Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Mg Motors'u Nasıl Bilirsiniz ?

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

Teknik Konu Mg Motors'u Nasıl Bilirsiniz ?

Safkan ingiliz üretimi olan Mg motors araçları yeni gördüm desem yeridir şuan için en büyük pazarı azerbaycan. Daha önce göreniniz bileniniz duyanınız varmı ? Türkiye pazarına giriş yapsa sizce nasıl sonuçlar alınır? Yorumlarınızı alabilirmiyim. İyi forumlar...Aşağıda ki linklerden inceleyebilirsiniz...

MG the difference

Home - MG Motor UK Ltd

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

MG Rover'le aniliyordu daha once. Cinli bir firma satin aldi Rover'i.

Burada cok bisey yapacagini sanmiyorum mgf'lerin buyuk kronik sorunlarindan sonra.

Tahminimce girmez TR pazarina.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Oz Büyücüsü

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

MG Rover ları biliyoruz az çok...Sorunlu ve ikinci eli zayıf arabalar...Hatta 216 ların ikinci eli 7 bin lira iken servis motoruna 10 bin lira istiyordu
    Keyif BMW'Dir...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Türkiyede servis ağı kuramadığından ve parçalarının pahalılığından piyasadan silinmiş bir marka Rover daha sonra MG Rover olarak yine bişeyler yapılmaya çalışıldıysa da servis ve satış ağı kurulamadığından parçaların pahalı olması tamirinden anlayanın olmaması sebebi ile tutunamadı.

Ancak bugün en eski arabasında bile bir çok donanım standart iken konforu harika iken 2.el olayında fiyatların çok düşük olmasının tek nedeni çocuğun gibi olur satamazsın yaklaşımındandır.

MG motors güncel araçları görsellik donanım performans olarak çok güzel görünüyor ama Türkiyede bir Tata kadar olabilmesi için satış ve servis ağını kurması insanların gözünde sağlam bir yer edinmesi lazım. Eminim bu markayı Türkiyeye Doğuş getirse eminim satış rakamları azımsanmayacak düzeyde olur.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

3 tip honda motorunu kullanan bir firma (si,vi,ti) parçaları birebir honda ile uyumlu ama önemli olan parçanın uyumlulugu yada parası değil hangi usta yapacak? istanbul gibi büyük bi şehirde bile 2 adet asland ve yeni açılan şahland mg , rover servisi mevcut.. ayrıca kullandıgı motor ve şanzuman direk performans motoru , hatta bir örnekle anlatalım 1.4Si 76kw 103 beygir bir mg yada rover ile 200 km ve üste hızlara rahatlıkla çıkabilirsin şanzuman dişlileri ince , seri ve bir okadarda kırılgan 1. vites 60 2. vites 110 bu tip bir şanzumana sahipler orjinal stock halde 7200 rpm çevirir, birde bu araçların boşu bulunmaz bu araçların en boşunda bile 4 cam otomatik 2 hava yastıgı hava yastıgı kontrol edici srs numerik kodlu lucas keys alarm (arabanın anahtarını üzerinde bırakıp gidebilirsin kumanda ile aç tuşuna basmadan araba çalışmaz motor kitler,diyelim kumanda bozuldu 4 haneli kodu vardır anahtarı kapı koluna sokup kodu girersin) koltukları rahat ve içi geniştir yan aynalar otomatiktir bu bahsettiğim en boş hali 1998 yılından kalmadan bahsediyorum şimdikiler daha uçuktur elbette birde en önemli özelliği diyelim 1.4sedan 76kw 103 beygirlik bi mg yada rover'ın var gaza yüklendiğin zaman muazzam bi ivmelenme yaşarsın ; aynı motor aynı beygir gücünde bulunan tüm araçları yersin , bu arada hızlı gitmesinin en büyük sebebi motoru ve şanzumanından ziyade aracın ağırlıgıdır rover 414 yada mgf 14 ikiside sedan aynı kasa araçlardır ikisininde net ağırlığı 1120 kilodur işin enteresan tarafı dolu olanı boş olanından daha hafiftir , gelelim en önemli problemlere evet bu aracların motoru hızı performansı her nekadar güzel olursa olsun bu araclardaki en buyuk problem su kaynatmasıdır ve şanzumandır , şanzuman dediğim gibi seri ama ince dişli oldugundan dişler çabuk kırılabilir ki garanti kırılır çünkü çok devir çeviren bi şanzuman , motorunda sürekli hararet yapar , he hızlı gidermi gider konforlumudur konforludur güvenli midir güvenlidir ama sürekli bakarsın sürekli bakmak zorunda kalırsın çocugun gibi olur belli bi şeyden sonra bağımlı kalırsın o yüzden paran varsa rover paran yoksa game over he bu arada artık türkiye pazarına girmez o arac girsede kimsenin alcagını sanmıyorum
    Konu dicaser tarafından (15/09/2012 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

