Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
94 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Freemont geliyor

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ya hyundai en kariyerli 4. araba ise ;

Fiatı vs bosveriyorum.

Chrysler
    Lincoln
    Gmc
    Mercedes
    BMW
    Porcshe
    Jaguar
    Audi
    Volvo
    Opel
    Ford
    Honda
    vs vs

Bunlar ne oluyor acaba ?

NCAP odulunu elini sallayan alıyor.O bir kasa standart olayı.Iso gibi Tse gibi..

Ama Hyundai bana gore Dunyada binmeyeceğim Çin ve Kore arabalarının içinde yer alan arabadır...

Fiatla kıyaslamam bile...

Biri İtalyan digeri Kore...

Çok önemli değil Sorun söyleyelim
    isuldor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

4. Kariyerli araç söylemi bir tarafa NCAP'in bilimsel olmadığını söylemek pek mantıklı değil. Şu an Dünyada bu konuyla ilgili doğru veri sunan bir kaç prestijli test merkezinden biri.

Kimse elini kolunu sallayarak NCAP'ten 5 yıldız alamaz. Herhangi bir suistimal durumunda nasıl bir ceza yiyeceklerini düşünmemek imkansız.

Hyundai iyidir kötüdür sizin görüşünüz kesinlikle amacım aksini ispatlamaya çalışmak değil ama Hyundai Teneke Ncap geçersiz söylemleri de cevap verilmeyecek gibi değil.

Misafir046

Alıntı isuldor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4. Kariyerli araç söylemi bir tarafa NCAP'in bilimsel olmadığını söylemek pek mantıklı değil. Şu an Dünyada bu konuyla ilgili doğru veri sunan bir kaç prestijli test merkezinden biri.

Kimse elini kolunu sallayarak NCAP'ten 5 yıldız alamaz. Herhangi bir suistimal durumunda nasıl bir ceza yiyeceklerini düşünmemek imkansız.

Hyundai iyidir kötüdür sizin görüşünüz kesinlikle amacım aksini ispatlamaya çalışmak değil ama Hyundai Teneke Ncap geçersiz söylemleri de cevap verilmeyecek gibi değil.

Yahu kardeşim ben senin dediğinden farklı bir şey mi dedim.

İSO TSE gibi nasıl standartları saglayıp belge alıyorsan.

NCAP içinde gerekli asamaları sagla zaten alıyorsun onu.

Ama nedense o standartları saglayan her turlu arac var ve her birinin ayrı bir piyasası var.

Daha ne kadar basit anlatabilirim.

FİAT forumunda ovdugunuz arabaya bakın.Forum uye olamayan ziyaretçilerede acık gorseler yeminle bir yerleriyle gulerler.

Hayır ust kalite marka araba olsa anlarım.Ovdugunuz araba o bari ona degse.
    Konu Misafir046 tarafından (05/11/2012 Saat 15:29 ) değiştirilmiştir.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

tartışmaya gerek yok ben hyundai yi beğenmiyorum Fiat tan daha aşağıda bir firma benim görüşüme göre 1 sene önce getz marka 2006 model bir araçla bendeki araç (palio EL 2000 model) önden 20-25 km hızla çarpıştır benim sol far ve tamponda hasar oluşurken getz in radyatöre kadar dağıldı sular aktı 2 far gitti tampon komple içeri göçtü fotolar halen duruyor pc de.tabiki bu bir ölçü değildir o anki çarpma şiddetine göre sonuç değişir ama ne olursa olsun ben beğenmiyorum hyundai leri geçen yeni elentra ya bindim araç sözde C sınıfı ama kullanılan plastik albea dan beter içindeki

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu kardeşim ben senin dediğinden farklı bir şey mi dedim.

İSO TSE gibi nasıl standartları saglayıp belge alıyorsan.

NCAP içinde gerekli asamaları sagla zaten alıyorsun onu.

Ama nedense o standartları saglayan her turlu arac var ve her birinin ayrı bir piyasası var.

Daha ne kadar basit anlatabilirim.

FİAT forumunda ovdugunuz arabaya bakın.Forum uye olamayan ziyaretçilerede acık gorseler yeminle bir yerleriyle gulerler.

Hayır ust kalite marka araba olsa anlarım.Ovdugunuz araba o bari ona degse.
    anlamadığınız nokta TSE gibi bir standartları olduğu gibi verilere dayalı bir sonuç verir NCAP, arabayı duvara çarpar çeşitli dinamikleri ölçer öyle yaptım oldunun sonucu değildir. Aksi durumda herkese 5 yıldız yeşil yeşil adamlar süper sonuçlar verirdi.

1- Ben de eski Fiat kullanıcısıyım ve Fiat kaliteli araçlar üretir. Aksini söylemedim. Hyundai'yi övmüyorum neticede parası belli kalitesi belli ama fiyat fayda oranı yüksek bir arabadır. Hyundai ile Fiat'ı karşılaştırmıyorum sadece doğru olmayan iddiları eleştiriyorum.
    2-Gülmesinler ne diyeyim, yanlış bir şey demiyoruzki

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tartışmaya gerek yok ben hyundai yi beğenmiyorum Fiat tan daha aşağıda bir firma benim görüşüme göre 1 sene önce getz marka 2006 model bir araçla bendeki araç (palio EL 2000 model) önden 20-25 km hızla çarpıştır benim sol far ve tamponda hasar oluşurken getz in radyatöre kadar dağıldı sular aktı 2 far gitti tampon komple içeri göçtü fotolar halen duruyor pc de.tabiki bu bir ölçü değildir o anki çarpma şiddetine göre sonuç değişir ama ne olursa olsun ben beğenmiyorum hyundai leri geçen yeni elentra ya bindim araç sözde C sınıfı ama kullanılan plastik albea dan beter içindeki
    Emre geçmiş olsun öncelikle.Anladığım kadarıyla Getz burnuyla senin aracının sol ön köşesine çarpmış.Dolayısıyla onun hasarı senin aracının köşesine vurduğu için daha fazla olmuş.Aksi durumda sendeki hasar daha fazla olurdu.

Hyundai bu i serileriyle önemli bir gelişme kaydetti gerek tasarım gerekse kalite olarak.Getz ile i20 hiçbir şekilde karşılaştırılamaz bile.Ben de Getzi hiç beğenmezdim ama güncel i30, i20, ix35...Bu araçlar bence sınıf standartlarını yakaladılar her anlamda.

Tabi benim de tercihim yine İtalyan olur

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Kendi şahsi görüşünüz saygı duyarım hatta ben de Getz alacağıma gider Punto alırım ki zamanında öyle yaptım, ben sadece genellemeye karşı çıktım.

Misafir046

Alıntı isuldor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamadığınız nokta TSE gibi bir standartları olduğu gibi verilere dayalı bir sonuç verir NCAP, arabayı duvara çarpar çeşitli dinamikleri ölçer öyle yaptım oldunun sonucu değildir. Aksi durumda herkese 5 yıldız yeşil yeşil adamlar süper sonuçlar verirdi.

1- Ben de eski Fiat kullanıcısıyım ve Fiat kaliteli araçlar üretir. Aksini söylemedim. Hyundai'yi övmüyorum neticede parası belli kalitesi belli ama fiyat fayda oranı yüksek bir arabadır. Hyundai ile Fiat'ı karşılaştırmıyorum sadece doğru olmayan iddiları eleştiriyorum.
    2-Gülmesinler ne diyeyim, yanlış bir şey demiyoruzki

O verileri almadan once aracının kasasını hazırlarsın.Önce sen denersin sonrada fabrikadan cıkarır teste gonderirsin.

Anlatmak istediğim bu zaten.

Olay sadece NCAP ile kalmıyor,motor,iç bolumde onemli...

Vs vs onlarca etken ve neden var daha...

Suzukide aldı NCAP 5 yıldızı...

Yani almak isteyen alıyor.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre geçmiş olsun öncelikle.Anladığım kadarıyla Getz burnuyla senin aracının sol ön köşesine çarpmış.Dolayısıyla onun hasarı senin aracının köşesine vurduğu için daha fazla olmuş.Aksi durumda sendeki hasar daha fazla olurdu.

Hyundai bu i serileriyle önemli bir gelişme kaydetti gerek tasarım gerekse kalite olarak.Getz ile i20 hiçbir şekilde karşılaştırılamaz bile.Ben de Getzi hiç beğenmezdim ama güncel i30, i20, ix35...Bu araçlar bence sınıf standartlarını yakaladılar her anlamda.

Tabi benim de tercihim yine İtalyan olur
    doğru bir tespit benim soldan köşeye doğru getz tam önden çarpmıştı herneyse hyundai i serisinin gözle görülür derecede kalitesinin arttığı aşikar ama yinede ben sevmiyorum araçlarını ruhu yok hepsi copy paste gibi hatta vw nde böyle son birkaç senedir Fiat istedimi çok iyisini yapabiliyor mesela punto sınıfına göre çok iyi bir araç mesela bravo çok çok başarılı C sınıfında ama maalesef ön yargılar yıkılması zor

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Her daim uzakdoğu... İskandinav Volvo su dahi uzakdoğulu olduktan sonra

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

doğru bir tespit benim soldan köşeye doğru getz tam önden çarpmıştı herneyse hyundai i serisinin gözle görülür derecede kalitesinin arttığı aşikar ama yinede ben sevmiyorum araçlarını ruhu yok hepsi copy paste gibi hatta vw nde böyle son birkaç senedir Fiat istedimi çok iyisini yapabiliyor mesela punto sınıfına göre çok iyi bir araç mesela bravo çok çok başarılı C sınıfında ama maalesef ön yargılar yıkılması zor
    Ben zaten her sınıfta İtalyanları tek geçerim..Otomobile bir sanatçı gibi yaklaşıp, birçok markanın yapamayacağı bir ruh kazandırırlar ve sonuç sanat eseri

Misafir046

Ben zaten her sınıfta İtalyanları tek geçerim..Otomobile bir sanatçı gibi yaklaşıp, birçok markanın yapamayacağı bir ruh kazandırırlar ve sonuç sanat eseri
    Hele abi su bizim puntoların cd çalar ve dijital klimanın uyumu ve tasarımı o kadar hosuma gidiyorki.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Bir de Bravo ya el atsalar.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Beyler Freemont için tartışmaya gerekyok.Bi 8-10 ay sonra kaç tanecik sattığı belli olsun herşey ortaya çıkıcak.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her daim uzakdoğu... İskandinav Volvo su dahi uzakdoğulu olduktan sonra
    iyi o zaman hyundai ile sana mutluluklar bu forumdan neden takılıyorsun anlamadım bence uzakdoğu ama toyota,honda ve mitsubishi ise afedersin ama kore malı teneke hyundai iyi onlarla bir tutamazsın hele volvo ile hyundai nin ismi aynı cümle içinde bile geçmesi komik
    Konu erenemre tarafından (05/11/2012 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler Freemont için tartışmaya gerekyok.Bi 8-10 ay sonra kaç tanecik sattığı belli olsun herşey ortaya çıkıcak.
    Ümit, zaten tartışılan Freemontun satış miktarı değil de fiyatı ve imaj dezavantajı sanırım.Neticede euro ve vergi miktarı belli ülkemizde, aynı sınıftaki rakiplerinin de fiyatı bu iken Freemont un onlardan daha ucuz olmasını beklemek Fiata haksızlık olur.Ancak önceden de belirttiğim gibi en azından şu lansman döneminde baz donanımlısı 80000li rakamlarla satılabilirdi...

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

iyi o zaman hyundai ile sana mutluluklar bu forumdan neden takılıyorsun anlamadım bence uzakdoğu ama toyota,honda ve mitsubishi ise afedersin ama kore malı teneke hyundai iyi onlarla bir tutamazsın hele volvo ile hyundai nin ismi aynı cümle içinde bile geçmesi komik
    iyide sen niye bu kadar agresifsin ki?... ister kabul et ister etme... otomotiv tarihçesini sana öğretecek değilim... dünyaya esnek imalat ile otomobil yapmayı toyota, yüksek partili montaj hattını ford öğretmiştir... şu anda dünya ekonomisi uzakdoğuya doğru kayarken sen çökmüş avrupadan bahsediyorsun... benim teneke Hyundai senin çelik mjetinden daha ağır kilo dövüyor ne haber üstelik her tarafıda plastik...Kimi Arap sermayeli Mercedesi Alman sanar kimi de Çinli Geely in Volvoyu satın aldığını bilmez... Buralarda arabadan anlar gibi yorum yazar... Ben mutluyum kardeşim sana da mutluluklar...

19. 05/11/2012, 19:23

Sebep
    gerginlik yaratan mesaj

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

bu söylediğin şeyleri Fiat ta aldı ona bakarsan panda bile 2004 te en iyi araç ödülünü aldı bu ödüller hikaye ve reklam pazarlama stratejisi hyundai 5 para etmez ne yenisi ne eskisi kendini kandırma bak hyundai ile ilgili yeni bir haber paylaşayımda gör kaliteyi

Hyundai ve Kia araçlarının yakıt tüketimi verilerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı

ntvmsnbc
    Güncelleme: 09:35 TSİ 05 Kasım. 2012 Pazartesi
    SEUL - Güney Koreli otomotiv şirketi Hyundai ve iştiraki Kia'ya ağır darbe.

Wall Street Journal'da yer alan habere göre, ABD Çevreyi Koruma Ajansı, Hyundai ve Kia'nın, araçlarının yakıt tüketimi verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirledi.

Araçlardaki yakıt tüketiminin belirtilenden daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Hyundai ve Kia, yakıt ekonomisine yönelik verileri düşük gösterdiğini kabul ederken, Güney Koreli şirketler, Amerika'da 1 milyondan fazla aracın sahibine yanlış verilerin neden olduğu fazla tüketimden kaynaklanan farkı geri ödeyecek.

Haber sonrasında Hyundai hisseleri yüzde 8 değer kaybetti. Kia hisselerindeki kayıp da yüzde 7'yi buldu.
    Arkadaşım ben neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum Hyundai meraklısıda değilim ama tüm dünyanın kabul ettiği veriler burda yazıldığında biri işkembeden sallıyor dediğinde bende gerekli verileri önüne sunarım.
    Bu arada sizin yaşınızdan fazla aracın devrini üzerine alarak kullandım al sat değil tamamen zevk için.Burda pek çok kişi biliyor bu arada 6 senedirde bu foruma üyeyim bu benim 5.Puntom 6 yılda.Fiatın kullanmadığım tek siena ve 500 ü var.
    Adamların şu an her sınıfa hitap eden aracı var ve kalite olgusunu son 5 yılda çok yükseltiler.Bizlerin çok sevdiği Fiatta malesefki daha ne sedanC nede çok ütopik olacak ama D segmentte aracı yok.Ticaride olmasa neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

21. 05/11/2012, 19:26

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    gerginlik yaratan mesaj

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum Hyundai meraklısıda değilim ama tüm dünyanın kabul ettiği veriler burda yazıldığında biri işkembeden sallıyor dediğinde bende gerekli verileri önüne sunarım.
    Bu arada sizin yaşınızdan fazla aracın devrini üzerine alarak kullandım al sat değil tamamen zevk için.Burda pek çok kişi biliyor bu arada 6 senedirde bu foruma üyeyim bu benim 5.Puntom 6 yılda.Fiatın kullanmadığım tek siena ve 500 ü var.
    Adamların şu an her sınıfa hitap eden aracı var ve kalite olgusunu son 5 yılda çok yükseltiler.Bizlerin çok sevdiği Fiatta malesefki daha ne sedanC nede çok ütopik olacak ama D segmentte aracı yok.Ticaride olmasa neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.
    hocam lütfen uymayın...dürüstlüğünüze güvendiğim rahatça tartışabileceğim nadir insanlar arasındasınız... hyundai belkide 10 numara araç değil ama katettiği yol belli... fiatta yapsın bizde yazalım... tampon değiştirmekle olmuyor işte... 5-10 sene evvelki tasarımı donanımı çevir çevir sat... ticari zaten olmazsa fiat bitik durumda ve italya daki kriz de çok etkiledi...

23. 05/11/2012, 19:28

Sebep
    gerginlik yaratan mesaj

24. 05/11/2012, 19:32

Sebep
    gerginlik yaratan mesaj

25. 05/11/2012, 19:38

Sebep
    gerginlik yaratan mesaj

26. 05/11/2012, 19:46

Sebep
    gerginlik yaratan mesaj

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Ümit, zaten tartışılan Freemontun satış miktarı değil de fiyatı ve imaj dezavantajı sanırım.Neticede euro ve vergi miktarı belli ülkemizde, aynı sınıftaki rakiplerinin de fiyatı bu iken Freemont un onlardan daha ucuz olmasını beklemek Fiata haksızlık olur.Ancak önceden de belirttiğim gibi en azından şu lansman döneminde baz donanımlısı 80000li rakamlarla satılabilirdi...
    Diğer başlıkta bende bunu demek istedim enazından başlangıçta biraz daha aşağı çekseler iyi olur.Böylelikle daha fazla insanın dikkatini çekebilir.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon