Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Stilo Türkiye'de neden tutulmadı cevabı işte

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Standart Stilo Türkiye'de neden tutulmadı cevabı işte

STILO 2001 yılında Dünya'ya gözlerini açmış C segmentinin en öfkeli çocuğudur,
    2001 yılından 2012 yılı itibariyle hala üretimi devam eden bir otomobildir !
    STILO, pazara 3 adet versiyonu ile giriş yaptı.
    Bunlar, baz modelden en zengin donanımlısına göre; Actuel & Active & Dynamic modelleridir.

Kasa olarak, 3 kapı, 5 kapı ve MW olarak sunulmuştur. Bunun yanında her kasanın dizeli mevcuttur.
    Modeller arasındaki özellikleri net olarak saymak doğru bir yaklaşım değildir STILO için.
    Çünkü her modelde yıllar bazında donanımları farklılık göstermiştir.Belli başlı ayrımlardan bahsedecek olursak;
    Her modelinde ABS ve EBD standarttır! Çoğu C segment araçta opsiyonel sunulur.
    Actuel modellerde, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı kesinlikle olmaz !
    Active modellerde, donanımlar bir hayli farklılık gösterir, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı olabilir de olmayabilirde. Dynamiclerden kati farkı ön ve arka kolçakların kesinlikle bulunmamasıdır !
    Dynamic modellerde, özellikle 2003 üretimlerinde Cruise Control, dijital klima ve konfor paketi opsiyonel sunulmuştur.Bu model dynamiclerde bu özellikler bulunmayabilir ama kolçaklar olacağı için ayırım yapmanız zor olmayacaktır.
    Dynamic modellerde yolcu makyaj aynası kesinlikle ışıklıdır !
    2001-2002-2003 üretiminin sonuna kadar çıkan STILO'ların stop lambaları geceleri çok hoş yanar (ledli gibi), yapı olarak en güzelidir.Bu yıl üretimlerinde arka sisler plaka yanlarında harici olarak bulunur ve bagaj kapağında FIAT logosu bulunmaz.
    2004-2005-2006-2007 üretimlerinde ise arka stoplar değiştirilmiş (bana göre hiç hoş yapılmamış) hemen hemen gece görüntüsü
    bir gece lambası gibidir. Önceki model yıllarında arkalarda harici bulunan arka sisler bu modellerde arka stoplar içlerine alınmış ve ek olarak bagaj kapağına FIAT logosu eklenmiştir. Arka tampon dizaynı değiştirilmiştir. ( eskisi daha güzel )
    2008-2009-2010 üretimlerinde ise genek makyaj daha göz çarpıcıdır.
    Yan sinyaller dış dikiz aynalarına taşınmış, yan koruma çıtaları üzerlerine ince stil krom çizgiler eklenmiş, ön & arka tampon tamamen değişmiş, blackmotion modeline kararan iç dikiz aynası ilave edilmiş, jant desenleri değiştirilmiş ve krom bagaj alt çıtası eklenmiştir orjinal olarak.

STILO 2001 yılının teknolojisine göre çok fazla bir araçtır,
    Easy-go (anahtarsız çalıştırma), elektrikli ısıtmalı hafızalı deri koltuk, orjinal xenon ve alarm, far yıkama,Skywindow gibi seçenekleri bulunur.

STILO, FIat'ın prestij otomobilidir ve ALFA ROMEO bantında üretilmiştir.Tamamen italyan bir araçtır. Yerli üretimi yoktur.
    Araç çoğu yönüyle emsallerine fark atıyor, bunlardan başlıcaları;
    Fren sisteminin, demir malzemesinden elektronik malzemesine kadar BOSCH firmasına ait olması.
    ( ABS,ASR,ESP sistemi BOSCH firmasının patenti altındadır. Güvenlik paketine sahip bir STILO'da ABS-EBD ye ek olarak ASR,MSR,ESP ile 6-8-10 hava yastığı bulunmaktadır.)
    Klima sistemi yine BOSCH firmAsına aittir. ( Kirlilik önleme sistemi mevcuttur )
    Çok nadir bulunan 15 yıl paslanmamazlık garantisi mevcuttur.
    Her benzinli aracın 10.000, dizel araçların bile 15.000 km bakımları varken STILO'nun bakımları;
    her 20.000 km de birdir.
    Diğer aksamlarında; İtalyanın en kaliteli yedek parça markası TRW ve kendi kuruluşları olan magnetti marelli malzemeleri kullanılmaktadır. ( Ayrıca VW, kullandığı parçaları Magnetti marelliden temin eder.)
    Bazı elektronik üniteler ise SIEMENS markasını taşımaktadır.

Bu kadar donanımlı ve güvenlikli bir araç Türkiye 'de neden hak ettiği yerlerde değil,
    sorusuna sanırım kendiniz güzel bir cevap bulabilirsiniz...
    not: stilo forevırdan alıntıdır

2. Bu mesajı için 2 kişi ayaman'ye teşekkür etti:

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Paylaşımınız için teşekkürler ancak;
    Aracın özelliklerinden,donanımlarından bahsedilmiş
    Sorunun cevabı yok

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

ismail x-ray
    x-ray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 49

sanırım şunu demek istiyorlar yazıda;
    "hem sağlam, hem güvenli, hem konforlu.
    servis ve parçadan kazanamayacağı için türkiye distribütörü bu aracın tutmasını istememiştir."
    bana bunu düşündürdü. sorunun cevabı olarak.

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşımınız için teşekkürler ancak;
    Aracın özelliklerinden,donanımlarından bahsedilmiş
    Sorunun cevabı yok
    çok açık ikinci sınıf en ufak parça yok türkiyede birinci sınıf mal tutulmaz. kullandığı şu malzemelerin markalarını kontrol et yazıyorum tekrar oku

STILO, FIat'ın prestij otomobilidir ve ALFA ROMEO bantında üretilmiştir.Tamamen italyan bir araçtır. Yerli üretimi yoktur.
    Araç çoğu yönüyle emsallerine fark atıyor, bunlardan başlıcaları;
    Fren sisteminin, demir malzemesinden elektronik malzemesine kadar BOSCH firmasına ait olması.
    ( ABS,ASR,ESP sistemi BOSCH firmasının patenti altındadır. Güvenlik paketine sahip bir STILO'da ABS-EBD ye ek olarak ASR,MSR,ESP ile 6-8-10 hava yastığı bulunmaktadır.)
    Klima sistemi yine BOSCH firmAsına aittir. ( Kirlilik önleme sistemi mevcuttur )
    Çok nadir bulunan 15 yıl paslanmamazlık garantisi mevcuttur.
    Her benzinli aracın 10.000, dizel araçların bile 15.000 km bakımları varken STILO'nun bakımları;
    her 20.000 km de birdir.
    Diğer aksamlarında; İtalyanın en kaliteli yedek parça markası TRW ve kendi kuruluşları olan magnetti marelli malzemeleri kullanılmaktadır. ( Ayrıca VW, kullandığı parçaları Magnetti marelliden temin eder.)
    Bazı elektronik üniteler ise SIEMENS markasını taşımaktadır.

Bu kadar donanımlı ve güvenlikli bir araç Türkiye 'de neden hak ettiği yerlerde değil,
    sorusuna sanırım kendiniz güzel bir cevap bulabilirsiniz...

2001 de üretilen en baba araç mercedes onunla kıyasla bakim mercedesin bu kalitede ve bu donanımda aracı varmıymış? mercedes o zamanları kumda oyun oynayan çocuk derim bu danınım ve kalitenin karşısında
    Konu ayaman tarafından (17/04/2012 Saat 15:59 ) değiştirilmiştir.

ilker eroğlu
    ilkereroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39ER977
    Edilen teşekkür: 1

stilo Fiatın FERRARİSİDİR

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Güzel arabaydı tabi ama kalkıpta mercedes'in bu kalitede ve donanımda aracı varmıymış dersen bence biraz abartmış olursun

8. Bu mesajı için 2 kişi effect1903'ye teşekkür etti:

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel arabaydı tabi ama kalkıpta mercedes'in bu kalitede ve donanımda aracı varmıymış dersen bence biraz abartmış olursun
    araç en ufak vidalarına kadar 1.sınıf malzeme
    adı üzerinde alfa romeo olarak üretilen bir araç fıat kuş ve kartaldan kalan kötü imajı silmek için bu aracı fıat adı altında çıkarttı. ben sana alfa romeodan bahsediyorum fıat tan değil.
    şuan şu cümleyle alfa romeo mecedesin gerisinde ve kıyaslanamaz dedin fıat adıyla çıkartılacak araç değildi alfa romeo adıyla çıkartılacak bir araçtı
    ve 2001 de mercedes in aynı sınıf arabalarını kıyasla volsvogen ide kıyasla bak bakalım hangisi daha kaliteli ve donanımlı bana bir tane örneğini göster

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ilkereroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stilo Fiatın FERRARİSİDİR
    zaten ferrari,alfaromeo ve fıat aynı şahsa ait markalar

