20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Opel Astra almak istiyorum

sercankah
    Ziyaretçi sercankah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Opel Astra almak istiyorum

2007 grande punto 1.3 6 ileri 90 hp punto mu satıp 2006 2007 opel h kasa almayı dusunuyorum.. opel ın bu kasasını kullanan var mı? sizce nasıl araba..

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Arkadasim aldi burnu moktan cikmadi parcasi cok pahali ve cok nazik araba
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Yıllar önce almıştı opel h kasa dizel. Motorları aynı şuan kullandığınız araçla. Bir nebze daha kaliteli bir araç ama kesinlikle kalkışları puntodan çok gömlek aşağıda

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

Opel üretimini neredeyse durdurdu,bu sebeple yedek parça ve servis politikaları ne olur bilinmez.chevrolet gibi alanın elinde kalırsa o zaman kötü işte.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Arkadaşım 2 sene kullandı. Dağlara bayırlara çıktı arabayla nerdeyse ve inanılmaz kötü bir şöför. Tek bir gün bile başını ağrıtmadı. 170 bin de sattı arabayı. Benzinlisi aşırı fazla yakıyor. Ocak söndürür. Dieseli de hantal diye biliyorum.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

9. Bu mesajı için 2 kişi byadrenalin'ye teşekkür etti:

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Ayrıca şunu da söyleyeyim bir yakınımızda dizel easy tronic olanı var çekişi berbat yakıtı da manuelden oldukça fazla

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

ben olsam tercih etmem benim kayınpederde takmış astra ya ama illa 1,3 dizel istiyor ve enjoy active nin 1,3 dizeli ist. dahil hiç bir yerde yok soruyoruz gelmez mi yada getirtemezmisiniz diye maalesef diyor geçen dayanamadım yahu satmadığınız aracı madem neden siteye koyuyorsunuz siye görevli beyefendi opel şuan mali krizde almanya da sipariş veremiyoruz dedi batsada kurtulsak kayınpeder çok istiyor diye ilgileniyorum yoksa opel le işim olmaz hele 70 bin tl ne opel ne fiat a nede reno ya verilir ben o rakamlarda bir araç olacak alsam temiz bir s60 bakardım

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

hb ve sedan h kasaları kullandım sattığıma pişman oldum tek araçtı sedan h. kilo farkı var yakıtı 1litre daha atıyor aşağı yukarı ama kalitesi yüksek bir araç. düzenli servise götürüyordum bakımları dışında tek kuruş masraf çıkarmadı bana kullanış tarzı puntodan daha rahat ve güvenli. servis politikası çok çok iyi 3arkadaşım hala kullanıyor köy içerisinde evleri astrada biraz yüksek olduğundan dağ bayır girip çıkıyorlar.. kısacası ben aracı kesinlikle tavsiye ederim sizde pişman olmazsınız eminimki, bende punto mu bir devir işinden aldım yoksa niyetim tekrar astra almaktı tekrar 1.3düşünürsem astra alırım

şirketin mali durumu hakkında bi bilgim yok ama 2.eli yüksek opelin sanmıyorum sorun olacağını

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

oncelıkle yakıtı puntoya gore fazla parca ve ıscılıkte oyle yalnız araba tank gıbı yol tutusu gıdısı gercekten surme zevkı sunan bı arac dayanıklıdırda yakıt ve bakım sorun degılse düşünebılırsın

17. Bu mesajı için 2 kişi ethemyigit'ye teşekkür etti:

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Bende 2012 h kasa dizel enjoy plus var ama arkadaşların dediği gibi bir araç değil. Evet biraz hantal olduğunu kabul ediyorum ama ben şehir içi daha çok olmak üzere 5.0 yakıyorum. Bence güzel araç evet hantal ama kime göre hantal. Ben tavsiye ederim. Puntoda güzel araaç bundan önce punto vardı onuda çok severdim kötü demiyorum ama astranın malzeme kalitesi "bence" daha iyi. Bilenler bilir puntoyu kötülemiyorum ve punto için yaptıklarım ortada ama ikinci kez söylememin sebebi polemik yaratmamak. Ben arabamdan çok memnunum Ralli yapmayacaksanız millet beni sollasın diyorsanız ki 1. viteste sollar daha sonra her türlü kafa tutarım alın bence. Arkadaşların da dediği gibi motorları 90 bg fiat/gm ortak yapımı bildiğiniz motor. Düzenli yağ bakımından sonra hiçbirşey olmaz. 15 binde bir değişen yağı ben 7500 de değiştiriyorum ve kafam rahat sorunum yok şükür alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

yukarıdaki yazıları okudumda arkadaşlar onda vardı bunda vardı diye öyle şeyler anlatmışlar ki kendi arabamı tanıyamadım bu konu ile ilgili ayrı bir konu açmış ve karşılaştırmıştım. astra puntodan daha kaliteli bir araç bu çok doğal çünkü segment farkı var..şöyle de bir durum va ki 2004 çıkmış kasa ve 2008 de yol bilgisayarı gibi bazı şeylerde ufak değişiklikler yapıldı,2011 yılında ise tek donanım seçeneği haline getirildi dizeli..2014 yılı itibari ile de üretimi durduruldu. ben 40 bin liraya aldım şu anda 45-46 lira yazılıyor..aracım 40 binde yakıt ortalamam 5.7 İstanbul trafiğinde ve sabahçı öğretmen olduğum için sabah 7 de çalışıyor araba 10 km gidip stop ediyorum. uzun yolda rahat bir araba..standart 6 ileri olması süper..aracımı yarın bakıma götürücem 3.yıl 45 bin km bakımı( bu arada bakımı 15 bin km de bir) 510 lira gibi bir para vericem.elini sallasan parçasına rast gelirsin bana inanmayan ikitelli çıkmacılara gelebilir..

https://forum.grandepuntotr.com/gene...nto-farki.html

21. Bu mesajı için 2 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

sercankah
    Ziyaretçi sercankah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadslar bende puntomdan memnunum aslında ama eşim kullanamıyoruz . otomatık lazım ve dizel istemiyorum.

D.Ali '
    dali0925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Merhaba Arkadaşlar,

Puntom düne kadar vardı severek ve aşırı bir istekle aldığım ,ancak kasa küçük geldi diye sattım şimdi bende 2006Model Astra Enjoy paketi aldım(Ali sağolsun alırken desteği fazlası ile olmuştur.) Astrayı almakta hiç teredüt etmedim nedeni ise Tank gibi sağlam olması. Geçen Antalya-Korkuteline giderken biraz gaza dokundum araç ne zaman 170 e geldi vallahı anlamadım. Araç ver daha d,ye bağırdı bana resmen Punto güzel araba Astra özel araba

Punto gençliğe Selam olsun..

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

benim komsumda var en full ünde araç güzel ama 1.5 senede 8000 km yaptı . suan araç 120.000 km de falan diskler degisti ,korük patladı ,turbo degişti bir kaç yerden su aldı araç . geçen cumartesi marş motorun dişlişi degişecekti çorlu ve tekirdağda parçacıların hiç birinde orjinal dişli bulamadık cin malı dişli bulduk .150 tl işçilik verdigi için mecbur taktırdı çin malını .sorun çıkartırsa sıfır marş motoru alıcam dedi . amatisör takozlarını degiştirdi .enjektörleri temizletti şimdide triger zincirini degiştirmeyi düşünüyo

Mert Astan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim komsumda var en full ünde araç güzel ama 1.5 senede 8000 km yaptı . suan araç 120.000 km de falan diskler degisti ,korük patladı ,turbo degişti bir kaç yerden su aldı araç . geçen cumartesi marş motorun dişlişi degişecekti çorlu ve tekirdağda parçacıların hiç birinde orjinal dişli bulamadık cin malı dişli bulduk .150 tl işçilik verdigi için mecbur taktırdı çin malını .sorun çıkartırsa sıfır marş motoru alıcam dedi . amatisör takozlarını degiştirdi .enjektörleri temizletti şimdide triger zincirini degiştirmeyi düşünüyo
    bence sizin komşu çok şanssızmış 3tane astra değiştim hiçbirinde böyle birşey yaşamadım keşanda opel kaleden sıfır araç aldım kale gibi bir servis zor bulunur toyota aracımıda onlara götürüyordum servise çok iyiler ilgililer ustaları gelip anlatıyor gösteriyor parça bulamaması enteresan geldi

ÖZKAN ÇAVUŞ
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

hatta beraber dolaştık cumartesi günü orjinal parçayı bulamadık . yetkiliservis komple marş motoru satıyo ,özel opel servislerdede çin malı var .boshcar servise gittik onlardada bulamadık dedikleri çin malı bulursunuz .

Mert Astan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hatta beraber dolaştık cumartesi günü orjinal parçayı bulamadık . yetkiliservis komple marş motoru satıyo ,özel opel servislerdede çin malı var .boshcar servise gittik onlardada bulamadık dedikleri çin malı bulursunuz .
    komple satmak yetkili servisin ayıbıdır bence ben çok ufak parçaları bile servisten alıyordum takım bozup değişiyorlardı ama bu servisin tutumu tabi kale servisi öneririm komşunuza toyota opel pejoydu en son belki şimdi daha da büyütmüşlerdir. opel parçalarıda ucuz sayılmaz zaten genelde taiwan malı falan takıyorlar bu yüzden bulamamışta olabilirsiniz ilinizde .. astra almak isteyen arkadaş etkilenmesin bundan ama ben çok uzun süre kullandım puntoya göre çok daha dayanıklıdır toktur astra

ÖZKAN ÇAVUŞ
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

yalıtım ve iç dizayn açısından araç güzel

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı dali0925 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Puntom düne kadar vardı severek ve aşırı bir istekle aldığım ,ancak kasa küçük geldi diye sattım şimdi bende 2006Model Astra Enjoy paketi aldım(Ali sağolsun alırken desteği fazlası ile olmuştur.) Astrayı almakta hiç teredüt etmedim nedeni ise Tank gibi sağlam olması. Geçen Antalya-Korkuteline giderken biraz gaza dokundum araç ne zaman 170 e geldi vallahı anlamadım. Araç ver daha d,ye bağırdı bana resmen Punto güzel araba Astra özel araba

Punto gençliğe Selam olsun..
    Hoşgeldiniz Astra dünyasına

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Artık adama ne aldığımı söylemeyecem ne alsam benim aldığım arabaya göz diyor. Benim puntoyu aldı astrayı istedi satmadım gitti başkasından aldı. Bidaha söylemeyecem. Gizleyecem