Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678
152 sonuçtan 141 ile 152 arası

Konu: Linea mı Megane mı???

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

Alıntı PeterPAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiatın arkasından atıp tutan bir arkadaşa atfen yazıyorum...

Fiat araçlarının Reno ile kıyaslanmaması gerektiğini yazmış her markanın kendi bünyesin de cidden güzel ve sağlıklı modelleri var fakat bu model reno da kesinlikle ama kesinlikle megane değil... teneke clio nun çok iyi olduğunu yazmış, kimse kusura bakmasın ama peynir tenekesine para vericeğime otobüse binerim.... fiat ın yol tutuşu için şole bole demiş, sadece gülüyorum 2004 model stilo sahibiyim bakın 2004 model !!! şu an bmw sinden tutun mercedes ine kadar benim aracım gibi fabrika çıkışlı stock halinde her araç ile viraja girelim bakalım, kim arkada kalır... fransız araçlarının hiç birisini sevmiyorum asla da fransızların arabalarına binmem para da vermem... kim ne derse desin italyanların yarattığı araçların bir ruhu var...

unutulmasın fiat ın bünyesinde, ferrari, alfa romeo, masserati, lancia gbi dünaynın en iyi markalarını bulundurur...
    fatih babamda dynamıc stilo 2003,kardeşimdede 2004 3 kapı en fulunden stilo vardı,ben daha o stilo gibi rahat ne megane nede laguna gördüm ...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatih babamda dynamıc stilo 2003,kardeşimdede 2004 3 kapı en fulunden stilo vardı,ben daha o stilo gibi rahat ne megane nede laguna gördüm ...
    dediğiniz gibi stilo cidden çok ama çok rahat ve kullanışlı bir araç... konforu en az mercedes gibidir ve donanım olarak bugün sıfır araçlardan donanımlıdır.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

lıneanın motoru kasayı tasımıyor yokuslarda kasılyor kasılmasa bıle fazla yakıyor megane al
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

firmalar bir motor çıkarıyor ve bu motoru ufak arabaya da koyuyor büyük arabaya da koyuyor..bu olay aynı şuna benziyor mesleğimden örnek vereyim bir konu var bu konu bir çocuğa ağır gelirken bir çocuğa hafif gelir hemen anlar ama ağır gelen anlayamaz ne bu ya? der o çocuğa bireyselleştirilmiş eğitim yaparsınız onun seviyesine inersiniz o zaman o konuyu anlar..bu durumda aynen böyle kasaya bakarsınız motora torkuna beygirine bakarsınız ve ona göre motorun turbosunu falan büyütürsünüz yada küçültürsünüz..palio ile linea da aynı motorun kullanılması mantıklı mı? bu araba az yakar mı? arabanın suçu ne?az beygir az yakan diyen alıcının aklı nerde? bu kasaya bu beygir yada tork oranları yeter mi diye düşünmeyen alıcının aklı nerde?

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firmalar bir motor çıkarıyor ve bu motoru ufak arabaya da koyuyor büyük arabaya da koyuyor..bu olay aynı şuna benziyor mesleğimden örnek vereyim bir konu var bu konu bir çocuğa ağır gelirken bir çocuğa hafif gelir hemen anlar ama ağır gelen anlayamaz ne bu ya? der o çocuğa bireyselleştirilmiş eğitim yaparsınız onun seviyesine inersiniz o zaman o konuyu anlar..bu durumda aynen böyle kasaya bakarsınız motora torkuna beygirine bakarsınız ve ona göre motorun turbosunu falan büyütürsünüz yada küçültürsünüz..palio ile linea da aynı motorun kullanılması mantıklı mı? bu araba az yakar mı? arabanın suçu ne?az beygir az yakan diyen alıcının aklı nerde? bu kasaya bu beygir yada tork oranları yeter mi diye düşünmeyen alıcının aklı nerde?

+2011 Gerçekten ya! Ben de hep kızarım firmalara, ya arabayı götürecek motor vardır,götürmeyecek motor vardır. 1.3 multijet bence Linea,Doblo,Opel Astra gibi araçlara konmamalı. Passat gibi büyük arabalara da 1.4 tsi 122 bg gibi motorlar konmamalı,en az 1.6 T 180 bg olmalı.Zaten Passat 1.4 170 Tsi motor kullanmıyor ne hikmetse.Büyük arabaya büyük motor,küçük arabaya küçük motor daha uygun bence.

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

ewet aynen öyle bu gün 1.5 dci latude ye bindim şok oldum...araba d sınıfı deniyor ama kıyısından bile geçmiyor neden.araç 110 bg kasası 1.400 kg yakın. lastikler 17 inç 225 taban yakıt ise 8.9 lt motorin 2000 cc ise dizel otomatik ykıt deyerleri ise 7.5 lt/100 km. de 1.5 te motor sesi çok fazla içerde + yetersiz kalan motor konfor sağlamıyor ama sonuç içiç çok fazla lüx elit bir araba teknolojinin her detayı var resmen reno alfabeyi sıralamış ama motor vasat ve her türlü güzelliği gölgelio

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam zaten bmw nin de bakarsınız eğer değerlerine 3.16 nın 3.18 den fazla yaktığını göreceksiniz..Amerikada küçük motor hatta 4 silindirli motor görmeniz çok zor adamlar kasaya göre motor yapıyorlar motor zorlanmazsa zaten az yakar..

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

hocam zaten bmw nin de bakarsınız eğer değerlerine 3.16 nın 3.18 den fazla yaktığını göreceksiniz..Amerikada küçük motor hatta 4 silindirli motor görmeniz çok zor adamlar kasaya göre motor yapıyorlar motor zorlanmazsa zaten az yakar..
    aynen öyle tayfun abi

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

ALPER TUĞRAHAN
    alpertugrahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

3 yıl boyunca fiat linea 1,3 dizel 90 hp kullandım. ilk ve son oldu. asla ama asla ne bir daha kullanırım ne de tavsiye ederim. araç gp lerde bulunan şanzuman oranlarına sahip değil, 1-2-3.vitesler bayılıyor. klima açıkken yokuş çıkışlarında ve kırmızı ışık kalkışlarında içler acısı. ayrıca benim gibi bel fıtığı olanlarda o kadar rahatsız bir koltuk süngeri, dizaynı var ki, insanı bitiriyor. iskemle mi koltuk mu belli değil.
    isviçreden bir yabancı misafirim oldu, adam arabayı havalimanında gördü bu ne ? dedi..fiat ın böyle bir modelini almanya ve isviçre de daha önce görmemiş..3.dünya ülkelerine çakma model bu..
    daha 3 bin km de debriyaj pedalı düştü?? yılda 5-6 kez stop lambaları patlıyor. ön sağ cam otomatiği bozuldu, kapı yuvası içine düştü. bayramda seyahatte rezillik dizboyu..koli bantı ile tutturdum.
    motor ve şanzuman bu kasayı taşımayınca 7-7,5 litre yakıyor. daha seri kalkışlar isteyince bu yakıt tüketimi çıkıyor ortaya..fakat bu nedenle de debriyaj baskı balata 33 bin km de değişmek zorunda kaldı...
    bu araç kesinlikle bir corolla, bir focus değil ve olamaz...
    linea dan toyota ve focus a binince s class mercedes e biniyor gibi oluyorum bel fıtığı da olunca...bunu daha iyi hissediyor insan...
    kesinlikle 1.jetta 2.astra 3.corolla 4.focus....arkasından fransızlar gelir...linea en son...

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı alpertugrahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yıl boyunca fiat linea 1,3 dizel 90 hp kullandım. ilk ve son oldu. asla ama asla ne bir daha kullanırım ne de tavsiye ederim. araç gp lerde bulunan şanzuman oranlarına sahip değil, 1-2-3.vitesler bayılıyor. klima açıkken yokuş çıkışlarında ve kırmızı ışık kalkışlarında içler acısı. ayrıca benim gibi bel fıtığı olanlarda o kadar rahatsız bir koltuk süngeri, dizaynı var ki, insanı bitiriyor. iskemle mi koltuk mu belli değil.
    isviçreden bir yabancı misafirim oldu, adam arabayı havalimanında gördü bu ne ? dedi..fiat ın böyle bir modelini almanya ve isviçre de daha önce görmemiş..3.dünya ülkelerine çakma model bu..
    daha 3 bin km de debriyaj pedalı düştü?? yılda 5-6 kez stop lambaları patlıyor. ön sağ cam otomatiği bozuldu, kapı yuvası içine düştü. bayramda seyahatte rezillik dizboyu..koli bantı ile tutturdum.
    motor ve şanzuman bu kasayı taşımayınca 7-7,5 litre yakıyor. daha seri kalkışlar isteyince bu yakıt tüketimi çıkıyor ortaya..fakat bu nedenle de debriyaj baskı balata 33 bin km de değişmek zorunda kaldı...
    bu araç kesinlikle bir corolla, bir focus değil ve olamaz...
    linea dan toyota ve focus a binince s class mercedes e biniyor gibi oluyorum bel fıtığı da olunca...bunu daha iyi hissediyor insan...
    kesinlikle 1.jetta 2.astra 3.corolla 4.focus....arkasından fransızlar gelir...linea en son...
    Dediklerinize aynen katılıyorum. Bunu birde "linea umduğundan daha iyiymiş" başlığı altında gp'den daha kaliteli olduğunu iddia eden arkadaşlarada yazarsanız daha iyi olabilir.

Mesut Fidanoğlu
    mesutf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

Bence, megane ile bravo'yu karşılaştırmak daha doğru olur.

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı mesutf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence, megane ile bravo'yu karşılaştırmak daha doğru olur.
    yeni megane hb ile bravo kıyaslamak mantıklı ama bravo benim gözümde 1. tabiki ama bizim kıyas linea ile sedan eski meganlar diye düşünüyorum.

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678