Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ermat Renault yetkili servisi hk

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Standart Ermat Renault yetkili servisi hk

Arkadaşlar konusu geçen araç benim aracım değil ama, olurda etrafınızda Renault sahibi arkadaşlar vardır hem araçlarını nereye götüreceklerini bilsinler diye hem de genel bir bilgi ve tecrübe paylaşımı açısından bu arkadaşlarla 2 aydır yaşadığımız maceralı dönemi sizlerle paylaşmaya karar verdim.

07.08.2012 tarihinde 0 km Renault Master marka araç aldık işyerinde kullanmak için. 25.09.2012 sabahı aracımızın başına kötü bir olay geldi. Geri geri gelen bir kamyon koca elektrik direğini görmeyip bizim aracın üstüne devirdi. Sonra da hiç bir şey olmamış gibi kamyonunu biraz ileriye park edip polis filan aramadan gitmiş. Biz sabah anladık direği kamyonun devirdiğini. Kamyoncu kaçtığı için sigortası da karşılamadı hasarımızı. Cebinden ödedi arkadaş. Kaza süreci bu.

Arabayı satışta çok ilgili olduklarından dolayı güvenimizi kazanan Ermat'a bıraktık. Aracı pazarlamada kullandığımız için mümkün olduğunca hızlı onarılmasını istedik. Kazada kaput eğildi, ön cam patladı ve ön tavan sacı eğildi. Bize yarın eksper gelir, 1 hafta içinde de aracınızı teslim alırsınız dediler. Bu 1 hafta içinde aracın tamir sürecini takip amaçlı kendilerini aradığımızda sürekli biz sizi arayalım dediler, aramadılar. Bir hafta sonra bakmaya gittik araç ne alemde diye, bıraktığımız yerde duruyor. Orada ilk olay patlak verdi, aracı 3 gün içinde yapacaklarına bizi ikna ettiler, tamam dedik.

3 gün sonra arabayı almaya gittiğimizde gördüğümüz manzara harikaydı, bize hazır denen aracın tavanına atılan boya o kadar rezaletti ki, anlatacak kelime yok. Bildiğiniz harita. Boya akmış harap durumda. Kaputu değiştirmişler, taktıkları kaputun sağ tarafı aşağıda sol tarafı yukarıda. Tavan sacının arka kısmındaki izolasyon malzemesini elleriyle sökmüşler, işleri bitince yerine yenisini takmaya gerek görmemişler. İlk yağmurda aracın içine aldığı suyla en az 4 5 tane ördek yüzdürebilirdik arabanın içinde.

Sonra servisi aradık, şikayetlerimizi ilettik, hemen getirin tekrar yapalım dediler. Biz de bu arabanın ticari araç olduğunu, her canımız istediğinde 10 gün serviste yatamayacağını, arabanın durduğu her günün bize zarar yazdığını ilettik. Uygun bir zamanda getirmek üzere anlaştık.

Aracı tekrar bıraktığımızda, bütün sıkıntıların giderileceğini, izolasyon malzemesinin yerine takılacağını, camın sökülüp silikonlanıp tekrar takılacağını ve tavan sacının tekrar boyanacağını söylediler. 2 gün sonra gelin alın dediler.

2 gün sonra aracı teslim almaya gittiğimizde karşılaştığımız durum ilkinden daha fenaydı. Tavan boyanmamış muhtemelen pasta atılmıştı. Bütün boya akıntıları duruyordu ve ilk düzeltmede olmayan göçükler vardı. Kaput ayarı filan yapılmamış, izolasyon malzemesi de resmen yamanmıştı. Hatta kapıyı açınca o sarsıntıyla izolasyonun bir kısmı düştü Artık nasıl yapıştırdılarsa. Bize izolasyon malzemesini sipariş ettiklerini, 2 güne parçanın geleceğini, gelince tekrar bizi çağırıp en geç 1 saatte işimizi halledeceklerini söylediler. Lanet olsun deyip arabayı teslim alıp geldik.

Aradan 20 gün geçti ve bugüne geldik. Ne arayan var ne soran. Bende aldım elime telefonu önce kasko şirketini sonra da Mais'i aradım. Kasko şirketine, servisin faturada tavan sacının değiştiğini gösterdiğini ancak değiştirmediğini, beni mağdur ettiklerini onları da dolandırdıklarını söyledim. Epey bir konuştuk farklı yerlere aktardılar onarımın parası servise ödenmemiş, sizin sorununuz çözülmeden servise ödeme yapmayacağız dediler. Mais'teki arkadaşta bütün sıkıntılarımı tek tek not aldı, kendisine asla aracımı Ermat'a götürmeyeceğimi, Eğer yetki verdikleri servislerden bu işi yapabilecek kapasitesi olan yoksa benim sanayide bu işi kendim yaptıracağımı ve parasını da kendilerinden isteyeceğimi ilettim. Bütün şikayetlerimi ilettim, en kısa sürede size döneceğiz ve asla mağdur olmayacaksınız dediler. Ben de kendilerine zaten mağdur olmayacağımı avukatımızın aracı size iade edip fatura bedelini geri almak için kapıda beklediğini söyledim.

Bu olaylardan 10 dakika sonra servisten aradılar. Ben de 20 gündür aramadınız, şikayet edince 20 dakika olmadan aradıkları için, iş ahlaklarına hayran kaldığımı belirttim. Onların şikayetten haberi yokmuşta, bir sıkıntımız varmıymışta, müşteri memnuniyetiymişte miş miş..

Servisten arayan arkadaşa, benim bir daha Ermat'ın önünden geçmeyeceğimi, bana beğenerek aldığımız bir araçtan gerçekten nefret ettirdiklerini, Renault bize uçak hediye etse kabul etmeyeceğimizi ilettim. Bir şansı daha hak ettiklerini söyledi arkadaş. Ben de Mais'e olan şikayetimde asla ve asla onarımın onların servisinde yapılmamasını istediğimi belirttim. Şikayetimle ilgili artık kendileriyle muhattap olmayacağımı, Mais'ten haber beklediğimi söyledim ve kapattım. Sizin yapacağınız işe .... diye de bir güzel ekledim.

Sonra sabit telefondan iş yerini aradılar ve babamla görüştüler. Servis müdürü gelip aracı kendisinin görmek istediğini söylemiş. Babam da kibarlığından gelme diyememiş. Servis müdürü ayağımıza kadar geldi, araca baktı ve kendisine tek bir soru sordum. Siz olsanız ne yapardınız, bana aracı tekrar yapacağız diyorsunuz siz aracı bu hale getiren bir servise aracınızı bırakır mıydınız? dedim. Kem küm diye bir cevap aldım. Neticede ben yaşça büyük olan kişiye karşı saygımı bozmama adına dışarı çıktım, arkadaş babamı ikna etmiş. Araç 6 aralıkta tekrar servise bırakılacak. Servis müdürüne, araçta bu seferde bir sıkıntı olması halinde açabileceğim bütün davaları kendilerine açacağımı söyleyip, hayırlı akşamlar diledim. Şimdi neticeyi bekleyeceğiz. Mais'ten başka bir öneri gelirse onu değerlendirmeyi düşünüyorum.

Yazımda özellikle isim verdim ki başkaları mağdur olmasın. Bu yazıyla alakalı tüm sorumluluk bana aittir. Bana dava filan açabilirler. Ancak benim ilk açacağım dava nitelikli dolandırıcılık olacak. Herkese kolay gelsin.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

bunlarda 2. kez yapıldıktan sonraki resimler. izolasyon malzemesinin haline bakın sol kısımdaki orjinal, kendi yaptıkları yer zaten belli..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Hakikaten rezillik üstüne rezillik olmuş kardeşim. Sabır...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

inanılır gibi hakikaten ağzım açık kaldı sen çok sabırlısın yok yok derviş olmalısın sen
    resmen b.ok etmişler arabayı bu nasıl servis yaa

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir cogunda profesyonel işini bilen adam yok.Genel olarak asgari ucretlere tabi sadece standart bakımlardan anlayan ustalar var.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Mais'ten telefonuma bi mesaj geldi. Bi takip numarası vermişler bu numara üzerinden çözüm sürecini takip edebilirsiniz demişler. Müşteri hizmetleri bi çok markaya göre iyi gidiyor şimdilik. Gelişme oldukça paylaşmaya devam ederim.

Send from my Samsung Galaxy S3 using 2
    Muhammad Ali Clay

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bunu yapan usta kör olmuş.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

bu nasıl servis bu nasıl işçilik bu işi yapanları servise kim işe almış usta diye acaba bildiğin aracın içine etmişler can ulaşabildiğin her yere şikayet et aynısı opelde başımıza geldi gerçi bizde sorunlu olan servis değil dist firma ve bölge müdürü idi

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

valla her yere ediyorum abi, buraya bile yazdım düşün..
    Muhammad Ali Clay

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Evet arkadaşlar bu akşam arabayı teslim aldık Ermat'tan. Tahmin edin ne oldu Tabii ki de yine olmadı.. Bu seferde tavan döşemesini düzgün takmamışlar, sağ tarafı aşağıda duruyor oturtulmamış yerine. Sağ ön kolondaki döşeme de aynı şekilde yamuk duruyor. Şimdi izleyin neler olacak
    Muhammad Ali Clay

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Her zaman diyorumda bana kızıyorlar. renonun arabasıda serviside yere batsın.. allah yardımcınız olsun can bey.. İşi gücü bırakıp uığraştığınız şeylere bak. paranızla rezil olmak bu işte

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı eisenheim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her zaman diyorumda bana kızıyorlar. renonun arabasıda serviside yere batsın.. allah yardımcınız olsun can bey.. İşi gücü bırakıp uığraştığınız şeylere bak. paranızla rezil olmak bu işte
    Abi sen onu bir de bana sor ya. Bir ton iş arasında canımdan bezdim yemin ederim bugün araba o halde gelince deliye döndüm sinirimden. Ama bu iş öyle ya da böyle halledilecek. Az önce servisin iletişim kutusuna bir mail attım. İster dönerler ister dönmezler, Yarın aracın serviste yattığı süre için iş kaybı hesaplaması yaptıracağım, tazminat davası açıyorum artık bunun başka yolu yok. Herkes için emsal bir karar aldırmak için uğraşacağım..
    Muhammad Ali Clay

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Sayın yetkili,

35 EUB 67 plakalı 2012 model Renault Master aracımı, servisinizin onarım konusundaki yeteneği sayesinde son 2 ayda 3 defa size getirmek zorunda kaldım. Aracım 25/9/1012 tarihinde geçirdiği kaza sonucu yine sizin tarafınızdan onarılmıştı.

İlk onarımdan sonra sonra çıkan boya hataları, izolasyon malzemesinin takılmaması ve ön camın su alması hasarlarının giderilmesi için sizin davetinizle aracımı ikinci kez servisinize bıraktım. İkinci onarımda izolasyon diye monte edilen komik parçanın düşmesi, ön camın hala su alması ve boyanın ilk onarımdan daha rezil! durumda olması sonucu sizi Renault-Mais merkeze ve Sigorta şirketime şikayet ettim. 20 gün boyunca merak edip beni aramayan servisiniz çalışanı Gökhan bey her nedense bu şikayetimden 10 dakika sonra beni aradı, ısrarla hatalarını kabul etti ve kendilerini affettireceklerini iletti. Aracımı 8/12/2012 tarihinde tekrar servisinize bıraktım.

Bugün ise(11.12.2012) aracımı teslim alan arkadaşımız aracı işyerine getirdiğinde, ön camın halen daha su aldığını gördüm. Onun haricinde bu sefer aracımın tavan döşemesi ve sağ ön cam kirişindeki bakalit yerine takılmamış bir halde bırakılmış.

Sizden aracımı tekrar onarmanızı istemiyorum. Çünkü servisinizin aracımı daha fazla mahvetmesine tahammülüm kalmadı. Yarın ilk iş Renault-Mais'e ve sigorta şirketime sizi tekrar şikayet edeceğim. Aracım pazarlamada kullanıldığı için yattığı her gün ettiğimiz zarar ve iş kaybının hesabını yapmam mümkün değil. Neticede bu olayı artık hukuki boyutuyla çözmeye kadar verdim. Aracıma yetkili bilirkişiler tarafından tespit yaptırıp, gerekli rapoları alıp sizi mahkemeye vereceğimi bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim.

Gün-Mer Ltd. Şti. adına,

Can Murat İmregün

Servise aynen bu maili attım. Yarın sabah ta yine şikayet seansını başlatıp, edilecek neresi varsa şikayet edeceğim.
    Muhammad Ali Clay

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Geçmiş olsun

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Çok geçmiş olsun,insanı delirtecek bir sorunlar yumağı yaşamışsınız.Umarım hukuki yollardan hakkınız olanı alırsınız.

-Fi tarihinde Renault Fabrikasında üst kademelerde çalışan bir dostum '' Eğer denetlemeye gelen Fransızları çalgı çengi ve eğlence ile kandırmasak bu fabrikadan bir araba bile çıkamaz '' demiş ve hayatımdan Renault markasını çıkarmama vesile olmuştu. Yaşananlar farklı birşey olsa da iyi ki bu markayı hayatımdan çıkarmışım.

Grey Goose ...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Şikayetvar - Sikayetler

Şikayet var linkimiz.
    Muhammad Ali Clay

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

kardeşim geçmiş olsun. Zararınızı az çok sohbetlerimizden tahmin edebiliyorum umarım güzel bir ders verirsiniz bu çalışkanlık yoksunu insanlara.

Senide bilirim tuttugunu koparırsın,vira bismillah kolay gelsin.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alalı 6 ay olan arabamın frene bastığım zaman bütün sokağa yayılacak kadar ses çıkıyor bunun için İzmir Karabaglar Ermat Oto ya gittiğimde bunun fabrikasyon bir üretim hatası olduğunu fakat bunun için şu an bir çözüm olmadığı söylendi.

1 hafta sonra arayıp bana bu durumu anlatan bir rapor verin dava açacağım dediğimde servise yine çağırıp balataların bittiğini söylediler, soruyorum 16 bin km de hangi aracın arka fren balatası biter sürücü kurs araçları bile bitiremez ki sadece acemi şoförler kullandığı halde.

Ama bu bir yıldırma taktiğiyse eğer Renault bundan emin olsun karşılaştığım her forumda bunu dile getireceğim gerekirse televizyon kanallarına bu konuyu anlatacağım ve dava açacağım. Ben dişimden tırnağımdan arttırıp verdiğim parayla bana özürlü mal satıp bunun için bir şey yapamayacaklarını söyleyen bir hizmet anlayışının varlığı bile yanlıştır bence.
    Şikayer var'dan alıntıdır.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bugün Mais 2 defa, Ermat 3 defa aradı beni. Mais'teki arkadaş bizden ne istiyorsunuz dedi, arabamın düzgün yapılmasından başka hiç bir şey istemiyorum dedim.
    Renault bilirkişi gönderecek yarın, aracın sıkıntılarını ve düzeltilmesini istediklerimi antetli kağıda yazıp kaşe imza yapıp servise teslim edeceğim. Uygun bir zamanda 4.(dördüncü) kez onarım için aracı servise bırakacağım. Yalnız cidden Renault'un servislerini bilemem ama müşteri hizmetleri çok iyi çalışıyor. İki şikayetimde de 24 saat olmadan geri döndüler ve asla biz bir şey yapamayız demiyorlar sürekli çözüm odaklı çalışıyorlar. Servis bu sefer ne yapacak göreceğiz..
    Muhammad Ali Clay

Burak K
    burYq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    DG
    Edilen teşekkür: 49

Maddiyattan çok manevi olarak yıpratıyor böyle olaylar. Renault hakkında çoğu kişinin fikri hep aynı. Birileri bu firmaların canını yakmalı ki onlar can yakamasın. Çok geçmiş olsun.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon