17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Sıfır Astra 1.6 sedan business öneren var mıdır?

umut bulut
    kozlulum67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

Standart Sıfır Astra 1.6 sedan business öneren var mıdır?

Arkadaslar aracimi sattim arac almam lazim.bayburt heryere biraz uzak.cikabilecegim rakam maksimum 52 bin.donanimlarina bakinca en makul olani astra gibi.o erileriniz nelerdir? Benzinli alip lpg takmak istiyorum.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

business paketi biraz düşük bir paket illa ki sıfır olmasa da olur diyorsanız kesinlikle 111.yıl sedan Astra h öneririm. Gerçekten şahane bir araç bence doluluk da süper..17 siyah jantlar falan. Ama yok illaki sıfır diyorsanız business iyi bir seçenek olur. Lakabı küçük insignia

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Bırakın şu Opel 'i ya. Almanların Tofaş 'ı resmen. Git bir Golf al. Honda al. Ne biliyim Piyasası yok fazla ama Mazda al.

Birde tavsiyem lpg ye bulaşmayın. Eninde sonunda bir şekilde arabaya arıza çıkartıyor. Ben daha tam tamına lpg den memnun adam görmedim. Ya motor arıza lambası yakıyor. Ya enjektöre bir şey oluyor. Yok zengin karışım. Yok gösterge bozuk. Yok tekledi, yok gaz yemedi. Aman gazda çok yaktı. Yan yattı çamura battı. Alın benzinle binin. Benzin fazla sarsar diyorsanız bütçenize uygun diesel araçlara bakın derim.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

umut bulut
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bırakın şu Opel 'i ya. Almanların Tofaş 'ı resmen. Git bir Golf al. Honda al. Ne biliyim Piyasası yok fazla ama Mazda al.

Birde tavsiyem lpg ye bulaşmayın. Eninde sonunda bir şekilde arabaya arıza çıkartıyor. Ben daha tam tamına lpg den memnun adam görmedim. Ya motor arıza lambası yakıyor. Ya enjektöre bir şey oluyor. Yok zengin karışım. Yok gösterge bozuk. Yok tekledi, yok gaz yemedi. Aman gazda çok yaktı. Yan yattı çamura battı. Alın benzinle binin. Benzin fazla sarsar diyorsanız bütçenize uygun diesel araçlara bakın derim.
    Hocam o segmentte en ucuz dizel arac 60 binlerde.hondanin benzinlisi 58 civarindan basliyo diye biliyorum.megani bagaj yüzünden tercih edemiyorum.o fiyata en makul astra kaliyo.mecburende bi sure sonra lpg bende elegance honda binmek isterim.keske olsa

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bence şu önyargıyı bırakın 96-2004 yılları arası yaptıkları hatalı kasalar ve motorlar olmuş olabilir ki kesinlikle bu eleştriye katılırım fakat GM şu anda avrupada tamamen Opel e ağırlık vermiş durumda yeni nesil motorları ve kasaları sürekli ödül almakla birlikte çok dikkat çekicidir.araştırmanızı tavsiye ederim.Honda konusunda kesinlikle katılyorum benzinli olacaksa o paralara kesinlikle Honda alırım ama dizel olacaksa Astra idealdir..yukarda da dediğim gibi 111. yıl astra h dizel sedan araçlar şu anda piyasada çok tutuyor ve değeri çok fazla..astra j kasadan daha değerli bir araç..hem dizel hemde çok donanımlı..
    Konu tayfux tarafından (05/11/2014 Saat 21:41 ) değiştirilmiştir.

Sercan Türen
    adrentos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 49

babamda sport paket astra var 7-8 ay önce alırken sınıfındaki araçlarla kıyaslayınca test sürüşlerinde en çok hosumuza gidene araç astraydı özellikle yüksek hızlardaki yol tutusu mükemmel 200 le giderken bile araç gittiği hızı göstermiyor fakat opelin benzinlileri lpg ile uyumlu değil lpg olayı düşünüyorsanız kesinlikle orjinal lpgli 1-2 yaşında civic bakın

umut bulut
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Sanirim artik garanti vermiyolar.eskiden kendi taktiklari lpg de aracın garantisi bozulmuyodu.

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

lpgli olmaz o araca sıkıntı yaşarsınız eğer 2.el düşünürseniz astraj dizel mantıklı veya 52 ye çok güzel c5 ler var bende aracımı satabilirsem duruma göre c5 bakıyorum 2. el kendim insignia kullandığım için lpg olayını çok araştırdım isterseniz biraz bilgi verim öncelikle bu motorda magnezyum alaşımlı subap kullanılıyor yani lpg de 50000 km kullanım civarı bu subaplar eriyor ve 1500 tlye çelik ile değiştiriliyor genelde kullanıcılar prins valvecare öneriyor bu soğutma sıvılı sistem cidden faydalı bunda 80.000 km civarı subap değişimi yapılıyor ama düşününce çok ekonomik olmuyor lpg prins 3000 tl sanırım 10.000 kmde bir soğutma sıvısı ekleniyor 80 tl oda 80.000 km civarı subap değişiyor 1500 tlye siz düşünün ama bana kalırsa 2.el c5 yok benzinli olsun derseniz 1.2 tsı golf şiddtle tavsiye ederim
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Honda+LPG (BRC) olacak ama ne yan yatar ne Çamura batar sorunsuz şekilde kullanabılırsınız Dünya'nın LPG ye en uyumlu motorunu Honda üretiyor zaten. Dizelde masraf çıkarır çıkardığı masrafta bitmez zinciriydi,turbosuydu,mazot pompasıydı, enjektörüydü, egr valfiydi. Birde çekişten düştüğü zaman Uğraş dur kara duman attımı atmadımı iyi yakıtmı aldım kötümü aldım Yakıt katkısı koy 10.000 km de bir bakıma git vallahi dert dizel ....
    Konu teo53 tarafından (05/11/2014 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

11. 05/11/2014, 22:53

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence şu önyargıyı bırakın 96-2004 yılları arası yaptıkları hatalı kasalar ve motorlar olmuş olabilir ki kesinlikle bu eleştriye katılırım fakat GM şu anda avrupada tamamen Opel e ağırlık vermiş durumda yeni nesil motorları ve kasaları sürekli ödül almakla birlikte çok dikkat çekicidir.araştırmanızı tavsiye ederim.Honda konusunda kesinlikle katılyorum benzinli olacaksa o paralara kesinlikle Honda alırım ama dizel olacaksa Astra idealdir..yukarda da dediğim gibi 111. yıl astra h dizel sedan araçlar şu anda piyasada çok tutuyor ve değeri çok fazla..astra j kasadan daha değerli bir araç..hem dizel hemde çok donanımlı..

Opele alman tofaşı diyen arkadaşı kınıyorum 1994 model araçtaki su eksiltme sorunu için aracı bitirmeyelim. arkadaş astra h önermiş ama ben şöyle anlatıyım size 1,9vectra 1,3astra hb cdti ve son olarak 111.yıl enjoy plus 1,3cdi astra h sedan kullandım sedan kasanın o motora ağır geldiğini düşünüyorum hb modelini kullanmış biri olarak ha bu size sollamada bayılma yokuşta takılma vermiyor ama yakıtı arttırıyor. birkaç ay önce 1.6 yeni dizel motorunu test etme imkanım oldu ve şuan sipariş vermek için gün sayıyorum harika bir değişim olmuş o motor. lpg konusunda asla önermem lpg zaten hiç sevmem ama çok şahit oldum benzinli opel cebinizi yakar lpglisi hem motoru hem sizi yakar o araca zulüm etmek yerine lpgde ısrarcıysanız honda civic tek tercihiniz olmalı

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

ben o parayı opel e vermezdim daha iyi araçlar var mesela focus,civic mesela golf veya sedan istiyorsanız jetta da olabilir ha opel e kafayı taktıysanız kesinlikle j kasa alın.H kasaları övenler var ama bizzat uzun süre kullanma şansım oldu tam bir odun içindeki plastik kalitesi (bilhassa kapılarda kullanılan) punto dan farksız sert ve kalitesiz plastik.Tasarım desen bence artık punto gibi yüzü çok eskidi 2003 den beri aynı kasa dilek olay tam 11 sene bence j almanız daha iyi olacaktır uyanık opel eski kasayı halen clasic adı altında satıyor ancak bu durum çok sürmez 1 sene sonra falan kaldırınca j yede makyaj atarlar ve sizin araç iyice eski üretilmeyen bir kasa olur bence bu riske değmez.Yerinizde olsam astra falan bulaşmaz lpg li bir civic alır keyfime bakardım.Ayrıca sedan istiyorsanız astra nın sedan ları hiç tutulmadı insignia bile daha fazla var piyasada bunuda belirtmek isterim.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

umut bulut
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Vazgectim zaten. Dunden beri opeli de forumlarini asindirdim, bir kisi bile al demedi cok ilginc.bende benzinli honda isterim ama fiyat farki var baya.en iyisi ikinci ele bakmaya devam

