Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu
FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
Geri Dön   Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu > Diğer > Diğer Fiat Binek Modelleri
Diğer Fiat Binek Modelleri Linea, Albea, Palio, 500, Siena, Idea, Panda, Sedici, Stilo, Marea, Brava, Coupe, Croma, Strada, Tempra, Tipo, Uno, Doblo Panorama, Fiorino, Freemont, Yeni Linea, Viaggio
Medos Otomotiv | Reklam
Kavaklıdere Oto | Ankara | Reklam
Petronas Madeni Yağlar | Petronas Lubricants International | Reklam

Eski 04/02/2008, 15:37
Ahmet Uygur Kırkevler

tierry - ait Avatar
Nereden: İstanbul
Araç: Henüz Grande Punto'm Yok.
Tip: Yok
Renk: Yok
Kan Grubu: A Rh (+)

Teşekkürler: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı Linea 1.3 Dizel, Otomatik, Emotion

Herkese iyi günler.

2000 model, çift airbag'li, Abs, Klima, Sunroof, Brava sx aracım var.

1-) Çocuklardan dolayı geniş bagaj,
2-) Eşimin de rahat kullanması için Otomatik Vites
3-) Yakıt tasarrufu için Dizel

ve kendim içinde konfor arıyorum.

Linea 1.3 Dizel, Otomatik, Emotion modelini düşünüyorum. Ancak çok kararsız kaldım. Herkesin olduğu gibi yeni araba almayı düşünen benimde etrafımdaki dostlarım bir sürü fikir veriyorlar.

Megane II, Corolla 1.4 D-4D, Civic vb.

Kafam çok bulandı. Ben bugüne kadar hep fiat kullandım. Yine Fiat almak istiyorum. Ama soru işaretleri de yok değil.

1-) Fiat şimdiye kadar pek çok iyi modelini kısa sürelerde piyasadan çekti.
Örnek Corolla ben bildiğim kadarıyla 18-20 senedir piyasada sadece kasa değişiyor. Ama Fiat, Brava'yı 5-6 yıl, Marea'yı 5-6 yıl, Stilo'yu 3-4 yıl, Siena'yı 3-4 yıl piyasaya sürdü. Acaba Linea'da da aynı sorun yaşanır mı ?

2-) Düşündüğüm modelin satış fiyatı yaklaşık 40.000.-YTL. İçindeki özelliklere ve arabanın sana sunduklarına bakınca fiyat gayet normal. Corolla'nın veya Megane'ın baz versiyonları o rakamdan başlıyor. Özellikleri ekleyince 45-50'yi buluyor.

3-) Sıfır araba almak İstanbul şartlarında düşündürüyor.

4-) 1.3 Dizel aracın zannedersem 2.000 devire kadar hareket etmesi zor gibi, dolayısıyla Fiat Brava'da gördüğüm çeviklik ve atikliği bunda göremeyeceğim. Acaba bu bana sorun yaratır mı ? Aranızda böyle çevik bir arabadan ağır bir arabaya geçen ve kullanan var mı ? Şehir içinde ani manevra yapma kabiliyetim düşecek gibi...

Fikirlerinizle bana destek olmanızı diliyorum...
tierry isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

Eski 04/02/2008, 16:50
Arda BULUT

ABNEW - ait Avatar
Nereden: Ankara
Araç: Artık Grande Puntom Yok.
Kan Grubu: 0 Rh (+)

Teşekkürler: 3.628
3.156 mesajına 4.295 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Hoşgeldin Ahmet.Linea aileler için ideal bir araç.1.3 mjtd 90bg diğer tüm turbo dizeller gibi alt devirlerde hantal 2000 d/d dan itibaren de oldukça güçlü bir makine.Aynı zamanda da ekonomik.Fiat Brava kullanmış biri olarak bence performansta hayal kırıklığı yaşayabilirsin Bu çok normal.Ancak dizelin çekiş gücü gerçekten iyi.Yol tutuşta bence Linea Brava dan biraz daha iyi.Hayırlısı olsun...
ABNEW isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 04/02/2008, 18:17
Ali Örün

mukavim - ait Avatar
Nereden: Ankara
Araç: Fire Dynamic 1.4 77Bg.
Tip: 5 Kapı
Renk: Rock Siyah
Plaka: 06 AH 5958

1 mesajına 1 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

dediğin gibi fiat modellerini piyasada uzun süre tutmuyor, arabayı piyasadan çekincede 2. el fiyatı yerlerde sürünüyor, ancak ben puntoda çok farklı bişi görüyorum, herşeyden önce tasarımı harika ve en az honda cıvık kadar tutuluyor, beğeniliyor. puntonun ömrü bu piyasada inan çok uzun ama aynı şeyi linea için düşünmüyorum maalesef. çünki linea puntodan esinlenilmiş ve aileler için tasarlanmış. en fazla 5 sene içinde linea piyasadan çekilecek diye düşünüyorum.
Eski 04/02/2008, 19:17
SARP BAHAR
Power Of Japan

Little F.K - ait Avatar
Nereden: Yurtdışı
Kan Grubu: 0 Rh (-)

Teşekkürler: 49
63 mesajına 95 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

40000 ytl civarı bi araç almayı düşünüyorsanız toyota corrolla yı tavsiye ederim.

Sebepleri;

Sorunsuzluk
Servis kalitesi
Müşteri memnuniyeti
2. el değeri

Bunun haricinde her iki araçta 90 bg fakat,Toyota 1.4,Linea 1.3 motora sahip.Dolayısıyla Linea alırsanız vergisi corolladan daha düşük olacaktır.

2.si linea da ne gibi özellikler var şu an için bilmiyorum fakat eğer Gp emotion gibiyse yani esp,asr gibi donanımları varsa bunlar sizin için ve ailenizin güvenliği için çok önemli olacaktır.Zira bu donanımlar yoksa ben lineayı çok stabil ve güvenli bi araç bulmuyorum.

Bu 3 model içerisinde 2.eli en kuvvetli megane.Fakat bence meganenın yüzü fazlasıyla eskidi ve heryer megane kaynıyor.

Benzinli olduğu için civic hakkında fazla yorum yapmayacağım.
Little F.K isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 04/02/2008, 20:15
. .

Korhan - ait Avatar
Nereden: Kastamonu
Araç: Bravo 1.6 16V Multijet 105 Hp Emotion
Kan Grubu: B Rh (+)

Teşekkürler: 111
131 mesajına 253 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Bu satış rakamları ile bence Linea uzun ömürlü olacaktır. Nisan gibi Linea'nın1.6 105 hp multijeti gelecek haberin olsun.
Korhan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 05/02/2008, 03:15
Can M. İmregün
Moderatör

SteinGP - ait Avatar
Nereden: İzmir
Araç: Artık Puntom Yok.

Teşekkürler: 1.587
1.175 mesajına 1.753 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

ben 42.000 ytl'den başlayan fiyatıyla volvo S40 1.6D öneririm 40.000 ytl linea ya megane a vereceğinize volvo alın derim ben...
SteinGP isimli üye çevrimiçidir (Online)  
Eski 05/02/2008, 09:11
. .

Korhan - ait Avatar
Nereden: Kastamonu
Araç: Bravo 1.6 16V Multijet 105 Hp Emotion

Teşekkürler: 111
131 mesajına 253 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Volvo tabii ki güzel de sonrasını düşünmek lazım. 2. eli çok kötü + yedek parçası çok ama çok pahalı ve zor bulunuyor. Ve 42000 lik Volvo var mı bilmiyorum da olsa bile donanım olarak Emotion Lineanın yanında zayıf kalır.
Korhan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/02/2008, 00:37
onur bakır

Honor COOPER - ait Avatar
Nereden: Mersin

Teşekkürler: 92
476 mesajına 582 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
bebeto85´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bunun haricinde her iki araçta 90 bg fakat,Toyota 1.4,Linea 1.3 motora sahip.Dolayısıyla Linea alırsanız vergisi corolladan daha düşük olacaktır.
valla 40000ytl ye araba alan yıllık 300 ytl vergi farkını düşünmemeli.

*****LANCIA DELTA*****
1.4 MultiAir Turbo 140HP
**Peak White & Granluce Sunroof**Techno Pack
Honor COOPER isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 19/02/2008, 00:44
Bilgehan AYKUL

biloGP - ait Avatar
Kan Grubu: AB Rh (+)

Teşekkürler: 31
50 mesajına 54 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Hoşgeldiniz Ahmet bey, umarım aileniz için en uygun araca sahip olursunuz..
Eski 19/02/2008, 21:02
SARP BAHAR
Power Of Japan

Little F.K - ait Avatar
Nereden: Yurtdışı
Kan Grubu: 0 Rh (-)

Teşekkürler: 49
63 mesajına 95 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
Honor COOPER´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
valla 40000ytl ye araba alan yıllık 300 ytl vergi farkını düşünmemeli.

Abi onlar ayrıntıları ya

Zaten Ahmet Beyde soruyu sordu bida ses seda yok
Little F.K isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/02/2008, 00:26
m.r. yumak

dogu - ait Avatar
Nereden: Bursa
Araç: StarJet Dynamic 1.4 16V 95Bg.
Renk: Orleans Mavi
Plaka: 16 z 0021

Teşekkürler: 75
71 mesajına 130 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

ben fiat tan başka bir araç almadım,hiç bir arabamdada pişmanlık yyaşamadım ama genede 40000ytl gibi bir rakkamı fiata vermezdim
dogu isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 20/02/2008, 15:35
Ahmet Uygur Kırkevler

tierry - ait Avatar

Tanımlı

Herkese fikirlerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Linea'yı test ettim. Hatta mini bir İstanbul turu attım denilebilir. Yetkili arkadaş sağolsun. 1.3 dizel emotion düz vitesli arabayı test ettim. Olumlu, olumsuz görüşlerim şöyle.

1 - Araba da çok ses var. (Belki yalıtımdan, belki dizel olmasından kaynaklanıyor.) Özellikle 90 ve üstü süratte bu ses daha da artıyor.

2 - Kabinin içi beklediğimden dar geldi. Yanlardan yukarı doğru eğim fazla olduğu için arka tarafın darlığı özellikle dikkatimi çekti.

3 - Araba ilk kalkışta dizel olmasından dolayı seri değil gibi geldi

4 - Arabayı kullanmadan önce şu meşhur blue me ve mp3 ayarlarını yapmaya çalıştım. Arabayla konuşuyorsun falan. Bir 15 dk. kadar uğraştık yetkili arkadaşla ama beceremedik.

5 - Rampalarda beklediğimden daha iyi. Arabayı çok kasmıyor hemen topluyor kendini.

6 - Diğer özellikler yeterli.

7 - Ancak ailecek çok düşündük ve "Sıfır km" araba almaya ve 40.000.-YTL'ye Fiat almaya değmeyeceği kanaatine ulaştık.

İyi günler...
tierry isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 01/03/2008, 21:16
Aries Meister

ariesmeister - ait Avatar
Kan Grubu: AB Rh (+)

Kızgın Linea testi

Merhaba,

biz de ailecek bugün Linea'yı test ettik. Ben de çok olumlu izlenimler bıraktı. Gerçi arkada oturan eşim çok beğenmedi. Diğer arabamızdan (Focus II) gelen alışkanlıkla aracın arkasının dar ve sallantılı olduğunu belirtti ki buna ben de fazla itiraz edemedim. Ama sürücü açısından bence çok çok iyi bir araç. Duallogic çok güzel vites geçiriyor ve dizel motor bir harika. Araç 1. viteste uzun süre kalmayı sevmiyor ve hemen 2'ye geçiyor. Oradan çok güzel gaz yiyip adeta şahlanıyor. Ara hızlanmalarda ise kick-down yapıp vites düşmektense güçlü dizel torku ile çok güzel hızlanıyor. Ben aracı kesinlikle gürültülü bulmadım. Süspansiyon bence GP den daha iyi ve ne yol ne de rüzgar sesi duydum. Bayi nin verdiği 37.100 fiyatı ve 5 yıl garantiyi duyunca doğrusu benim ağzım kulaklarıma vardı.

Özetle bence paranın çok iyi bir karşılığı Linea. İç döşeme renginin açık olup kolay kirlenmeye meyilli olması dışında bir dejavantajı yok arabanın. Eşimle 1 hafta düşünüp nihai kararımızı vereceğiz. Ama sonuç galiba şimdiden belli....
ariesmeister isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 01/03/2008, 22:12
mehmet koçak
black hawk

gogigogi - ait Avatar
Nereden: Aydın
Araç: Bravo 1.4 16V 90 Hp Active
Plaka: 09 h 5779

Teşekkürler: 161
63 mesajına 163 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

ben 1,6 100hp lik bravadan gp 75 hp ye geçtim ve alışması cok zor oldu iç hacim gp ile linea aynı gibi biraz dar zaten 10 cm genişleyince yeni bravo oluyomuş ben herhalde bravo sw yi bekliycem
Eski 01/03/2008, 23:21
Özlem ÖNEN
Selçuk Üniversitesi

Unique_GOTH - ait Avatar
Nereden: Konya

Teşekkürler: 499
119 mesajına 211 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

siz ne dersiniz bilmem ama volkswagen jettayı da es geçmeyin derim gerçi ben kullanmadığım için iyi bilemicem ama özellikleri fena değil gibi
Eski 26/05/2008, 21:29
h k
Hüseyin Koyak

h k - ait Avatar
Nereden: Kocaeli
Renk: Granit Gri

Teşekkürler: 201
158 mesajına 202 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

bu eski konuyu hortlatayım

otomatik vites ve sedan bir arac ihtiyacım olduğu için aynı aracı (1.3 dizel , emotion ve dualogic) bende almayı düşünüyorum. bayiden çok cazip bir fiyat aldım üstelik benim gp yi de değerinde takasa alıyor .

diğer markalarda dizel otomatik bir araç için emotion ayarında donanıma neredeyse 50 bin ytl ödemek gerekiyor. linea almazsam başka bir markada benzinli ve baz donanımlı alabileceğim , imkanlar anca ona yetiyor. biraz kararsız kaldım ama bir iki gün içinde net bir karar vereceğim bakalım
Eski 26/05/2008, 23:01
mehmet koçak
black hawk

gogigogi - ait Avatar
Nereden: Aydın
Araç: Bravo 1.4 16V 90 Hp Active
Plaka: 09 h 5779

Teşekkürler: 161
63 mesajına 163 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

bravo bravo bravo başka bişey demiyecem tabi an az dyna ve 120 hp tjet gerisi hikaye aynı motor gp linea ve tosbağa serisinde var (vw)
Alıntı:
h k´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu eski konuyu hortlatayım

otomatik vites ve sedan bir arac ihtiyacım olduğu için aynı aracı (1.3 dizel , emotion ve dualogic) bende almayı düşünüyorum. bayiden çok cazip bir fiyat aldım üstelik benim gp yi de değerinde takasa alıyor .

diğer markalarda dizel otomatik bir araç için emotion ayarında donanıma neredeyse 50 bin ytl ödemek gerekiyor. linea almazsam başka bir markada benzinli ve baz donanımlı alabileceğim , imkanlar anca ona yetiyor. biraz kararsız kaldım ama bir iki gün içinde net bir karar vereceğim bakalım
Eski 26/05/2008, 23:53
h k
Hüseyin Koyak

h k - ait Avatar
Nereden: Kocaeli
Renk: Granit Gri

Teşekkürler: 201
158 mesajına 202 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

bravo iyi güzelde bana en az 500 litre bagaj ve otomatik vites bir arac gerekli.

Konu Seçenekleri
Modları Göster

LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://forum.grandepuntotr.com/diger-fiat-binek-modelleri/6714-linea-1-3-dizel-otomatik-emotion.html
Mesajı Atan For Type Tarih
linea emotion nasıl ? Yandex: 59 bin sonuç bulundu This thread Refback 09/08/2012 07:42
sfr dizel linea - Google'da Ara This thread Refback 23/03/2011 17:57

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular
Konu Konuyu Açan Forum Cevaplar Son Mesaj
G.punto dizel+otomatik (EVO dynamic+skydome+otomatik ile takaslı) c.yk Satılık Araba 3 11/04/2012 17:06
Linea 1.6 mtj emotion plus e5 sekoli82_35 Diğer Fiat Binek Modelleri 18 31/01/2012 10:18
Linea 1,3 90 bg emotion aldım muratx41 Genel 8 12/07/2011 14:04
Linea Emotion tiptronik arıyorum PredatoR İlanlar 5 19/03/2010 16:25
Fiat Linea Emotion nejatb Diğer Fiat Binek Modelleri 9 08/05/2007 15:03

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanlar, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, admin onayıyla üye olabilmektedirler. O nedenle üye olurken profil bilgilerinin özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi son derece önemlidir. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.
Reklam vermek, bilgi & iletişim için: admin@grandepuntotr.com

# Fiat Türkiye Kullanıcı Forumları Network #
www.fiattr.com   |    www.puntotr.com   |    www.grandepuntotr.com   |    www.puntoevotr.com   |    www.bravotr.com   |    www.500tr.com   |    www.lineatr.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78
Telif Hakları vBulletin v3.8.7 © 2000-2014, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.