Sonuçlar: Fiat için Freemont Hüsran mı Olacak ???

Katılımcı sayısı
70. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet , çünkü çok pahalı !!!

30 42.86%
  • Evet , çünkü muadilleri daha yenilikçi ve modern dizayn edilmiş.

10 14.29%
  • Hayır , 95.000 TL bu araç için az bile....

8 11.43%
  • Hayır , Fiat bu modelle rekabette dişe diş yarışır...

22 31.43%
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Freemont için Düşünceleriniz ?

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı mfgunes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay burda servislere götürürken kullanman sadece vw aracını kotuluyen sensin dediğin aracın ilk kartasta testini ben yaptım bundanda senin haberin olsun kardaş
    Arkadaşım anlayışın mı kıt 3 yıl vw aracı kullandım diyorum anlatabildim mi ? bulunduğum şirkette 3 yılda pick-up şöförlüğü yaptım şehirler arası şehir içi bunu anladınmı ? bursa doğuş oto servisinde aynı mahallede komşu olduğum usta arkadaşlarım var daha sayayımmı (kardaş) kardeş, he şunu da belirteyim kesinlikle vw kötülemiyorum kalitesi tartışılmaz ben sadece hayranlığa senin gibi milletin kendisine ne imaj giydireceğine önem vermesine rağmen hala puntoya binmesine şaşıyorum, forumda vw-seat-opel vs araç sahibi değerli arkadaşlar var ama hiç biri senin gibi fiat imajına takılmıyorlar...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Aracı bende inceleyip çok beğenmiştim , ancak koltukların tam bana göre olduğu hissine kapılmıştım, ben ufak bir adamım(1.65cm) sanki yapılı biri oturduğunda rahat edemeyebilir diye düşünmüştüm, tabi bu yanlış bir değerlendirmede olabilir.Evomda en rahatsız olduğum konu uzun yolda koltukların yorması, bel desteği aldım gerçi faydası oluyor bayağı

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

freemont bence piyasa ve rakip fiyatlarına uygun sunuldu piyasaya captivanın kullanıcı yorumları ve test sonuçları ortada captiva kıyaslaması yanlış olur, he tabi freemont alacağıma bu paraya x5,Q7 gibi araçlar alırım diyen arkadaşlar tabiki alırsın 4-5 yaşında x5'e 90-100 bin gibi para verirsin adam edicem diye bi 10 daha gider ondan sonra rahatlarsın motor hariç araç dodge he diyorsan dodgede araç yapmayı bilmiyor o zaman sen benty filan al başın ağırımaz bunuda hiç bir zaman anlamadım marka forumunda olupta irlandalı gibi davranan makayı kötülemeye çalışan kesim her forumda çıkıyor veya aynı kişiler aracın kalitesi ordada ama yine tofaşın reklam ve tanıtım eksikliği mevcut

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Freemont sınıfı araçlar zaten o fiyatlardan satılmakta.Dolayısıyla istenen ücreti hakediyor.Bugün c segmenti dizel araçlar 60000TL gibi rakamlara satılırken Freemontun daha ucuz olmasını istemek pek mantıklı değil.İnceleme fırsatı bulanlar Freemontun yanında Captiva, Kaleos gibi araçların oyuncak gibi göründüğünü farkedeceklerdir...
    hocam 60 bine fiatta en dolusunun dolusunu alıyon ama....
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Captivanın 80.000 TL ettiği piyasaya Freemont 95.000TL rahat eder. Freemont bence Captivadan çok daha üstün bir araç.
    Abi karşılaştırmaya bi bakın yaaa chevrolet ve fiat bence hiç bi zaman aynı kefeye konmamalı

Chevrolet bi araba çıkarmış 25.000 demiş de Fiat hoooppp daha s.....çt...n b...k dereye varmadı... demiş...

Fiat nere Chevrolet nere........ Şunu demek istiyorum zaten Chevrolet normal fiyatın alt ve altında satıyo araçlarını..... Fiat ise tam halkın alım gücüne hitap ediyor. Ancak bu Freemont modelinde durum ne yazzık ki böyle değil. Kimse kusura bakmasın.....

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bilgilendirme Konusu

Alıntı coll34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    freemont bence piyasa ve rakip fiyatlarına uygun sunuldu piyasaya captivanın kullanıcı yorumları ve test sonuçları ortada captiva kıyaslaması yanlış olur, he tabi freemont alacağıma bu paraya x5,Q7 gibi araçlar alırım diyen arkadaşlar tabiki alırsın 4-5 yaşında x5'e 90-100 bin gibi para verirsin adam edicem diye bi 10 daha gider ondan sonra rahatlarsın motor hariç araç dodge he diyorsan dodgede araç yapmayı bilmiyor o zaman sen benty filan al başın ağırımaz bunuda hiç bir zaman anlamadım marka forumunda olupta irlandalı gibi davranan makayı kötülemeye çalışan kesim her forumda çıkıyor veya aynı kişiler aracın kalitesi ordada ama yine tofaşın reklam ve tanıtım eksikliği mevcut
    Abi keşke TOFAŞ demeseydinnn sonunda bizim araçlarımız FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT FİAT.........

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Doğru söze ne denir sizinle aynı düşüncedeyim

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam 60 bine fiatta en dolusunun dolusunu alıyon ama....
    Kubilay, demeye çalıştığım c segmenti dizeller 60000TLye satılıyorsa 2000motor dizel suv/mpv karışımı dev gibi bir araç 100000TL ye ancak satılabilir.Bu fiyatta biraz ötv nin de etkisi var,

Araçları önlerindeki amblemleriyle değerlendirdiğimiz sürece hiçbir karşılaştırmaya objektif yaklaşamayız ...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Tiguen alırım daha iyi

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Bence fiat a önyargı ile yaklaşmaktan kaynaklanmakta durum. Freemont tank gibi jeep gibi jeep. O sınıfta aracın makbulü iri olmasında, rahat olmasında, lüks olmasında. Freemont ta bunları karşılıyor. Fiat a önyargı ile yaklaşırsın anlarım da Freemont aslında chrysler modeli. Fiat logosu yerine Chrysler logosu olsaydı acaba o parayı etmez diyebilecekmiydi insanlar, yanıtı aslında hepimiz biliyoruz.

Kimseye sataşmak değil niyetim, fiatın olumsuz yönlerini yeri geldi çok acımasızca da eleştirdim. Ama gerçekçi olmak lazım. Freemont sınıfında aracı gidip Passat vs karşılaştırmak saçma. Karşılaştıracaksanız Toyota Rav4 le, jeep cherokee ile karşılaştırın ki fiyatın gayet uygun olduğunu göreceksiniz.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Haber Bilgilendirme

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kubilay, demeye çalıştığım c segmenti dizeller 60000TLye satılıyorsa 2000motor dizel suv/mpv karışımı dev gibi bir araç 100000TL ye ancak satılabilir.Bu fiyatta biraz ötv nin de etkisi var,

Araçları önlerindeki amblemleriyle değerlendirdiğimiz sürece hiçbir karşılaştırmaya objektif yaklaşamayız ...
    Vallahi ön yargı yok..... Yanlış anlaşılmak istemem ... Abi zaten 95000 TL veren 100000 Tl nin lafını etmez... Yine söylüyorum.... Benim fikrimdir bu sadece; sezimdir. Freemont Fiat için bu rakamlarda hüsran olacak gibi duruyor..... Sene sonunda 84000 civarında kampayaya sokarlar. Abi sende dersin Kubilay demişti diye. İşallah yüksek rakamlara alıcı bulur ve bulsun temennim odur ama ilk suv denemesinde bu denli fiyat konusundada iddialı olmak satış politikasına aykırı diye düşünüyorum. Referans olacak başka bi Suv yok kataloğunda buda ayrı bi eksi not...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Benim tercihim 71000 TL ye 2013 model 1.6 180 beygir ecoboost motorlu Ford Kuga Titanium olurdu.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi ön yargı yok..... Yanlış anlaşılmak istemem ... Abi zaten 95000 TL veren 100000 Tl nin lafını etmez... Yine söylüyorum.... Benim fikrimdir bu sadece; sezimdir. Freemont Fiat için bu rakamlarda hüsran olacak gibi duruyor..... Sene sonunda 84000 civarında kampayaya sokarlar. Abi sende dersin Kubilay demişti diye. İşallah yüksek rakamlara alıcı bulur ve bulsun temennim odur ama ilk suv denemesinde bu denli fiyat konusundada iddialı olmak satış politikasına aykırı diye düşünüyorum. Referans olacak başka bi Suv yok kataloğunda buda ayrı bi eksi not...
    Kubilay, dediğin gibi ortak temennimiz iyi satış rakamları yakalaması.Yıl sonundaki satış rakamları -2012- fena değildi.Kampanya olabilir tabi bence de...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tercihim 71000 TL ye 2013 model 1.6 180 beygir ecoboost motorlu Ford Kuga Titanium olurdu.
    Eee yaniii daha mantıklı gözüküyor. Cepte 15-25 bin para kalır. Onada bi grande eder heralde...

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

kubilay araça tofaş diyen olmadı o kavramı ben geçeli 20 sene oldu helen tofaş-fiat üyesi aile-sülale bireylerim var ben işin tanıtım, reklam insanların ilgisini çekme kısmında tofaş'a kızıyorum sonuçta dist. firma olarak tofaş biliniyor ama ne doğru dürüst reklam neden tanıtım insanların kafasında yer edemedikten sonra gerisi boş 1-2 sene sonra araç tutmadı diye bir daha getirme yok böyle bir olay yine diyorum sınıfına göre rakam normal, donanım yeterli geçen hafta benimde kullanma fırsatım oldu cidden çok hoşuma gitti he bizim bütçelere göre el yakar ama gidipte bitik 5-6 yaşında x5 gibi araçlardan almaktan daha iyidir yine söylüyorum captiva kullanıcı ve test yorumları ortada kronik sorunlar, bakım ve parça maliyetleri yürümeyen dizel motor vs...
    Konu coll34 tarafından (10/02/2013 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

adamların hedefi milyonlar satmak değil zaten bunda herkes hemfikir değil mi?

Yalçın OYNARGÜL
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

tabi satış rakamları onların sorunu ama bu kadar reklam, tanıtım eksikliği veya üzerine düşmeme neden ?

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

2012 son iki ayda 264. Adet freemont satılmış fiat rakamlardan memnun bence , bravonun tüm yıl boyunca 764 adet sattığı düşünülürse freemont başarılı gidiyor , bakalım bu yıl nasıl olacak.
    Konu srkaradag tarafından (11/02/2013 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

kubilay araça tofaş diyen olmadı o kavramı ben geçeli 20 sene oldu helen tofaş-fiat üyesi aile-sülale bireylerim var ben işin tanıtım, reklam insanların ilgisini çekme kısmında tofaş'a kızıyorum sonuçta dist. firma olarak tofaş biliniyor ama ne doğru dürüst reklam neden tanıtım insanların kafasında yer edemedikten sonra gerisi boş 1-2 sene sonra araç tutmadı diye bir daha getirme yok böyle bir olay yine diyorum sınıfına göre rakam normal, donanım yeterli geçen hafta benimde kullanma fırsatım oldu cidden çok hoşuma gitti he bizim bütçelere göre el yakar ama gidipte bitik 5-6 yaşında x5 gibi araçlardan almaktan daha iyidir yine söylüyorum captiva kullanıcı ve test yorumları ortada kronik sorunlar, bakım ve parça maliyetleri yürümeyen dizel motor vs...
    Yalçına katılıyorum.Tofaşımızda hep söylediğim gibi bir miktar vizyon eksikliği var.Bu durumdan Fiatımızın da haberi olmayabilir ama

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon