Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kuzenim yeni polo istemişti, benden özelliğine bakmamı rica etti, buyrun bakalım

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu Kuzenim yeni polo istemişti, benden özelliğine bakmamı rica etti, buyrun bakalım

İnceleme yaptığım ve kendi aracımla karşılaştırdığım araç VW Polo 1.6 DSG Comfortline;

Kendi aracımda olupta, polonun bu versiyonunda bulunmayan özellikleri kısaca belirttim, bu tespitler sadece polo donanım listesindekiler, kendi artılarımı yazmadım.

* Katlanabilir arka koltuklar
    *Çok fonksiyonlu deri direksiyon
    *Gündüz farı
    *Ön sis farları
    *Otomatik klima
    *Hız sabitleyici (DSG şanzumanında standartmı bilmiyorum)
    *Start / Stop
    *Yol bilgisayarı
    *ASR, EDL, ESP, HİLHOLLDER (DSG şanzumanında standartmı bilmiyorum)
    *Yan, perde ve diz hava yastıkları

Gelelim fiyat * fayda analizine

Polo 1.6 cc 90 hp ve 7 ileri ; punto ise 1.3 95 hp 6 ileri

Polo 1.6 old için vergi dilimi yüksek olan sınıf içinde, punto ise 1.3 old için 214 TL civarında

Polo bu donanımıyla paket almaksızın 45.800 TL den fiyatı varken, punto 1.3 mjet 95 hp dualogic, skydome ve evo kit de dahil olmak üzere alınabilecek rakam tahminen 44.000 TL dir diye düşünüyorum

Evo kitteki ve diğer özellikleri artık siz puntocu arkadaşlara bırakıyorum ; sizce kuzenim ne yapsın veya önerebileceğiniz bir araç var mı ?

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Bide bakım fiyatları analizi yaptığınız zaman mantıklı olanın evo olduğunu göreceksiniz.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ikinci el piyasası dsg sanzımanın üstünlüğü polonun daha cok tutulması vb gibi faktorleri de gozonune aldıgımızda polo uste cıkıyor. burada sadece donanım olarak fiat ustunlugu oluyo yani aynı fiyata bircok özellikli punto mu yoksa daha az ozellikli polo mu .
    soyle soyluyum ben puntoyu alırken bircok özellik polo da yoktu ama fiyat olarak aralarında en az 4 bin lira vardı o yuzden punto tercihim oldu

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

dualogic ile dsg asla kıyaslanamaz...
    ayrıca bluemotion da olan donanım fena değil...
    Keyif BMW'Dir...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

E. E.
    Metali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Polo'da olup evo da olmayanlar....

- yol / ses izalasyonu
    - ikinci el değeri
    - görsel tip
    - marka değeri
    - iç plastikden ses gelmemesi
    - kapı kapatınca mercedes gibi ses gelmesi
    - dsg'mi yoksa fiat duologic'mi ( karşılaştırılamaz)
    - 1,2 tdi motor
    - 2012 comfirtline yol bilgisayar mevcut.

3 sene punto duologic kullandım ,sonra sıfır dizel evo aldım,şimdi 1,2 polom var.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

yenı 1.2 dızel polo alan bırı olarak, 36500 tl ye 1.2 trendlıne 2012 model aracım.
    bence bu ıkı aracı kıyaslamak yerıne 1.2 polo blue motıon ıle 1.3 75-95 lık evoyu kıyaslayın. evo ıcın fıyat polıtıkası yalnıslıgı uzerıne bırsuru yorum yapmıs bırı olarak her ıkı aracında fıyatlarını haketmedıgını soyleyebılırım..... 44500 e alın 6 ılerı 1.2 tsı jetta bakın keyfınıze..... yada tsı golf.... ne polo ne evo 45000 etmez.ılla 45000 e polo alınacaksa 1.4 tsı 180 ps dsg polo 47000 tl. ılla dızel otomatık ve 90 ps uzertı olacaksa, mutlaka polo. bu abartılmıs fıyatlar gerı gelırse sayet ılerde anlatır kendını polo. sekılmı markamı daha onemlı ımıs..... oto pazarında......
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

klasik wv... bu işte biraz da doğuş otonun eli var gibi sanki..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

ben ikisinede o parayı vermem!!! gider ikinci el 2010-2011 10bin de dizel astra leon golf jetta hatta citroen c5 bakarım..hayatta 45 milyar para vermem yazık günah...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yenı 1.2 dızel polo alan bırı olarak, 36500 tl ye 1.2 trendlıne 2012 model aracım.
    Bence bu ıkı aracı kıyaslamak yerıne 1.2 polo blue motıon ıle 1.3 75-95 lık evoyu kıyaslayın. Evo ıcın fıyat polıtıkası yalnıslıgı uzerıne bırsuru yorum yapmıs bırı olarak her ıkı aracında fıyatlarını haketmedıgını soyleyebılırım..... 44500 e alın 6 ılerı 1.2 tsı jetta bakın keyfınıze..... Yada tsı golf.... Ne polo ne evo 45000 etmez.ılla 45000 e polo alınacaksa 1.4 tsı 180 ps dsg polo 47000 tl. ılla dızel otomatık ve 90 ps uzertı olacaksa, mutlaka polo. Bu abartılmıs fıyatlar gerı gelırse sayet ılerde anlatır kendını polo. Sekılmı markamı daha onemlı ımıs..... Oto pazarında......
    +100000000....

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

Alıntı Metali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polo'da olup evo da olmayanlar....

- yol / ses izalasyonu
    - ikinci el değeri
    - görsel tip
    - marka değeri
    - iç plastikden ses gelmemesi
    - kapı kapatınca mercedes gibi ses gelmesi
    - dsg'mi yoksa fiat duologic'mi ( karşılaştırılamaz)
    - 1,2 tdi motor
    - 2012 comfirtline yol bilgisayar mevcut.

3 sene punto duologic kullandım ,sonra sıfır dizel evo aldım,şimdi 1,2 polom var.
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanın, 45.800 e standart polo alıp bineceğime full +full vergi avantajından tutunda skydome ve blue me vs vs bi dünya özelliği olan ve yedek parça ile servis bakımları her yerde yaptırabileceğim puntoyu tercih ederdim, bak sizde çok iyi bir puntocuymuşsunuz ki forumdan kopamamışsınız İyi günler... Yorum için teşekkürler, dynamic puntoyu biliyorsunuz standartlarını saymadım çünkü yoruluyorum sürüşe duyarlı sis farı standart (en küçük ve tek bir örnek)

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

bence bu ıkı aracı kıyaslamak yerıne 1.2 polo blue motıon ıle 1.3 75-95 lık evoyu kıyaslayın. evo ıcın fıyat polıtıkası yalnıslıgı uzerıne bırsuru yorum yapmıs bırı olarak her ıkı aracında fıyatlarını haketmedıgını soyleyebılırım..... 44500 e alın 6 ılerı 1.2 tsı jetta bakın keyfınıze..... yada tsı golf.... ne polo ne evo 45000 etmez.ılla 45000 e polo alınacaksa 1.4 tsı 180 ps dsg polo 47000 tl. ılla dızel otomatık ve 90 ps uzertı olacaksa, mutlaka polo. bu abartılmıs fıyatlar gerı gelırse sayet ılerde anlatır kendını polo. sekılmı markamı daha onemlı ımıs..... oto pazarında......
    Çok özür diliyorum ama açtığım konuyu iyice bir okursanız benim hangi araçla hangi aracın hangi versiyonlarını kıyasladığım apaçık ortada 1.2 polo yu da nerden çıkarttınız kaldı ki comfortline diye de yazdım 1.6 dizel polo nun da fun versiyonu yok, benim kıyas yaptığım araç 1.6 dizel comfortline polo ile 95 lik evo , ve puntişi almazdan önce vw yetkililerine kızmıştım 2010 da , bu yeni kasa polo çıkmazdan önce en düşük versiyonunda bile vw yakışmıyor ABS yok diyordum , bu yeni kasalarda hiç olmadı o standart oldu çok şükür , neyse polemiğe girmiycem

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

Alıntı seysey37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ikisinede o parayı vermem!!! gider ikinci el 2010-2011 10bin de dizel astra leon golf jetta hatta citroen c5 bakarım..hayatta 45 milyar para vermem yazık günah...
    Hemşo ayıp ediyorsun sanki senin altındaki araç 17 bin tl , tahminimce 35 ten aşağı bir araç değildir, hem neyin günah olup olmadığına neden sen karar veriyorsun, sanki başkasının parasını gasp ettik o parayla aldık araçlarımızı, lütfen dikkatli kelime seçerek yorum yapalım...

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok özür diliyorum ama açtığım konuyu iyice bir okursanız benim hangi araçla hangi aracın hangi versiyonlarını kıyasladığım apaçık ortada 1.2 polo yu da nerden çıkarttınız kaldı ki comfortline diye de yazdım 1.6 dizel polo nun da fun versiyonu yok, benim kıyas yaptığım araç 1.6 dizel comfortline polo ile 95 lik evo , ve puntişi almazdan önce vw yetkililerine kızmıştım 2010 da , bu yeni kasa polo çıkmazdan önce en düşük versiyonunda bile vw yakışmıyor ABS yok diyordum , bu yeni kasalarda hiç olmadı o standart oldu çok şükür , neyse polemiğe girmiycem
    okumam var allaha sukur aracları kıyaslayıp kardesım ne yapsın hatta arac tavsıye edermısınız demıssınız.... bende tavsıye ettım. dedımkı 95 -75 lık evo ıle fıyat olarak polo bakılacaksa 1.2 blue motıon bakılabılır ozellık olarak blue motıon dynamıc evo ya daha yakındır. blue motıon da donanım olarak comfortlıne ın cok uzerındedır. ayrıca o kadar para da vermezsınız 40000 cıvarı alınabılır bu polo dıyorum. ama bu paralar ıkısı ıcınde fazla dıyorum. allah allah. hemen polemık masallarına falan da gırmıssınız. ne polemıgı arkadasım. bırsey sordun cevap verdık. tavsıye ıstemeseytdın haklıydın. cezamı yaz gonder.(((((((((

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

Hemşo ayıp ediyorsun sanki senin altındaki araç 17 bin tl , tahminimce 35 ten aşağı bir araç değildir, hem neyin günah olup olmadığına neden sen karar veriyorsun, sanki başkasının parasını gasp ettik o parayla aldık araçlarımızı, lütfen dikkatli kelime seçerek yorum yapalım...
    yalnış anladın hemşom..benim aracımın sıfırı 42,500 tl HAYATTA!! o parayı verip almam..bunu anlatmaya çalışıyorum..ben ikinci el aldım 34bine.. bütcem olsa 5-10 bin daha koyup bi üst sınıf bir araba alırdım bunu demek istiyorum..

sen kaç bine aldınki aracını? benim şahsi fikrim bizim segmentteki araçlara 35binden fazla para vermem..onu belirtmek istedim..biraz alıngan okumuşsun yazdıklarımı tekrar okursan öyle gasp edilcek anlamda bişey demedim..

ayrıca şimdi okudum diğer yorumlarını..sen bize fikir soruyosun hemşo madem fikir almak istedin biraz daha anlayışlı olabilirsin böyle çıkışmanın polemik yaratmanın yada gergin bir ortam oluşturmanın alemi yok..madem öyle fikrimizi alma..bu kadar germeye gerek yok ortamı..fikir alışverişi altı üstü..
    Konu seysey37 tarafından (29/09/2011 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

Alıntı seysey37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnış anladın hemşom..benim aracımın sıfırı 42,500 tl HAYATTA!! o parayı verip almam..bunu anlatmaya çalışıyorum..ben ikinci el aldım 34bine.. bütcem olsa 5-10 bin daha koyup bi üst sınıf bir araba alırdım bunu demek istiyorum..

sen kaç bine aldınki aracını? benim şahsi fikrim bizim segmentteki araçlara 35binden fazla para vermem..onu belirtmek istedim..biraz alıngan okumuşsun yazdıklarımı tekrar okursan öyle gasp edilcek anlamda bişey demedim..

ayrıca şimdi okudum diğer yorumlarını..sen bize fikir soruyosun hemşo madem fikir almak istedin biraz daha anlayışlı olabilirsin böyle çıkışmanın polemik yaratmanın yada gergin bir ortam oluşturmanın alemi yok..madem öyle fikrimizi alma..bu kadar germeye gerek yok ortamı..fikir alışverişi altı üstü..
    Benim aracı 38 e aldım ben artı spoiler vsvs , ayrıca polemik yaratmak niyetinde de değilim, diğer yorumlarda üzüldüğüm, ben 1.6 dizel polo ile punto dualogic kıyaslarken arkadaşlar 1.2 dizel ile kıyaslamaları, 1.6 dizelinin en üst versiyonu resmi veb sitesinde comfortline, hem şu da var, ben cevaplayanlardan polo mu punto mu manasında soruyorum arkadaşın bir tanesi mesela tutmuş ikinci el değeri , 1.2 tdi motor ve benzeri şeyleri artı bi özellikmiş gibi belirterek benimle iddialaşırcasına tartışma açması üzdü

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

okumam var allaha sukur aracları kıyaslayıp kardesım ne yapsın hatta arac tavsıye edermısınız demıssınız.... bende tavsıye ettım. dedımkı 95 -75 lık evo ıle fıyat olarak polo bakılacaksa 1.2 blue motıon bakılabılır ozellık olarak blue motıon dynamıc evo ya daha yakındır. blue motıon da donanım olarak comfortlıne ın cok uzerındedır. ayrıca o kadar para da vermezsınız 40000 cıvarı alınabılır bu polo dıyorum. ama bu paralar ıkısı ıcınde fazla dıyorum. allah allah. hemen polemık masallarına falan da gırmıssınız. ne polemıgı arkadasım. bırsey sordun cevap verdık. tavsıye ıstemeseytdın haklıydın. cezamı yaz gonder.(((((((((
    Estağfurullah, iyide 1.2 nin dsg şanzumanlısını ya ben görmüyorum ya Almanya sitesinde var Ben kıyas yaptığım araçlarda aynı özelliklere bakarım yani otomatik ise bir araç kıyas yapılacakta otomatik olsun ki denk olsun, zaten 1.2 nin otomatiği olsaydı no problem !

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

[QUOTE=akca37;580126]Estağfurullah, iyide 1.2 nin dsg şanzumanlısını ya ben görmüyorum ya Almanya sitesinde var Ben kıyas yaptığım araçlarda aynı özelliklere bakarım yani otomatik ise bir araç kıyas yapılacakta otomatik olsun ki denk olsun, zaten 1.2 nin otomatiği olsaydı no problem ![/QUO
    sız ıllada otm dıyorsanız baska......

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Estağfurullah, iyide 1.2 nin dsg şanzumanlısını ya ben görmüyorum ya Almanya sitesinde var Ben kıyas yaptığım araçlarda aynı özelliklere bakarım yani otomatik ise bir araç kıyas yapılacakta otomatik olsun ki denk olsun, zaten 1.2 nin otomatiği olsaydı no problem !
    ok.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan karadaş
    gokhan5142 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

polonun tek avantajı 1,6 olması bence

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

yani gerçekten bu ufak sınıfa 45 000 TL hakkaten verilmez yani. Ben aldığımda 29000 e aldım polo 33.450 TL ve tek donanımdı, ben bilinçli olarak küçük sınıf aldım, ama şu an 45.000 vercek olsam alcağım araç belli JETTA. Polonun ve punto evo nun plastik kalitesi hemen hemen aynı ama montajlama, montaj sırasında kullanılan tırnaklar perçinler torklama hangisinde iyi bilmiyorum...karar alacak olan kişinin
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon