Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Yardım! Megane2 1.5 DCİ nasıl bilirsiniz?

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Kullanmışlığım var bi kaç kez. Sürüş zevki olarak fena değildi bence ama pedalları ve vitesi biraz sert. Çok geniş bir araç yalnız tam aileye gider yani Kullandığım extreme modeliydi donanım olarak çok zayıftı araç misal elektrikli aynalar bile yoktu :-S Anahtarsiz çalıştırma sistemi çok hoş düğmeye basıp bırakıyorsunuz gerisini kendisi hallediyor ısıtma bujileri söndüğü anda otomatik olarak yeterince marş veriyor. Aracın en çok beğendiğim yönü bu oldu diyebilirim yani Onun haricinde yol tutuşunu falan pek test edemedim ama oturaklı bir hava hissettirdi diyebilirim. Malzeme kalitesi olarak da yine ortalama bir araç megane..

Sent from my MT11i using

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

puntodan sonra secım herhangı bır renault olacaksa cesıtlı bel,sırt,omurga,boyun agrılarına hazırlanın derım o derece araclar oysaki benım bıldıgım fransızlar gayet yumusak olurdu cok buyuk bır pazarının turkıye oldugu abd'de esamesının dahı okunmadıgı kendı ulkesınde bıle fazla satılmayan bır markayı sahsen ben tercıh etmezdım

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

favorilerime eklediğim megane'ları sildim az önce,
    zaten tereddütlü bakıyordum

yeni Astralara bakmaya başladım bikaç saattir. (Asil sen de önermiştin)
    aynı şekilde Astra tecrübeleriniz varsa yorum alabilirim, çok sevinirim arkadaşlar, şimdiden teşekkürler tekrar.

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

alper abi 407 ye baktın mı benim yan komşum pejoda servis müdürü bana pejoda 407 tavsiye eder hep.astrada 1.3 cdti blindik 90 hp fıat motoru var 2 eli kuvetli yedek parça ve servisi yüksektir.
    astranın bir dez avantajı parça fiyatları.diyer herşeyi güzel araç yola hakimiyet kabin içi gürültü yakıt performans sınıfın iyilerinden.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Şehir efsaneleri yazılmış çizilmiş konuda,motoru kötüymüş,çekmezmiş,karoseri sağlam değilmiş,vurdumu dağılırmış,malzemesi kötüymüş vs vs...
    Önce uzun vadeli kullanın sonra yorum yapın arkadaşlar,baz model alırsanız iç aksam kalitesinden fazla birşey bekleyemezsiniz elbette,privilege donanımını alın ve görün kalite neymiş.
    Ayrıca dci motorların çekiş gücü aynı hacimdeki bir çok markanın dizelinden daha iyidir ve az yakar.
    Ön taraf çabuk dağılır ancak yaşam alanına zarar gelmemesi için çamurluklar plastikten üretilmiştir,bunda yaya güvenliğinin düşünülmesininde payı var.
    Kullandığım aracın ön çamurlukları plastik,yazın 80 km ile köpeğe vurdum en ufak hasar oluşmadı,3 ay önce 2010 model Albea sağ ön çamurluğuma taktı bende 3 ufak çizik oluştu Albea nın sol arka çamurluk ezildi,plastiğin bir avantajıda darbeleri emmesidir,kasaya zarar gelmez bu sayede...
    Evo larında kaza anında motoru aşağıya düşüyor,şimdi Evo kötü araçmı oluyor yoksa sizimi koruyor...?
    Direksiyon problemi çok az araçta rastlanmıştı ve zamanında yapılan güncellemeler ile bu sorun ortadan kaldırılmıştı bu dediğimde kısa bir süre için üretilen modelleri kapsıyordu,yazılım güncellemesiyle bunun önüne geçildi...
    Birde torpido kısmından bozuk yolda ses gelir bununda çaresi mevcut...

Ben megane alacak olsam 100 hp 6 ileri ve Privilege olanını alırdım,hem turbosu daha büyük hem son hız ve çekiş tatminkar,80 hp olanlarda fena gitmiyor aslında ancak tercih meselesidir bu....
    Son olarak nasıl ki Grande Punto veya Evo ları halen Şahin Doğan gibi gören zihniyetler varsa ve biz buna kızıyorsak,Megane veya yeni nesil Renault araçları R12 Toros gibi görenlerde var maalesef...

9. Bu mesajı için 2 kişi USTA'ye teşekkür etti:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

407'de çok ses alıyor alper abi
    TSİ Jetta.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

Alıntı alpimmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sedan megane2 1.5 DCİ kullanan oldu mu aramızda? 85-100 hp arası birkaç modeli varmış, çok tatmin edici cevaplar bulamadım nette.
    hiç dizel kullanmadığım için bilmiyorum dizelleri ama 85 hp'lik dizel ile benim 1.4 77 hp'lik puntom arasında hızlanma, çekişte fark çok olur mu?
    yoksa 90-100 hp olanlara mı bakmalıyım? ne dersiniz? kullanan arkadaşlar yorum yaparsanız çok memnun olurum.
    son olarak sedan-dizel 25-26000 civarı, başka marka da önerebilir misiniz?
    saygılar..!
    merhabalar. bir arkadaşımın megane 2005 model 105 binde sadece sağ ön çamurluk değişmiş.boya yok. bordo renk dinamik aracı var.sahibi olan arkadaşım artvin e ataması olupta gidince arabasını bana bıraktı. bugun de arayıp aracı satmak istediğni söyledi eğer ilgilenirseniz haberiniz olsun

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alper abi 407 ye baktın mı benim yan komşum pejoda servis müdürü bana pejoda 407 tavsiye eder hep.astrada 1.3 cdti blindik 90 hp fıat motoru var 2 eli kuvetli yedek parça ve servisi yüksektir.
    astranın bir dez avantajı parça fiyatları.diyer herşeyi güzel araç yola hakimiyet kabin içi gürültü yakıt performans sınıfın iyilerinden.
    Asil 407 lere baktım biraz zorlamam gerekiyor sanırım )

Alıntı USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehir efsaneleri yazılmış çizilmiş konuda,motoru kötüymüş,çekmezmiş,karoseri sağlam değilmiş,vurdumu dağılırmış,malzemesi kötüymüş vs vs...
    Önce uzun vadeli kullanın sonra yorum yapın arkadaşlar,baz model alırsanız iç aksam kalitesinden fazla birşey bekleyemezsiniz elbette,privilege donanımını alın ve görün kalite neymiş.
    Ayrıca dci motorların çekiş gücü aynı hacimdeki bir çok markanın dizelinden daha iyidir ve az yakar.
    Ön taraf çabuk dağılır ancak yaşam alanına zarar gelmemesi için çamurluklar plastikten üretilmiştir,bunda yaya güvenliğinin düşünülmesininde payı var.
    Kullandığım aracın ön çamurlukları plastik,yazın 80 km ile köpeğe vurdum en ufak hasar oluşmadı,3 ay önce 2010 model Albea sağ ön çamurluğuma taktı bende 3 ufak çizik oluştu Albea nın sol arka çamurluk ezildi,plastiğin bir avantajıda darbeleri emmesidir,kasaya zarar gelmez bu sayede...
    Evo larında kaza anında motoru aşağıya düşüyor,şimdi Evo kötü araçmı oluyor yoksa sizimi koruyor...?
    Direksiyon problemi çok az araçta rastlanmıştı ve zamanında yapılan güncellemeler ile bu sorun ortadan kaldırılmıştı bu dediğimde kısa bir süre için üretilen modelleri kapsıyordu,yazılım güncellemesiyle bunun önüne geçildi...
    Birde torpido kısmından bozuk yolda ses gelir bununda çaresi mevcut...

Ben megane alacak olsam 100 hp 6 ileri ve Privilege olanını alırdım,hem turbosu daha büyük hem son hız ve çekiş tatminkar,80 hp olanlarda fena gitmiyor aslında ancak tercih meselesidir bu....
    Son olarak nasıl ki Grande Punto veya Evo ları halen Şahin Doğan gibi gören zihniyetler varsa ve biz buna kızıyorsak,Megane veya yeni nesil Renault araçları R12 Toros gibi görenlerde var maalesef...
    Abi dediğin privilege'lar güzel görünüyor gerçekten,

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saol Oğuzcum dikkate alıcam

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

110000 km kullandık 407...motor yol rüzgar vs sesi hiç duymadım..en azından executive premium için...
    Keyif BMW'Dir...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Şirket araclarımızdan birini aldım bu gün araç megane2 hb dci bu araçla yarın sabah istanbula gidicem araç 2008 privlage 1.5 dci 140 bin kmde araç gayet iyi sıkıntı yok sanırsam 85hp lik versiyon.Şehir içi gün içi kullanımımda sıkıntı yaratmadı güzel motor 140 binde olduğundan biraz sesli(ama kendi aracımız benzinli ondanda sesli gelmiş olabilir dci) çekiş olarak kasayı hareket ettiriyor şehir içi karma yakıt tüketimi 6 litre gibi ama tekrar belirtiyorum araç 140bin kmde. yarın istanbula giderken görücez uzun yol tüketimini

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FIRAT TUNA DENİZ
    ESH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 86

dızel arabada bygır ne kadar yuksek olursa araba o kadar zorlanmaz ve daha tatmın edıcı olacagından arabayı zorlamazsın yakıt da cogalmamıs olur fakat renaulta pek ısınamadım bunun yerıne tavsıye edecegım opel astra 1,3 dızel 90 ps ve 6 ılerı vıtes oluyor standart olarak . yada ford focus u sıddetle tavsıye ederım yagına tuzuna zamanında bakar bakımlarını aksatmazsan yıllarca masraf cıkarmadan bınebılecegın bır arabadır

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

privilage donanım seçeneği oldukça tatminkar yolda gidişi güzel 150 km hızdan sonra biraz zorlanıyor ama genel olarak iyi istanbula git gez gez gez geri gel 150tl lik mazot yakmamıştır. şehir içinde hep bastım şehirler arası 120-130dan aşşağıya düşmedim ortalama 5.8 litre fln

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Odun gibi araba. Sirket arabasi var bende. Kendi aracimdan inip megane'a binince sudan cikmis balik gibi hissediyorum kendimi..

Max 181 yapar. 160'dan sonra lastiklerde vibrasyon. Yalniz yarim depodan biraz daha az mazotla Bursa'ya gider gelir.

Unutmadan; gectigimiz sene arkadan bir Getz carpti, aracin bagaj kisminda yalnizca stoplar degismedi. Havuza kadar degistiler.

Sent from my GT-I9100 using
    Konu Luc tarafından (23/01/2012 Saat 02:33 ) değiştirilmiştir.
    Oz Büyücüsü

Arif Poyraz
    PaRaDoXPoYRaZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Arkadaşlar sırf bu konunun altına yazabilmek için üye oldum foruma. Rasgele bilgiler edinmek için hemen hemen herşeyi okurum. Bir sürü yorum yapılmış megane hakkında ancak %90ı objektif degil. Ben kendim 2005 1.3 mk3 palio sahibiyim. ancak bir megane ı kötüleyemem. eger privilege donanımlısı alınırsa çok iyi bi arabadır. herhangibi kronik sorunu yoktur. megane2 ilk kasalarda direksiyonda sorun çıkıyordu zaten geri çagrılıp güncellendiler. onun dışında hiç kronik sorunu yoktur. kuzenimde vardı 2005 1.5 privilege çokçada kullandım çok geniş ferah bir aile aracıdır. uzun yolda yormaz. gerekli devirlerde kullanıldıgı zaman multijetten daha hızlı gider ve daha az yakar şehir içi hariç ) kazada dagılmasının sebebi ön çamurluklarının plastik olup darbe emici olması yaşam alanına zarar vermeden dış tarafı parçalanabilir ki zaten bahsi geçen araç euroncaptan 5 yıldız ile geçmiştir. grande puntolarda sağlam arabadır testlerle bunu kanıtlamıştır. Gidip hurdaya çıkmış bir megane2 alırsan memnun kalmassın tabiki. piyasadaki göreceginiz %80 megane ın km düşürülmüştür bilginiz olsun alacak arkadaşa tavsiyem en yakın renault mais yetkili servisinden 200 tl karşılıgında test yaptırmasıdır.

şuda varki sahibi olduğum altımdaki palionun bir euroncap testi bile yoktur acaba neden? sorunun cevabını benden iyi biliyorsunuz.

Gp ailesi olarak biraz daha objektif yorum yapmanızı isterdim. iyi forumlar dilerim

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

4 Yıllık 1.5 dCi kulanıcısı olarak.
    GP ve diğer araçlar gibi MegII'nin de kronik hataları mevctuttur. Donanımdan bağımsız olarak mevcuttur.

1- Döner Kontraktör bunlardan en bilinenidir(100TL'ye hallediliyor).

2- Ön göğüs tıkırtıları bilinen 2. en önemli sorundur (Konsolda herşey geçme olduğu için.) (El becerisi ve bir kaç silgi ile halledebilirisiniz bu sorunu)

Bundan sonrası zararsız küçük şeyer:

3- Emniyet kemerinin rulosunun tozlanması sonucu son 30-40cmlik parçayı geri saramaması.
    4-Sunrooflu modellerin pabuçlarının aşınması (artık 30-40TLye hallediliyor.)
    5-Başka??

*Bunun dışında GP gibi meşhur bir direksiyon kutusu sorunu yoktur (Yani kronik değilir, ilk çıkan araçlarda tek tük gözükmüş.)

Sonuçta GP'deki City arızası/ya da amortisör takozları gibi kronik olan sadece döner kontraktör arızası var (ve 100TL). Her araçta zaten bunun gibi 1 tane hata oluyor

Motorda hiç bir problmem, kusur yok ki kronik bir sıkıntı olsun Ama ömrü multijetler kadar uzun olur mu bilmiyoruz.....

**Ş.içinde aynı şartlarda m.jetlerden daha az yakması muhtemel.. Özellikle kış aylarında multijet baya fazlaşıyor.
    donanımhaberde dCi yakıt tüketimi sayfalarını inceleyin (benim tüketimlerimi de görebilirsiniz her depoda yazardım oraya.)
    sonra burdaki multijet yakı tüketmlerine bakın.
    Ortalama olarak en az yarım litreden fazla fark nolduğunu görürsünüz genel manada (Kırılan rekorları, uç noktaları geçin, yoğunluğa bakın.)
    Konu celenlee tarafından (12/05/2012 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

Arif Poyraz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Multijetler kadar uzun ömürlü olurmu orasını bilmiyorum ancak

600.000 km orjinal motorla giden albea gördüm.
    450.000 km orjinal motorla giden 1.5 dci gördüm.

o yüzden ömürlerinin ne kadar olacagı kullanan kişiye göre degişecegine inanıyorum.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

max 24 bin tl ye 100 bini geçmemiş megane 2 arıyorum aklınızda olsun

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı PaRaDoXPoYRaZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sırf bu konunun altına yazabilmek için üye oldum foruma. Rasgele bilgiler edinmek için hemen hemen herşeyi okurum. Bir sürü yorum yapılmış megane hakkında ancak %90ı objektif degil. Ben kendim 2005 1.3 mk3 palio sahibiyim. ancak bir megane ı kötüleyemem. eger privilege donanımlısı alınırsa çok iyi bi arabadır. herhangibi kronik sorunu yoktur. megane2 ilk kasalarda direksiyonda sorun çıkıyordu zaten geri çagrılıp güncellendiler. onun dışında hiç kronik sorunu yoktur. kuzenimde vardı 2005 1.5 privilege çokçada kullandım çok geniş ferah bir aile aracıdır. uzun yolda yormaz. gerekli devirlerde kullanıldıgı zaman multijetten daha hızlı gider ve daha az yakar şehir içi hariç ) kazada dagılmasının sebebi ön çamurluklarının plastik olup darbe emici olması yaşam alanına zarar vermeden dış tarafı parçalanabilir ki zaten bahsi geçen araç euroncaptan 5 yıldız ile geçmiştir. grande puntolarda sağlam arabadır testlerle bunu kanıtlamıştır. Gidip hurdaya çıkmış bir megane2 alırsan memnun kalmassın tabiki. piyasadaki göreceginiz %80 megane ın km düşürülmüştür bilginiz olsun alacak arkadaşa tavsiyem en yakın renault mais yetkili servisinden 200 tl karşılıgında test yaptırmasıdır.

şuda varki sahibi olduğum altımdaki palionun bir euroncap testi bile yoktur acaba neden? sorunun cevabını benden iyi biliyorsunuz.

Gp ailesi olarak biraz daha objektif yorum yapmanızı isterdim. iyi forumlar dilerim
    Arif, öncelikle hoşgeldin forumumuza,

Fiatın, özellikle 3. dünya ülkeleri için ürettiği ya da Tofaş gibi lisans altında üretilmesine izin verdiği araçları pek Ncap a girmez.Palioyla Megane ı karşılaştırmak da pek doğru olmaz tabi.Megane nın rakibi Bravodur.Çarpışma testi mevcuttur,

Megane 2 bence son derece makul bir araç.Motoru, konforu, maliyetiyle pazarımıza en çok hitap eden modellerden birisi.Yalnız hb olanı tam bir faciaydıRenault bunu görüp 3.kasada değişiklik yaptı doğal olarak,

Forumumuz Punto&Bravo Forumu olduğu için objektiflikten biraz da olsa uzaklaşmayı da hoşgörmek gerekli.Buradaki insanlar araçlarına gönülden bağlılar.O yüzden zaman zaman farklı markalar eleştirilebilir.Diğer forumlarda bazı markalar, modeller yerin dibine sokulmakta haksız yere.Burada bu olmaz ama

Tekrar hoşgeldin, keyifli forumlar...

Arif Poyraz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arif, öncelikle hoşgeldin forumumuza,

Fiatın, özellikle 3. dünya ülkeleri için ürettiği ya da Tofaş gibi lisans altında üretilmesine izin verdiği araçları pek Ncap a girmez.Palioyla Megane ı karşılaştırmak da pek doğru olmaz tabi.Megane nın rakibi Bravodur.Çarpışma testi mevcuttur,

Megane 2 bence son derece makul bir araç.Motoru, konforu, maliyetiyle pazarımıza en çok hitap eden modellerden birisi.Yalnız hb olanı tam bir faciaydıRenault bunu görüp 3.kasada değişiklik yaptı doğal olarak,

Forumumuz Punto&Bravo Forumu olduğu için objektiflikten biraz da olsa uzaklaşmayı da hoşgörmek gerekli.Buradaki insanlar araçlarına gönülden bağlılar.O yüzden zaman zaman farklı markalar eleştirilebilir.Diğer forumlarda bazı markalar, modeller yerin dibine sokulmakta haksız yere.Burada bu olmaz ama

Tekrar hoşgeldin, keyifli forumlar...

Evet haklısın aslına bakarsan hocam. Hoşbulduk )

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Poyraz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

megane hb tutulmayan bir madel zaten. ben şahsen sedan taraftarıyım herkes gibi

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon