8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Fiat Aracımın Airbag Sorunu Var.

Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Haber ve Bilgi Servisi
    Haberci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 278

Haber Bilgilendirme Fiat Aracımın Airbag Sorunu Var.

2010 model Fiat punto Evo dynamic aracım herhangi bir darbe vs olmadan airbag arızası verdi. Servise götürdüğümde airbag sargısı arızası olduğunu söylediler ve müthiş bir fiyat çıkardılar ufak bir araştırma sonucunda bunun kronik bir arıza olduğunu ve herhangi bir kaza durumunda airbaglerin açılamayacağını öğrendim insan hayatı için bunun çok önemli bir parça olduğunu bilen biri olarak servislerin ücretsiz bir şekilde değiştirmesini değiştiremeyecekse tüketici haklarına kadar gideceğimi belirtirim. (Caner S.)

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı...
    FiatTR - PuntoTR - GrandePuntoTR - PuntoEvoTR - BravoTR Haber Servisi

www.grandepuntotr.com
    www.fiattr.com

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

Bundan sonraki aracım kesinlikle ama kesinlikle ithal olacak.ikinci defa yerli üretim araç aldım ve her iki forumu da takip ettiğimde,yabancı ülkelere nazaran iki hatta üç katı ücrete satılan araçları ve aynı oranda eksik donanım,düşük kalite ve kronik hatalarla dolu otomobiller satıldığını üzülerek görmekteyim.1-2 yaşında 50 bin ₺ üzerinde satılan c segment araçlarda bile esp+asr vb güvenlik donanımlarının dahi konulmaması sanırım gerçeği çok açık gün yüzüne vuruyor.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı marineros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan sonraki aracım kesinlikle ama kesinlikle ithal olacak.ikinci defa yerli üretim araç aldım ve her iki forumu da takip ettiğimde,yabancı ülkelere nazaran iki hatta üç katı ücrete satılan araçları ve aynı oranda eksik donanım,düşük kalite ve kronik hatalarla dolu otomobiller satıldığını üzülerek görmekteyim.1-2 yaşında 50 bin ₺ üzerinde satılan c segment araçlarda bile esp+asr vb güvenlik donanımlarının dahi konulmaması sanırım gerçeği çok açık gün yüzüne vuruyor.
    puntolar da ithaldir. italyadan gemiyle gelmekte.

caner adanır
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

Doğrudur ama ithalden kastımı anlamışsınızdır.hani aldığı parayı haketmese bile fazla sahibini üzmeyecek nitelikte olan araçlardan bahsediyorum.araba orada üretiliyor fakat dağıtıcı firma aynı olunca işin rengi değişiyor.ben İtalya da,Fransa da kaldım.citroen in şu büyük araçlarından 6 ay kullandım.sonra bir ara denk geldi burada kullandım.arada fark yok sadece aynı model ama sanki başka arabaymış gibi geldi kızdığım nokta bu.yap şunu kardeşim doğru düzgün insanları mutlu edin.adam,yeni aracında marşa basarken acaba bugün ne olacak endişesi yaşamasın.dileklerimiz bu yönde.sıkıntı aradaki dağıtıcı(distribütör)firmada.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Doğrudur ama ithalden kastımı anlamışsınızdır.hani aldığı parayı haketmese bile fazla sahibini üzmeyecek nitelikte olan araçlardan bahsediyorum.araba orada üretiliyor fakat dağıtıcı firma aynı olunca işin rengi değişiyor.ben İtalya da,Fransa da kaldım.citroen in şu büyük araçlarından 6 ay kullandım.sonra bir ara denk geldi burada kullandım.arada fark yok sadece aynı model ama sanki başka arabaymış gibi geldi kızdığım nokta bu.yap şunu kardeşim doğru düzgün insanları mutlu edin.adam,yeni aracında marşa basarken acaba bugün ne olacak endişesi yaşamasın.dileklerimiz bu yönde.sıkıntı aradaki dağıtıcı(distribütör)firmada.
    Ben sizi anladım ama araç işi gerçekten şans işi. Fiat size yaramamış başka marka model araç alın deneyin belki o da yaramayacak başka bir markanın aracında yüzünüz gülecek. Siz fiattan şikayet ediyorsunuz ben renodan. Geçenlerde bir konu vardı 2015 jetta ilk günü yolda kaldı diye o konuyu okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. 2011 de 2007 punto aldım fire bu yaz sattım, yerine 2011 linea aldım dizel ki hiç sevmem ama memnunum. Araçlar sıkıntı çıkartabilir, emin olun ki sıkıntısız araç yok. Sadece o aracın arızası size değil başkasına denk gelir ustasını bulamaz araçtan soğur ama diğeri bakımdan bakıma servise gider çok mutludur, dünyada o araçtan daha ii araç yoktur onun için.

Berkant Önlü
    Berkantonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    01p3397
    Edilen teşekkür: 124

fiat deyip ezmeyn hemen ..bugun sıfır alınan bir mercedeste bile sorunlar olabiliyorken yaşadığınız şeye şanssızlık diyelimm ..sonucta milyonlarca üretilen bir malzemeden bahsediyoruz..ben 3 senedir 2 punto kullandım halada kullanıyorum ve su ana kadar normal bakımları dışında herhangi bir sıkntı kronik sorun vs.yaşamadım çok şükür.... birde ben puntoların hakkının yenildiğini savunanlardanım.. dünya çapında idol olacak bir araba ne yazıkki yanlış ellerde hayat bulmuş bu aracı bir bwm mercedes üretseydi eminim şuan lafını yaptığımız puntolara birçok kişi uzaktan ağzı açık bakardı...

caner adanır
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sizi anladım ama araç işi gerçekten şans işi. Fiat size yaramamış başka marka model araç alın deneyin belki o da yaramayacak başka bir markanın aracında yüzünüz gülecek. Siz fiattan şikayet ediyorsunuz ben renodan. Geçenlerde bir konu vardı 2015 jetta ilk günü yolda kaldı diye o konuyu okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. 2011 de 2007 punto aldım fire bu yaz sattım, yerine 2011 linea aldım dizel ki hiç sevmem ama memnunum. Araçlar sıkıntı çıkartabilir, emin olun ki sıkıntısız araç yok. Sadece o aracın arızası size değil başkasına denk gelir ustasını bulamaz araçtan soğur ama diğeri bakımdan bakıma servise gider çok mutludur, dünyada o araçtan daha ii araç yoktur onun için.
    Merhabalar.Halil bey sanırım yanlış anlaşıldım.ben puntoma 12 bin küsür km bindim ve sıfır sorunla sattım.(ve sıfır sorunla kullandım)ben vakti zamanında tofaş(fiat),ford,renault özel servisinde çalışmıştım.gelen araçların hemen hemen birçoğu yerliydi.ithal olanlar da vardı.işte sorunumuz burada başlıyor.ithal bile olsa bizim ülkemize satılırken sanki 60-70 bin₺ lere değil de sanki 20-30bin₺ lere satılıyormuş gibi bir hava var.hani benim ne fiat a kastım var ne de renault,ford gibi firmalara ortağım anlatmıştım,aynı marka araçların avrupa ve türkiye araçları değişiyor.citroen örneğini vermiştim ve bir örnek daha vereyim.geçen yaz başı bizim buradan bir abimiz 1.6 dizel astra aldı.araba full paket ama multimedya paketi yok sebep araç teslim alındıktan sonra söyleniyor.dip not var,modeller avrupaya göre değişkenlik gösterebilir.75bin liralık araç..katalogta görünüyor ama pratikte yok.yani olay ne fiat meselesi ne de renault meselesi.olay,dünya para verip ağıza bal çalınan ya da renkli şekerler verilen çocuklara yapılan muamelenin aynısı.doğuş grubunun patronu (sn şahenk)12.motor yatını yaptırıyor.fiyatı da 30 milyonlarda seyrediyor.bunları yazmamın amacı,avrupaya nazaran fiyatların daha pahalı olması ve para verip alan insanlara keriz muamelesi çekilmesi.para çok zor kazanılıyor sizler de biliyorsunuz.kimse cebinden çakıl taşı çıkarıp vermiyor.teşekkür ederim.
    Konu marineros tarafından (06/11/2014 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Merhabalar.Halil bey sanırım yanlış anlaşıldım.ben puntoma 12 bin küsür km bindim ve sıfır sorunla sattım.(ve sıfır sorunla kullandım)ben vakti zamanında tofaş(fiat),ford,renault özel servisinde çalışmıştım.gelen araçların hemen hemen birçoğu yerliydi.ithal olanlar da vardı.işte sorunumuz burada başlıyor.ithal bile olsa bizim ülkemize satılırken sanki 60-70 bin₺ lere değil de sanki 20-30bin₺ lere satılıyormuş gibi bir hava var.hani benim ne fiat a kastım var ne de renault,ford gibi firmalara ortağım anlatmıştım,aynı marka araçların avrupa ve türkiye araçları değişiyor.citroen örneğini vermiştim ve bir örnek daha vereyim.geçen yaz başı bizim buradan bir abimiz 1.6 dizel astra aldı.araba full paket ama multimedya paketi yok sebep araç teslim alındıktan sonra söyleniyor.dip not var,modeller avrupaya göre değişkenlik gösterebilir.75bin liralık araç..katalogta görünüyor ama pratikte yok.yani olay ne fiat meselesi ne de renault meselesi.olay,dünya para verip ağıza bal çalınan ya da renkli şekerler verilen çocuklara yapılan muamelenin aynısı.doğuş grubunun patronu (sn şahenk)12.motor yatını yaptırıyor.fiyatı da 30 milyonlarda seyrediyor.bunları yazmamın amacı,avrupaya nazaran fiyatların daha pahalı olması ve para verip alan insanlara keriz muamelesi çekilmesi.para çok zor kazanılıyor sizler de biliyorsunuz.kimse cebinden çakıl taşı çıkarıp vermiyor.teşekkür ederim.
    Yanlış anlamışım kusura bakmayın. Ülkemiz her ne kadar 2. sınıf insan muamelesi görse de yurt içindeki patronlar tamamen kar amacı güttüğü için aslında avrupa araçta var olan donanımın bir bölümünü çıkartıp, fiyatı indirmeden satış yaptığı için kucak dolusu para vermemize rağmen paramızın hakkını alamıyoruz. Hayatım boyunca, bu gün şartlarında 60 70 bin lira gibi bir daire parası eden bir araç parası kazabilir miyim bilmiyorum. Aslında kazansam da o parayı kalkıp olduğu gibi yurt dışından ithal gelen bir araca yatırırmıyım yatırmam sanırım. Tabi bu kişisel bir tercih veren verir vermeyen vermez.
    Ama dediğinize katılıyorum. O kadar para veriliyor ama donanım olarak avrupadan hep 1 adım geri

9. Bu mesaj için teşekkür edenler: