Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: pejo 508?

Mustafa yıldırım
    KG777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 179

Standart pejo 508?

Arkadaşlar merhaba,

Puntomu satıp daha büyük bir arabaya geçiş yapmak istiyordum ve yaklaşık 2 aydır araba arıyordum.

Dün bir tanıdığım, "508 i satacağım" dedi ve araç bilgilerini aldım,

2012 508 alure 130binde boyasız kazasız. Tüm bakımları, lastikleri yeni takıldı.

Fiyat olarak en son "sana 65 e bırakırım" dedi.

Sizce araç nasıldır?

508 kullanan arkadaşların yorumlarını almak isterim.

Keyifli ve Aktif Forumlar...

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: pejo 508?

motor seçeneği nedir. 508 ler yarı D sınıfı bir araçtır. Çok konforludur. 1.6 HDI dizel motor ise motor yönünden de sorunsuz bir araç. Eğer herhangi bir elektronik yada mekanik sorunu yoksa keyifle binersiniz.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Mustafa hocam hayırlısıysa olsun diyelim..Burdaki yorumlara bir bak istersen...Belki biraz yardımcı olur.. https://forum.peugeotturkey.com/foru....asp?TID=20610

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

piyasası ve nasıl bir araç olduğu hakkında en ufak bi fikrim yok ama fiyatı yüksek geldi bana 2011 focus titanium paketler 55 bin tl civarı o fiyatlara yeni kasa 2012-2013 focus bakmanızıda öneririm.

Mustafa yıldırım
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor seçeneği nedir. 508 ler yarı D sınıfı bir araçtır. Çok konforludur. 1.6 HDI dizel motor ise motor yönünden de sorunsuz bir araç. Eğer herhangi bir elektronik yada mekanik sorunu yoksa keyifle binersiniz.
    1.6 e-HDI motor seçeneği hocam, aracı tanıdığım için herhangi bir elektronik arızası yok,.

Mustafa yıldırım
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piyasası ve nasıl bir araç olduğu hakkında en ufak bi fikrim yok ama fiyatı yüksek geldi bana 2011 focus titanium paketler 55 bin tl civarı o fiyatlara yeni kasa 2012-2013 focus bakmanızıda öneririm.
    Aracın piyasa değeri 75 bin tl hocam?

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

o zaman kaybedecek bi şeyiniz yok alın kullanın hoşunuza gitmezse satarsınız hemde kar ederek.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Focus ile 508 kıyaslamak hata olur. Focus neredeyse tamamen sert plastik içi dar ve konfor yönünden alt sınıf. Ayrıca 1.6 hdi motor fordun motorundan daha iyidir. 508 konfor yönünden iç tasarım vs çok güzel bir araç.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tab tab
    tab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

508 ile C5 aynı D seymen. bu marka bugünlerde siparişle getiriyor diye biliyorum bu araçları. 2006 model C5 kaza yapmıştı komşunun 1 aydır motor kaputu bekliyor fransa da gelecek diye.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı tab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    508 ile C5 aynı D seymen. bu marka bugünlerde siparişle getiriyor diye biliyorum bu araçları. 2006 model C5 kaza yapmıştı komşunun 1 aydır motor kaputu bekliyor fransa da gelecek diye.
    D sekment araçların çoğu nerdeyse bu şekilde. Birde düşünün araç garantili ama kusur var fabnrikası kabul etmiyor. Bunun gibi bir çok durum var. Ama pegut grubu iki yıl içinde çok büyük atılımlar yaptı. KOnforlu ve düşük fiyatlı bir araç için bence çok güzel.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam yukarıdaki yoruma ek olarak yine c5 in klima motoruna 11 milyar para istemişler.. yani Alman arabalarının bence adı çıkmış esas pahalılık Fransızlarda. Japonları da diyeceğim ama ülkemizde Japonların yan sanayisi çok güçlü olduğu için çok sorun olmuyor.. ben yanaşmayın derim.. yeni model sorunsuzluk illaki olacaktır fakat en ufak oluşabilecek arızası bile başınızı ağrıtacak potansiyeli olan araçlardan birisi..focus kıyaslanamaz demişler tamam segment farklı var mutlaka ama focus titanium 115 lik dizelini alırsanız bence 508 i aramazsınız.. yok illaki büyük geniş olsun diyorsaniz 65 değil ama biraz daha vererek 2012 -2013 süperb yada 2015 civarı orta paket Octavia da düşünülebilir..

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yukarıdaki yoruma ek olarak yine c5 in klima motoruna 11 milyar para istemişler.. yani Alman arabalarının bence adı çıkmış esas pahalılık Fransızlarda. Japonları da diyeceğim ama ülkemizde Japonların yan sanayisi çok güçlü olduğu için çok sorun olmuyor.. ben yanaşmayın derim.. yeni model sorunsuzluk illaki olacaktır fakat en ufak oluşabilecek arızası bile başınızı ağrıtacak potansiyeli olan araçlardan birisi..focus kıyaslanamaz demişler tamam segment farklı var mutlaka ama focus titanium 115 lik dizelini alırsanız bence 508 i aramazsınız.. yok illaki büyük geniş olsun diyorsaniz 65 değil ama biraz daha vererek 2012 -2013 süperb yada 2015 civarı orta paket Octavia da düşünülebilir..
    Japonun yan sanayisini gelde birde sen bana sor. Japonun yan sanyisi demek çöpe giden para demektir. D segment araçların her parçası çok pahalı. Octavıa yada superbde aynı aynı fiyatlar çıkar.

Bu arada ford alacağıma paşalar gibi punto evoya binerim. Kesinlikle daha rahat

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Japonun yan sanayisini gelde birde sen bana sor. Japonun yan sanyisi demek çöpe giden para demektir. D segment araçların her parçası çok pahalı. Octavıa yada superbde aynı aynı fiyatlar çıkar.

Volkan hocam o kadarda degil bende punto var kuzende 2016 model focus var arasinda daglar var simdi.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Volkan hocam aynı olmaz gibi c5 508 gibi araçlar daha önce 407 de olduğu gibi gereksiz şişirme çok fazla ve parçaları ciddi pahalı.. bahsettiğim süperb yada Octavia da arıza durumu yada olasılığı çok daha düşük olmakla birlikte 2. eli daha güçlü araçlar.
    focus olayında kesinlikle katılmıyorum. puntonun kralı emotion sahibi olmuş ve binmiş biri olarak şu andaki mevcut focus 3 kesinlikle segmentinin en iyilerinden biri olmakla birlikte donanım-güvenlik - motor - yakıt olarak da bence çok iyi.. o paralara alınabilecek en iyilerden biri.. punto ile karşılaştırmak yanlış olur..

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan hocam aynı olmaz gibi c5 508 gibi araçlar daha önce 407 de olduğu gibi gereksiz şişirme çok fazla ve parçaları ciddi pahalı.. bahsettiğim süperb yada Octavia da arıza durumu yada olasılığı çok daha düşük olmakla birlikte 2. eli daha güçlü araçlar.
    focus olayında kesinlikle katılmıyorum. puntonun kralı emotion sahibi olmuş ve binmiş biri olarak şu andaki mevcut focus 3 kesinlikle segmentinin en iyilerinden biri olmakla birlikte donanım-güvenlik - motor - yakıt olarak da bence çok iyi.. o paralara alınabilecek en iyilerden biri.. punto ile karşılaştırmak yanlış olur..
    508 bence binin ondan sonra karar verin. Focus 3segmentinin bence en alt sırası. Özellik vs full olabilir ama rahat değil ve sertplastik bir araç. Fordu alan sağlam diye alır ama motoru bir multijet etmez kaporta ayrı bir konu. Wv gurubunun kronik arızlarına girersek işin içinden çıkamayacak kadar çok. DSG şanzuman sorunu bile yeter. Yada gaz kelebeği sorunu vs. Hepsinde bişiler var.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam fikrinize saygı duyuyorum ama bahsettiğiniz arabaların hepsini kullandım Octavia ve focus ailemizde mevcuttu yeni sattık CR-V aldık 1.6 dizel. dsg şanzıman ile ilgili bahsettikleriniz artık geride kaldı onlar dsg-1 serileriydi. yenileri audinin de kullandığı gerçekten sorunsuz ve cvvt şanzuman ile birlikte tam otomatiğe en yakın şanzımanlar ve çift kavrama. focus konusunda söyledikleriniz beni şaşırttı. tabii fikirdir bir şey diyemem ama sert plastik olayı o arabanın bence kalitesini ortaya koymuyor. en en en eksisi benim gözümde iç hacminin dar olması. onun dışında bence segmentinin en iyilerinde hatta ilk 2 ye girer.otoritelerin de bu konuda hemfikir olduğunu araştırmalarım neticesinde görüyorum.yalıtım , şanzıman , yol tutuş , donanım , motor performası ve bu performansa bağlı yakıt durumu gibi belirleyici bir çok özellikte neredeyse 1. ve 2. konumda.. wv gurubunu sevmem ve fiyatlarının gereksiz pahalı bulurum ama son zamanalardaki durumu ,düzeltmeleri ile mantığım da bunları söylüyor.. tabii herkesin arabalara bakış açısı yada yaşadığı talihsizlikler olabilir bu nedenle fikirler farklı olabilir..

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

D sınıf araç dedndimi bir çok otoritenin hatta artık C sınıfı için bile geçerli sert plastik kullanımı bitmeli. Örnek Honda cıvıc kac seridir sert plastik kullnadı en son artık oda baktı gördü tutulmasına rağmen c segmentindeki farklılaşmalara ayak uydurmak için gercekten D segmentine yakın bir araç yaptılar. ( tabi göçük olayı var orasıda ayrı) CIVIC te C segmenti şu an donanım vs ford focus yanında B sınıfı kalır. Motor sağlamlığı konusundada zaten hondanın motoru ile yarışamaz 1.6HDI motorlaada yarışamaz. Her gun ford araçlarının içinde olan biri olarak Ford serrisi Focus 1 serisi ile türkiyede iyi bir piyasa edindi. Fiesta ile bunu çok iyi perçinledi. Ama reno gurubu gibi sert plastik olayı devam ederse B sınıfı araç görüntüsünden kurtulamaz. İçinin dar olması da cabası. 508 için de bir çok otorite bu aracın yerinin çok farklı olduğu kanısındadır . Bu aracın verdiği zevk vs tarıtışılmaz bence . Dedşiğim gibi focus 508 ile aynı sınıf bir araç değil ve boy ölçüşemez. parça konusunda da octavıdan pahaldır ama superbde pahalı değildir. DSG işine gelince daha durun bakalım günler neler göstercek. Peguet grubu dediğim gibi piyasdaki fıat reanult-ford gurubunu etkiledi. 508 de çok iyi bir araç. yakında peguet 301 focus da geçer bu gidişle

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam Honda nın içinde büyümüş biri olarak söyleyebilirim ki Honda istediği kadar sert plastik kullansın hiç sorun değil motoru var o yeter bize he şu da var ki civic de başka olsa da şu anda bayii de ki 200 milyarlık CR-V sinde sert plastik mevcut o başka bir konu tabii. fikirler farklı olabilir ama benim demek istediğim şu 508 c5 gibi Fransız araçları benim gözümde 407 de olduğu gibi riskli ve arıza ihtimali yüksek araçlar. işin kötü tarafı arızasında da maliyetler inanılmaz rakamlar.. tabii ki üst segment araçlar olduğu için focus-astra-bravo-golf-c4-megane gibi araçlarla kıyaslandığında üstün basacaktır ama şahsi fikrim şudur ki bahsettiğiniz gibi focus azımsanacak bir araç bence kesinlikle değil hatta yine bence kesinlikle azımsanmayacak bir araçtır.zira testler ve bilir görüşler focusun her açıdan segmentlerinden üstünlüğüne dikkat çekiyor. 301-punto bence focusla kıyaslanamaz bile.. bence citroen Peugeot gibi fransız markaları kurtaran birkaç model var onlar olmasa özellikle ülkemizde silinirlerdi.. Peugeot un son suv modelleri ve 308 ayrıca Opel i de alması neler getirecek göreceğiz ama özellikle suv modelleri öne çıkmakla birlikte takdir topluyor..dayanıklılıklarını ve kalitelerini görmek için birkaç yıl sabretmek lazım diye düşünüyorum..bu arada hdi ile tdci (focus motoru) yarışma konusunda focus-peugeot-citroen-volvo markaların 1.6 dizelleri PSA gurubu motorları olup aynıdır Volkan hocam yani yarışma diye birşey zaten yok çünkü aynılar 😊
    Konu tayfux tarafından (30/12/2017 Saat 02:28 ) değiştirilmiştir.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Konunun şekli değişmiş ..Bence ayrı bir konu açın arkadaşlar

Mustafa yıldırım
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, burdan farklı yaptığım araştırmalar neticesinde, edindiğim bilgileri sizinle de paylaşayım arkadaşlar

Yukarıda da bahsettiğiniz gibi elektronik arızaları el yakıyor, (Baktığım aracın hayalet göstergede sorun vardı, tamiri için 1500tl fiyat çıktı)

Lastik olarak 18" oluşu lastik masrafı açısından farklı bir konu (konfora etkiside büyük)

Vites olarak (eğer baskı balata yeniyse) ilk vites geçişleri hafif vuruyor. (baskı balata orta derece ise) ilk viteslerde gizel vuruyor ve hafif titretiyor.

konfor olarak evet başarılı

Performans olarak değilde konfor için bir araç.

Evet Focus a göre gerçekten çok çok farklı

Yakıtı gayet iyi seviyelerde.

Bagaj kapağı, eğer yağmurlu havalarda bagajı açmak isterseniz dikkatli açmanız gerekiyor, bagaj kapağı sağındaki solundaki sular direkt bagaja akıyor

1.85 boyuma istinaden koltuğu kendime göre ayarladığımda, arkaya geçip rahat rahat oturabiliyorum ( geniş yani )

Aklıma gelenler bunlar.

Evet arıza çıkartırsa elinizi değil ciğerinizi yakacak bir araba gibi duruyor

Sayfa 1/2 12 SonSon