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç en ufak vidalarına kadar 1.sınıf malzeme
    adı üzerinde alfa romeo olarak üretilen bir araç fıat kuş ve kartaldan kalan kötü imajı silmek için bu aracı fıat adı altında çıkarttı. ben sana alfa romeodan bahsediyorum fıat tan değil.
    şuan şu cümleyle alfa romeo mecedesin gerisinde ve kıyaslanamaz dedin fıat adıyla çıkartılacak araç değildi alfa romeo adıyla çıkartılacak bir araçtı
    ve 2001 de mercedes in aynı sınıf arabalarını kıyasla volsvogen ide kıyasla bak bakalım hangisi daha kaliteli ve donanımlı bana bir tane örneğini göster
    Peki bakalım senin dediğin gibi olsun, çocukluğumdan beri araba benim işim hangi araba ne biliyorum, onlarca araba markasınında sahibi oldum, kullandım bakmama gerek yok. (bu arada alfa romeo mercedesle kıyaslanmaz diye birşey yazmadım, bunu sen yazdın)

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bakalım senin dediğin gibi olsun, çocukluğumdan beri araba benim işim hangi araba ne biliyorum, onlarca araba markasınında sahibi oldum, kullandım bakmama gerek yok. (bu araba alfa romeo mercedesle kıyaslanmaz diye birşey yazmadım, bunu sen yazdın)
    zaten bu araç alfaromeo, yani diğer adıyla fıat stilo sadece fıat imaj için kendi adıyla çıkarttı bunu demek istedim
    hani sen dedin ya fıat stiloyla mersedes kıyaslanamz mersedes gerçekten bu aracın çok gerisinde bir araç

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Stilo bence de çok güzel bir araçtı.Hele 3k bence hala çok güzel bir tasarıma sahip.Aynı zamanda kaliteli bir üretimdi.Ancak piyasanın en kalitelisi demek de pek doğru değil.Magnetti marelli, bosch, siemens...Bu markalar zaten birçok markaya otomobil parçası sunmakta.Örneğin 30000TL lik aracın da 60000lik aracın da abs freni aynı versiyon bosch olabilir ya da belirli bölgelerde siemens kablo kullanılmış olabilir ya da ateşlemesi magnetti marelli olabilir...

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

2012 ve 0 km stilo lar var mı??

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

türkiyeye dizeli gelmediği için tutulmamış olabilir

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stilo bence de çok güzel bir araçtı.Hele 3k bence hala çok güzel bir tasarıma sahip.Aynı zamanda kaliteli bir üretimdi.Ancak piyasanın en kalitelisi demek de pek doğru değil.Magnetti marelli, bosch, siemens...Bu markalar zaten birçok markaya otomobil parçası sunmakta.Örneğin 30000TL lik aracın da 60000lik aracın da abs freni aynı versiyon bosch olabilir ya da belirli bölgelerde siemens kablo kullanılmış olabilir ya da ateşlemesi magnetti marelli olabilir...
    aynen öyle zaten... bosch ferrariye de enjektör satıyor tata'ya da. ZF bmw'ye de otomatik şanzıman veriyor çinli üreticilere de. çok manasız bir karşılaştırma olmuş. Stilo çok fazla kronik probleme sahip bi araçtı.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

utku aydın
    utkuaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 53

Donanımlı ve kaliteli bir araç olduğu aşikar da, Mercedes kıyasına girmek komik olur gerçekten.

19. Bu mesajı için 2 kişi utkuaydin'ye teşekkür etti:

ahmt cihan ökke
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetcihanokke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 ve 0 km stilo lar var mı??
    sanırım yok fiatın sitesindede yok ama bu arkadaş üretim var diyor ilginç...

Tony Montana
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok

Alıntı ahmetcihanokke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım yok fiatın sitesindede yok ama bu arkadaş üretim var diyor ilginç...
    farklı pazarlarda hala satışta olabilir ama benim yedekparça üretiminden sahip olduğum bilgiye göre en son brezilyada 2010da bitti.

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

Bu araca audi vw arması taksalar 50-60 bine satılır ama Fiat a olan ön yargı malesef bu duruma getirdi.

Tony Montana
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok

Alıntı ahmet4646 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araca audi vw arması taksalar 50-60 bine satılır ama Fiat a olan ön yargı malesef bu duruma getirdi.
    ona gerek yok zaten bravo 50-60bine satılıyor. aynı sınıf araç. bravo-stilo birbirine halef-selef.

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

babamda 2003 5 kapı dynamic,kardeşimdeyse 2004 3k dynamic vardı 3k da panoramik cam tavan,abs,asr,blaupunkt cd changer,cruise control,kendi orjinal alarmı vardı,aracın jantını falan çalarlar diye en ufak eğilip kaldırılmalarda feci öterdi,özellikle iç kabindeki plasiğin ve kumaşın kalitesi mükemmeldi.en sevdiğim özelliğinden birtaneside arkadaki 3 koltuğuda ayrı ayrı öndekiler gibi yatırabiliyorduk,çok konforlu, özellikli,sürüşü çok zevkli bir araçtı hala çok seviyorum ve beğeniyorum..
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon