Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Fiat fiorino alacakların dikkatine !

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı _Darbe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görüldüğü üzere insanlarla insan gibi konuşuyorum, ve farkındaysanız köpek saldırır üslubumuza da dikkat edelim.
    yok yok kimsenin kimseye saldırdığı yok. yazılanlarda bazen farklı manalar çıkabilir biribirimizi kırmayalım

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Bakın bu videoda citroen nemo, pejo bipper ve fiat Doblo nun ESP test videosu mevcut. Kendiniz inceleyin.

Citroën Nemo fails the Moose test - YouTube

Edit : Nemoda ESP olmadığını söylüyor.
    Konu tyilgin tarafından (22/12/2012 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türküm diyene.

f w
    Hız Manyağı =)) _Darbe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakın bu videoda citroen, pejo ve fiat ın ESP test videosu mevcut. Kendiniz inceleyin.

Citroën Nemo fails the Moose test - YouTube
    videodaki fiorino 'ADAC' firmasının test aracı ve ESP açık, diğerinde ise ESP Kapalı. videodaki amaç ESP nin önemini göstermek. Yorumları türkçeye çevirirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Bu da birkaç yorum:

Jimpank90 2 yil once

ESP bu kadar fark yaptığını fark etmedi, ben her zaman karda eğlenmek için beni mümkün kılan bir sistem olarak görüyorum

TheValKBawz 2 yil once

Tek fark FIAT olduğunu test ESP vardı ve Citroen vermedi oldu. PSA derhal tepki gösterdi ve Bipper ve Nemo içine ESP koyarak başladı.
    GP 1.4 Active 77Hp + Vw Caddy Comfortline 1.6 TDI 105 hp

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

Kardes bu arac 60 km ile toprağa devrildiğinde bu hale geliyorsa bir de 100-120 km ile betona devrildiğini düşünsene bi.

2. ESP virajlarda savrulmayı engelleyen bir sistemdir. Ani manevralarda ve ıslak zeminde aracı dengeleyerek savrulmasını ve devrilme/takla atmamasını önler. Kuru zeminde savuran aracın da esp si pardon ama bir b*ka yaramaz.

3. Vw ile fiatı hiç karşılaştırmaya ihtiyac bile duymuyorum çünkü hem fiat hemde vw araç sahibiyim, dolayısıyla arasındaki farkı anlayabiliyorum.

4.) 'Sigorta senin zararını değil karşı tarafın hasarını karşılar, Kasko kişinin aracını karşılar' ve cebimden cıkan paranın önemi yok kasko yapanlar kazalarda yaşama garantisi(!) veremiyor buda bilginize ...
    şimdiii, çok güzel cevap verirdim ben size de .. neyse... sizin tarzınızla cevap vereyim;
    1- bak kardeşim 100-120 ile devrilseydin ne olacağını kimse bilemez... arabayı mıcıra kaptırma bir daha, bu mıcıra kaptırma yüzünden yüzbinlerce lirlık arabalarda sanatçılar öldü.. sen yeni arabanla mıcıra girmemeye dikkat et, bu kadar şanslı olamayabilirsin bir dahakine...

2- canım kardeşim, ESP elektronik denge programı demektir, sadece virajlarda değil sürücünün yaptığı bazı dangalaklıklarda da onu korumak için yapılmış YARDIMCI bir sistemdir. sen ESP nin de sınırları dışına çıktıysan yapılabilecek bir şey yok...

3- e benim süper zeki akıllı kardeşim, sen sigorta ile kaskoyu ayrı şey zannediyorsan diyecek hiç bir şeyim yok, trafik sigortasından bahsetmedim zaten a süpermen kardeşim, kasko sigortasından bahsettim a benim spiderman kardeşim, daha ben sana ne diyeyim....

sen git yeni arabanla oyna, isminin altında "hız manyağı" yazan birinin "60 la gidiyordum" demesini de yemedik, bu da sana son sözümdür.
    Konu ametist tarafından (22/12/2012 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Hocam çok geçmiş olsun, yalnız burası fiat forumu olduğu için böyle tepkilerin gelmesi normaldir kızmayın derim, bir çok araç sitesinde de böyle yorumları çok okudum. Emin olun burada vw cady de olsa espsi işe yaramazdı, bende şirketin cady siyle kaza yapmıştım 2 sene önce biliyorum yani, esp nin sağlıklı çalışması için tekerleklerin yola tutunması lazım ki bu mıcırlı yolda imkansız ha esp çalışmıştır gereken lastiklere frenleme yapmıştır ama ne yazık ki savrulduğu tarafa doğru mıcırların üstünde kaymıştır esp nin suçu yok bence, arkadaşlarında dediği gibi araçların görevi insanları sağ kurtarmaktır az hasar almak değildir, araç görevini yapmıştır.

Bide bu arada isminizin hemen altında hız manyağı yazıyor dikkatimi çekti, bu arada emniyet kemeriniz takılımıydı

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdiii, çok güzel cevap verirdim ben size de .. neyse... sizin tarzınızla cevap vereyim;
    1- bak kardeşim 100-120 ile devrilseydin ne olacağını kimse bilemez... arabayı mıcıra kaptırma bir daha, bu mıcıra kaptırma yüzünden yüzbinlerce lirlık arabalarda sanatçılar öldü.. sen yeni arabanla mıcıra girmemeye dikkat et, bu kadar şanslı olamayabilirsin bir dahakine...

2- canım kardeşim, ESP elektronik denge programı demektir, sadece virajlarda değil sürücünün yaptığı bazı dangalaklıklarda da onu korumak için yapılmış YARDIMCI bir sistemdir. sen ESP nin de sınırları dışına çıktıysan yapılabilecek bir şey yok...

3- e benim süper zeki akıllı kardeşim, sen sigorta ile kaskoyu ayrı şey zannediyorsan diyecek hiç bir şeyim yok, trafik sigortasından bahsetmedim zaten a süpermen kardeşim, kasko sigortasından bahsettim a benim spiderman kardeşim, daha ben sana ne diyeyim....

sen git yeni arabanla oyna, isminin altında "hız manyağı" yazan birinin "60 la gidiyordum" demesini de yemedik, bu da sana son sözümdür.

ESP nin sınırlarına çıkacak bir durum yok resimlerde yol belli nizam belli, ve bu araç normal bir seyir halindeyken nasıl kıçını savurdu, neden yan airbag'ler acılmadı ? onu düşün .

kasko sigortası diye bir şey yok, sözleşmelerde ve halk dilinde 'Kasko' diye geçer, yok sen kaskoya'da sigorta yaptırıyorsan onu bilemem.

Son olarak : kimseyi inandıracak bir durumum yok ister 60 la istersem 160 la kaza yaparım buda seni bağlamaz, seni de zorla bu konuya sokup cevap yazdırmıyoruz bence sende git biraz zeka oyunu falan oyna, geliş..

Birdaha görüşmemek üzere.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

videodaki fiorino 'ADAC' firmasının test aracı ve ESP açık, diğerinde ise ESP Kapalı. videodaki amaç ESP nin önemini göstermek. Yorumları türkçeye çevirirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Bu da birkaç yorum:

Jimpank90 2 yil once

ESP bu kadar fark yaptığını fark etmedi, ben her zaman karda eğlenmek için beni mümkün kılan bir sistem olarak görüyorum

TheValKBawz 2 yil once

Tek fark FIAT olduğunu test ESP vardı ve Citroen vermedi oldu. PSA derhal tepki gösterdi ve Bipper ve Nemo içine ESP koyarak başladı.
    Haklısınız, ben paylaşımı fiatın esp sisteminin performansını göstermek için paylaştığımdan diğer aracın esp sisteminin kötü olduğununu iddia etmek için paylaşmış görüneceğim ihtimali aklıma gelmedi. Bu yüzden sizin mnesajınızın yazıldığı aynı dakikada bende diğer aracın esp sisteminin olmadığını editledim zaten
    Ne mutlu Türküm diyene.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok geçmiş olsun, yalnız burası fiat forumu olduğu için böyle tepkilerin gelmesi normaldir kızmayın derim, bir çok araç sitesinde de böyle yorumları çok okudum. Emin olun burada vw cady de olsa espsi işe yaramazdı, bende şirketin cady siyle kaza yapmıştım 2 sene önce biliyorum yani, esp nin sağlıklı çalışması için tekerleklerin yola tutunması lazım ki bu mıcırlı yolda imkansız ha esp çalışmıştır gereken lastiklere frenleme yapmıştır ama ne yazık ki savrulduğu tarafa doğru mıcırların üstünde kaymıştır esp nin suçu yok bence, arkadaşlarında dediği gibi araçların görevi insanları sağ kurtarmaktır az hasar almak değildir, araç görevini yapmıştır.

Bide bu arada isminizin hemen altında hız manyağı yazıyor dikkatimi çekti, bu arada emniyet kemeriniz takılımıydı
    Benim kemerim takılıydı fakat teyzemin oglunda yoktu araç ben tarafına yattığı için benim üstüme düştü.

Diğer mevzu da doğru hızı ve hızlı gitmeyi seven biriyim ama yolunca ve koşulunda. Zaten 60 km üstünde bir hızda kaza yapmış olsaydım araç daha kötü bir hal alırdı diye düşünüyorum.

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Haklısınız, ben paylaşımı fiatın esp sisteminin performansını göstermek için paylaştığımdan diğer aracın esp sisteminin kötü olduğununu iddia etmek için paylaşmış görüneceğim ihtimali aklıma gelmedi. Bu yüzden sizin mnesajınızın yazıldığı aynı dakikada bende diğer aracın esp sisteminin olmadığını editledim zaten
    anladım, tesekkürler yinede

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

fiatın ESP sini yabana atma derim bence gayet başarılı aşağıdaki videoları izleyince fikrin değişebilir ...

fiesta :

Thatcham -- Ford Fiesta ESC Test - YouTube

punto:

Fiat Grande Punto ESP Test Drive - YouTube

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

1452487545 2584741266
    207 RC Le Mans gurgocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 108

Büyük geçmiş olsun, sizlere bişey olmamış ilk öncelik tabiki budur. Ama 60 km ile giderken böyle olduysa gerçekten maşallah öve öve bitirilemeyen markamız harikaymış ..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı gurgocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, sizlere bişey olmamış ilk öncelik tabiki budur. Ama 60 km ile giderken böyle olduysa gerçekten maşallah öve öve bitirilemeyen markamız harikaymış ..
    durum ortada, teşekkürler.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı gurgocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60 kilometre hızı küçümsemeyin.

bu reno 64 kilometre hızda bu hale gelmiş

linki ise burada
    The EV Renault Zoe crash test La ZOE après son crash-test frontal à 64 km/h ? Automobile Propre

Zaten genelde kazalar bu hızlarda oluyorlar, Hatta bir çoğu çarpışma öncesi yapılan frenleme ile 60 kilometrenin dahi altında gerçekleşiyor. Aksi takdirde durum aşağıdaki gibi olurdu. Burada focus 192km. hızla test ediliyor.

buda linki
    Haberegider Blog - (VİDEO) 192 Km/120 Mph İle Çarpışma Testi İlk Kez Ford Focus ile Denendi ? Sonuç Dehşet Verici ? 192 Km ile Duvara Çarpma Testi

Hala ikna olmadıysanız işte size çok lüks markaların 64km hızdaki crash test vidoları. Volvo, Ww, Infinity, Audi, Bmw, Mercedes, Lexus hangisini isterseniz ?
    crash test « İsmail TERZİ

Burada kazayı yapan arkadaşın bir talihsizliği de kaza öncesi frene basarak aracının hızını azaltamadığından kazayı direk 60km hızla yapmış olması.

Hala fiatın teneke olduğunu düşünüyormusunuz
    Ne mutlu Türküm diyene.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Yeri gelmişken bu başlıkla ilgisiz ama forumda hızın ne demek olduğunu bilen bizleri hızlı gitmeye korkanlar olarak görüp göğsünü gere gere ibreyi sona yapıştırdım diyen arkadaşlarda umarım bu konuyu görmüş olur..
    Ne mutlu Türküm diyene.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

linki ise burada
    The EV Renault Zoe crash test La ZOE après son crash-test frontal à 64 km/h ? Automobile Propre

Zaten genelde kazalar bu hızlarda oluyorlar, Hatta bir çoğu çarpışma öncesi yapılan frenleme ile 60 kilometrenin dahi altında gerçekleşiyor. Aksi takdirde durum aşağıdaki gibi olurdu. Burada focus 192km. hızla test ediliyor.

buda linki
    Haberegider Blog - (VİDEO) 192 Km/120 Mph İle Çarpışma Testi İlk Kez Ford Focus ile Denendi ? Sonuç Dehşet Verici ? 192 Km ile Duvara Çarpma Testi

Hala ikna olmadıysanız işte size çok lüks markaların 64km hızdaki crash test vidoları. Volvo, Ww, Infinity, Audi, Bmw, Mercedes, Lexus hangisini isterseniz ?

Burada kazayı yapan arkadaşın bir talihsizliği de kaza öncesi frene basarak aracının hızını azaltamadığından kazayı direk 60km hızla yapmış olması.

yok efendim fiat dünyanın en sağlam otomobili, dememi bekliosunuz ama 1 kötü video ile de bunu ispatlayamazsınız.

Peki sorarım size orada neden fiat yok?

1452487545 2584741266
    207 RC Le Mans gurgocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 108

linki ise burada

buda linki

60 km hızı küçümsemedim asla, ancak sizin belirttiğin 64 km ile duvara çarpan Reno ilede talihsiz kazayı yaşayan arkadaşın durumunu bir tutmayalım. Biri 64 km ile ya sert bir duvara çarparak test idilmiş yada bir araca, burda yaşanılan kazada ise öyle değil.. İkisi ayırılacak durumlar .

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

yok efendim fiat dünyanın en sağlam otomobili, dememi bekliosunuz ama 1 kötü video ile de bunu ispatlayamazsınız.

Peki sorarım size orada neden fiat yok?
    Çünkü 60 kilometre hızla kaza yapan fiat resimlerini siz zaten konunun başında paylaşmıştınız

Esprisi bir yana googleda bulabilirsiniz, Herşey ortada zaten...

Tekrar geçmiş olsun.....
    Ne mutlu Türküm diyene.

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Çünkü 60 kilometre hızla kaza yapan fiat resimlerini siz zaten konunun başında paylaşmıştınız

Esprisi bir yana googleda bulabilirsiniz, Herşey ortada zaten...

Tekrar geçmiş olsun.....

neyse teşekkürler

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Konu bence amacına ulaşmış, arkadaşımıza tekrar çok geçmiş olsun yeni aracıylada kazasız belasız sürüşler dileyelim konuyu kapatalım

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

4 bacaklılarda da yazı yazma kabiliyeti varmış yazmanızla öğrendim.

Arkadaşlar rica ediyorum bu arkadaş gibi boş konuşmayın, Ben burda neden bahsediyorum siz ne diyorsunuz.

Öfkemi ve nefretimi anlayamadığınızı biliyorum ve soruyorum kaç kişinin aracı devrildi ?
    4 bacaklı derken? Aklınızca bana hayvan mı demek istiyorsunuz siz? Terbiyenizi takının, kendinize gelin ve ağzınızı toplayın. Ben sizin arkadaşınız değilim.

Öfkenizi ve nefretinizi anlayamıyorsak bu sizin anlatamamanızdan ileri gelir. Buradaki çoğu insan aracın kazadan sonra sağlam kaldığını düşünüyor.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon