18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Linea 1.3 Dizel, Otomatik, Emotion

Ahmet Uygur Kırkevler
    tierry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Linea 1.3 Dizel, Otomatik, Emotion

Herkese iyi günler.

2000 model, çift airbag'li, Abs, Klima, Sunroof, Brava sx aracım var.

1-) Çocuklardan dolayı geniş bagaj,
    2-) Eşimin de rahat kullanması için Otomatik Vites
    3-) Yakıt tasarrufu için Dizel

ve kendim içinde konfor arıyorum.

Linea 1.3 Dizel, Otomatik, Emotion modelini düşünüyorum. Ancak çok kararsız kaldım. Herkesin olduğu gibi yeni araba almayı düşünen benimde etrafımdaki dostlarım bir sürü fikir veriyorlar.

Megane II, Corolla 1.4 D-4D, Civic vb.

Kafam çok bulandı. Ben bugüne kadar hep fiat kullandım. Yine Fiat almak istiyorum. Ama soru işaretleri de yok değil.

1-) Fiat şimdiye kadar pek çok iyi modelini kısa sürelerde piyasadan çekti.
    Örnek Corolla ben bildiğim kadarıyla 18-20 senedir piyasada sadece kasa değişiyor. Ama Fiat, Brava'yı 5-6 yıl, Marea'yı 5-6 yıl, Stilo'yu 3-4 yıl, Siena'yı 3-4 yıl piyasaya sürdü. Acaba Linea'da da aynı sorun yaşanır mı ?

2-) Düşündüğüm modelin satış fiyatı yaklaşık 40.000.-YTL. İçindeki özelliklere ve arabanın sana sunduklarına bakınca fiyat gayet normal. Corolla'nın veya Megane'ın baz versiyonları o rakamdan başlıyor. Özellikleri ekleyince 45-50'yi buluyor.

3-) Sıfır araba almak İstanbul şartlarında düşündürüyor.

4-) 1.3 Dizel aracın zannedersem 2.000 devire kadar hareket etmesi zor gibi, dolayısıyla Fiat Brava'da gördüğüm çeviklik ve atikliği bunda göremeyeceğim. Acaba bu bana sorun yaratır mı ? Aranızda böyle çevik bir arabadan ağır bir arabaya geçen ve kullanan var mı ? Şehir içinde ani manevra yapma kabiliyetim düşecek gibi...

Fikirlerinizle bana destek olmanızı diliyorum...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hoşgeldin Ahmet.Linea aileler için ideal bir araç.1.3 mjtd 90bg diğer tüm turbo dizeller gibi alt devirlerde hantal 2000 d/d dan itibaren de oldukça güçlü bir makine.Aynı zamanda da ekonomik.Fiat Brava kullanmış biri olarak bence performansta hayal kırıklığı yaşayabilirsin Bu çok normal.Ancak dizelin çekiş gücü gerçekten iyi.Yol tutuşta bence Linea Brava dan biraz daha iyi.Hayırlısı olsun...

Ali Örün
    mukavim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AH 5958
    Edilen teşekkür: 1

dediğin gibi fiat modellerini piyasada uzun süre tutmuyor, arabayı piyasadan çekincede 2. el fiyatı yerlerde sürünüyor, ancak ben puntoda çok farklı bişi görüyorum, herşeyden önce tasarımı harika ve en az honda cıvık kadar tutuluyor, beğeniliyor. puntonun ömrü bu piyasada inan çok uzun ama aynı şeyi linea için düşünmüyorum maalesef. çünki linea puntodan esinlenilmiş ve aileler için tasarlanmış. en fazla 5 sene içinde linea piyasadan çekilecek diye düşünüyorum.
    Fotoğrafların altına alıntı koymak benim fikrimdi...

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

40000 ytl civarı bi araç almayı düşünüyorsanız toyota corrolla yı tavsiye ederim.

Sebepleri;

Sorunsuzluk
    Servis kalitesi
    Müşteri memnuniyeti
    2. el değeri

Bunun haricinde her iki araçta 90 bg fakat,Toyota 1.4,Linea 1.3 motora sahip.Dolayısıyla Linea alırsanız vergisi corolladan daha düşük olacaktır.

2.si linea da ne gibi özellikler var şu an için bilmiyorum fakat eğer Gp emotion gibiyse yani esp,asr gibi donanımları varsa bunlar sizin için ve ailenizin güvenliği için çok önemli olacaktır.Zira bu donanımlar yoksa ben lineayı çok stabil ve güvenli bi araç bulmuyorum.

Bu 3 model içerisinde 2.eli en kuvvetli megane.Fakat bence meganenın yüzü fazlasıyla eskidi ve heryer megane kaynıyor.

Benzinli olduğu için civic hakkında fazla yorum yapmayacağım.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Bu satış rakamları ile bence Linea uzun ömürlü olacaktır. Nisan gibi Linea'nın1.6 105 hp multijeti gelecek haberin olsun.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

ben 42.000 ytl'den başlayan fiyatıyla volvo S40 1.6D öneririm 40.000 ytl linea ya megane a vereceğinize volvo alın derim ben...

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Volvo tabii ki güzel de sonrasını düşünmek lazım. 2. eli çok kötü + yedek parçası çok ama çok pahalı ve zor bulunuyor. Ve 42000 lik Volvo var mı bilmiyorum da olsa bile donanım olarak Emotion Lineanın yanında zayıf kalır.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı bebeto85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun haricinde her iki araçta 90 bg fakat,Toyota 1.4,Linea 1.3 motora sahip.Dolayısıyla Linea alırsanız vergisi corolladan daha düşük olacaktır.
    valla 40000ytl ye araba alan yıllık 300 ytl vergi farkını düşünmemeli.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Bilgehan AYKUL
    biloGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

Hoşgeldiniz Ahmet bey, umarım aileniz için en uygun araca sahip olursunuz..
    Palio Speedgear 1.2 16v

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla 40000ytl ye araba alan yıllık 300 ytl vergi farkını düşünmemeli.

Abi onlar ayrıntıları ya

Zaten Ahmet Beyde soruyu sordu bida ses seda yok

m.r. yumak
    dogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 z 0021
    Edilen teşekkür: 130

ben fiat tan başka bir araç almadım,hiç bir arabamdada pişmanlık yyaşamadım ama genede 40000ytl gibi bir rakkamı fiata vermezdim

Ahmet Uygur Kırkevler
    tierry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Herkese fikirlerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Linea'yı test ettim. Hatta mini bir İstanbul turu attım denilebilir. Yetkili arkadaş sağolsun. 1.3 dizel emotion düz vitesli arabayı test ettim. Olumlu, olumsuz görüşlerim şöyle.

1 - Araba da çok ses var. (Belki yalıtımdan, belki dizel olmasından kaynaklanıyor.) Özellikle 90 ve üstü süratte bu ses daha da artıyor.

2 - Kabinin içi beklediğimden dar geldi. Yanlardan yukarı doğru eğim fazla olduğu için arka tarafın darlığı özellikle dikkatimi çekti.

3 - Araba ilk kalkışta dizel olmasından dolayı seri değil gibi geldi

4 - Arabayı kullanmadan önce şu meşhur blue me ve mp3 ayarlarını yapmaya çalıştım. Arabayla konuşuyorsun falan. Bir 15 dk. kadar uğraştık yetkili arkadaşla ama beceremedik.

5 - Rampalarda beklediğimden daha iyi. Arabayı çok kasmıyor hemen topluyor kendini.

6 - Diğer özellikler yeterli.

7 - Ancak ailecek çok düşündük ve "Sıfır km" araba almaya ve 40.000.-YTL'ye Fiat almaya değmeyeceği kanaatine ulaştık.

İyi günler...

Aries Meister
    ariesmeister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Kızgın Linea testi

Merhaba,

biz de ailecek bugün Linea'yı test ettik. Ben de çok olumlu izlenimler bıraktı. Gerçi arkada oturan eşim çok beğenmedi. Diğer arabamızdan (Focus II) gelen alışkanlıkla aracın arkasının dar ve sallantılı olduğunu belirtti ki buna ben de fazla itiraz edemedim. Ama sürücü açısından bence çok çok iyi bir araç. Duallogic çok güzel vites geçiriyor ve dizel motor bir harika. Araç 1. viteste uzun süre kalmayı sevmiyor ve hemen 2'ye geçiyor. Oradan çok güzel gaz yiyip adeta şahlanıyor. Ara hızlanmalarda ise kick-down yapıp vites düşmektense güçlü dizel torku ile çok güzel hızlanıyor. Ben aracı kesinlikle gürültülü bulmadım. Süspansiyon bence GP den daha iyi ve ne yol ne de rüzgar sesi duydum. Bayi nin verdiği 37.100 fiyatı ve 5 yıl garantiyi duyunca doğrusu benim ağzım kulaklarıma vardı.

Özetle bence paranın çok iyi bir karşılığı Linea. İç döşeme renginin açık olup kolay kirlenmeye meyilli olması dışında bir dejavantajı yok arabanın. Eşimle 1 hafta düşünüp nihai kararımızı vereceğiz. Ama sonuç galiba şimdiden belli....

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

ben 1,6 100hp lik bravadan gp 75 hp ye geçtim ve alışması cok zor oldu iç hacim gp ile linea aynı gibi biraz dar zaten 10 cm genişleyince yeni bravo oluyomuş ben herhalde bravo sw yi bekliycem
    geri döndüm......

Özlem ÖNEN
    Selçuk Üniversitesi Unique_GOTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 211

siz ne dersiniz bilmem ama volkswagen jettayı da es geçmeyin derim gerçi ben kullanmadığım için iyi bilemicem ama özellikleri fena değil gibi

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

bu eski konuyu hortlatayım

otomatik vites ve sedan bir arac ihtiyacım olduğu için aynı aracı (1.3 dizel , emotion ve dualogic) bende almayı düşünüyorum. bayiden çok cazip bir fiyat aldım üstelik benim gp yi de değerinde takasa alıyor .

diğer markalarda dizel otomatik bir araç için emotion ayarında donanıma neredeyse 50 bin ytl ödemek gerekiyor. linea almazsam başka bir markada benzinli ve baz donanımlı alabileceğim , imkanlar anca ona yetiyor. biraz kararsız kaldım ama bir iki gün içinde net bir karar vereceğim bakalım
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

bravo bravo bravo başka bişey demiyecem tabi an az dyna ve 120 hp tjet gerisi hikaye aynı motor gp linea ve tosbağa serisinde var (vw)
    Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu eski konuyu hortlatayım

otomatik vites ve sedan bir arac ihtiyacım olduğu için aynı aracı (1.3 dizel , emotion ve dualogic) bende almayı düşünüyorum. bayiden çok cazip bir fiyat aldım üstelik benim gp yi de değerinde takasa alıyor .

diğer markalarda dizel otomatik bir araç için emotion ayarında donanıma neredeyse 50 bin ytl ödemek gerekiyor. linea almazsam başka bir markada benzinli ve baz donanımlı alabileceğim , imkanlar anca ona yetiyor. biraz kararsız kaldım ama bir iki gün içinde net bir karar vereceğim bakalım
    geri döndüm......

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

bravo iyi güzelde bana en az 500 litre bagaj ve otomatik vites bir arac gerekli.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