Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiesta dizel nasıl arabadır

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

Standart Fiesta dizel nasıl arabadır

selamlar arkadaşlar.
    2011 model 57 bindeki evo multijet active arabamı satıp 2015 titanyum 1.5 dizel fiesta almayı düşünmeye başladım ancak donanım olarak farkını biliyorum ama yakıt ve motor olarak farkı ne olur onu düşünüyorum..ikisi de 75 beygir ama 1500 motor daha çevik ve seri midir,arabanın kullanımı rahat mıdır? kullanan varsa yorum yapabilir mi?
    Şahsen evomdan çok memnunum her konuda ancak bi değişiklik yapmayı düşünüyorum...hatta 2015 puntolarda aklıma geliyor ama farklı bir oto tecrübesi nasıl olur diye de düşünüyorum...teşekkürler..

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Standart Ce: fiesta dizel nasıl arabadır?

2014 yeni makyajlı modelini kullandım şöyle bir kıyaslama yapmak gerekirse motor olarak multijet kadar başarılı değil özellikle ağır trafikte multijetten fazla yakıyor iç trim punto dan bir tık daha kaliteli ve ön göğüs şık duruyor ancak göğüsün bombeli yapısı dolayısıyla punto daki ferahlık yok çok dar gibi dış tasarım çok iyi ford un yeni ön yüzü bence en güzel mondeo ve fiesta da duruyor ben çok başarılı buldum son olarak titanium oldukça dolu bir modeldir ancak b sınıf bir aracı satıp yine b sınıf almak ne kadar mantıklı onu siz bilirsiniz.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

dar hocam aracın içi dar direksiyona oturun kullanın rahat ederseniz alın güzelce binin, ben olsam puntomu fiestaya değişmem fakat benim aracım full
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih Yıldırım
    Afy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 7

Motoru oldukça sesli ve arka koltuk baş mesafesi çok alçak

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Active ountodan inip tıtanyum fiestaya binince illaki fıesta dersiniz.

Kalite olarak biraz daha iyidir. Motor gücü olarak bir tık öndedir tabi 75 bg ler için diyorum. Yoksa 95 lık puntolarla kapışamaz.

EVO dynamıc kullansan bence satmazdın ama napalım. BEnce Honda gibi bir araca bakmanı tavisye ederim. Fiyatları birbirine yakın. Uzay kasa Hondaya bir bin sonra farkı gör.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Motor gürültüsü 1.4 TDCİ motorda var hem de gani gani. Zaten TDCİ-HDi aynı motorlar. Volvo da bu motorları kullandı. Oldukça gürültülü. Ancak 1.5 dizel tecrübemde gayet sessiz bir motor deneyimi yaşadım. Bilemiyorum,yalıtım düzeyi arttığı için de olabilir. Güzel motor,az yakar,makul kaçar. Multijet kadar ekonomik olması zor çünkü TDCi motorlar biraz yüksek devir isteyen karakterlere sahip.

Ben Fiesta'ları çok beğeniyorum açıkçası,bir test sürüşüne çıkmanızı tavsiye ederim.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

2006 fiestayı şubatta sattım, motor olarak puntodan kesinlikle daha canlı ve DAHA AZ YAKIYOR. evin ikinci arabasıydı. 1.4tdci fiesta 1.3 75 hp puntodan daha atak ve canlı. ş.içi punto 6,5'larda yakarken fiesta 6 yakıyordu. motoru tipik dizel karakterli. yani bizim multijetler gibi homojen değil. illa doğru devirde doğru viteste kullanacaksınız yoksa 40la giderken bile stop edebiliyor. örneğin yavaşladınız tümsekte durur gibi oldunuz, bizim multijetlerde al ikiye devam, ama fiestada olmaz illa 1'e alacaksınız.

166.000'de kardeşimin hatası sonucu 4800liraya sıfır motor yaptırdım, bizim multijetlerden hassas olduğunu da diyebilirim. multijetten kesinlikle daha gürültülü bariz şekilde.

iç hacim: puntodan küçük ama içeride kullanılan parçalar basit ve kaliteli. örneğin 2006 fiestanın döşemeleri 2009 puntonun döşemelerinin yanında yepyeni duruyordu. iki araçta kendi aracım dı. puntonun döşemeleri, iç döşeme sanki daha hassas gibi.

yol tutuş: fiesta bu konuda sınıfının referans noktası

konfor: punto kullanıcısına daha lüks bir arabadaymış gibi hissettiriyor, daha konforlu ve lüks. oturma pozisyonu olsun, izolasyonu olsun fiestadan başarılı. fiesta biraz daha basit gibi

Not:fiesta 1.4 tdci comfort GP 2006 model 2010-2015 yılları arasında bendeydi. geçen şubatta sattım
    G.punto 1.3 active 2009 model 2012'den beridir kullanıyorum hala bende
    A.T.K.ve Y.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Valla hocam aman aman bir fark yok bizim araçlarla. Ama iç kısım bariz dar. Yerinizde olsam B sınıfı satıp tekrar B sınıfı almazdım. Tabii bütçe meselesi ancak 1-2 yaş daha ufak araç bakıp C segmenti araçlara bakın derim.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Osman TÜRK
    osmanemirfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    18 FB 018
    Edilen teşekkür: 18

Hocam yeni kasa 2009 1.4 TDCİ yeni kasa fiestam vardır. Puntoya göre artısıda var eksiside. 1 buçuk sene kullandım ve bir sebeple satmak zorunda kaldım. Dizelleri ve manuelleri için söylüyorum. Kronik hata denen hiçbir şey yok. Servisi biraz pahalıdır. Yakıtına gelince bazı arkadaşlara katılmıyorum. Herkes çok iyi bilirki fordun yakıt tüketimi fazladır. Heleki focusta sınıfında liderlerdendir. Fiestaya gelince yakıt tüketimi puntodan fazladır ama dudak uçuklatacak kadar değil. içe ses alımı puntodan azdır. Arka tavan mesafesi ve bagaj dardır. Ön göğüs insanın üstüne doğru çok çıkıntılıdır buda şoförün koltuğu arkaya itmesine ve arkanın bir nebze daha daralmasına yol açar. Motora gelince çok güzeldir. Arızası sıkıntısı yoktur. Puntodan atik kalkar fakat kalktıktan sonraki kavrama dönemlerinde puntonun eline su dökemez. Malzeme kalitesi güzeldir. Yol tutuşuna gelince Fiesta sınıfının lideridir. Çarpık bacaklı kız derler Fiestaya Arka tekerlerde ince kamber vardır ve dingil aralığı ve aerodinamiği arabaya süper artı katmış akyajından da belli oluyor. Benim tadı damağımda kalan tek arabadır. Puntomdan memnunum ama kesinlikle 1 tane daha fiesta nasip olursa alıcam.
    Mecnun Bilseydi Fenerbahçe Sevgisini Severmiydi Hiç Leyla Zillisini.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Dar. Performansı olmayan, tipsiz adı sadece Ford olan bir arabadır bence
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Bir bütün olarak bakıldığında punto'dan daha kaliteli bir araçtır. Ama ben olsam sıfır fiesta yerine o paraya alabileceğim ikinci el, bir üst sınıf araçlara bakardım.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

herkese değerli yorumları için teşekkür ederim...
    ben çoğunlukla şehir içi kullandığım için ve malum park sıkıntısı,sokakların darlığı ve az yakması dolayısıyla B sınıfı tercih ediyorum... puntomu satıp tekrar punto almak mı yoksa fiesta mı diye düşündüğüm için sordum sizlere,kafamda az çok bir fikir oluştu ancak özellikle yeni fiesta yeni 1.5 dizel motoru ve dış görüntüsüyle aklımı çelmeye başladı,bakalım hayırlısı,acelem yok,yaz bitişine kadar araştırmaya devam ediyorum..

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Aslında en doğrusunu yapıyorsunuz. 3 büyük şehir için konuşacak olursak ne yollarımız yol (çukur vs.) ne de trafiğimiz trafik. Vergiler, yakıt fiyatları, servis masrafları derken araba kullanmak ihtiyaç olmaktan çıkıp lükse giriyor. Gönül ister ki hep D sınıfı araçlara binelim ama ben trafikte 5 saat harcadıktan, keyif alamadıktan sonra Mercedes'e binmişim kaç yazar.

O yüzden kaliteli bir B sınıfı, şehir içi için gayet mantıklı. Ben de 4 sene süper mini Citroen C1 kullandım ve çok da memnundum. Biraz daha sessiz, donanımlı bir araç olsaydı, şehir içi için alternatifsizdi benim gözümde.

Bu çerçevede bakarsak ben sizin yerinizde olsam benzinli powershift Fiesta alırdım.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Standart Ce: Fiesta dizel nasıl arabadır

B sınıfı şehir içinde candır.
    GP Dynamic MJeT
    2008

gurhan yalvac
    gurhany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

ben hiç kullanmadım ama kullanan bi tanıdık kaportanın çok zayıf olduğunu, kendisine güven vermediğini söylemişti

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı gurhany Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hiç kullanmadım ama kullanan bi tanıdık kaportanın çok zayıf olduğunu, kendisine güven vermediğini söylemişti
    Ncap'ten 5 yıldız almış bir arac. Kaportanin zayıf olduğunu elle vurarak mı anlamış acaba merak ettim

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Dizelini bilmem ancak değerli bir arkadaşımda benzinlisi (2014 model) var. Ara sıra binip bir yerlere gidiyoruz. Yukarıda arkadaşlar da bahsetmişler iç mekan olarak bizim puntolar daha ferah. Arkadaşım benim arabaya bindiğinde de bunun içi bizimkinden daha geniş dedi. Güven bakımından ele alacak olursak Ford Fiesta'nın bende bir endişe uyandırmadığını belirtmeliyim. Performans olarak da benzinlisi bizim puntonun benzinlisinden bir tik daha ilerde izlenimi veriyor. Tercih sizin tabi.

gurhan yalvac
    gurhany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ncap'ten 5 yıldız almış bir arac. Kaportanin zayıf olduğunu elle vurarak mı anlamış acaba merak ettim
    Bilmem sorarım

yusuf ağca
    yusufagcatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Merhabalar,geçtiğimiz ay punto evo mjetimi sattım ve dün itibarı ile son kasa titanyum x paket fiesta aldım.Araçla henüz zaman geçiremediğimden, deneyim paylaşmam doğru olmaz ama dolu paket dedikleri gerçekten güzel bir şeymiş onu farkettim. Ayrıca bir önceki kasa olsa fiesta almazdım ama bu son kasaların görüntüsü gerçketen çok hoş.Kısa bir sürüş sonrası fark ettiğim konu, punto ile fark ses izolasyonu diyebilirim.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

dizel mi aldınız? hayırlı olsun ben de düşünüyorum almayı.

Sayfa 1/2 12 SonSon