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben o parayı opel e vermezdim daha iyi araçlar var mesela focus,civic mesela golf veya sedan istiyorsanız jetta da olabilir ha opel e kafayı taktıysanız kesinlikle j kasa alın.H kasaları övenler var ama bizzat uzun süre kullanma şansım oldu tam bir odun içindeki plastik kalitesi (bilhassa kapılarda kullanılan) punto dan farksız sert ve kalitesiz plastik.Tasarım desen bence artık punto gibi yüzü çok eskidi 2003 den beri aynı kasa dilek olay tam 11 sene bence j almanız daha iyi olacaktır uyanık opel eski kasayı halen clasic adı altında satıyor ancak bu durum çok sürmez 1 sene sonra falan kaldırınca j yede makyaj atarlar ve sizin araç iyice eski üretilmeyen bir kasa olur bence bu riske değmez.Yerinizde olsam astra falan bulaşmaz lpg li bir civic alır keyfime bakardım.Ayrıca sedan istiyorsanız astra nın sedan ları hiç tutulmadı insignia bile daha fazla var piyasada bunuda belirtmek isterim.
    yok yok 1 sene de durmayacak bu sene bitti. Çoğu bayii de yok zaten çünkü eski kasa bile olsa kapış kapış satıldı ben Türkiye ye son gelen dizellerden bir tanesini aldım ve 1 gün içinde 4-5 tane satıldığını biliyorum aynı bayii de. Yüzü eskise bile istediğiniz Opel satış danışmanına sorun Astra h dizel şu anda Astra j dizelden çok daha fazla tutuyor piyasada..
    malzeme kalitesi bence puntodan haklı olarak daha üstün. Siz ne kadar kullandınız bilmiyorum ama benim aracımla 3. senem. punto ile de 3 senem geçti. Gözlemlediğim farkları zaten bir konu açarak belirttim. punto ile Astra kesinlikle karşılaştırılmamalı sadece ve sadece emotion modeli Astra ile karşılaştırılabilir. Benzinli konusunda kesinlikle Opel iyi bir izlenim vermiyor. ben olsam Honda ya yönelirim.
    bu arada düşünürseniz diğer siteden bir arkadaşımız satıyor..
    https://www.opelx.com/sahibinden-sat...a-kp-full.html
    Konu tayfux tarafından (06/11/2014 Saat 09:11 ) değiştirilmiştir.

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

puntomu satıp 2008 model astra 1.3 cdti cosmo sedan almış ve yaklaşık 15.000 kmdir kullanan birisi olarak, şiddetle tavisye ederim astra h'ı
    aracı aldıktan 1 hafta sonra hele bide racechip box taktırdım şu anda ankara trafiğinde şehiriçi 5.5 litre şehir dışında 4.0-4.5 litre yakıt tüketimi var. 1320 kg ağırlığında bi araba için bence gayet güzel rakamlar. yıllık vergisi desen 105*2=210 tl. çoğu yedek parça fiyatı puntoyla aynı sayılır 3-5 lira eksik yada fazladır. malzeme kalitesi-konfor-güvenlik olarakta fiyatında göre yeterince kaliteli olduğunu düşünüyorum.
    ve yukarıdada denildiği gibi astra h'ın piyasası astra j'ye göre çok daha iyi. bende alırken boş astra j alacağıma astra h'ın en dolusunu alırım diye düşünerek aldım ve hiç pişman değilim şu anda

umut bulut
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Hocam astra j yi tercih etmemin sebebj bagaj hacmi.ama nerdeyse kimse olumlu bişey yazmadi

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

52000 TL ye Opel i alacaksınız 2-3 bin TL daha verip LPG taktıracaksınız.Bence paranıza yazık edersiniz.52000 TL nin 1-2 bin TL üstüne çıksanız 2013 dizel Focus III Trend X paket alabilirsiniz.Bence Astra dan da Jetta dan daha kaliteli bir araba.Tecrübe ile sabittir.Şiddetle tavsiye olunur.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ersal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    52000 TL ye Opel i alacaksınız 2-3 bin TL daha verip LPG taktıracaksınız.Bence paranıza yazık edersiniz.52000 TL nin 1-2 bin TL üstüne çıksanız 2013 dizel Focus III Trend X paket alabilirsiniz.Bence Astra dan da Jetta dan daha kaliteli bir araba.Tecrübe ile sabittir.Şiddetle tavsiye olunur.
    focus 3 style bir süre binme fırsatım oldu halen daha ailemizde duruyor. Babamın aracı. Bence astradan bazı noktalarda iyi bazı noktalarda kötü. Daha kaliteli mi derseniz durup düşünürüm çünkü ikisinin de bazı noktalarda üstünlüğü ve noksanlığı mevcut..astra j sedan 1.3 cosmo yada sport paket gerçekten güzel olur. Focus alacaksanız da en düşük style paket olmalı bence..lpg li yerine bende kesinlikle dizel derim..