17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Araç seçimi

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Standart Araç seçimi

kışa doğru araç almayı planlıyorum punto evom var onu satıcam 110.000 kmde 35.000 tl ye kadar dizel şehir içi az yakan güvenli araç arıyorum anlayacağınız maksat rahatça gezmek için aracımdan son derece memnunum ama km beni psikolojik olarak zorluyor bakım masrafı vs o yüzden düşük kmli dizel araba arayışına geçtim linea çok uygun geldi gözüme 30.000 tlye falan emotion donanımlı düşük kmli linea alınabiliyor tek düşüncem yakıt şehir içi 7-7.5 yakıyor diyorlar ben puntoda şehir içi 5.5 la geziyorum başka araç öneriniz varsa onlarada açığım 2.eli sağlam az masraf yapacak bir araba arıyorum
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Valla şöyle diyeyim,Punto'dan Linea'ya geçmenin sebebi yakıt tasarrufu olmasın. Çünkü daha ağır bir araba olmasına karşın aynı motoru kullanıyor. Dolayısıyla Linea 7'leri görmese bile Punto gibi 5'i de görmeyecektir. Linea'ya geçerkenki tek sebep aile aracına geçiş olmalıdır diye düşünüyorum.

Bakım masrafı KM ile alakalı değil aslında servisle alakalı. İlla yetkili servis demiyorsanız sanayide bu işi daha ucuza yaptırırsınız. Servislere taş çıkartacak ustalar mevcut ülkede.Ama satış konusunda yetkili servislerin önemi de gözden kaçmıyor.

Velhasıl ben Punto'dan başka bir alternatif göremedim. İlla ki ucuz olsun ekonomik olsun derseniz Fiesta'ları da deneyebilirsiniz ama,Punto'dan sonra eşşeğe biner hissiyatı olur afedersiniz..Şahsımdan biliyorum
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Arkadaşımda var,arada kullanıyorum.1.3 90 beygir,şehir içi 6 lt civarında yakıyor.bana daha konforlu geliyor.daha az sarsma,daha az lastik sesi alıyor.punto gibi kronik sorunları (city,göğüs çatlaması,kapı gergisi) da yok.tofaş lineaya bariz cömert davranmış,dynamic modelinde blue&me bile standart.parkederken biraz sıkıntı puntodan sonra.piyasası da iyi.düşük kmli temiz emotion bence güzel seçim

iPhone 'dan Gönderildi...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

benim şuan ş.içi 17kmh hız ortalaması ile yaklaşık 20 kmdeki ortalamam 7.4 lt.. ama bu seni korkutmasın. 240 km yoldaki ortalamam 32 kmh ile 5.6lt idi. Yakıt olarak fena değil. Ben lpg li puntodan dizel linea ya geçiş yaptım, yakıtı hiç kollamam yaktığı bu. Bence iyi ama senin için nasıl olur bilemem. Bunun haricinde bagaj ve iç hacim olarak çok ferah, koltuklar oldukça rahat. Ben linea tavsiye ederim ama 30 bine emotion düşük km bulmanız bir hayli zor, tabi 2010 11 model falan. ben araç alacağım dönem (temmuzayı) 2009 emotiona 32 binde 32 bin isteyen vardı.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Bence 1.5 megane düşünebilirsiniz. Babam da var benim puntoyla aynı değerlere sahip neredeyse yakıt olarak. Konforluda araç. Cruise control yağmur sensörü far sensörü vs bir tonda özelliğe sahip. Gayet keyifli bir araç. Hatta arada puntomu babama bırakıp megane ile geziyorum. Tavsiyemdir değerlendirin derim

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim şuan ş.içi 17kmh hız ortalaması ile yaklaşık 20 kmdeki ortalamam 7.4 lt.. ama bu seni korkutmasın. 240 km yoldaki ortalamam 32 kmh ile 5.6lt idi. Yakıt olarak fena değil. Ben lpg li puntodan dizel linea ya geçiş yaptım, yakıtı hiç kollamam yaktığı bu. Bence iyi ama senin için nasıl olur bilemem. Bunun haricinde bagaj ve iç hacim olarak çok ferah, koltuklar oldukça rahat. Ben linea tavsiye ederim ama 30 bine emotion düşük km bulmanız bir hayli zor, tabi 2010 11 model falan. ben araç alacağım dönem (temmuzayı) 2009 emotiona 32 binde 32 bin isteyen vardı.
    model önemli değil de 32000 tl ye falan buldum 50000 kmde bakalım arayışım sürüyor sizin aracınız 1.3 mü ben aslında 1.6 düşünüyorum ama kafama yattı koltukları falan 10 numara ha niye daha önce almadın derseniz istanbula gelince fark ettim taksi,lerin falan çoğu dizel linea ekonomiktir heralde diye düşündüm ayda 2 kere İstanbul ankara arası uzun yol yapıcak araç linea banada mantıklı geliyor hemde 2.eli sağlam duruyor
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı hzrakts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 1.5 megane düşünebilirsiniz. Babam da var benim puntoyla aynı değerlere sahip neredeyse yakıt olarak. Konforluda araç. Cruise control yağmur sensörü far sensörü vs bir tonda özelliğe sahip. Gayet keyifli bir araç. Hatta arada puntomu babama bırakıp megane ile geziyorum. Tavsiyemdir değerlendirin derim
    teşekkür ederim aklımda bu araç ama temizini bulabilirmiyim bilmiyorum dediğiniz megane 2 sanırsam kmleri yüksek baya
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    model önemli değil de 32000 tl ye falan buldum 50000 kmde bakalım arayışım sürüyor sizin aracınız 1.3 mü ben aslında 1.6 düşünüyorum ama kafama yattı koltukları falan 10 numara ha niye daha önce almadın derseniz istanbula gelince fark ettim taksi,lerin falan çoğu dizel linea ekonomiktir heralde diye düşündüm ayda 2 kere İstanbul ankara arası uzun yol yapıcak araç linea banada mantıklı geliyor hemde 2.eli sağlam duruyor
    benim aracım 1.3 benim ş.içi kullanımım çok çok kısa 1 2 km içinde 3 4 defa kontak kapatıp açıyorum ve motor sıcakken sürekli gazlıyorum. hani pek sakin kullandığım söylenemez. model önemli değilse dediğim gibi 32bin tl ye 2009 model civarı km si düşük araç bulunur. Hakkınızda hayırlısı olsun. Aklıma bir şey daha geldi 1.3 lerin motoru zincirli, 1.6ların kayışlı bilginiz olsun, ayrıca 1.3 lerin vergisi daha avantajlı.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

teşekkür ederim aklımda bu araç ama temizini bulabilirmiyim bilmiyorum dediğiniz megane 2 sanırsam kmleri yüksek baya
    Biz ilk sahibinden 112binde orjinal bulup almıştık. Biraz şans işi. Denk gelir umarım kaçırmaz alırsınız

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

focus 2 tdci de düşünülebilir ama yalıtım konusunda biraz sıkıntılı..benzin/lpg de seçenek çok ama anladığım kadarıyla dizel düşünüyorsan..dediğin gibi linea emotion düşünülebilir ve bence gerçekten güzel araç..bunun dışında şu an benim de aracım olan astra cdti da düşünebilirsin..40 milyara çıkabilirsen bayağı temizini bulabilirsin..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

MegII Sedan iyi güzel az yakar.
    125000km'de bizimkisi. Motor ve Şanzıman noktasında hiçbir sıkıntı yaşamadık.

120000km'de şanzıman takozu değişti sadece. Ön takım komple orjinal olarak duruyor. (Gerçi soldan bir kaza sonrası soldakiler değişti ama sağdakiler orjinal bir skıntı yok)

Dizel masraflıd derler bir de, babam sadece yağ,filtre, kayış değişimi yaparken.
    Ben ona ek buji ve bir dünya masraf yaptım :s

Ben 80BIN'deki puntomda 2 kere amortisor takozu,1kere şanzıman takozu, 1kere de zrotlar, rotbaşları ve rot kollarını değiştirdim. Şimdi de aks keçelerini ve alternatör kasnağını değiştirmem gerekiyor!!

Bunlar da yakıt tüketimlerim, donanimhaberde paylaştıklarım.
    İlk triger değişimine kadar 5-5,5lt arası değişiyordu
    Triger değişiminden sonra 5,5-6lt yakmaya başladı.
    -1225km---6,50lt/100km (%40 yoğun şehir için şartları(E-5 17:30-19:30 arası)) 28 Şubat 2011 (Soğukların etkisi)
    -1357km---5,96lt/100km (%40 yoğun şehir için şartları(E-5 17:30-19:30 arası)) 21Ocak 2011
    -810km----5,97lt/100km (Full şehir içi) 30 Aralık 2010
    -882km----5,98lt/100km (400km şehir dışı gerisi şehiriçi) 20 Aralık 2010
    -862km----6,14lt/100km ("130-170kmh" arası - şehirdışı)
    -1052km---5,54lt/100km ("110-140kmh" arası - şehir dışı)
    -1859km---5,85lt/100km (860kmsi şehir içi trafik- gerisi şehir dışı)
    -960km----5,5lt/100km (ful şehir içi)
    -1410km---5,15lt/100km (350kmsi "130-150kmh" hızları arası otoban - gerisi karışık kullanım)
    -722km----5,16lt/100km ("otobanlarda 130 gerisi - 90-99 kmh" arası - şehirdışı)
    -1255km---5,64lt/100km (otoban 140-150kmh)
    Konu celenlee tarafından (29/09/2014 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracım 1.3 benim ş.içi kullanımım çok çok kısa 1 2 km içinde 3 4 defa kontak kapatıp açıyorum ve motor sıcakken sürekli gazlıyorum. hani pek sakin kullandığım söylenemez. model önemli değilse dediğim gibi 32bin tl ye 2009 model civarı km si düşük araç bulunur. Hakkınızda hayırlısı olsun. Aklıma bir şey daha geldi 1.3 lerin motoru zincirli, 1.6ların kayışlı bilginiz olsun, ayrıca 1.3 lerin vergisi daha avantajlı.
    biliyorum 1.6 lar kayışlı ama almışken performanslı olsun dedim kilosu çok olduğu için yakıt çok fark etmez gibiduruyor ben de puntodan önce 120 hplik dizel bravo vardı onda 8-8.5 yakıyordum sürekli gazlayarak ama sonra öyle bir masraf çıkarttı ki dizelden soğudum o derece ama şimdi 1.6 linea çok hoşuma gidiyo o donanım falan
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı hzrakts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz ilk sahibinden 112binde orjinal bulup almıştık. Biraz şans işi. Denk gelir umarım kaçırmaz alırsınız
    112.000 çokmuş gerçi temiz olursa sıkıntı olmaz bu sene puntonun debriyaj balatası motor kulağı fren diski fren balatası nerden baksanız 1000 tl masraf yaptım bu sene kışlık lastik yaza doğruda yazlık lastik almalıyım ikiside değişmeli gerçi 1 sene daha idare edebilir turbo belki ilerde sıkıntı çıkarır ısıtma bujisi vs açıkçası masraflar yaklaşıyor hissediyorum o yüzden düşük km mümkünse kar lastiği olan bakımları yapılmış araçlara bakıyorum
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    focus 2 tdci de düşünülebilir ama yalıtım konusunda biraz sıkıntılı..benzin/lpg de seçenek çok ama anladığım kadarıyla dizel düşünüyorsan..dediğin gibi linea emotion düşünülebilir ve bence gerçekten güzel araç..bunun dışında şu an benim de aracım olan astra cdti da düşünebilirsin..40 milyara çıkabilirsen bayağı temizini bulabilirsin..
    focus 2 dizel eniştemde var 2006 model o da baya performanslı ama araç trend olduğu için donanımı çok düşük kalıyor gözümde astraya gücüm yetmez şu an ama kaliteli araçlar
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MegII Sedan iyi güzel az yakar.
    125000km'de bizimkisi. Motor ve Şanzıman noktasında hiçbir sıkıntı yaşamadık.

120000km'de şanzıman takozu değişti sadece. Ön takım komple orjinal olarak duruyor. (Gerçi soldan bir kaza sonrası soldakiler değişti ama sağdakiler orjinal bir skıntı yok)

Dizel masraflıd derler bir de, babam sadece yağ,filtre, kayış değişimi yaparken.
    Ben ona ek buji ve bir dünya masraf yaptım :s

Ben 80BIN'deki puntomda 2 kere amortisor takozu,1kere şanzıman takozu, 1kere de zrotlar, rotbaşları ve rot kollarını değiştirdim. Şimdi de aks keçelerini ve alternatör kasnağını değiştirmem gerekiyor!!

Bunlar da yakıt tüketimlerim, donanimhaberde paylaştıklarım.
    İlk triger değişimine kadar 5-5,5lt arası değişiyordu
    Triger değişiminden sonra 5,5-6lt yakmaya başladı.
    yalnız tüketim baya güzelmiş ben bu kadarını beklemiyordum açıkça acaba megane 3 lerde aynı yakıtı yakar mı açıkçası rot rot başı vs şans işi biraz çok dikkatli kullanırsın öyle bir çukura girersinki amortisör patlar o konuda puntoda bir sıkıntı yaşamadım allaha şükür bravo üzmüştü beni 60.000 de hararet yapınca 3500 tl harcadım gözümde ne dizel kaldı ne bişey ama puntoda onu atlattım 110.000 de ekstra çok bişey değişmedim 85 hplik megane 3 lerde en boş paket alınabilir ama şu an lineayaya odaklandım arayışlarım sürüyor
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

yalnız tüketim baya güzelmiş ben bu kadarını beklemiyordum açıkça acaba megane 3 lerde aynı yakıtı yakar mı açıkçası rot rot başı vs şans işi biraz çok dikkatli kullanırsın öyle bir çukura girersinki amortisör patlar o konuda puntoda bir sıkıntı yaşamadım allaha şükür bravo üzmüştü beni 60.000 de hararet yapınca 3500 tl harcadım gözümde ne dizel kaldı ne bişey ama puntoda onu atlattım 110.000 de ekstra çok bişey değişmedim 85 hplik megane 3 lerde en boş paket alınabilir ama şu an lineayaya odaklandım arayışlarım sürüyor
    neden dolayı hararet yapmış araç

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

devridaim pompası arızalanmış 100 tllik bir parça ama meydana gelen hasar fazla oldu 65.000 de 10.000 de bir bakıma giriyordum yetkili serviste öyle diyim size o yüzden soğumuştum yani o masraftan sonra ama dediğim gibi acemiliğimi attığım araçtır hep dip gaz gidiyordum ankara istanbulm 180 nin altına inmeden belki m20 kere seyahat etmişliğim vardır ondan dolayı normal karşıladım sonra da benzinli insignia aldım uzun yolda basınca sıkıntı olmasın diye çünkü genelde 180 civarı seyahat ediyorum İstanbul ankara arası benzinli daha az sıkıntı çıkarıyor diye aldım allaha şükür bir sıkıntım olmadı ama şehir içi yakıtı zorluyor adamı uzun yolda genelde 4 kişi gittiğim için benzini bölüyoruz ama şehir içinde ve acil bişey olduğunda dizel gerekiyor örneğin geçöen sene antalyaya gidip geldim punto ile 260 tl yaktı 140-150 ile gittim geldim ama insignia olsa 500 tl yakıyor aynı yolda o yüzden evde bir adet dizel bulunması lazım
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T