17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Citroen C4 HDİ 92 HP Fikirleriniz

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Standart Citroen C4 HDİ 92 HP Fikirleriniz

Arkadaşlar geçenlerde puntomu satmıştım, bugünde babamın megane aracını sattık ve ortak kullanabileceğimiz bir araç alacağız. Şuan için bir 2011 model citroen c4 bulduk hdi 92 hp olan düz vites, attraction olan modeli. Araç dış görünüş ve iç dizayn olarak içime sindi açıkcası. Dizel olması da cabası. Araçta bir parça boya var sağı solu derli toplu bir araç. Fakat pek bir fikrim yok hdi motora dair. Bilgisi olan arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum. e-hdi ile hdi arasındaki fark nedir? Hdi 92 hp performans olarak nasıldır. Masraflı bir motormu? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Standart Ce: Citroen C4 HDİ 92 HP Fikirleriniz

ben 92 liklerinin tutulmadığını ve satışta sıkıntı yaşandığını duymuştum. C4 lerin eski kasasını bende çok araştırdım ama bir türlü cesaret edemedim çünkü parça pahalılığı inanılmaz..fiyat aralığı verebilirseniz daha net yardımcı olabiliriz..

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

39 diyoruz fiyata ama onun yerine 105binde dizel astra h hb kasayı 38e almakmı daha mantıklı onun ederi nedir?

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

bence citroenden üzülürsün. bizde şirkette var citroen elysee ( peugeot 301 ) modeli 10000 km oldu araba kendini kaybetti. peugeot ve citroen türkiye şartlarında çabuk deforme oluyor. fransız olarak renault öyle değil birazdaha iyi...

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Aklınıza gelecek birçok ticari motoru kullandım.En uzun süre kullandığım hdi peugeot idi.Şirket şartlarında tonlarca yük çektiğini de biliyorum.350Bin KM'ye kadar tonlarca yük, bizim aile işlerimiz ve şirketi işlerine koşturdu durdu.350 Bin km'de sadece Turbosu patladı, ama biz rektefiyeye soktuk.Şu anda muhtemelen 400-450bin KM civarında sorunsuz bir şekilde ilerliyor.HDI motor son derece uzun ömürlüdür.Bu konudan yana sıkıntınız olmasın.

Benim de şu an citroen c2 aracım var, 170binde aldım ve hala tık demedi.Az km sürmemle de alakalı olabilir ancak sorun çıkaracak bir motor olmadığını 'den ötürü bilerek aldım.

Bakım masrafları diğer araçlarla hemen hemen aynıdır.Bahsettiğiniz c4 kasada kronik bir problem duymadım.Eski kasalarda yani ilk kasalarda duyduğum bir kısım problem elbette var ancak bu kasalarda bir probleme rastlamadım.

Citroen üzer mantığını anlamıyorum.Evet alt takımları biraz hassastır ancak Türkiye şartlarındaki yollarda hangi aracın alt takımı hassas kalmıyor ki? Bunun yanında heryerde parçasını fazla fazla bulabileceğiniz bir modelden bahsediyoruz.Birçok parçası HDI motorların temelinde aynıdır ve bulması çok kolaydır.

Renault tecrübem ise 10.000 KM olarak fluence ile geçti.En dolu paketiydi ancak 2 defa servise direksiyon ve sigorta paneli sorunu yüzünden götürmek zorunda kaldık.Soğuyunca başka araçlara geçtik.DCI motorlar da uzun ömürlüdür.Ancak ticari araçları dışınca Dcı motor tavsiye etmiyorum, renault bu konuda sınıfta kalıyor.Başarılı ve lüks araçlar gibi görünüyorlar ancak içine oturduğunuzda o plastik hissi başlıyor malesef.

HDI motor tavsiyemdir.KM'si 100.000 altında olanlar cevherdir.100.000Km üstü olanlar da alınır ve masrafsız binilir.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2012 c4 exclusive 1.6 e-hdi 110bg var bende. benzinli gibi bir karakteri var. 1300 devirden itibaren 4000e kadar uzuyor.

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklınıza gelecek birçok ticari motoru kullandım.En uzun süre kullandığım hdi peugeot idi.Şirket şartlarında tonlarca yük çektiğini de biliyorum.350Bin KM'ye kadar tonlarca yük, bizim aile işlerimiz ve şirketi işlerine koşturdu durdu.350 Bin km'de sadece Turbosu patladı, ama biz rektefiyeye soktuk.Şu anda muhtemelen 400-450bin KM civarında sorunsuz bir şekilde ilerliyor.HDI motor son derece uzun ömürlüdür.Bu konudan yana sıkıntınız olmasın.

Benim de şu an citroen c2 aracım var, 170binde aldım ve hala tık demedi.Az km sürmemle de alakalı olabilir ancak sorun çıkaracak bir motor olmadığını 'den ötürü bilerek aldım.

Bakım masrafları diğer araçlarla hemen hemen aynıdır.Bahsettiğiniz c4 kasada kronik bir problem duymadım.Eski kasalarda yani ilk kasalarda duyduğum bir kısım problem elbette var ancak bu kasalarda bir probleme rastlamadım.

Citroen üzer mantığını anlamıyorum.Evet alt takımları biraz hassastır ancak Türkiye şartlarındaki yollarda hangi aracın alt takımı hassas kalmıyor ki? Bunun yanında heryerde parçasını fazla fazla bulabileceğiniz bir modelden bahsediyoruz.Birçok parçası HDI motorların temelinde aynıdır ve bulması çok kolaydır.

Renault tecrübem ise 10.000 KM olarak fluence ile geçti.En dolu paketiydi ancak 2 defa servise direksiyon ve sigorta paneli sorunu yüzünden götürmek zorunda kaldık.Soğuyunca başka araçlara geçtik.DCI motorlar da uzun ömürlüdür.Ancak ticari araçları dışınca Dcı motor tavsiye etmiyorum, renault bu konuda sınıfta kalıyor.Başarılı ve lüks araçlar gibi görünüyorlar ancak içine oturduğunuzda o plastik hissi başlıyor malesef.

HDI motor tavsiyemdir.KM'si 100.000 altında olanlar cevherdir.100.000Km üstü olanlar da alınır ve masrafsız binilir.
    sende farklı olabilir. ama insanların çoğu bu şekilde düşünüyorsa demekki zamanında baya üzmüş insanları. alınmaz değil tabiki ama bir fiat multijet veya reno dci motora nazaran daha dikkatli olmak lağzım. önceki kişinin kullanımı bu motorlarda çok önemli.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

C4 alınabilir bir araçtır. Üzer üzmez olayı bence senin şansına.

Eğer araç hoşuna gittyise içine sindiyse al . benim citroende begendiğim konu bir cok özelliğin standart olması. Paraça konusunda pahalı olayını anlamıyorum herkez parça ücretlerini halen kuş serisi tofaş yada reno broadwey lerle kıyaslama yapıyorlar.

Fransız ve italyan araçların çoğunun ön takımı türkiye şartları için zayıf kalıyor ama bence düzgün kullanımdada çok iyiler. Siz bence araçtan alacağınız zevke bakın. Bende puntomu alırken takoz city ve torpido catlağı nedeni ile 2-3 hafta kafa yordum ama şimdi hangisi başıma cıkarsa cıksın araçtan aldığım kullanış zevki tartışılmaz.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı cemyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sende farklı olabilir. ama insanların çoğu bu şekilde düşünüyorsa demekki zamanında baya üzmüş insanları. alınmaz değil tabiki ama bir fiat multijet veya reno dci motora nazaran daha dikkatli olmak lağzım. önceki kişinin kullanımı bu motorlarda çok önemli.

Ben size istinaden yazmamıştım ama nezaketen cevaplayayım üstadım

İnsanların fiat için görüşleri de malum.Hala kuş serisini üreten firma olarak görüyorlar durumu.Şikayet sitelerinde de bolca karşılaşırsınız bu ibareyle, neymiş efendim "kuş serisini üreten firmadan ne beklenir"mişmiş.

Şahsen tecrübe etmeden hiçbir yorumu kabul etmem ben açıkçası.Dediğim gibi tecrübe ettiğim ticari versiyonlar var.Ayrıyetten arkadaş çevremde kullanan tanıdığım araçlar da var.Bu sebeple ben tavsiye ettim.Ha bir de bahsedilen marka sahibiyim burda şöyle bir durum oluşmasın, kendi malımı övercesine tepeye çıkarmak gibi bir niyetim yok.Evet alt takım hassas, bazı modellerin ciddi kronik sorunları var ancak genel itibarıyla peugeota kıyasla, parayla satılan donanımların bazılarının standart olması, boş paketlerde bile pratik özelliklerin bulunması ve motorun cinsi sebebiyle parça bulma kolaylığından dolayı kesinlikle tavsiye ediyorum ben.

Dci ve multijet te iyi motorlar.Hatta multijet belki tüm bu motorları sollayacak kadar dayanıklı.Kasası güncellenecek olsa ve piyasası biraz daha hızlı olsa Bravo tavsiye ederdim.ama malesef dci motordan tavsiye edeceğim yok.Motordan yana sıkıntı çıkarmasalar da renaultlar geneli itibariyle kalitesiz malzeme yüzünden şikayet sahibi.Bilinmedik yerleri de arızalanıyor bu da cabası.

yani özetle bence c4 güzel bir tercih.hdi motor güzel bir tercih olur

MASHAR TEVFIK
    mashart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Edilen teşekkür: 13

Hocam 2012 Model Sport Style 120HP-300 Tork Bravo sahibiyim. Aynı zamanda Eşimde de 2011 EVO Dynamic Duologic mevcut.

Eğer Bravo sport style 2011 ve üzeri temiz bir araç alırsan aynı gün satarsın. Bravoforum sitesini araştırabilirsin. Bravo gerçekten muhteşem bir araç, o söylediğin 92 HP'lik Citroen felan Bravo'nun yanında inan araba değil.
    120HP-300TORK 1,6 Dizel motorla sınıfındaki, ve birçok üst segment aracı tokatlarken aldığın hazzı ve güveni hiçbir araçta alamazsın.
    Konu mashart tarafından (27/08/2015 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir.
    2011 Bravo 1,6 Multijet Sport Style S2 BEYAZ + Assist KiT
    2011 PUNTO EVO 1.4 FIRE DYNAMIC GRI + DUOLOGIC + Start&Stop

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

66kw 90BG olan HDI 16v eski motor.

68kw 92BG olan HDI 8v yeni motor
    68kw 92BG olan e-HDI 8v yeni motor + S&S

**Yeni motor 8v daha tutumlu.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

çok yakın bi akrabamda c4 ün eski kasası vardı sıfır almıştı o kadar büyük sorunlar yaşadı ki defalarca yolda kaldı sonunda çekmeköy otoyolunda moloz tırlarından birinin arkadan çarpmasıyla aracı perte çıktı ve kurtuldu sigortadan parasını aldı bi arkadaşının ısrarlı tavsiyesi üzerine yine c4 ün yeni kasasını aldı ve 40 bin km de baskı balata ve şanzıman sorunlarından yıldığı için sattı

şans veya başka bişey bilemem ama bunu bilen gören biri olarak citroen alma taraftarı olamam motor veya konforuna lafım yok kullanımı çok iyi bi araç performanslı diyebilirim puntolardan çok performanslı ama ben almam
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Hazar Aktaş
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugün itibariyle Opel Astra H kasa sahibiyim diyebiliriz Citroene pek güvenemeyip daha tutulan bir araç bakmıştım. Temiz bir Astra denk geldi beğendiğim ve güvendiğim bir araçtı. Götürdük gösterdik gerekli yerlere ve kaporamızı verdik yarın satışını alacağız.

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Hayırlı olsun. Sizde astracıların arasına geldiniz dizelse biraz hantaldır ama alışıyor insan

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Hayırlı olsun
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Salih Pala
    gorillaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06BS5869
    Edilen teşekkür: 98

Hayırlı uğurlu olur inşallah.
    Grande Punto 1.4 Fire Dynamic 2011