19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alfa Romeo 147 Fikir Alışverişi

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Standart Alfa Romeo 147 Düşünceleriniz ve 147 mi Yoksa Bravomu?

Sevgili arkadaşlar;

Belki takip edenleriniz vardır 2006 Model Puntomu satıyorum... Ve bu aracımı sattıktan sonrada 2006 Model ve üstü Alfa Romeo 147 almayı düşünüyorum. LPG'li almayı veya benzinli alıp LPG taktırmayı düşünüyorum.

Alfa Romeo'ların ikinci eli Türkiyede yok denecek kadar kötü maalesef... (O kadarki internetten bile doğru düzgün temiz araba bulmak sıkıntı olabiliyor) Ancak araçların motor gücü ve donanımlarını incelediğimizde ise gerçekten çok iyi özelliklere sahipler. Yani bu arabalar gerçekten Türkiyede hakettikleri değeri yakalayamamış gibi görünüyorlar.

Bende bu aracı alıp uzun bir süre binmek istiyorum...

Tabi istediğim özellikler güzel bir sürüş zevki, güçlü bir motor ve üstün donanım özellikleri.

Yalnız Alfa Romeo'nun bana bakımlarda sıkıntı yaratıp yaratmayacağınıda düşünmeden edemiyorum...

Hangi Alfa Romeo kullanan kişiye sorsak söyledikleri cümle şu... Alfa Romeo'yu kullanan kişi bir daha başka bir arabaya bindiğinde aynı zevki alamaz.

Siz değerli arkadaşlardan daha önce Alfa Romeo kullanmış veya fikir sahibi olanlardan fikirlerinizi rica ediyorum.

Sizce Grande Punto 1.4 77 Satılıp Alfa Romeo 147 Alınır mı?

Birde Alfa Romeo 147 ile Bravo T-Jet arasında kalsanız tercihiniz nasıl olurdu?
    Konu Arif231 tarafından (19/05/2012 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Tabiki puntoyu satıp 147 alınır... Aralarında dağlar kadar fark var... Bakım vs size sıkıntı yaratmaz fiat servisleri ilgileniyorlar ama tek sıkıntısı yakıt bu 147 lerin... Çok yaktıklarını duydum ve kullanan arkadaşlarda öyle dediler... Bende bu sebepten dolayı BMW 3.16 ti compact aldım v gayette memnunum... Yoksa sizin gibi bende 147 alıyordum hatta bulmuştum full+full 23 liraya 2006 model... Ama 147 ler çok yakışıklı güzel araçlar... Şimdiden size hayırlı olsun dilemek isterim...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

cevabınız ve içten temennileriniz için teşekkür ediyorum

Birde acaba Bravo mu yoksa 147 mi diyede gidip gelmiyorum desem yalan olur...

Bu arada bunuda sormuş olalım

Acaba Alfa Romeo 147 mi yoksa Bravo T-JET mi ?

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

İkiside güzel araç ne tip bişey istediğiniz önemli
    atmosferik ise 147 güzeldir ama turbo aracın keyfide başkadır yerinizde olsam t-jet alırdım

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Tabi dış dizaynda önemli...

Ve Alfa Romeo ile Bravoyu yan yana getirdiğimde sanki Alfa Romeo gözüme ayrı bir hoş geliyor... Özellikle önden görünüşü

Aksine Bravonun önden görünüşüde çok basit gibi,

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Yakıtından korkmasam bende alfa kırmızısı bir 147 alıyordum. Annesi için almış adam, satıyordu. Ne kadar yakıyor dedim? Vallahi bilmiyorum ölçmedim benim arabadan sonra az yakıyor dedi. Sizin araba ne dedim 530i var bende dedi. O gün caydım alfa almaktan

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar LPG 'li almayı düşünüyorum veya Benzinli alırsamda LPG taktırmayı düşünüyorum... Bu yüzden yakıtın çok can sıkacağını pek zannetmiyorum ama tabi yinede araştırmak lazım

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Çok bilindik bi sözü hatırlatmak istiyorum;
    1-Alfayı aldığında sevinirsin
    2-Sattığında

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

alfalar içinde en sorunsuzu diye duymuştum ama yeni çıkan Alfalar nasıldır bilmiyorum..

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Efe ERDEM
    efe_erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

T jetler alfaların turbosuz motorundan daha az yakar ve daha yuksek performans verırı. Ancak alfa bana gore gorunus olarak bravolardan daha guzel.
    Tercıh meselesı. Lpg taktracaksan sorun yo alfada ama satarken alfayı zarar edecegın eksın bravo daha cok tutulan bı araba pıyasada. birde bravolar cok daha guvenlı arabalar.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı Arif231 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar;

Belki takip edenleriniz vardır 2006 Model Puntomu satıyorum... Ve bu aracımı sattıktan sonrada 2006 Model ve üstü Alfa Romeo 147 almayı düşünüyorum. LPG'li almayı veya benzinli alıp LPG taktırmayı düşünüyorum.

Alfa Romeo'ların ikinci eli Türkiyede yok denecek kadar kötü maalesef... (O kadarki internetten bile doğru düzgün temiz araba bulmak sıkıntı olabiliyor) Ancak araçların motor gücü ve donanımlarını incelediğimizde ise gerçekten çok iyi özelliklere sahipler. Yani bu arabalar gerçekten Türkiyede hakettikleri değeri yakalayamamış gibi görünüyorlar.

Bende bu aracı alıp uzun bir süre binmek istiyorum...

Tabi istediğim özellikler güzel bir sürüş zevki, güçlü bir motor ve üstün donanım özellikleri.

Yalnız Alfa Romeo'nun bana bakımlarda sıkıntı yaratıp yaratmayacağınıda düşünmeden edemiyorum...

Hangi Alfa Romeo kullanan kişiye sorsak söyledikleri cümle şu... Alfa Romeo'yu kullanan kişi bir daha başka bir arabaya bindiğinde aynı zevki alamaz.

Siz değerli arkadaşlardan daha önce Alfa Romeo kullanmış veya fikir sahibi olanlardan fikirlerinizi rica ediyorum.

Sizce Grande Punto 1.4 77 Satılıp Alfa Romeo 147 Alınır mı?

Birde Alfa Romeo 147 ile Bravo T-Jet arasında kalsanız tercihiniz nasıl olurdu?
    Kesinlikle t-jet, kıyaslamaya gerek yok bence. Turbo olması ve performans verileri, sürüş keyfi, ekonomi, servis ve parça imkanları, daha yeni model olması vs. gibi nedenler t-jet i çok çok üstün kılıyor. Bunu, eski bir alfa romeo meraklısı ve kullanıcısı olarak söylüyorum.
    Konu OAGP1960 tarafından (19/05/2012 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar T-Jet'in performans yönünden üstün olduğu gerçek... Ancak hani çok çok aşırı bir hız merakımda yok. Ancak 1.4 Fire Active 77 Bg'den sonra eminim bana Alfa Romeo'da uçak gibi gelecektir

Birde gerçekten görünüş olarak Bravo'ya ısınamadım bi türlü... Performans, konfor gibi artılarına hiçbir lafım yok. Ancak dıştan çok düz bir araba gibi. (Tabikide modifiye edilebilir)

Alfa Romeo konusunda zaten ilk mesajımda da yazdığım gibi ikinci eli Türkiyede neredeyse sıfır... Ama kimin malı elinde kalmışki öyle veya böyle satılır gider. (Ama ucuza ama değerine)

Birde zarar konusunda zaten Alfa Romeo'yu alırken piyasası düşük olduğu için ucuza alıyoruz...

Yani ibre Hala Alfa Romeo'dan yana benim için açıkcası...

Birde diğer seçeneklerim vardı Seat Leon ve WV Golf 2006 Model ve üstü gibi ama onları çoktan eledim.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alfa 147 kullanıp da Audı ve golf e dönüş yapıp tekrar 147 ye dönen kişileri görünce alfa nın kullanış zevkinin diğer araçlarda olmadığı sözüne inanmaya başladım.

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

yakıt konusunda lpg taktırınca piyasadaki 1.6 lpg li araçlardan hiç bir farkı yok .. bu yüzden yakıtı düşünme tabii şuda var : lpg nin normal değerlerde yakması için alfanın o müthiş motor sesine kapılıp gaza asılmassan...

1 sene öncesine kadar bir alfa 147 kullanıcısı idim.. alırken uygun aldım satarken ettiğim masrafı çıkararak sattım , zevkli bir araç tavsiye ederim.. ama alırken sadece fiyatına bakma kesin kes; iyi exper yaptır yürürüne ve bak da al..

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Serhan ÖZKAYA
    GooSe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 39

Bende eski bir GP emotion kullanıcısı olarak Alfa 147 ye terfi ettim.
    Sana tavsiyem hiç düşünmeden (eğer temiz ve eksperlerden geçmiş ise ) 147 yi al. Bende aldım hatta forumda resimlerim var. benim aracım 2006 model ve 2.0 selespeed ( otomatik versiyon ) bindiğim her gün iyiki almışım diyerek biniyorum. Benm aracımda LPG de var yakıtta 90 hp lik dizel Puntomu aratmıyor. Puntom şehir içinde 22 kuruş yakarken Alfam 25 kuruş yakıror. aradaki 0,03 kuruş için fark anlatılmaz bile.

Yoltutuş (Alfanın arka aksında bağımsız süspansiyon var Bravoda yok ) , malzeme kalitesi, tasarım,sessizlik ( benim aracımda extradan ses izolasyonuda var ) iç mekan genişliği Ben kesinlikle düşünmeden 147 diyorum.

Bravoyuda çok düşündüm ama en sonunda (Envayi çeşit Bravoyada bindim. 150 lilk sportundan 90 hplik 1.4 e kadar. Gerek arkadaşlarımda sahip olan gerek fabrikada (TOFAŞ Personeliyimde ) İç malzeme, kullanım hissi sadece puntonun biraz daha büyüğü hissettiriyor başka bi fark yok . Tamam Bravoda güzel araç ama 147 farklı bilmiyorum bu benim görüşüm inan şu an Lancia Delta bile çekici gelmiyor.

Benim aracım 2.0 150 hp olduğu için performansında çok çok memnunum. LPG performasından da çok memnunum .

Sanırım bir sonraki aracımda Alfa olur.

Servis olarakta çok pahalı olduğu söylenemez hatta Putno ile aynı diyebilirim. Bakımlarını birmotta yaptıran biri olarak Puntoda bakımlar 10000 km de yağ değişimi 400 TL bir mazot filtresi değişen 20000 km olan 500 TL

ALfamı aldığımda içim rahat etsin diye yağını değiştirttim. Filtreler ve yağ 300 TL tuttu. (birmot fiyatı ) Ayrıca bakım aralıklarıda 20000 km (Bravolarında 20000 km )

Son olarak Alfa bir virüs ve bu virüsü aldığında bir daha ayar tutmuyor

GÖKHAN KARALARLI
    eye of the tiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı GooSe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende eski bir GP emotion kullanıcısı olarak Alfa 147 ye terfi ettim.
    Sana tavsiyem hiç düşünmeden (eğer temiz ve eksperlerden geçmiş ise ) 147 yi al. Bende aldım hatta forumda resimlerim var. benim aracım 2006 model ve 2.0 selespeed ( otomatik versiyon ) bindiğim her gün iyiki almışım diyerek biniyorum. Benm aracımda LPG de var yakıtta 90 hp lik dizel Puntomu aratmıyor. Puntom şehir içinde 22 kuruş yakarken Alfam 25 kuruş yakıror. aradaki 0,03 kuruş için fark anlatılmaz bile.

Yoltutuş (Alfanın arka aksında bağımsız süspansiyon var Bravoda yok ) , malzeme kalitesi, tasarım,sessizlik ( benim aracımda extradan ses izolasyonuda var ) iç mekan genişliği Ben kesinlikle düşünmeden 147 diyorum.

Bravoyuda çok düşündüm ama en sonunda (Envayi çeşit Bravoyada bindim. 150 lilk sportundan 90 hplik 1.4 e kadar. Gerek arkadaşlarımda sahip olan gerek fabrikada (TOFAŞ Personeliyimde ) İç malzeme, kullanım hissi sadece puntonun biraz daha büyüğü hissettiriyor başka bi fark yok . Tamam Bravoda güzel araç ama 147 farklı bilmiyorum bu benim görüşüm inan şu an Lancia Delta bile çekici gelmiyor.

Benim aracım 2.0 150 hp olduğu için performansında çok çok memnunum. LPG performasından da çok memnunum .

Sanırım bir sonraki aracımda Alfa olur.

Servis olarakta çok pahalı olduğu söylenemez hatta Putno ile aynı diyebilirim. Bakımlarını birmotta yaptıran biri olarak Puntoda bakımlar 10000 km de yağ değişimi 400 TL bir mazot filtresi değişen 20000 km olan 500 TL

ALfamı aldığımda içim rahat etsin diye yağını değiştirttim. Filtreler ve yağ 300 TL tuttu. (birmot fiyatı ) Ayrıca bakım aralıklarıda 20000 km (Bravolarında 20000 km )

Son olarak Alfa bir virüs ve bu virüsü aldığında bir daha ayar tutmuyor
    Serhan bey saygılar;ben su bazlıdan (tofaş boya) kondüktör Gökhan.
    Süper bi açıklama olmuş.Bende bravosundan lineasına kadar golf leon vs bir çok araç kullandım.sürüş zevki performans işçilik malzeme kalitesi vs kesinlikle alfa diyorum.Hele Alfanın motorundan gelen o tatlı homurtu.Kesinlikle alfa.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar zaten kaç zamandır araştırıyorum gerçekten Alfa kullanan ve memnun olmayan bir kişi bile görmedim bugüne kadar... Herkesin hem fikir olduğu bir konu şu ki : Alfa'ya binen adam bir daha Alfa'dan başka arabaya binmez, binsede hiçbir zaman o zevki alamaz.

Kararımı artık verdim zaten, araştırmalarım sürüyor yakın bir zaman içerisinde 147'me kavuşmuş olacağım gibime geliyor...

Ve daha bunu aracı kullanmadan söyleyeyimki, bundan sonraki araçlarımda Alfa Romeo olacak... Hatta bir sonraki aracım Guiletta olması büyük ihtimal

Egemen Gönül
    egmngnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Sayin arif231 bi ara bende cok arastirmistim hatta burada actigim konular mevcut forumdaki saygideger arkadaslarim fikir edinmem konusunda baya yardimci olmustu fakat o zaman maddiyatim yeni kasasina el vermediginden dolayi ve esim araba surmeyi yeni ogrendigiicin otomatik 106 almistim suanda tekrar yeni arac aramaya basladim yalniz suanda b6kasa passat 2.0 fsi comfortline ariyorum daha once 147 kulanmadim fakat kullandigim 145 cok guzeldi eger aradigim arabayi bulamazsam bnde sizin gibi 147ye tekrar yonelecegim iyi forumlar allah herkese gonlundekini nasip etsin ins

Noname Noname
    timofte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

@Arif231 bey, ne yaptınız, aşabildiniz mi? ilk mesajınızdaki fikir ve vaziyetin nerdeyse birebir aynısı durumundayım