14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: 2013 ve sonrası Clio 1.2 touch 'lar nasıl?

murat bocek
    murat bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Standart 2013 ve sonrası Clio 1.2 touch 'lar nasıl?

grande punto aracımı yıl ve km olarak daha yeni bir araçla değiştirmeyi düşünüyorum.

Clio'nun 2013 ve sonrası touch model araçları hoşuma gitti, navigasyon vs. birçok özelliği var,

bu araçlar hakkında bilgisi veya yorumu olan arkadaşlar varsa fikirlerini almaktan memnun olurum.

Sercan Türen
    adrentos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 49

2009 clio grand tour aracimiz var dci motor olarak 70,000 kmdedir bir sorun cikarmadi puntoya gore daha seri bir arac yakit olarakta sehir ici puntodan en az 1 litre daha az yakiyor sehir disi ayni sayilir 2013 modelinde yine dci motor kullaniliyor yakit olarak kesinlikle uzmez bakimlari puntodan pahali sadece mazot filtresi 100 lira civarinda 2013 modeline gelecek olursak bir arkadasimda 1,2 si var arada kullaniyorum arabaya cabuk uyum sagliyorum ama bir sure sonra sıkıyor teyp filan dokunmatik oyuncakmis gibime geliyor puntodan sonra dizel dusunuyorsaniz ve limitiniz 35 40 arasiya 1,3 cdti astra h derim

GT-I9192 cihazımdan gönderildi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

General Duncan
    General generalduncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Navigasyonu sabit yani dashboarda gömülü olan araçları beğenmiyorum çünkü bir navigasyon cihazının elde taşınabilir olması lazım. Gerekirse yan koltuktaki ya da arkadaki yolcu eline alıp bir yerleri arayabilmeli, kurcalayabilmeli. Sabit navigasyonda bu zor oluyor. Ayrıca aynı anda radyoyu cdyi idare edebilmek daha zor oluyor çünkü aynı ekranı kullanıyorlar. Bence bu bir dezavantaj. Fazladan vereceğiniz paraya değmeyecek bir özellik.

HTC One X+ cihazımdan gönderildi

5. Bu mesajı için 2 kişi generalduncan'ye teşekkür etti:

murat bocek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı adrentos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 clio grand tour aracimiz var dci motor olarak 70,000 kmdedir bir sorun cikarmadi puntoya gore daha seri bir arac yakit olarakta sehir ici puntodan en az 1 litre daha az yakiyor sehir disi ayni sayilir 2013 modelinde yine dci motor kullaniliyor yakit olarak kesinlikle uzmez bakimlari puntodan pahali sadece mazot filtresi 100 lira civarinda 2013 modeline gelecek olursak bir arkadasimda 1,2 si var arada kullaniyorum arabaya cabuk uyum sagliyorum ama bir sure sonra sıkıyor teyp filan dokunmatik oyuncakmis gibime geliyor puntodan sonra dizel dusunuyorsaniz ve limitiniz 35 40 arasiya 1,3 cdti astra h derim

GT-I9192 cihazımdan gönderildi
    öncelikle teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için.
    servis konusunda daha pahalı olduğunu düşünmüyordum, sonuçta öenmli bir bilgi benim için çünkü fiat servis konusunda hiç üzmedi bunca yıldır. gerçi birtek direksiyon elektronik,hidrolik zamazingo'su bozulduğunda masraflı olmuştu.
    yazdıgınız astra'nın en son kasası mı? bir önceki kasayı beğenmiyorum çünkü, çok hantal görünüyor..

murat bocek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı generalduncan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Navigasyonu sabit yani dashboarda gömülü olan araçları beğenmiyorum çünkü bir navigasyon cihazının elde taşınabilir olması lazım. Gerekirse yan koltuktaki ya da arkadaki yolcu eline alıp bir yerleri arayabilmeli, kurcalayabilmeli. Sabit navigasyonda bu zor oluyor. Ayrıca aynı anda radyoyu cdyi idare edebilmek daha zor oluyor çünkü aynı ekranı kullanıyorlar. Bence bu bir dezavantaj. Fazladan vereceğiniz paraya değmeyecek bir özellik.

HTC One X+ cihazımdan gönderildi
    evet aslında bunu da düşündüm, sadece navigasyon için bu şekilde bir fark verilmez tabiki.. ama şöyle ki, aracın park sensörü, güvenlik paketi, jant,kromaj,led vs... spor özellikleri, iç,
    koltuk,direksiyon vs... göze hoş görünüyor,
    kaygım performansı açısından sanırım,

bu arada donannım özellik anlamında grande punto'mun hakkını yiyemem,
    2006 model aracımda ;

Cam Tavan, Park Sensörü, Çift Bölgeli Dijital Klima, CD-MP3 Çalar, Yol Bilgisayarı, Ön kol dayama, 4 SRS Airbag, Deri Direksiyon ve Vites Topuzu, Aluminyum Alaşım Jant, Elektrikli Şöför Bel Boşluğu Doldurma ...

gibi özellikler orjinal olarak varken,
    bugün bu özelliklerin neredeyse tamamını orjinal olarak bulabildigim yeni model bir aracın en ucuzu 40-50 bin tl arasında bir fiyata çıkıyor...

belkide hiç değiştirmeyip daha binmek lazım

Emre Can
    yeniuye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Arkadaşımda 1.2 captur var 2013 baya memnun. Puntoyu almadan clioyu baya araştırmıştım ama güvenlik yönünden punto daha ağır bastı
    Punto 2013 S7 1.3 Multijet Lounge 95 HP S&S ESP + Sporkit

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdi Toptan
    Erdi Toptan (Evo) etikEtEvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Yok
    Plaka
    53 DT 504
    Edilen teşekkür: 30

arkadaşımda 0.9 touch modeli var performans gayet iyi turbo var sanrm 0.9larda
    Punto Evo S&S

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat bocek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı yeniuye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımda 1.2 captur var 2013 baya memnun. Puntoyu almadan clioyu baya araştırmıştım ama güvenlik yönünden punto daha ağır bastı
    captur'un ozelliklerini tam olarak bilmiyorum ama benim için de yeni bir punto almak da bir alternatif. sizin punto'nun yeni eklenmis güvenlik özellikleri neler mesela?

murat bocek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı etikEtEvo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşımda 0.9 touch modeli var performans gayet iyi turbo var sanrm 0.9larda
    evet turbo var sanirim.
    yakit tuketimi cok dusuk, performansi cok iyi diyorlar, merak ediyorum dogrusu.

Emre Can
    yeniuye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı murat bocek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    captur'un ozelliklerini tam olarak bilmiyorum ama benim için de yeni bir punto almak da bir alternatif. sizin punto'nun yeni eklenmis güvenlik özellikleri neler mesela?

Sizinkinden özellik olarak farkı yok artı olarak esp paketi mevcut
    Punto 2013 S7 1.3 Multijet Lounge 95 HP S&S ESP + Sporkit

Abdullah Abdullah
    kulturlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

1.2 EDC şanzımanlı versiyonu da gelmiş bu araç için. Hem 120 bg hem de 190 nm tork üretiyor; fena değil.
    Ancak fiyatlar tüm araçlardaki gibi el yakıyor.

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı murat bocek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grande punto aracımı yıl ve km olarak daha yeni bir araçla değiştirmeyi düşünüyorum.

Clio'nun 2013 ve sonrası touch model araçları hoşuma gitti, navigasyon vs. birçok özelliği var,

bu araçlar hakkında bilgisi veya yorumu olan arkadaşlar varsa fikirlerini almaktan memnun olurum.
    Merhaba 2013 Temmuz ayından beri Clio 4 1,2 16v Sport Tourer sahibiyim.Aracım henüz 4500 Km'de Bu kilometrenin 2500 Km'si uzun yolda geçti.Satın almayı düşünüyorsanız dizel olarak 1,5 90 Beygirlik modelini benzinli olarak 1,2 120 Beygirlik modelini öneririm.Aracın yol tutuşu güzel sebebide bizim punto'da ek paket ve versiyon olarak aldığımız özellikler en baz modelinde de standart olarak geliyor olması.Navigasyon özelliğinde Renault'un kullandığı navigasyon yazılımına Manevrus isimli bir rus arkadaşın yeni yazılım yüklemesiyle mahkum kalmıyorsun.Bu yazılım sayesinde ekranda film izleyebiliyor arzu ediyorsan geri görüş kamerası takabiliyorsun.Kronik sorunlardan bahsetmek gerekirse 2012-2013 ün belli tarihine kadar araçların direksiyon kutularında hata çıktı ,onun dışında viraj demir lastikleri problemli çıktı ve kelebek cam çıtasından yüksek hızda rüzgar sesi geldiği söyleniyor.Direksiyon kutularını,viraj demir lastiklerini Renault sorgusuz değişti hatta 2 sefer bile değiştiren arkadaşlar oldu.Çıta ile ilgili iyileştirme ve müdahaleler yapıldı.Allaha şükür bu problemlerin hiç birini yaşamadım.Anlayacağın Fiattta olan kronik problemler başka araçlarda yoktur demememiz lazım.Punto'mu sattıktan sonra Clio'ya alışmak zaman aldı,hatta bu işi yapmakla iyimi kötümü yaptım düşüncesi uzunca bir süre kafamı kurcaladı .Punto kendine göre Clio kendine göre güzel bir araç.Ben punto'yu 0 Km aldım 7 sene kullandım.Üretimin devam etmeyeceğini duyunca tabiiki üzüldüm ama bazen mantıklı düşünerek karar vermek gerekiyor.Son duyumlara göre 2015 dördüncü çeyrekte fiat 500 üzerinden yeni bir punto modelinin çıkacağından bahsediyorlar.Yeni modeli çıkarsa yeniden almayı düşünürüm tabiiki daha şık ve ekstra olarak satın alınan özellikler standart olarak gelmeli.Clio 4 ile ilgili sormak istediğiniz başka şeyler olursa istediğiniz zaman yardımcı olurum.İyi forumlar.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2013 Temmuz ayından beri Clio 4 1,2 16v Sport Tourer sahibiyim.Aracım henüz 4500 Km'de Bu kilometrenin 2500 Km'si uzun yolda geçti.Satın almayı düşünüyorsanız dizel olarak 1,5 90 Beygirlik modelini benzinli olarak 1,2 120 Beygirlik modelini öneririm.Aracın yol tutuşu güzel sebebide bizim punto'da ek paket ve versiyon olarak aldığımız özellikler en baz modelinde de standart olarak geliyor olması.Navigasyon özelliğinde Renault'un kullandığı navigasyon yazılımına Manevrus isimli bir rus arkadaşın yeni yazılım yüklemesiyle mahkum kalmıyorsun.Bu yazılım sayesinde ekranda film izleyebiliyor arzu ediyorsan geri görüş kamerası takabiliyorsun.Kronik sorunlardan bahsetmek gerekirse 2012-2013 ün belli tarihine kadar araçların direksiyon kutularında hata çıktı ,onun dışında viraj demir lastikleri problemli çıktı ve kelebek cam çıtasından yüksek hızda rüzgar sesi geldiği söyleniyor.Direksiyon kutularını,viraj demir lastiklerini Renault sorgusuz değişti hatta 2 sefer bile değiştiren arkadaşlar oldu.Çıta ile ilgili iyileştirme ve müdahaleler yapıldı.Allaha şükür bu problemlerin hiç birini yaşamadım.Anlayacağın Fiattta olan kronik problemler başka araçlarda yoktur demememiz lazım.Punto'mu sattıktan sonra Clio'ya alışmak zaman aldı,hatta bu işi yapmakla iyimi kötümü yaptım düşüncesi uzunca bir süre kafamı kurcaladı .Punto kendine göre Clio kendine göre güzel bir araç.Ben punto'yu 0 Km aldım 7 sene kullandım.Üretimin devam etmeyeceğini duyunca tabiiki üzüldüm ama bazen mantıklı düşünerek karar vermek gerekiyor.Son duyumlara göre 2015 dördüncü çeyrekte fiat 500 üzerinden yeni bir punto modelinin çıkacağından bahsediyorlar.Yeni modeli çıkarsa yeniden almayı düşünürüm tabiiki daha şık ve ekstra olarak satın alınan özellikler standart olarak gelmeli.Clio 4 ile ilgili sormak istediğiniz başka şeyler olursa istediğiniz zaman yardımcı olurum.İyi forumlar.
    Konu biraz eskimiş ama Google'da arama yaparken karşıma çıktı, o yüzden size sorayım dedim. Clio 4'lerin süspansiyon sertliği Grande Punto'yla kıyaslanınca ne kadar iyi veya kötü? Punto neredeyse yoldaki her pürüzü hissettiriyor, Golf 7 çukurları bile hissettirmiyor. Bu skalada Clio 4 nerede kalır sizce? Punto'dan daha yumuşak olduğunu düşünüyorum ama siz ne dersiniz?

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu biraz eskimiş ama Google'da arama yaparken karşıma çıktı, o yüzden size sorayım dedim. Clio 4'lerin süspansiyon sertliği Grande Punto'yla kıyaslanınca ne kadar iyi veya kötü? Punto neredeyse yoldaki her pürüzü hissettiriyor, Golf 7 çukurları bile hissettirmiyor. Bu skalada Clio 4 nerede kalır sizce? Punto'dan daha yumuşak olduğunu düşünüyorum ama siz ne dersiniz?
    Clio 4'ün süspansiyon sistemi konfor olarak Punto'dan iyi olduğunu söyleyebilirim.Golf 7 tabiiki Clio 4 ten daha iyi.Konfor araca verdiğiniz parayla dogru orantılı olarak artar.Punto'da süspansiyon sertliği bana göre aracın yapısına göre normal.Yumuşak süspansiyon sistemi olan Punto'yu yolda tutmak zor olurdu diye düşünüyorum !