Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 21 ile 33 arası

Konu: mont Neden Tutulmuyor?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bence fiat getirmediği değil getirdiği teknolojiler yüzünden bu durumda. tipo tempralarda daha o zamanlarda dijital gösterge klima kullanılırken insanımız o zamanın teknolojisine ayak uyduramadığı için beyinli araba alınmaz dijital gösterge yaramaz diye yerden yere vuruyorlardı şimdiki arabalar geri zekalı herhalde bu kadar satıldığına göre ayrıca kadranları (km devir vs) telli araç da yok analog da olsa elektronik gösterge. bundan önce tipom vardı o zamanlar tipo forumda takılırken zamanında fiat 2.0 tipolara yağ gösterge kadranı koymuş ne kadar ya var araçta diye araç sahipleri de şikayette bulunmuş yağ göstergesi bazen aşağıda(rampa aşağı) bazen yukarıda(rampa yukarı) duruyor diye. hal böyle olunca fiatta kadranı kaldırıyor araçlardan. ee şimdiki araçların her tarafı beyinli, her tarafı elektronik, bilgisayara bağlamadan detaylı arıza tespiti de yapamıyorsun kadranlar dijital(şuan yeni aveo, megane3,citroen c2-c3-c4,) adamlar 93 94 lerde getirdiler dijital göstergeyi çoğu kişi cesaret edemedi almaya şimdi ise alamayacaklar diye korkuyorlar tabiri caizse.
    Halil, tamam tipo ve temprada bir miktar elektirikli ya da elektronik donanım vardı ama yine de özellikle motor, kaporta ve aktarma olarak kuş serisinin benzerleriydi.Bunlar bile Avrupada o dönemin bitmiş araçlarıydı.Fiat İtalya, bravo, punto, panda... üretirken bizler tipolara, unalara terfi etmiştik

Bizim insanımızın dijital gösterge grubuna bakış açısını iyi özetlemişsin

Fiat, önyargılarımızı kırabilirsek otomotiv endüstrisine birçok yenilik getirmiş bir firmadır zaten...

2. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil, tamam tipo ve temprada bir miktar elektirikli ya da elektronik donanım vardı ama yine de özellikle motor, kaporta ve aktarma olarak kuş serisinin benzerleriydi.Bunlar bile Avrupada o dönemin bitmiş araçlarıydı.Fiat İtalya, bravo, punto, panda... üretirken bizler tipolara, unalara terfi etmiştik

Bizim insanımızın dijital gösterge grubuna bakış açısını iyi özetlemişsin

Fiat, önyargılarımızı kırabilirsek otomotiv endüstrisine birçok yenilik getirmiş bir firmadır zaten...
    ewet kaporta motor olarak haklısın fiat tofaş aynı geliyor insanlara tipo doğan şahin motoru aynı aktarma farklı vs. ama şu bi gerçek tipo tempranın çıktığı yıllarda bi astra, vectra, golf, jetta her açıdan traş renoyu saymıyorum bile motor olarak 5silindir 2.0 16V 155hp lik marea ve bravo hgt lerde de kullanılan(daha sonra 147hpye düşürülen) motor vardı(sesine hastayım) aynı zamanda 8Vlik 120hp likti sanırım motor görev yapıyordu reno, opel, vw bu güçte bir motoru yok diye biliyorum o yıllarda fiat gerçekten de öndeydi teknoloji olarak ama hakkını yediler. neyse netice olarak fiat tam gariban arabası az paraya çok şey alabiliyosun

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

...
    Konu srkaradag tarafından (22/02/2013 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

adana büyükşehir belediyesi bir tane almış siyah plakalı duruyor belediyenin önünde her zaman...adanada tek gördüğüm bu...

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

yeni araç olmasına rağmen satışları fena değil diye duydum ama yinede bana göre reklam-tanıtım eksikliği var satış rakamı konusuna gelince sınıfında hangisi ucuz ?

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Tekrar yazıyorum ama mont alacağıma Yeni Ford Kuganın en üst modelini 80000 TL ye alırım üstünede en az 20-25 bin TL para kalır.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

kuga 1,6 180 ecobosst benzinli. o paraya alabilirsiniz. 2,0 dizel aracı mont'la aynı paraya. mont'a da 1.4 Turbo Benzinli MultiAir 170 hp ya da alfa'da ki 1750 Tbi 235 hp idi zannediyorsam onlar olursa daha düşük fiyata gelir. 75 civar olur mont'ta. Olay vergi dilimi. Dünyada yok bizdeki vergi olayı. Ama bu iki benznili motor fiyatı düşürür. Fiaat grubu bu benzlinli motorları SUV oalrak çıakracağı alfalarda kullancakmış. Ama 1,6 dizelde çalışma yapıp 150 bg için uğraşmalalılar. Ya da tct şanzımanla bu iki motoru mont'ta kullanmalılar. 75 civarı fiyat olması için.

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kuga 1,6 180 ecobosst benzinli. o paraya alabilirsiniz. 2,0 dizel aracı mont'la aynı paraya. mont'a da 1.4 Turbo Benzinli MultiAir 170 hp ya da alfa'da ki 1750 Tbi 235 hp idi zannediyorsam onlar olursa daha düşük fiyata gelir. 75 civar olur mont'ta. Olay vergi dilimi. Dünyada yok bizdeki vergi olayı. Ama bu iki benznili motor fiyatı düşürür. Fiaat grubu bu benzlinli motorları SUV oalrak çıakracağı alfalarda kullancakmış. Ama 1,6 dizelde çalışma yapıp 150 bg için uğraşmalalılar. Ya da tct şanzımanla bu iki motoru mont'ta kullanmalılar. 75 civarı fiyat olması için.
    Evet Kuga benzinli. Fiatın mont a 1.4 benzinli motor koyacağına ihtimal vermiyorum. 2.0 dizel motorun vergi farkının yanında,harcadığı yakıtta şehir içi enaz 8-9 litre . İki araç arasındaki fiyat farkıyla ne kadar benzin alınabilir bunu hesaplamak gerek.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Kuga benzinli. Fiatın mont a 1.4 benzinli motor koyacağına ihtimal vermiyorum. 2.0 dizel motorun vergi farkının yanında,harcadığı yakıtta şehir içi enaz 8-9 litre . İki araç arasındaki fiyat farkıyla ne kadar benzin alınabilir bunu hesaplamak gerek.
    Ümit, sonuçta olay tercih meselesi tabi ama İlyasın da belirttiği gibi iki araç arasında motor hacmi farkından kaynaklı ekstra vergilendirme durumu var.Bu yüzden her iki aracı da aynı hacimli motor versiyonlarıyla değerlendirmek gerekiyor,

Ben de Kugayı seçerdim (Benzinli-dizel) açıkçası Çünkü görünüm olarak bence daha güzel. montu biraz mpv-suv olarak konumlandırmak gerekiyor.Gayet iri bir araç.Fiyatlandırması da ona göre..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Kuga 1.6 180hp ecoboost powershift 66.000tl .fiyat makul yakıtı nasıldır acaba

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhat, 1600cc, benzinli, turbo ve ağır bir araç.Bence tüketim miktarı oldukça fazladır...Yani tüketim odaklı bir düşünce varsa tercih edilmemeli bence...

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1600 KG 1.6 150 bg kuganın ortalaması 6.6 lt.60000 den başlıyor fiyatlar.Bence çok ta ağır bir araç değil.

ilker köse
    sehzadeamasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

bencede fiyatı pahalı

Sayfa 2/2 İlkİlk 12