Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: Fiat albea 1.2 16 valf nasıl bir araç?

Göksel S.
    grande41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    41 R XXXX
    Edilen teşekkür: 11

1.2 16V Dynamic 2006 model sahibiyim aynı zamanda. ( GP babamda garajda yatıyor )

Bir arkadaşın yol tutuş konusundaki eleştirilerine katılmıyorum. Aracında bir problem olabilir. Söylediği şeyi Albeadan önceki aracım Fiat siena da fazlasıyla yaşıyordum. Yol tutuş iğrençti ama bozuk yolu hissettirmiyodu meret.Sınıfının en iyilerinden biri bence bu konuda. Tabii sadece sınıfında.(İş dolayısı ile bir kısım rakiplerini uzun dönem kullanmış biri olarak.) Dynamic alırsan donanımıda yeterlidir. Motoruda hacmine göre iyi bir performans verebiliyor. Bagajı konuşmuyoruz bile. Ama şehir içinde gerçekten çok yakıyor. Yol bilgisayarına göre ortalama tüketimim 6-7,5 arasında değişiyor. Şehir içinde 7,8 e kadar çıktı. Uzun yolda 5,4 kadar düşüyor. Ama vergisi avantaj. 1.4 fire motora göre daha çok yakıyor ancak vergiden kara geçiyorsunuz. Bide tipik Fiat olarak sağından solundan çok ses geliyor. Bide şu gerçek var artık Fiatların bakımı ucuz değil kardeşim...

Hayırlı olur inşallah alacağın araban

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Alıntı baris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    2004-2005 model bir albea düşünüyorum ama nasıl bir araçtır? Kullananlar var mı, yakıt tüketimi nasıldır? Kronik sorunları var mıdır?

İkinci el fiyatları Hatay ve Sivas ta sordum 13500 Ytl civarı sizce nasıl?
    Senin punto nooldu diyeceksiniz o duruyor. Kardeşimde bunu kendime almayı planlıyorum (Punto almam için biraz daha beklemem gerekiyor).

Görüşlerinizi bekliyorum.
    satış danışmanı arkadaşın sürat ve ekonomi istediğimizde bize sunduğu araç

ÖZGÜR TURHAN
    By_FRee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Plaka
    52ER459
    Edilen teşekkür: 2

Bende 2005 yeni kasa var fakat multijet. Şimdiye kadar hiçbir problem çıkarmadı. Kasa olarak benim çok hoşuma gisiyor ama eski kasaları önüyle arkası sanki biri anyaya biri konyaya bakıyor gibi. Yeni kasalarda bunlar düzeltilmiş. Frenleri çok iyi çapraz fren sayesinde kayymalar birazda olsa önlenmiş. Çarpışma testlerinden 4 yıldız almış. Gelelim yakıt konusuna duyumlarına göre 1.2 16V ler biraz fazla yakıyor(muş). Tüpte nasıl yakar orasını bilemem. Ama sana tavsiyem alırsan yeni kasa al çünkü eski kasalar pek tutulmuyor vede oto pazarları sırf eski kasa albealarla dolu.

Ayrıyetten bakımları da ucuz yada bana öyle geliyor. Bende ford da var serviste iyi kayıyorlar. Ayrıca arabanında düzgün kullanılmışını bulabilrsem rahat edebilrsin
    Konu By_FRee tarafından (16/04/2008 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

valla basılmazsa fazla yakacağını düşünmüyorum 1.2 16v nin. zaten ben bu aracı gördükten sonra daha 8v almam sanırım. 16v olsun taştan olsun

Barış AÇIL
    baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum yorumlarınız için.
    biz araba ararken 0 araçlara zam geldi ikinci eller arttı , halen araç bulamadım. Gerçi ben armut piş ağzıma düş havasındayım hala, bende yaz sonuna bıraktım gibi. hayırlısı artık
    GP 1.4 lt 77 hp Dynamic Egzotik kırmızı
    STILO 1.4 lt 95 hp Active Kıyı Mavi

emre berendak
    DİKKAT FENERLİ gfbemre1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bende var 1.2 16v speedgear benim hiç bi sıkıntım olmadı şimdiye kadar tavsiye edrm

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

bende 1.2 16v palio vardı gayet seri az yakan güzel bir araç fiyatta uygun bence..sadece ufak tefek işçilik sorunları var..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

anıl yurtseven
    recep_1994_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Kardeş bende 2003 model albea 1.2 8v vardı çok memnundum bi aksilik çıkarmadı allaha şükür ama tüplü almaya çalış benden tafsiye 1.2 8v 60 bg i bile şehir dışı 230 ykr fln yakıyor 16 v ne olur bilmem

asef yilmaz
    asefyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhabalar... 24.03.2005 de aldığımız yeni kAsa sahra beji albeamızde 2008 yılı sonlarına doğru tavan ve bagaj kapağında boya dökülmeleri oluştu. 2009 temmuz ayında istanbul bakırköydeki haliç oto ya başvurduk ve 06.07.2009 da aracı servise alıp aracı komple boyadılar. Araç annemin yani bayan arabası olduğundan annem pek ilgilenemedi ve servisin komple boya talebini kabul etti. Aracı servise bıraktığımızda yani 4.5 yaşındayken araç 14206 kilometrede idi. Böyle bi aracın böyle bir sorun vermesi çok saçmaydı. Neyse araç 19.07.2009 da servisten çıktı ve neredeyse sorunsuz şekilde çıktı. Aracın komple boyanmasından dolayı fiyatı düşmesi hariç. 2012 yılı itibariyle aracın tekrar boyaları dökülmekte tavanda ön kaputta tamponlarda ve marşpiyellerde benzin deposunda... Özellikle ince işçilik olan heryerde! 2012 Ocak ayında tekrar aynı servise başvurduk araca baktılar resimlerini çektiler sadece benzin deposunu boyiyabiliceklerini söylediler. Açıklamalar ise tavana cisim gelmiş boya kalkmış.Ön kaputa kimyasal gelmiş boya çatlamış.Marjpiyaller ise oto yıkamalarda tazikli sudan olusmus denmekte.Bir hafta sonra fiat servisinden aradıklarında ise aynı şey söylenmekte. Aracın ön tampon dada boya dokulmesı olusmaktaydı fakat önden araç darbe aldı ve tamponu biz boyattığımızdan bunu kabul etmiştik. Diğer yerleri kabul etmemiştik ama yinede cevap alamıyoruz.Araç şuanda 34500 km de.7 yaşındaki araç 34500 km de ve bu hallerde.3. kez başvurdugumda ise ön tampon arka tampon ve kucuk yerleri rütujla yaparız demekteler.

benden ucret alınmadan boyandı fakat aracın ne tamponları ne kapılaraı sokulerek boyanmıs tamponu kastırarak baktıgımızda ek yerı durmakta camların plastıklerını actıgımızda şeritler durmakta heleki 2 kapıyı ayıran plastikler dökülmekte. marjpiyeller dokulmekte tavan dokulmekte. bazı kısılerden 500 bazı kısılerden 1000 lıra talep edılmekte ve artık bende sınır oldugumdan bu sorunu yaşıyan kişilerle birlik olup bursaya fabrıkaya gıtme kararı verdım. he başarılı olurum yada olmam ama bunu yapmak istiyorum. ben hatalıyım heryerde aynı aractan goruyorum herkesmı hatalı? ınternetten boyle yayılarak topluca bursa amacım var bana yardımcı olunmasını ıstıyorum... edirneye geldım servıse ısım dustu kaporta bolumune gırdıgımde yıne aynı aractan gordm ve komple boyaya gelmıs bı baktımkı tamponlar sokulmus camlar sokulmus kapılar sokulmus heryer sokulkerek boyanmıs ve benım aracımın hatalı boyandıgının resımlerı ve edırnedekı aracın duzgun boyandıgının fotoları mevcut servıste resımlerı cektım yanı amacım tekrar belırtım sahra beji renkteki araç sahipleriyle birlik olup bursaya gitmek!

Albea yada Palio Sahra beji (Kum Beji) araç sahipleri Bana Acil Ulaşsın Lütfen!!! asef1639@hotmail.com

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya arkadaşlar yakıt tasarruflu istiyorsan clio alacaksın bak gör nasıl az yakıyor bizim arablardan oratalama en az 1 lt az yakıyor tecrübeyle sabittir

hakan demirci
    hakan demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Standart Ce: Fiat albea 1.2 16 valf nasıl bir araç?

Fiat albea 1.2 16 valf otomatik 2002 model SPENGRED HL aracım var,aracı alalı bir yıl oldu araçtan çok memnunum,özellik olarak aracın para değerine göre çok çok üstünde özellikleri var,abs,klima,hidrolik direksiyon,ön camlar otomatik,yan aynalar elektrikli,ayarlanabilir direksiyon ,gece kontağı çıkardıktan sonra farlar 30 saniye yanması,yangına karşı otomatik elektrik sistemin kesmesi 15-16 bin tl ye karşı bana göre mükemmel araç,yakıt olarak yakıta sözüm yok neden derseniz lpg de yakmıyor otomatik araç olarak şu anda km ye uzun yolda 130 kr yakıyor 60 tl lik lpg ile 400 km yol yapıyor,yakıt neden az yakıyor derseniz otomatik vitesin çok faydası var neden mi derseniz cvt şanzuman kendisini otomatik boşa aldığı için yakıta yüklenmiyor.

arkadaşlar parasına göre tavsiye edeceğim fıat albea 1,2 spengred HL 2002 MODELDİR

Sayfa 2/2 İlkİlk 12