Türkiye distribitörlüğünü almayı düşünen bir abimiz için pazar araştırması yapıyorum desem daha açık konuşmuş olurum sanirim yorumlardan çıkardığım kadarıyla ayni anda 10 kadar bayi ve servis ağıyla türkiye ye giriş yapmiş olsa bile çok ciddi satış rakamlari gibi bir sonuç alamaz olarak yorumluyorum...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Alıntı Backer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye distribitörlüğünü almayı düşünen bir abimiz için pazar araştırması yapıyorum desem daha açık konuşmuş olurum sanirim yorumlardan çıkardığım kadarıyla ayni anda 10 kadar bayi ve servis ağıyla türkiye ye giriş yapmiş olsa bile çok ciddi satış rakamlari gibi bir sonuç alamaz olarak yorumluyorum...
    yani çok çok zor bi aşamadan geçecek ve yürekli biri lazım ; aslında yürekli kelimesi yetmez ileri görüşlü olması gerekiyor ; servis ağını muazzam derecede desteklemesi lazım yani 5 adet galeri açılacaksa en az 20 adet teknik servis açılması şart ; aslında vw firmasıda opel firmasıda hondada rover veya mg marka araçlara teknik destek sağlayabilir ama kesinlikle kabul etmiyor , oysaki motor direk honda hatta kapı kulplarına kadar hondadan yapılmış araçlar ama kabul etmiyor teknik destek vermiyor ; şöyle düşün ben rover kullandım 98de sıfır olarak babam aldı tabi muazzam teknolojik araba her turlu özelliği vardı , ama su kaynatması , ona yeni radyator almaktan motor contasını değiştirmekten şanzumanını değiştirmekten gına geldi ömrümüz çürüdü , sen yada tandıgın yada ülkemizdeki bir başka vatandaş böyle bişey yapsa şahsen ben rovera geri dönermiyim ; her nekadar performansı konforu güzelliği güzel olsada katiyen dönmem aynı hataya bidaha düşmem benim hayatım boyunca 3 adet arabam oldu 1.si rover 414si 2.si rover 220tc 3.süde punto tjet ; ilk puntoya geçiş yaptıgım zaman herkes sürekli soruyodu ya nie değiştirdin cart curt e parama düşmanmıyım bundan sonra fiattan şaşmam opelden şaşmam vw'den şaşmam yani kısacası firması batmayacak kupon araç çıkarmayacak firmalardan araç alacagım , rovermı mgmi benden uzak allaha yakın olsun inanılmaz keyif veren inanılmaz performanslı arac olmasına ragmen beni ve ustaları illet ettirdi yeni radyator takarsın bu sefer başka biyeri bozulur başka biyeri tamir edersin öbür taraf bozulur kısacası tavsiyem o marka araçların 20 tane galerisini açmaktansa 1 adet fiat galerisi açın fazla fazla yeter lancia , seat , alfa , skoda gibi markalarında sakın açmayın seat skoda batar vw batmaz alfa lancia batar fiat batmaz batmayacak , çökmeyecek , kullanımı ve yapımı basit ve yaygın olan markalara yönelmenizi tavsiye ediyorum tabi sizin düşüncenizede saygı duyarım ben 10 galeri 100 servis ağıyla hizmet verecem derseniz ozaman iş biraz daha yumuşar ama şahsen ben gene almam kupon araç alacak kadar zengin değilim

ONUR ACARARICAN
    onurciko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97
    Edilen teşekkür: 199

Lancia, alfa zaten fiat çatısı altında.
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Bas Corsayı dip egzozun sürtmesini istiyorum.
    TSİ Jetta.

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Alıntı onurciko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lancia, alfa zaten fiat çatısı altında.
    rover , mg , mini , range rover 'da bmw çatısı altındaydı rover direk battı mgyi fabrikası ile birlikte çinliler satın aldı range rover'ı tata tamamen satın aldı mini'yede aynı generals motorsa oldugu gibi hükümet sahiplendi ingiliz devleti destek verdi.. fransızların karfura , amerkalıların gm'ye yaptıkları gibi yani oyüzden alfa batar lancia batar fiat batmaz alfa ve lancia fiattan daha pahalı aynı rover'la bmw gibi roverda ilk çıktıgı zaman bmwden pahalıydı sonra ne oldu oyüzden seat skoda batar vw batmaz kısacası kupon marka ve kupon araba alınmaz şahsi görüşüm bu tabi daha önce hiç benim gibi kupon araç alıp uğraşmayan arkadaşlar dediğimi garipseyebilir ama tavsiyem kupon araba almayın ne olacagı belli değil , batması en zor firmaların araçlarını alın , galerisi ve teknik servisini açın

ONUR ACARARICAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97

Benim aracımı değiştirmeye karar verdiğim zaman istediğim araç alfa gulietta .Size göre kupon olabilir fakat bence muhteşem.Alfanın yarın batacağını bilsem bugün yine gider alırım.
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Dicaser nickli üyenin kafasında kalıplaşmış şeyler var abi,Büyüklerinden duyduğu şeylere göre hareket ediyor birisi ona Alfa kötü demiş olabilir.
    TSİ Jetta.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rover , mg , mini , range rover 'da bmw çatısı altındaydı rover direk battı mgyi fabrikası ile birlikte çinliler satın aldı range rover'ı tata tamamen satın aldı mini'yede aynı generals motorsa oldugu gibi hükümet sahiplendi ingiliz devleti destek verdi.. fransızların karfura , amerkalıların gm'ye yaptıkları gibi yani oyüzden alfa batar lancia batar fiat batmaz alfa ve lancia fiattan daha pahalı aynı rover'la bmw gibi roverda ilk çıktıgı zaman bmwden pahalıydı sonra ne oldu oyüzden seat skoda batar vw batmaz kısacası kupon marka ve kupon araba alınmaz şahsi görüşüm bu tabi daha önce hiç benim gibi kupon araç alıp uğraşmayan arkadaşlar dediğimi garipseyebilir ama tavsiyem kupon araba almayın ne olacagı belli değil , batması en zor firmaların araçlarını alın , galerisi ve teknik servisini açın
    Kime ne olur bilinmez tabi Erhan ama mg, rover, mini, bmw ile fiat, lancia, alfa, ferrari farklı durumda ve yapıdalar.Bu iki farklı grubun ortasına da vw, skoda, seatı ekleyebiliriz...

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dicaser nickli üyenin kafasında kalıplaşmış şeyler var abi,Büyüklerinden duyduğu şeylere göre hareket ediyor birisi ona Alfa kötü demiş olabilir.
    usta ben alfa kötümü dedim ? yada lanciaya laf mı ettim ? tam tersine lancia delta bence en iyihb arabadır bunu defalarca bu forumda yazdım resmen sataşmaya yer arayan bir grupsunuz belli ama mesajlarımı daha dikkatli okumanızı ve ona göre yorum yapmanızı öneriyorum ayrıca benim yazdıklarım sizin sallamalarınıza benzemez hiçbir zaman 2000lik hgt korveti geçer diye bişey demicem sizin gibi yada öyle bişeyi savunmayacagım bu konu hakkındada yukarıda bir arkadaş alfa yarın batsa benim param olsa ben gider gene guletta alırım demiş aynısını bizde rover için söylemiştik deneyim ve tecrübe + çekilen eziyet + abartı masraflar ile sonuç kupon araç alınmaz lancia delta yada alfa guli yada seat leon alacagıma gider vw scirocco alırım golf alırım yada fiat bravo alırım neden cunku vw ve fiat bizim ulkemizde sabittir batması için piyasadan düşmesi için ülkemizin allah korusun bayagı bi düşmesi ve ekonomisi gerilemesi gerekir.. zaten akıl karı değil kupon araba almak he yukarıda ben alırım diyende var sana iyi alışverişler ozmn kardeş senin düşüncen senin paran senin fikrin kimse karışamaz bu işler mal alındıktan sonra belli eder kendini , bizde ilk rover aldıgımız zaman 1998 yılında harbiden ustune araç yoktu ozmn tempralar ülkemizde lüks araç seviyesindeydi oysaki roverın en boş hali tempranın dolu haline bedeldi bmwden pahalıydı , vw den pahalıydı , hatta çelik ilk rover kupe aracını tanıtım amaçlı hercai klibinde oynatmıştı dediğim gibi benim gördüğüm budur ben yaşadıgımı bilirim kupon araç ne alınır nede bilinir işini, sağlama alacaksan fiat vw opel ford renodan şaşmıcan bu ülkede , herkes ister aracım güzel olsun hoş olsun lüks olsun ama bu işin görünmeyen boyutlarıda var gene diyorum her zaman da diyeceğim kupon araç alacak kadar artık zengin değilim 98de o hataya bikere düştüm yaşadığım sıkıntıları bi ben bilirim.. ayrıca bir daha sataşma tarzı konuşma yazarsanız yöneticilere şikayet edeceğim ozaman hiçbişey yazamayacaksın

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

rover 216 lar şahsen çok hoşuma gidiyordu üstünde civic si ve crx deki pgm-fi sistemli 130 beygirlik motorlar var..gerçekten donanımlı ama sizlerinde dediği gibi 2.el ve parça durumu kötü..siteye baktım yeni araçları fena değil gibi duruyor..

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kime ne olur bilinmez tabi Erhan ama mg, rover, mini, bmw ile fiat, lancia, alfa, ferrari farklı durumda ve yapıdalar.Bu iki farklı grubun ortasına da vw, skoda, seatı ekleyebiliriz...
    elbette kim neolur bilemeyiz ama hepimiz parayı zor kazanıyoruz her şekil halini düşünmek zorundayız abi param olsa dahi gidip alfa almam gider bravonun en fulunu alırım aynı tadı vermeyecek elbet ama en azından ülkemdeki durumu biliyorum satmaya kaltıgımda rahatca satacagım bozulsa hemen yaptıracagım , hiç bir zaman fiat batar yada fiat çöker yada fiat ülkemden çeker gider diye bi kuşku yaşamayacagım çok basit bi örnek vereyim farzı misal allah korusun ama diyelimki aşırı büyük bi ekonomik kriz söz konusu en son kim batar yada kim çekilir benim ülkemden en son fiat , vw , reno çekilir ozaman ben bu firmalardan şaşarmıyım şaşmam

23. 16/09/2012, 21:09

Sebep
    gerginlik yaratıcı mesajlar silinmiştir.

24. 16/09/2012, 21:15

Sebep
    gerginlik yaratıcı mesajlar silinmiştir.

ONUR ACARARICAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97

Ben Antalya'da Bravodan daha çok hatta 1 tane bravo görüyorsam 10 tane guli görüyorum.Bu nasıl bir kuponluk acaba.Ayrıca Marchionne Alfaya büyük ivmeler kazandırdı ve 2013 ve 2014 te çıkacak gulia, 4C gibi yeni modelllerle gümbür gümbbür geliyor.
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

Alıntı onurciko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Antalya'da Bravodan daha çok hatta 1 tane bravo görüyorsam 10 tane guli görüyorum.Bu nasıl bir kuponluk acaba.Ayrıca Marchionne Alfaya büyük ivmeler kazandırdı ve 2013 ve 2014 te çıkacak gulia, 4C gibi yeni modelllerle gümbür gümbbür geliyor.
    bende bursada 100 tane bravo görüyosam 2 tane guli görmüyorm bile ayrıca hangi arabayı alıp almayacagınız paranıza durumunuza ve imkanlara göre tamamen sizin kararınız ayrıca burda alfa garanti batar yerle bir olur ulkemizden cekilir demiyorum ki fiat varken vw varken reno varken diğer marka araclara artık kupon gözü ile bakıyorum hiç kupon araca binmediğiniz belli keşke sizde bi rover alsaydınız nedemeye calıstıgımızı cok iyi bi sekilde anlardınız

erhan yildirim
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308

konubiraz saptı ama umarım Bekir arkadaş sorusuna yanıt bulabimiştir en basit bi örnek daha vereyim buaracları rovera binenler kesinlikle almaz ama bilmeyen kesim alabilir

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Konuyla alakası olmayan gerginlik yaratıcı mesajlar silinmiştir. Lütfen birbirimizle münakaşa etmekten kaçınalım..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Sayfa 1/3 123 SonSon