Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Renault Tutkunları Renault'ların Doğduğu Yerde

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Mutlu Renault Tutkunları Renault'ların Doğduğu Yerde

Renault Tutkunları Renault'ların Doğduğu Yerde

15 Eylül 2012 tarihinde Bursa Oyak Fabrikalarına yaptığımız ziyaret sonrası MAİS A.Ş tarafından hazırlatılan tanıtım videosu...
    Konu USTA tarafından (23/10/2012 Saat 07:50 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 3 kişi USTA'ye teşekkür etti:

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Harika buluşma olmuş.. video da 10 numara.. Tebrikler..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

bir araç bu kadar iyi tanıtılır ya türkiyenin en iyi dizilerinde bu arabayı görüyoruz internette her yerde bu aracın reklamları var renault bu işi iyi biliyor fiat dandik kasalı lineasının reklamını ısıtıp ısıtıp sunsun bakalım...

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Adamlar Fiat'a,WW'a,Ford'a,Hyundaı'a SAglam bir gol attı.

Kim ne derse desin gittim renoya inceledim aracı.

Su anda sınıfın en dolu arabası.Ve Clio harika bir kasa yaptı.Megane sonları zaten bir değişimin habercisi idi.

Clio bu değişimin gercek olduguna damga vurdu.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en kralı olsa kaç yazar.. renoyu kapıma araba diye sokmam

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45

Alıntı eisenheim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en kralı olsa kaç yazar.. renoyu kapıma araba diye sokmam
    kaç tane renault aracınız oldu da bu kanıya vardınız acaba torostan sonra vazgeçtiniz sanırım renaulttan

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç tane renault aracınız oldu da bu kanıya vardınız acaba torostan sonra vazgeçtiniz sanırım renaulttan
    Karadenizde,iç anadoluda toroslar vs peynir ekmek gibi gider.

Ben renoları yakıt cimriliğ konusunda begenirim.ki son yıllarda meganelar vs baya baya guzel dolu arabalar.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Video da araç ta güzel. Doğruya doğru

Sent from my iPad 2 using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sanayi ile içli dışlıyımdır çok..Söylediğim gibi renoyu kapıma sokmam..kağıt gibi tipsiz cliolardan , sanayiden çıkmayan megane 2 lerden , 100 bini sorunsuz devirmeyen dci leri gördükten sonra toros almama gerek yok.O toros bile yeni renolara 5 çeker..keşke bütün arabalar toros gibi sağlam olabilse.. 2000 li yıllardan sonra renaultun hiçbir adam gibi arabası yok..bakın 80 li 90 lı yıllarda ürettiği araçlara. laguna 1 efsanedir gözümde. Concorde vs..çok güzel araçlardı.. sonra kalitesi düştükçe düştü. asla almam alanada saygı duyarım..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Sanayi ile içli dışlıyımdır çok..Söylediğim gibi renoyu kapıma sokmam..kağıt gibi tipsiz cliolardan , sanayiden çıkmayan megane 2 lerden , 100 bini sorunsuz devirmeyen dci leri gördükten sonra toros almama gerek yok.O toros bile yeni renolara 5 çeker..keşke bütün arabalar toros gibi sağlam olabilse.. 2000 li yıllardan sonra renaultun hiçbir adam gibi arabası yok..bakın 80 li 90 lı yıllarda ürettiği araçlara. laguna 1 efsanedir gözümde. Concorde vs..çok güzel araçlardı.. sonra kalitesi düştükçe düştü. asla almam alanada saygı duyarım..
    +1

Sonuna kadar katılıyorum.Bu aracı fıat çıkarsaydı bu kadar ses getirmezdi ama reno çıkarınca satması için sanki tüm ülke seferber oluyor.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1

Sonuna kadar katılıyorum.Bu aracı fıat çıkarsaydı bu kadar ses getirmezdi ama reno çıkarınca satması için sanki tüm ülke seferber oluyor.
    Motoruna kadar Türkiye'de üretilirse ve üretilen her 100 aracın 70 tanesi ihraç edilecekse ülke seferber olur kardeşim...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45

Alıntı USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motoruna kadar Türkiye'de üretilirse ve üretilen her 100 aracın 70 tanesi ihraç edilecekse ülke seferber olur kardeşim...
    + 1

kim ne derse desim adamlar arabayı bastan tasarlamıs 10 numara hale getirmişler bizimkiler gibi tampon tasarlamamışlar

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fransızların istemeye istemeye türkiyeye üretimini kaydırmak zorunda kaldığı bir model.Birkaç ay önce de fransız otomobili almayalım diye nerdeyse boykot yapacaktık ama türkiyede gündem çabuk değişiyor.Öte yandan fıat da vw gibi tüm araçlarını ithal etmiyor herhalde hocam.En az renault kadar yerli üretim yapıyor.Gerçi üretim yerine montaj desek daha doğru olur.Yoksa yeni çıkan clio'ya ilk yerli otomobilimiz diyen de çıkabilir.
    Konu ykaya1983 tarafından (23/10/2012 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

+ 1

kim ne derse desim adamlar arabayı bastan tasarlamıs 10 numara hale getirmişler bizimkiler gibi tampon tasarlamamışlar

aynen katılıyorum pilav ısıtılıp ısıtılıp getirilmezki renaya gittim çlio inceledim değişim öyle olur iste eski arabadan eser yok

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

şirketimizde 2011 model 3 adet fluence 3 adet clio 65 ps bulunmakta... Motorların hepsi dci... 2011 olan ve zaman zaman benim kullandığım araç 135.000 Km yi hiç rektefiye görmeden devirdi... üstelik o kadar hor kullanılıyor ve girmediği yol kalmıyor... Sen o bozulan dci leri rüyanda mı gördün acaba...

Arkadaşlar bence diğer motorlara ve markalara fazla haksız davranılıyor... Tampon değiştirmeyle araba yapılmıyor... Sende getir twinair motoru sende konuş.... Renoları sevmem ama adamlar isteyince bir şeyler yapabiliyormuş...

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

oyak renault fabrikasını gezme imkanım olmuştu... o zaman fluence ler daha piyasada yoktu... henüz üretim aşamasında idi... araç üretildikten sonra geçirdikleri test parkurunu falan gezmiştik... seri üretim talaşlı üretim hatlarını gördüm biraz kötü idi... sosyal tesisler ise mükemmeldi...

Arkadaşlar birbirinize hitap ederken saygılı olun lütfen... ne zaman karşılaştırmalı bir konu açılsa hemen ortalık alevleniyor... normal tartışamıyormuyuz... lütfen biraz daha saygı...
    Konu Scottie tarafından (23/10/2012 Saat 22:40 ) değiştirilmiştir.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

işte bu Renault reklam işini çözmüş...Clio ya baya güveniyorlar belli...
    Keyif BMW'Dir...

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyak renault fabrikasını gezme imkanım olmuştu... o zaman fluence ler daha piyasada yoktu... henüz üretim aşamasında idi... araç üretildikten sonra geçirdikleri test parkurunu falan gezmiştik... seri üretim talaşlı üretim hatlarını gördüm biraz kötü idi... sosyal tesisler ise mükemmeldi...

Arkadaşlar birbirinize hitap ederken saygılı olun lütfen... ne zaman karşılaştırmalı bir konu açılsa hemen ortalık alevleniyor... normal tartışamıyormuyuz... lütfen biraz daha saygı...
    Talaşlı üretim ile kendi bünyesinde hangi parçalarını işliyordu ?

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Talaşlı üretim ile kendi bünyesinde hangi parçalarını işliyordu ?
    parçaları pek görmedim... tezgah temizlik makinası vardı... onu incelemek için girmiştik... parçaları görmedim...

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parçaları pek görmedim... tezgah temizlik makinası vardı... onu incelemek için girmiştik... parçaları görmedim...
    Çoğu otomobil firması talaşlı imalat işini kendi bünyesinde yapmaz... Otomobil üretim fabrikası değil montaj fabrikasıdır... Hat üzerinde dışardan yaptırılan belli spesifikasyonlara sahip parçalar giriş yapar ve bunlar monte edilir... Mercedes Aksaray, Hyundai İzmit, Türk traktör Ankara Konya Y... otomotiv... fabrikaları ve buna benzer çok fabrikada bulundum... Türk traktör hariç diğerlerinde talaşlı imalat yoktu... Sac metal işçiliği ile araç içerisinde kullanılan borular vs ler üretiliyordu...

Bende bu yüzden merak ettim... Acaba krank ları falan mı kendi mi işliyor... Talaşlı imalatı duyunca...

Sayfa 1/2 12 SonSon