmediğinden ötürü benim kullanıcı olarak suçum ne. Benim mağduriyetim nasıl gidebilecek?

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı...
    FiatTR - PuntoTR - GrandePuntoTR - PuntoEvoTR - BravoTR Haber Servisi

www.grandepuntotr.com
    www.fiattr.com

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Standart Cevap: Fiat Boyalı Araç.

Alıntı Haberci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şubat 2011 yılında İzmir Enriko Aliberty'den aldığım sıfır aracımı 2015 Aralık ayında yeni bir araçla değiştirmek için takas yapmak istedim. Serviste yapılan değerlendirme sonucu aracın kaputunda boya işlemi olduğunu söyleyip arabamın fiyatını çok düşük tuttular. Fabrikaya mail atılıp iki hafta sonra cevap geldi. Gelen cevapta olur öyle şeyler denildi. Peki şimdi soruyorum benim sıfır aldığım arabadaki fabrikanın kendi yaptığı hata yüzünden ve bana açıklamalı bir sonuç gelmediğinden ötürü benim kullanıcı olarak suçum ne. Benim mağduriyetim nasıl gidebilecek?

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı...

Merhaba,
    konuyla ilgili bir gelişme oldumu?

enes Kizilhan
    Enes k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Boyle bi konuyla ilgili bir vidyo izlemistim. Bi vatandas 0 km bmw 520 almaya gitmis showroomdaki bir araci begenip onu aliyo odemesinide yapiyo araci teslim almaya geldigi gun expertiz cilerde olan boya kontrol cihaziyla geliyo ve sol on camurlugunun boyalimi degisikmi ne oldugumu goruyo boyali veya degisik tam hatirlamiyorum. Araci almaktan vazgeciyo fakat odemesini yaptigi icin araci geri kabul etmemisler pasa pasa almis o arabayi sadece oda degil dacia dusterinde bagaj kapagi boyali
    bi sekilde 0 km olarak satildigini da biliyorum alan kisi arabayi satmaya karar verince boyali oldugunu anlamis dava falan acmis yani boyle seylerle cok karsilasiliyo sizinki yine fiat oburu dacia bmw si olan ne yapsin dikkat etmek lazim

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Her markada bahsettiğiniz olay yaşanabiliyor. Aslında en doğrusu sıfır alınan aracın bile boyasına baktırmak.

Sent from my iPhone using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her markada bahsettiğiniz olay yaşanabiliyor. Aslında en doğrusu sıfır alınan aracın bile boyasına baktırmak.

Sent from my iPhone using
    katılıyorum.

ERAY ÇETİN
    uruhuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    31KFL75
    Edilen teşekkür: 1

Bir Hukukçu olarak yapacağınız ilk şey zaman geçirmeksizin muhattap oto firmasının yetkili bayiisine ihtarla durumu izah etmek ve aracın alındığı tarihteki sıfır bedeli ile mevcut durumundaki değer kaybının talep edilmesi.

İkinci olarak da bu ihtara cevap verilmediği takdirde bulunduğunuz ildeki Asliye Hukuk Mahkemesinde Maddi Tazminat davası açarak ayıplı mal satımından kaynaklanan zararınızın tazminini talep etmek.

Neticesinde muhattap firma arabanızı aldığınız tarihte sıfır ve hatasız olarak sattığı aracın piyasa değeri ile mevcut boyalı hali arasındaki bedel farkını size iade etmek zorundadır. İnternette emsal mahkeme ve yargıtay kararları mevcuttur.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

Ben kendi diger aracimi(megane 3) showromdan almaya gittigimde showromun arka tarafina dizilmis 4 5 tane megane 3 gordum. Sifir km etiket vs herseyi uzerinde ama tampnlari cizik icinde. Hatta bikac cizigide bayagi derindi. Muhtemel duzeltip satacaklar. Arabayi alirken onlari gorunce bende kuskulanmis acaba bendede boyle varmi diye. Olabiliyor ama kesin

ERAY ÇETİN
    uruhuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    31KFL75
    Edilen teşekkür: 1

Hukuken ileride sorun yaşamamak, Ekonomik ve Zaman açısından da dara düşmemek adına naçizane tavsiyemdir ki, Aracınızı sıfır kilometre olarak Showroomdan dahi alsanız alır almaz ilk iş bir expere götürüp araç üzerindeki gizli ayıpları ivedi şekilde tespit ettirmeniz buna kilometre sayacının mekanik olarak geriye çektirilmesi kusurları gibi tecrübe isteyen işlemler veya kaput üzerinde uygulanan fabrika çıkış boyamalar da dahil.

Neden diyecek olursanız günümüzde denk geldiğimiz araç bedelinin iadesi davalarının %90'ı aracın fabrikasyon boyasındaki hatalardan kaynaklanan değer kayıpları sebep olmakta ve bu değer kayıplarının zamanında ileri sürülmemiş olmasından kaynaklıdır. Zira gizli dahi olsa ayıbın hukuken karşı tarafa bildirimi için bir zamanaşımı süresi öngörülmekte ve çoğunlukla aracımızı ancak satarken farkettiğimiz bu gizli ayıbın ihbarı için çok geç kalınmış olunabiliyor. Bu sebepledir ki ileride hak kaybına uğramamak adına önlemlerimizi zamanında almanın hepimiz adına faydası çoktur.