Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Hyundai den yeni i30 hatchback !

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kia ve Hyundai önemli aşama kaydetti.Önce Kia, sonra da Hyundai tasarım olarak birkaç sınıf birden atladı.Almanlar bile takdir ediyorlar Korelileri Sonuçta tüm araçların fiyatları arttı.Hyundai de yeni tasarım ve kalite anlayışıyla fiyatlarını güncelledi. Diğer markalarla başabaş şuanda.Bence normal bu ama eski uygun fiyatlı accent ve türevlerine alıştığımız için şimdi yüksek gelmekte bize...
    bi ara opel ile kia nın tasarımcısı aynı diye duymuştum..

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hakan26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyundai ye para vermem diyen arkadaşlar...C segmenti diğer araçların donanım ve fiyatlarını araştırın derim...İşkembeden konuşmayalım lütfen.
    İşkembeden konuşmak?

C segmenti araçların fiyatını ve donanımını neden araştırayımki.Ben daha iyi yada daha kötü diye bişey demedim zaten,böyle bi iddiamda yok!
    Hyundai benim gözümde çok basit bi arabadır.Daha önce bi arkadaşımın Getz'le kaza yapmasından ve okulumdan da bi arkadaşımın i20 ile kaza yaptığında arabanın ne hale geldiğini çok iyi biliyorum.
    Tasarımına yada donanımına lafım yok.Ama bi araba alıcak olsam Hyundai en son sırada gelir benim için.Çünkü kaportası benim gözümde kağıttan farksızdır..

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Bu aracı inceledim bayide fena olmamış içine oturdum gayet modern ancak ilk dikkatimi çeken gösterge paneli evoyla benzerlik gösteriyor... ön ızgarada pejo yu andırmadı değil... ama araç başarılı... elentrayı da inceledim o da güzeldi iç mekan falan

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

i30 için bu zamana kadar hyundai nin yaptığı en sağlam arabalardan diyorlardı ama bu yenisi nasıl hiç bakmadım..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi ara opel ile kia nın tasarımcısı aynı diye duymuştum..
    Onu bilemiyorum Tayfun ama Kianın Riosu, Ceedi, şu Ceratosu ve onun coupesi opel modellerinden daha güzel yahu

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Standart i30 - ceed

hyundai ve emmisinin oğlu kia benim tasarım açısından gerçekten heyecanlandıran markalar
    gerçekten cesaretlerine hayranım..
    kısa sürede dünya da söz sahibi olmuş bir marka hyundai
    ve siz küçümseseniz de adamlar ii iş başardılar..

Ve şahsi fikrim hiç sevmediğim her modeline aynı görsel parçalarla insanları aptal yerine koyan woswos ve türevleri yüzünden artık insanların araba ya sadece eşşek gözüyle baktığını düşünmeye başladım..
    bana göre araba giyim tarzı gibi birşeydir..
    ne yazıkki ekonomik nedenler sanırım insanları maceraya atılmaktan alıkoyduğu için bilindik ve kendini bişekilde kanıtlamış çakal firmaların eline bırakıyor..

i30 da ceed te bence çok başarılı modeller..
    motor seçenekleride özellikle dizel modelleri bence ideal..
    HYUNDAİ i30:

kia CEE'D:

bEN özellikle cee'd in içini çok beğendim
    kia nın sedan modeli optima (magentis) henüz TR ye gelmedi dehşet bir araba..

bu aracın içi cee'd le aynı.. i 30 un dışı daha çok spor dursada cee'd birazdaha klasikleşmeye aday hatlara sahip..

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

arka aks bağımsız süspansiyon daha n'olsun?

Ziyaretci037

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kia nın sedan modeli optima (magentis) henüz TR ye gelmedi dehşet bir araba..

bu aracın içi cee'd le aynı.. i 30 un dışı daha çok spor dursada cee'd birazdaha klasikleşmeye aday hatlara sahip..
    Bu eğer gerçekse deli bişey olmuş

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yeni rio mükemmel yapmışlar bencede ama 2. eli biraz düşük olduğu için sıfır fiyatlarının biraz daha cazip olmasını düşünüyordum gittim hiç indirim yapmadılar neyse o yeni rio orta paket 39 a bıraktılar dizel..

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Otomatik vites araçları takip eden biri olarak yeni İ30 dizel otomatik yakıt tüketimi okuduğum tüm testlerde çok yüksek

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu eğer gerçekse deli bişey olmuş
    gercek ...agustos sonrası bayıde canlısı olacak bıldıgım kadarı ıle
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

yeni rio mükemmel yapmışlar bencede ama 2. eli biraz düşük olduğu için sıfır fiyatlarının biraz daha cazip olmasını düşünüyordum gittim hiç indirim yapmadılar neyse o yeni rio orta paket 39 a bıraktılar dizel..
    Rio sınıfının en güzel araçlarından birisi bence de.Ancak dediğin gibi fiyatını biraz daha düşük tutmaları gerekiyor.Rakiplerinin altında değil de en azından aynı seviyede yapmalı Kia...

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Kim ne derse desin Hyundai de bazı taşlar değişmeye başladı...

Tekrar yazıyorum... Bayiye gittim i30 ve elentrayı inceledim... İç tasarım gayet modern ve şık duruyor... Test sürüşü yapmadım... Teknik özellik donanım detaylarına girmedim ancak tasarım gayet güzeldi... her ne kadar bir kaç araç markasının karma melez birleşimi gibi görünsede güzel olmuş...

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

i30 için bu zamana kadar hyundai nin yaptığı en sağlam arabalardan diyorlardı ama bu yenisi nasıl hiç bakmadım..
    Tayfun hocam sağlam mı değil mi bilmem ama neticede hangi marka olursa olsun kaza yaptı mı iş bitiyor...

Millet sac kalınlığına bakıyor da sac kalınlığı yerine şasi önemlidir diye biliyorum ben... darbeyi emdikten sonra arkaya doğru iletmesi gerekir... Volvo bunu en güzel yapan markalardan biridir...

Bayide inceledim i30 u güzel yani...

İncelemeni tavsiye ederim... Varsa yakın bir yerlerde hem i30 hemde elentraya bak derim...

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

sac kalınlığının çok farklı olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. zaten hiç bi firma sağlam olsun diye sacı rakiplerine göre kalın tutmaz. kalın tutarsa o saca şekil vermesi zorlaşacaktır. bunun yanısıra sacın çok da kalın olması iyi değil, örneğin kaput sacını fazla kalın tutsa adamlar kaza anında akordiyon gibi katlanması zorlaşacaktır. Üreticiler bunun akordiyon gibi katlanıp darbeyi emmesini yani kabine yansımamasını istiyorlar. arabanını kazada uğrayacağı hasarın sacın kalınlığıyla doğrudan ilgisi yok yani.
    Bana Isuzu kamyon çarptı sağ arkadan altımda Getz varken beklediğimden çok daha az hasar oluştu. Hyundai en az Fiat kadar iyidir.

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sac kalınlığının çok farklı olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. zaten hiç bi firma sağlam olsun diye sacı rakiplerine göre kalın tutmaz. kalın tutarsa o saca şekil vermesi zorlaşacaktır. bunun yanısıra sacın çok da kalın olması iyi değil, örneğin kaput sacını fazla kalın tutsa adamlar kaza anında akordiyon gibi katlanması zorlaşacaktır. Üreticiler bunun akordiyon gibi katlanıp darbeyi emmesini yani kabine yansımamasını istiyorlar. arabanını kazada uğrayacağı hasarın sacın kalınlığıyla doğrudan ilgisi yok yani.
    Bana Isuzu kamyon çarptı sağ arkadan altımda Getz varken beklediğimden çok daha az hasar oluştu. Hyundai en az Fiat kadar iyidir.
    Hocam söylediklerinize aynen katılıyorum... Fiat Hyundai benzer müşteri grubuna hitap ediyorlar... Son zamanlarda tasarım açısından Hyundai atılımlar yaptı... i serisi ile başlayan değişim devam ediyor... Bakalım Fiat neler yapacak neler hedefliyor... Merakla bekliyorum açıkçası...

Ziyaretci037

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam söylediklerinize aynen katılıyorum... Fiat Hyundai benzer müşteri grubuna hitap ediyorlar... Son zamanlarda tasarım açısından Hyundai atılımlar yaptı... i serisi ile başlayan değişim devam ediyor... Bakalım Fiat neler yapacak neler hedefliyor... Merakla bekliyorum açıkçası...
    Fiat yapacağını yaptı işte görmüyomusunuz?

Punto'nun ve Linea'nın tamponlarını değiştirdi ya daha ne olsun ?

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

i30 u çok beğendim gittim bayide inceledim içi çok ferah özellikleri süper fiyatı yorumlarken donanım/fiyat oranına bakmak lazım birkaç donanım eksik olan highline golf tdi dsg aldı arkadaşım 70bin tl ye tabii ki vw ile kıyaslanmayabilir ancak fiyatına göre donanımı aşırı zengin
    ısıtmalı parçalı deri koltuk-geri vites kamerası-anahtarsız çalıştırma gibi.... fakat şu varki arabanın direksiyonuna oturduğumda bir kalite eksikliği hissettim,oysa fotolardan çok beğenmiştim canlı hali fotoğrafları kadar etkileyici değil ama kesinlikle güzel bir araba! hyundai nin unuttuğu bir nokta var şanzımanı güncellememiş... hala eski tip bir otomatik şanzıman kullanıyor ve fabrika verisi 1.6 dizelde 7 litrenin üzerinde ş.içi,fabrika verilerinin pratikte yakalanamadığına da hesaba katarsak 8litresi var ş.içinde!!! oysa şuanki rakipleri 6-6.5 litrelerde en büyük eksiği bu bence.
    Konu sfkbrtn tarafından (16/04/2012 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı sfkbrtn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i30 u çok beğendim gittim bayide inceledim içi çok ferah özellikleri süper fiyatı yorumlarken donanım/fiyat oranına bakmak lazım birkaç donanım eksik olan highline golf tdi dsg aldı arkadaşım 70bin tl ye tabii ki vw ile kıyaslanmayabilir ancak fiyatına göre donanımı aşırı zengin
    ısıtmalı parçalı deri koltuk-geri vites kamerası-anahtarsız çalıştırma gibi.... fakat şu varki arabanın direksiyonuna oturduğumda bir kalite eksikliği hissettim,oysa fotolardan çok beğenmiştim canlı hali fotoğrafları kadar etkileyici değil ama kesinlikle güzel bir araba! hyundai nin unuttuğu bir nokta var şanzımanı güncellememiş... hala eski tip bir otomatik şanzıman kullanıyor ve fabrika verisi 1.6 dizelde 7 litrenin üzerinde ş.içi,fabrika verilerinin pratikte yakalanamadığına da hesaba katarsak 8litresi var ş.içinde!!! oysa şuanki rakipleri 6-6.5 litrelerde en büyük eksiği bu bence.
    şafak otomatiğini bilmemde,arkadaşımda manuel i20 var çevre yolunda 4 şehir içide 5.5*6 arası yakmakta (ne zaman binsem 5.7 yazar). yakıtı süper bence crdi motorun,ama dediğim gibi manuel.ama i20 de resmen malzeme kalite eksikliği var,ön konsola tıklat resmen içi boş plastik sesi geliyor.Gelip evo ma vuruyorum aynı şekilde bildiğin sırıtıyorum,o kadar net bi kalite farkı var.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun hocam sağlam mı değil mi bilmem ama neticede hangi marka olursa olsun kaza yaptı mı iş bitiyor...

Millet sac kalınlığına bakıyor da sac kalınlığı yerine şasi önemlidir diye biliyorum ben... darbeyi emdikten sonra arkaya doğru iletmesi gerekir... Volvo bunu en güzel yapan markalardan biridir...

Bayide inceledim i30 u güzel yani...

İncelemeni tavsiye ederim... Varsa yakın bir yerlerde hem i30 hemde elentraya bak derim...
    volvonun ölümlü kazası yok ben şahsen volvoyu mercedes bmw sınıfında bir araç olarak görüyorum onun için orta sınıfa hitap eden hyundai honda fiat renault gibi araçlar karşılaştıramam bile..i30 güzel araç ama elentra biraz kalite bakımından bana iyi gelmedi..i30 kullanan kişiler genel olarak memnun araba da güzel gösteriyor kendini..

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon