5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: bravo kullanıcıları...

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Standart bravo kullanıcıları...

Arkadaşlar özellikle bravo kullanıcılarının fikirlerini merak ediyorum bravo düşünüyorum ama 1.4 sizce nasıl bir araç alırken neye dıkkat etmek lazım yedek parça vs gibi sıkıntı yaşanır mı? Birde lpg ile uyumlumudur. kronik sorunları nelerdir. şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Standart Cevap: bravo kullanıcıları...

bunun uzmanı @ykaya1983 nickli yunus hocamız. sana kitabını bile yazar mutlaka görünce yazacaktır.
    bana denk gelse kesinlikle alırım. konfor güvenlik yeterli.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Süleyman kardeşim sağolsun dilim döndüğünce yardımcı olayım.1.4 dediğiniz eğer turbosuz 90 beygir olan ise tavsiye etmem.Kasa ağır olduğu için hem yakıt hem performans yönünden sizi tatmin etmez.Ama t - jet de mjet de ikisi de güzel performanslı ve yakıt olarak üzmeyecek motorlar.Zaten t-jet lpg ile % 100 uyumlu.Mjet 290 nm torkuyla gerçekten gücünü hissttiren bir motor.6ileri vitesle otobanda biraz gazlayım deseniz 200 km hızları rahat bulan bir motor.Aracın yol tutuş ve oturaklı gidişinden dolayı bu hızlarda tek elle aracı tedirgin olmadan kullanabilirsiniz.Expertizde benim aracın ağırlıklı 1500 kilo çıkmıştı.Kapıların kapanışından belli olur zaten.Kronik sorun olarak egr kapağı çatlaması, dijital klimalarda klepe dişli arızası (ben 4 yıldır yaşamadım) bir de punto ve diğer fıat araçlarda da olan yolcu airbag şişmesi vardır.Başka da hiçbir problemi yoktur.Zaten piyasada kronik sorunu mayan araç bulamazsınız.Geçen dh de gördüm.Golf su alma problemi mi dersiniz ne sorunlar var.Ama şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki 6 yılda 4 tane punto kullandım.4 yıldır kullandığım bravom gerçekten puntolara göre bariz şekilde sorunsuz ve dayanıklı.2009 model araçta nazar değmesin yürüyen aksama daha anahtar değmedi.Bırakın rotu balans bile yaptırmadım.Aracın parça kalitesi plastik aksamdan tutun yürüyenine kadar gayet kaliteli üretildiği belli oluyor.Ama bu aracın da tabi ki olumsuz yanları var.Birincisi piyasası hiç iyi değil.İkincisi yedek parçası çok pahalı.Punto bu konuda bulunmaz bir nimet.Ama geri kalan konularda kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç. Elim sıkışırsa puntoyu satacağım bravo kalacak.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süleyman kardeşim sağolsun dilim döndüğünce yardımcı olayım.1.4 dediğiniz eğer turbosuz 90 beygir olan ise tavsiye etmem.Kasa ağır olduğu için hem yakıt hem performans yönünden sizi tatmin etmez.Ama t - jet de mjet de ikisi de güzel performanslı ve yakıt olarak üzmeyecek motorlar.Zaten t-jet lpg ile % 100 uyumlu.Mjet 290 nm torkuyla gerçekten gücünü hissttiren bir motor.6ileri vitesle otobanda biraz gazlayım deseniz 200 km hızları rahat bulan bir motor.Aracın yol tutuş ve oturaklı gidişinden dolayı bu hızlarda tek elle aracı tedirgin olmadan kullanabilirsiniz.Expertizde benim aracın ağırlıklı 1500 kilo çıkmıştı.Kapıların kapanışından belli olur zaten.Kronik sorun olarak egr kapağı çatlaması, dijital klimalarda klepe dişli arızası (ben 4 yıldır yaşamadım) bir de punto ve diğer fıat araçlarda da olan yolcu airbag şişmesi vardır.Başka da hiçbir problemi yoktur.Zaten piyasada kronik sorunu mayan araç bulamazsınız.Geçen dh de gördüm.Golf su alma problemi mi dersiniz ne sorunlar var.Ama şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki 6 yılda 4 tane punto kullandım.4 yıldır kullandığım bravom gerçekten puntolara göre bariz şekilde sorunsuz ve dayanıklı.2009 model araçta nazar değmesin yürüyen aksama daha anahtar değmedi.Bırakın rotu balans bile yaptırmadım.Aracın parça kalitesi plastik aksamdan tutun yürüyenine kadar gayet kaliteli üretildiği belli oluyor.Ama bu aracın da tabi ki olumsuz yanları var.Birincisi piyasası hiç iyi değil.İkincisi yedek parçası çok pahalı.Punto bu konuda bulunmaz bir nimet.Ama geri kalan konularda kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç. Elim sıkışırsa puntoyu satacağım bravo kalacak.

çok teşekkür ederim 14 t jet bakacağım uzun surelı kullanmak ıstıyorum bende zaten bakalım denk gelirse değerlendireceğim çok teşekkür ederim

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gürkan Cantürk
    Ahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Fiat Bravo 1.6 JTD 120HP araçların tadına doyum olmuyor. Piyasadaki bir diğer popüler marka araçların fiyatlarından daha ucuza ve daha kalitelisini bu araçlarda bulabilirsiniz. Çoğu malzemesi piyasada bulunmaktadır. 1.6 Multijet motoru Egea ile aynıdır. Parça fiyatlarında diğer fiat modellerindeki gibi çok ucuza yedek parça bulamazsınız ama çokta pahalı kalmamaktadır. Bu araçlar Türkiye'de gerekli ilgiyi göremedi malesef.